Szerző Téma: Yaris általában  (Megtekintve 1625601 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Yaris általában
« Válasz #5250 Dátum: 2008.09.03 19:13:10 »
elöl 2,7
hátul 2,5 (csak azért ennyi, m nincsen olyan nagy jelentősége, mint elöl, és legalább nem pattog el a segge :) )

2,3 2,1 el járok a ts-sel (és a gyári adatok szerint...kesztyütartóban matrica....2.1 kénne hátra is)de én laposnak is érzem a kerekeket még így is....
Yaris Ts 05'

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: Yaris általában
« Válasz #5251 Dátum: 2008.09.03 19:27:57 »
Sztem kb 40 bár...

Szerintem meg a "Budapest Bár".Az sem semmi! :clap:
Na és ment a klima,meg a kézifék ki volt engedve? :-*

Helló!
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

leszilaci

  • Vendég
Re: Yaris általában
« Válasz #5252 Dátum: 2008.09.04 08:24:15 »
Szerintem meg a "Budapest Bár".Az sem semmi! :clap:
Na és ment a klima,meg a kézifék ki volt engedve? :-*

Helló!
bár hülyeség, de válaszolok rá  ::)
klímát mindig járatom 20 fok környékén :yawn: ...
kéziféket pedig be kell húzni, hiszen, hogyan tudnék ilyen lassan menni?

Gleris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re: Yaris általában
« Válasz #5253 Dátum: 2008.09.04 15:55:49 »
2,3 2,1 el járok a ts-sel (és a gyári adatok szerint...kesztyütartóban matrica....2.1 kénne hátra is)de én laposnak is érzem a kerekeket még így is....

Én a gumikba ami még a gyári potenza, 2,3-2,5 bar körül szoktam fújni, attól függően, hogyan van kedvem autózni, ha 2.5 van benne, akkor könnyebben eldobja a hátulját, már amennyire az ESP engedi..

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Yaris általában
« Válasz #5254 Dátum: 2008.09.04 20:03:54 »
2,3 2,1 el járok a ts-sel (és a gyári adatok szerint...kesztyütartóban matrica....2.1 kénne hátra is)de én laposnak is érzem a kerekeket még így is....

Én a gumikba ami még a gyári potenza, 2,3-2,5 bar körül szoktam fújni, attól függően, hogyan van kedvem autózni, ha 2.5 van benne, akkor könnyebben eldobja a hátulját, már amennyire az ESP engedi..

akkor a 2.1 hátra nagyon kevés?
Yaris Ts 05'

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: Yaris általában
« Válasz #5255 Dátum: 2008.09.04 20:13:50 »
Szerintem meg a "Budapest Bár".Az sem semmi! :clap:
Na és ment a klima,meg a kézifék ki volt engedve? :-*

Helló!
bár hülyeség, de válaszolok rá  ::)
klímát mindig járatom 20 fok környékén :yawn: ...
kéziféket pedig be kell húzni, hiszen, hogyan tudnék ilyen lassan menni?


OK.Csak hülyeségeket tudok kérdezni :wub:
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

leszilaci

  • Vendég
Re: Yaris általában
« Válasz #5256 Dátum: 2008.09.05 07:38:49 »
akkor a 2.1 hátra nagyon kevés?
nem, nem kevés.
próbáld ki, h ugyanazt a kanyart beveszed 2,1 és mondjuk 2,7-es nyomással
tapasztalni fogod,h a 2,1 jobb: nem pattog, nem ráz, és a kanyart is finomabban veszi :)

Gleris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re: Yaris általában
« Válasz #5257 Dátum: 2008.09.05 09:10:27 »
nem, nem kevés.
próbáld ki, h ugyanazt a kanyart beveszed 2,1 és mondjuk 2,7-es nyomással
tapasztalni fogod,h a 2,1 jobb: nem pattog, nem ráz, és a kanyart is finomabban veszi :)

Ez igaz, szerintem is elég olyan 2,1-2,3 környékén, de én néha szeretem, ha pattog vagy megcsúszik, akkor kap 2,5-öt.

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Yaris általában
« Válasz #5258 Dátum: 2008.09.08 13:48:00 »
Az mennyire tesz jót vagy rosszat a motornak ha 2ből 5be váltom egyből,mivel elérem a városi max 60km/h-t 2-esben :) ??
Yaris Ts 05'

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Yaris általában
« Válasz #5259 Dátum: 2008.09.08 19:56:12 »
Az mennyire tesz jót vagy rosszat a motornak ha 2ből 5be váltom egyből,mivel elérem a városi max 60km/h-t 2-esben :) ??

Szerintem a motort nem fogja károsítani, de ha 60-nál 5.-ben szeretnél menni, az számomra azt jelenti hogy takarékosan vezetsz, de ha 2.-esben kihúzatod, az meg ellene szól. Mennyit forog akkor?
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Yaris általában
« Válasz #5260 Dátum: 2008.09.09 21:40:08 »
Úgy gondolom,remélem,hogy megtaláltam mi zörög a kalaptartónál.Igazából abból jöttem rá hogy reggel nagyon hallható,mig amikor a kocsi a napon áll utána egyáltalán nem.Így jöttem rá hogy a kalaptartó hátsó részén lévő gumik azok amig nem érnek el úgy igazán a hátsó ajtó még fém részéhez,így az mozogni tud és az adja ezt a kellemes hangot.most már csak az a kérdés hogy mit lehetne oda rakni. :wacko:
Yaris Ts 05'

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Yaris általában
« Válasz #5261 Dátum: 2008.09.10 12:26:48 »
Nagyon jól indult a mai napom.A farakás mellett ahol este parkoltam ráesett az autóra egy vasrúd,ami 2x5cm helyen a motorháztetőt lehúzta csontig. :censored:Eddig is gondolkodtam a fényezésen,mivel rengeteg a köfelverődés okozta lyukak a fényezésen,meg a karcok,de így nemtom,lehet meg kénne csináltatni... : :no:

A kérdésem az lenne,hogy szerintetek mennyibe kerülne a motorháztető fényezése?Remélem az apró mérete az árakban is megmutatkozik! :whistling:
Yaris Ts 05'

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Yaris általában
« Válasz #5262 Dátum: 2008.09.10 12:38:36 »
Nagyon jól indult a mai napom.A farakás mellett ahol este parkoltam ráesett az autóra egy vasrúd,ami 2x5cm helyen a motorháztetőt lehúzta csontig. :censored:Eddig is gondolkodtam a fényezésen,mivel rengeteg a köfelverődés okozta lyukak a fényezésen,meg a karcok,de így nemtom,lehet meg kénne csináltatni... : :no:

A kérdésem az lenne,hogy szerintetek mennyibe kerülne a motorháztető fényezése?Remélem az apró mérete az árakban is megmutatkozik! :whistling:
Sajnálom...
Az elemek fényezése olyan 20-80e között mozog. De nem a mérettől függ, hanem hogy hol csináltatod.
A géptető elég szembetűnő helyen van, érdemes olyan helyet keresni, ahol minőségi munkát végeznek.

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Yaris általában
« Válasz #5263 Dátum: 2008.09.10 13:51:12 »
Nagyon jól indult a mai napom.A farakás mellett ahol este parkoltam ráesett az autóra egy vasrúd,ami 2x5cm helyen a motorháztetőt lehúzta csontig. :censored:Eddig is gondolkodtam a fényezésen,mivel rengeteg a köfelverődés okozta lyukak a fényezésen,meg a karcok,de így nemtom,lehet meg kénne csináltatni... : :no:

A kérdésem az lenne,hogy szerintetek mennyibe kerülne a motorháztető fényezése?Remélem az apró mérete az árakban is megmutatkozik! :whistling:
Sajnálom...
Az elemek fényezése olyan 20-80e között mozog. De nem a mérettől függ, hanem hogy hol csináltatod.
A géptető elég szembetűnő helyen van, érdemes olyan helyet keresni, ahol minőségi munkát végeznek.

Így marad,legalábbis télre biztos.Nehogy az újonnan fényezett motortetővel koccanjak neki valakinek vagy valaminek a jégen....tavasszal majd megcsináltatom. :hammer:
Yaris Ts 05'

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Yaris általában
« Válasz #5264 Dátum: 2008.09.10 20:31:23 »
Nagyon jól indult a mai napom.A farakás mellett ahol este parkoltam ráesett az autóra egy vasrúd,ami 2x5cm helyen a motorháztetőt lehúzta csontig. :censored:Eddig is gondolkodtam a fényezésen,mivel rengeteg a köfelverődés okozta lyukak a fényezésen,meg a karcok,de így nemtom,lehet meg kénne csináltatni... : :no:

A kérdésem az lenne,hogy szerintetek mennyibe kerülne a motorháztető fényezése?Remélem az apró mérete az árakban is megmutatkozik! :whistling:
Sajnálom...
Az elemek fényezése olyan 20-80e között mozog. De nem a mérettől függ, hanem hogy hol csináltatod.
A géptető elég szembetűnő helyen van, érdemes olyan helyet keresni, ahol minőségi munkát végeznek.

Így marad,legalábbis télre biztos.Nehogy az újonnan fényezett motortetővel koccanjak neki valakinek vagy valaminek a jégen....tavasszal majd megcsináltatom. :hammer:

Ha így hagyod, télre, azért valamivel kezeld le, akár Hammerite-al is, mert a sós víz elkezdi habzsolni a csontig lezúzott részen a vasat, utána már hiába a tuti fényezés...
Ideiglenes megoldásként akár szigetelőszalaggal körbe is ragaszthatod, aztán lekened egy javítóstifttel és annyi. Tavasszal jöhet a nagyjavítás.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.