Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2300035 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

botond187

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 159
Re:Szerviz
« Válasz #6120 Dátum: 2011.12.25 17:33:23 »
Legjobb a fényvisszaverő mellény, ahhoz képest a lámpa csak dísz.
2004 Toyota corolla 1,4 VVTI HB

TSityu

  • Vendég
Re:Szerviz
« Válasz #6121 Dátum: 2011.12.25 17:35:14 »
Akkor cserélje ki ott helyben.

Azért mutatok olyan kocsit neked amibe beletörne a bicskád, a tiéden próbáltál már irányjelző izzót cserélni? (mondjuk jobb elöl)  :wacko:

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Szerviz
« Válasz #6122 Dátum: 2011.12.25 17:56:18 »
tiéden próbáltál már irányjelző izzót cserélni? (mondjuk jobb elöl)  :wacko:

Még csak a tompítottat kellet cserélni, valóban kell hozzá türelem és kézügyesség, de nem megoldhatatlan feladat. Persze azért nem szabad egy kalap alá venni a kiégett izzóval járó embereket és azokat, akik nem kapcsolják fel vagy nagyon vakít a tompított.
« Utoljára szerkesztve: 2011.12.25 17:59:11 írta zsoooc »
Corolla 1,4 VVT-i 2005

Késő Róbert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 486
Re:Szerviz
« Válasz #6123 Dátum: 2011.12.25 18:17:04 »
Azért most ezen gondolkodjunk el! Ugye ha nappal ég ki menet közbe észre nem veszed.
Ha éjszaka, akkor félreállsz az út szélén, előkeresel egy villáskulcsot amivel ugye az akkut le tudod húzni (ugye az a tuti?!!), majd (E11-ből kiindulva) neki esel a világítótestet kiszedni, hiszen két fület egyszerűbb kicsavarni, mint a motortérben helyet csinálni, mindezt jó esetben egy elemlámpa fényében éjszaka, ilyen időbe...

Hát tudod, én inkább hazamegyek vele, fűtve, maximum lassabban és körültekintőbben  :D ... amúgy meg már nem kötelező tartozék a pót izzó, nekem nincs is, szervizek alkalmával cserélni szokták, eddig elég nagy pénzeket hagytam náluk hogy szó nélkül ingyé belefért a büdzsébe (nem toyota)

Akkor cserélje ki ott helyben.
« Utoljára szerkesztve: 2011.12.25 18:18:56 írta Késő Róbert »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Szerviz
« Válasz #6124 Dátum: 2011.12.25 18:58:12 »
De szerintem nagyobb baj, ha egy bicikli nincs kivilágitva :surrender:
Bizony, meg az olyan autók is veszélyesebbek, amiknek nem ég egy, vagy kettő, vagy több lámpája. Ehhez képest csak zavaró, ha elvakít a szembe jövő, de legalább észreveszed, és tudsz lassítani, nem pedig beleronygyolsz...  :ph34r:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Szerviz
« Válasz #6125 Dátum: 2011.12.25 19:07:08 »
Bizony, meg az olyan autók is veszélyesebbek, amiknek nem ég egy, vagy kettő, vagy több lámpája. Ehhez képest csak zavaró, ha elvakít a szembe jövő, de legalább észreveszed, és tudsz lassítani, nem pedig beleronygyolsz...  :ph34r:
Azért mert a másik szabálytalanul elvakit nekem kell lassitani, az nem OK :no:
Egy lámpa nem világit az még mindig türhetöbb gond, azért még nem nézem motorkerékpárnak, vagy ha igen :D akkor is hagyok neki helyet.

jrtom

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 111
Re:Szerviz
« Válasz #6126 Dátum: 2011.12.25 21:53:31 »
Nálunk fehérváron elég sok kocsit lekapcsoltak utólagos xenon miatt. Helyszínen elveszik a forgalmit, lekaparják a műszaki érvényességi matricát a rendszámról és berendelnek egy soronkívüli műszakira, és plussz bírság persze. Ugyan ez a helyzet a fóliás kocsiknál, itt az elsőajtókon lévő fóliákat értem.
Ha velem szembejön egy utólagos xenonos akkor szívbaj nélkül felnyomom a refit :whistling:. Vakuljon ő is ne csak én.
Corolla TS, Facelift

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9394
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Szerviz
« Válasz #6127 Dátum: 2011.12.25 22:13:18 »
Ha velem szembejön egy utólagos xenonos akkor szívbaj nélkül felnyomom a refit :whistling:. Vakuljon ő is ne csak én.
Honnan a francból tudod, hogy melyik utólagos és melyik a gyári? Mert hogy én jópár gyárival találkoztam, ami vakított, mint egy gagyi utólagos.

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Szerviz
« Válasz #6128 Dátum: 2011.12.26 07:50:33 »
Honnan a francból tudod, hogy melyik utólagos és melyik a gyári? Mert hogy én jópár gyárival találkoztam, ami vakított, mint egy gagyi utólagos.

Akkor pedig rosszul van beállítva, ebben az esetben is megérdemli a refit. Talán rájön, hogy valami nem oké.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

jrtom

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 111
Re:Szerviz
« Válasz #6129 Dátum: 2011.12.26 09:51:34 »
Figyelj! Ha gyári xenon van a kocsiban és rendesen van beállítva az nem vakít! Ha Te nem veszel észre különbséget az utólagos vagy a gyári xenon között akkor szerintem keress fel egy szemészetet ::). Egyébként a gyári xenonos lámpatestekben az izzó elött van egy lencse ami a vetített képet csinálja és nem az egész foncsor. De vannak olyan lámpák amik gyárilag halogén izzósak és van benne lencse, de szerintem az utólagos xenonos autók max 10%-a ilyen, a többi hagyományos lámpatest és az vakít rendesen. A lencsésnek jó a xenonos képe is, de ott ugye hiányzik a mosó meg a autómata magasságállítás.

Akkor pedig rosszul van beállítva, ebben az esetben is megérdemli a refit. Talán rájön, hogy valami nem oké.
Corolla TS, Facelift

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9394
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Szerviz
« Válasz #6130 Dátum: 2011.12.26 10:21:15 »
Figyelj! Ha gyári xenon van a kocsiban és rendesen van beállítva az nem vakít! Ha Te nem veszel észre különbséget az utólagos vagy a gyári xenon között akkor szerintem keress fel egy szemészetet ::). Egyébként a gyári xenonos lámpatestekben az izzó elött van egy lencse ami a vetített képet csinálja és nem az egész foncsor. De vannak olyan lámpák amik gyárilag halogén izzósak és van benne lencse, de szerintem az utólagos xenonos autók max 10%-a ilyen, a többi hagyományos lámpatest és az vakít rendesen. A lencsésnek jó a xenonos képe is, de ott ugye hiányzik a mosó meg a autómata magasságállítás.
A rendesen van beállítva a lényegesebb és, nem a gyári és utólagos. Természetesen vannak olyan halogén lámpatestek, ahol képtelenség jól beállítani, mert akkor is nagy a szórása.
Nem mindegyik gyári xenon vetítő lencsés.
És igen, a vetőlencsés halogénekbe szerelve és beállítva, nem vakít. Legalábbis engem 0 alkalommal refiztek szembe a bő 2 év alatt. De gondolom csak azért, mert még nem találkoztunk éjjel szembe  ;)
Most a napokban állt be mellém a kútra egy ML-es merci (gyári, bólogatós-mosós xenonnal) nagyon mocskos lámpabúrárval (szintén nem vetítő lencsés volt).  Tehát a mosó hiába kötelező tartozék, ha nem használják (vagy nem öntenek a tartályba vizet).
A reakcióm lényege, hogy nem fekete-fehér ez az ügy sem. A gyári sem garancia a vakítás mentességre és az utólagosok sem mind vakítanak. Csak ennyit akartam reagálni.  :flowers:


Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9394
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Szerviz
« Válasz #6131 Dátum: 2011.12.26 10:27:00 »
Ha Te nem veszel észre különbséget az utólagos vagy a gyári xenon között akkor szerintem keress fel egy szemészetet ::).
2011.12.28. 10:40-re van időpontom  :D

Ha te mindig meg tudod különböztetni a szemből jövő lencsés xenont, hogy gyári vagy nem, akkor látnok vagy  ;)

jrtom

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 111
Re:Szerviz
« Válasz #6132 Dátum: 2011.12.26 11:44:47 »
Köszi!
Akkor még egy zseniális képességemre derült fény!
Kellemes Ünnepeket! :flowers:

üdv.

2011.12.28. 10:40-re van időpontom  :D

Ha te mindig meg tudod különböztetni a szemből jövő lencsés xenont, hogy gyári vagy nem, akkor látnok vagy  ;)
Corolla TS, Facelift

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Szerviz
« Válasz #6133 Dátum: 2011.12.26 12:44:32 »
2011.12.28. 10:40-re van időpontom  :D

Ha te mindig meg tudod különböztetni a szemből jövő lencsés xenont, hogy gyári vagy nem, akkor látnok vagy  ;)

Akkor 28-án este már Te is meg tudod majd minden esetben különböztetni  [rohog]
Xanyi

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Szerviz
« Válasz #6134 Dátum: 2011.12.26 12:52:48 »
2011.12.28. 10:40-re van időpontom  :D

Ha te mindig meg tudod különböztetni a szemből jövő lencsés xenont, hogy gyári vagy nem, akkor látnok vagy  ;)
Ha látom, hogy nem látok a xenontól akkor az szar :D