Szerző Téma: Yaris általában  (Megtekintve 1627161 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Toya

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 129
  • Yaris II 1.0 Sol MM-T ; Celica GT-S
Re: Yaris általában
« Válasz #5580 Dátum: 2009.10.23 09:35:24 »
Sziasztok!
A húgom most szeretne venni egy japán gyártású Yaris I-et!Lehet ,hogy az én bénaságom, de sem itt ,sem a gúgli segítségével nem sikerült 40 perc alatt kiderítenem ,hogy meddig gyártották Japánban az autókat!!! Azt megtudtam, hogy JT-s az alvázszám.Időpontot viszont nem.Légyszíves segítsetek!!!
akkor ebből nagy valószínűséggel Ts lesz, vagy yaris verso :D azoknak nagyon nagy százalékát japánban rakták össze. (versoból, ha jól tudom, akkor az összeset...Ts-ből nagyon kevés francia van.)

esetleg 2002 előtti yarisokat nézegesd még. 2002 őszétől kezdték francia o.ban összerakni, de ettől függetlenül találhatsz akár faceliftest(2003 utáni, könycsepplámpás, fekete műszerfalú) JT alvázszámút is :yes: csak keveset.
hajrá ;)

ja, csak egy megjegyzés: öcsém "francia" yarisában 105.000km van, én "francia" yarisomban 150.000km van. köszönik szépen, állapotuk alapján még legalább ennyit el fognak gurulni... ::) mindenféle probléma nélkül szerk.: még a fékbetétek is gyáriak

Köszönöm a gyors és részletes választ! Én is ezt mondom neki, hogy a francia gyártású se rosszabb.A lényeg ,hogy egy karbantartott ,jó állapotú legyen.Az én Yarisom is francia/mivel már a II.es/ és 3 év alatt csak a szervizelést kellett rajta csinálni.Igaz , hogy tegnap a parkolóban összetörte a bal elejét/pont , ami  a kis képemen van.Na ez már nem így néz ki/ valami "szimpatikus"autóstárs , majd gyorsan meg is lógott :censored:./lökhárító festék,sárvédő roggyant és a lámpa sem a helyén van/De ez nem a gyártó hibája!!!!
« Utoljára szerkesztve: 2009.10.23 09:38:42 írta Toya »

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris általában
« Válasz #5581 Dátum: 2009.10.23 11:37:33 »
Én úgy tudom hogy a sima Yarisokat 2001 közepéig gyártották japánban, ezután kezdtek jönni a franciák. Én azért előnyben részesíteném a japánt, de ha éppenséggel franciából találtok megfelelőt, akkor az ne tartson vissza. Azokkal sincs gond!
Xanyi

leszilaci

  • Vendég
Re: Yaris általában
« Válasz #5582 Dátum: 2009.10.24 11:07:30 »
érdekes eredmények jöttek ki az összehasonlító teszt végére.
fiesta vs yaris

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Yaris általában
« Válasz #5583 Dátum: 2009.10.24 11:23:48 »
Eleg fura hangulata lett a vegere a cikknek (foleg a beszurt, bubikban olvashato kiegeszitesekkel egyutt  :whistling:). A teszt utolso mondata pedig feltette az i-re a pontot nalam.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

leszilaci

  • Vendég
Re: Yaris általában
« Válasz #5584 Dátum: 2009.10.24 11:32:29 »
Eleg fura hangulata lett a vegere a cikknek (foleg a beszurt, bubikban olvashato kiegeszitesekkel egyutt  :whistling:). A teszt utolso mondata pedig feltette az i-re a pontot nalam.
nézd meg a tanpályás videót. utána mondhatna nekem bárki, bármit a szebb dizájnról és a feszesebbre hangolt futóműről :flowers:
ráadásul a fiesta hosszabb, de belül mégsem hozza a várt nagyságot

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Yaris általában
« Válasz #5585 Dátum: 2009.10.24 12:41:39 »
kedvenc mondatom a cikkben: A százas sprinten több mint négy másodpercet ver a Fordra. Ráadásul szinte ugyanolyan csendes, mint a Ford motorja, fogyasztása pedig bő fél literrel alacsonyabb.

 :clap:
kisa
born to ride

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Yaris általában
« Válasz #5586 Dátum: 2009.10.24 12:42:36 »
Aki csak azért vesz meg egy autót mert a dizájnja szebb, a műszerfal meg maga a pihe-puha lágyság, a hétköznapi használati szempontok meg nem számítanak, az csak vegye meg a Fordot. Ha az újságírónak meg izgalomra van szüksége, forduljon a nőjéhez. :D
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Toya

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 129
  • Yaris II 1.0 Sol MM-T ; Celica GT-S
Re: Yaris általában
« Válasz #5587 Dátum: 2009.10.24 17:55:07 »
3éve -amikor vettem a Yarisomat- végigjártam az összes kereskedőt.Megnéztem , kipróbáltam minden hasonló kategóriájú autót. Egyértelmű volt a döntés és ma sem bánom!!

kgeza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 221
Légkondi utólag
« Válasz #5588 Dátum: 2009.10.31 13:14:15 »
Utólagos légkondi-beszerelésről kérdeznék. A végeredmény ugyanaz lesz mint a manuális légkondit alapban is tartalmazó Yarisoknál? Nagyjából mennyi ennek a teljes költsége?

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Légkondi utólag
« Válasz #5589 Dátum: 2009.11.01 10:36:19 »
Utólagos légkondi-beszerelésről kérdeznék. A végeredmény ugyanaz lesz mint a manuális légkondit alapban is tartalmazó Yarisoknál? Nagyjából mennyi ennek a teljes költsége?
Lehet nem pontosan emlékszem (javítson ki egy guru ha nem így van), a manuális légkondit nem mindig is a gyárban teszik bele a kocsiba, a helye van előkészítve. Sokszor van olyan akció, hogy a sima autóhoz "ajándékba" adják a légkondit és olyankor a márkaszervizben szerelik be. Szerintem a költsége is hasonló mint ami a listaárban van.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

csallor

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: Yaris általában
« Válasz #5590 Dátum: 2009.11.28 19:19:34 »
Sziasztok. Nagy dillemában vagyok, ezért is regisztráltam be a forumba..
Vállakozásomhoz szeretnék venni egy teherkocsit és megakadt a szemem egy Yaris Verso Van-on..
Kicsit sokallom a többi kocsihoz képest az árát  de úgy gondolom , hogy
jobban járok vele mint egy fiatalabb Berlingo vagy Partnerrel (Xsara-ám van..) Szerintetek érdemes egy 7-8 éves kocsit
megvennem ennyi pénzért ? Vagy itt már előjönnek a rémségek. A fő cél ugyanis, hogy nagyon ne kelljen hozzá nyúlnom.

Az auto : http://www.hasznaltauto.hu/kishaszonjarmu/toyota/toyota_yaris_verso_van_1.3-3413711

Akinek van ötlete véleménye kérem segítsen..

Köszönöm!

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Yaris általában
« Válasz #5591 Dátum: 2009.11.28 20:26:45 »
Egy Toyotához azért nem nagyon kell hozzányúlni.:) Ugyan benzines, de azért nem rossz a fogyasztása sem. Más miatt vagyok szkeptikus. Kép alapján jó állapotban van, ülés sincs kiülve, de kicsit kevésnek tűnik a km. Mivel áruszállító, többet kéne mennie, vagy az illetőnek nem ment annyira a vállalkozás??? Lehet csak lustasága volt, de jópár autópályamatrica maradt rajta. Hát, egy márkaszervizben azért lenyomoznám egy esetleges vétel előtt.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

csallor

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: Yaris általában
« Válasz #5592 Dátum: 2009.11.28 21:08:19 »
Természetesen ellenőriztetem.. A km akár lehet reális is. Egy barátom 14000km el adta el az 5 éves Renault-ját. Morbid, de tényleg annyi volt benne. A mostani is már 3 éves neki 8000-el :) természetesen tisztában vagyok vele, hogy lutri, de  a Toyotáról csak jót olvastam/hallottam eddig.. Ebből gondoltam ha megveszem és belerakok még 200-at sem nagyon kell piszkálni.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Yaris általában
« Válasz #5593 Dátum: 2009.11.28 21:43:08 »
Az, hogy nem kell költeni egy Toyotára csak akkor igaz, ha vigyáztak azért az autóra, hiszen a márkanév önmagában nem garancia semmire, lehet széthajtott is egy autó (sajnos a fórumon is vannak tagok gázos kocsikkal).
Egy munkagépnél pedig fokozottan igaz az, hogy nagyon vigyázni kell, mit vesz az ember és márkaszervizben átnézetni, előéletnek utánanézni. Ha ezek mind rendben vannak, akkor egyszerű a döntés.  :)
         

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Yaris általában
« Válasz #5594 Dátum: 2009.11.28 22:05:24 »
Természetesen ellenőriztetem.. A km akár lehet reális is. Egy barátom 14000km el adta el az 5 éves Renault-ját. Morbid, de tényleg annyi volt benne. A mostani is már 3 éves neki 8000-el :) természetesen tisztában vagyok vele, hogy lutri, de  a Toyotáról csak jót olvastam/hallottam eddig.. Ebből gondoltam ha megveszem és belerakok még 200-at sem nagyon kell piszkálni.
Persze, előfordulhat hogy kevés a km benne és vigyáztak rá mint a hímes tojásra. De azért nem árt óvatosnak lenni. Pár dolgot meg lehet nézni "házilag" is: pedálgumik állapota, gumiabroncsok gyártási éve és kopottsága, kezelőszervek műanyagjai ki vannak-e fényesedve már. Persze ezek nem bizonyítékok, de ha mondjuk 2x annyi van a kocsiban mint amit az óra mutat, az tuti kiderül.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive