Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1684515 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

S

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 248
    • http://www.kótai.hu
AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #255 Dátum: 2004.05.05 05:55:41 »
Idézetet írta: "Ear"

Nekem az van, és használtam mind a két félét. Kérdezz tudok segíteni.


Hali!
Igazából én a gyári rádiós magnó mellé kötném be, megoldható hogy a rádióm cd kimenetére legyen kötve vagy mindenképp fm modulátor kell? Ha cd-re köthető akkor távvezérelhető a kormányról?
Mennyire megbízható a firmware-je mostanság? Hogy viseli a vincsi mondjuk a macskakövet? Mekkora hely kell neki, beépíthető-e Yarisba a műszerfalon a cdváltó helyére?(mélységileg) Hangzásban tényleg hozza a cd minőséget?
És egyátalán volt vele valamilyen problémád?
  :wink:
Köszi előre is a segítséget!
Üdv S
dv S
----------------------
'04 Yaris Sol 1.3

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #256 Dátum: 2004.05.05 06:43:44 »
Idézetet írta: "S"
Idézetet írta: "Ear"

Nekem az van, és használtam mind a két félét. Kérdezz tudok segíteni.


Hali!
Igazából én a gyári rádiós magnó mellé kötném be, megoldható hogy a rádióm cd kimenetére legyen kötve vagy mindenképp fm modulátor kell?

Mármint hogy a CD tár vezérléssel tudd használni a Densiont, úgy ahogy megcsinálták már egyes fejegységekhez az integrációt? Talán. Tudni kéne a gyári rádiód pontos paramétereit, hogy ki csinálta, de majdnem biztos, hogy nem. De egy barátom egy beszerelő műhelyben, ahol sokat építettek be, egyformán vacaknak tartja az FM modulátort és a CD tár adaptert is. Az ő szavaival élve: az egyik búg, a másik sípol.  :snakeman:

Ha cd-re köthető akkor távvezérelhető a kormányról?

Ha működne a fenit dolog, akkor vinné a gyári kormánytávvezérlő is.

Mennyire megbízható a firmware-je mostanság?

Az megbízható, csak a frissítése bonyolult.

 Hogy viseli a vincsi mondjuk a macskakövet?

Jól. Jobban, mint a CD játszók nagy része. Nekem majd 20 000 városi kilóméter alatt csak kétszer némított. Az egyikből felnijavítás is lett.

 Mekkora hely kell neki, beépíthető-e Yarisba a műszerfalon a cdváltó helyére?(mélységileg)


Nem tudom, de van olyan műhely, hol bepróbálják neked. Például a New Duett a Bojtár u. 44-ben.  www duett.hu Telefonálj oda, egyeztess időpontot, és ne feledd megemlíteni, hogy a Toyota klubtól jöttél.

 Hangzásban tényleg hozza a cd minőséget?

Dehogy hozza. Bár a Dension önmagában elég jó MP3 játszó, de minden tömörített formátum kevesebbett tud, mint az eredeti hangzó anyag. Ez még nagyon olcsó , gyári autóhifi hangszórókon is jól hallható.

És egyátalán volt vele valamilyen problémád
?

Nem igazán. Az én egy Din-es változatom a Civil rádiót időnként elveszti a városban, a firmware frissítés vakon igen nehézkes, de amúgy hibátlanul működik.

  :wink:
Köszi előre is a segítséget!
Üdv S

rezol

  • Vendég
AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #257 Dátum: 2004.05.05 10:20:24 »
Szia EAR!
Szerinted rá lehetne dugni a VDO fejegységre más márkájú CD tárat is?
Van rajta CD tár bemenet,csak nyilván a sajátjához.
Hogyan lehetne ezt megoldani?

S

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 248
    • http://www.kótai.hu
AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #258 Dátum: 2004.05.05 13:42:29 »
Mármint hogy a CD tár vezérléssel tudd használni a Densiont, úgy ahogy megcsinálták már egyes fejegységekhez az integrációt? Talán. Tudni kéne a gyári rádiód pontos paramétereit, hogy ki csinálta, de majdnem biztos, hogy nem. De egy barátom egy beszerelő műhelyben, ahol sokat építettek be, egyformán vacaknak tartja az FM modulátort és a CD tár adaptert is. Az ő szavaival élve: az egyik búg, a másik sípol.  :snakeman:

Akkor ez felejthető? csak saját fejegységgel használható megfelelően? szal nekem olyan megoldás kéne ami nem sípol és nem is búg:)

 
Hangzásban tényleg hozza a cd minőséget?

Dehogy hozza. Bár a Dension önmagában elég jó MP3 játszó, de minden tömörített formátum kevesebbett tud, mint az eredeti hangzó anyag. Ez még nagyon olcsó , gyári autóhifi hangszórókon is jól hallható.

Jó úgy értettem hogy mp3 szinten hozza-e a minőséget (pl. mintha otthon a számítógépen egy jobb fajta kártyával hallgatom (terratec vagy hasonló) szal van olyan a minősége vagy sem? :) Mivel mp3at szeretnék hallgatni eleve megalkuvónak kell lennem ugyebár a hangzás szempontjából.

Köszi!
S
dv S
----------------------
'04 Yaris Sol 1.3

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #259 Dátum: 2004.05.05 18:45:15 »
Idézetet írta: "Szonár"
Szia EAR!
Szerinted rá lehetne dugni a VDO fejegységre más márkájú CD tárat is?

Nem.

Van rajta CD tár bemenet,csak nyilván a sajátjához.
Hogyan lehetne ezt megoldani?

Vannak olyan cd tárak, amik egy ál rádióadóval vannak összeépítve, vagyis van bennük egy FM modulátor. A fejegységen a CD-t úgy tudod hallgatni, mintha rádióadó lenne.  Van hozzájuk külön kijelző és távirányító is. Persze a hangminőség romlik a modulálás miatt, és nem is olcsók, de léteznek.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #260 Dátum: 2004.05.05 18:48:15 »
Idézetet írta: "S"
 

Akkor ez felejthető? csak saját fejegységgel használható megfelelően? szal nekem olyan megoldás kéne ami nem sípol és nem is búg:)

Hívd fel Kuznyák Mikit a Duett-nél, 06 20 9280484, hivatkozz a Toyota klubra, és fog neked segíteni ez ügyben. Okos kompromiisszumok vannak.  

 
Hangzásban tényleg hozza a cd minőséget?



Jó úgy értettem hogy mp3 szinten hozza-e a minőséget (pl. mintha otthon a számítógépen egy jobb fajta kártyával hallgatom (terratec vagy hasonló) szal van olyan a minősége vagy sem? :) Mivel mp3at szeretnék hallgatni eleve megalkuvónak kell lennem ugyebár a hangzás szempontjából.

Mondom, jó hangú MP3 játszó.

Köszi!
S

rezol

  • Vendég
AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #261 Dátum: 2004.05.06 11:13:55 »
Idézetet írta: "Ear"
Idézetet írta: "Szonár"
Szia EAR!
Szerinted rá lehetne dugni a VDO fejegységre más márkájú CD tárat is?

Nem.


Van rajta CD tár bemenet,csak nyilván a sajátjához.

Tovább okoskodom:
Hány pólusú és mit tartalmaz egy ilyen csatlakozó?
Nem lehetne valamilyen átalakítót mékelni hozzá házilag?

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #262 Dátum: 2004.05.06 15:08:07 »
Nem csak az átalakító a lényeg, hanem az is, hogyvezérelni tudja a tárat a fejegység. Még az is lehet, hogy a boltban kapható fej-CD tár, és az autóba beszerelt tök egyforma, de mégsem cserélheted meg őket, mert a vezérlésbe belenyúltak, ezért kénytelen vagy a boltban kahatóná háromszor drágább, autóspecifikus tárat megvenni.

Amtibácsi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
    • http://www.amti.hu
AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #263 Dátum: 2004.05.07 11:19:30 »
Balintu és mindenki

Tudjátok, hogy szombaton tali lesz a Lurdy mögött du. 2-kor ? Remélem eljöttök. (Hot Jazz Band II. :-)
ww.amti.hu 1997 Corolla 1,6 GLI    18

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #264 Dátum: 2004.05.07 11:59:34 »
Idézetet írta: "Amtibácsi"
Balintu és mindenki

Tudjátok, hogy szombaton tali lesz a Lurdy mögött du. 2-kor ? Remélem eljöttök. (Hot Jazz Band II. :-)

Ezek szerint szombaton 2 tali is lesz?
music     

Amtibácsi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
    • http://www.amti.hu
AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #265 Dátum: 2004.05.07 12:41:18 »
Az index autóhifi fóruma tart talit a Lurdynál 2-kor szombaton. Mi a másik tali helyszine ?
ww.amti.hu 1997 Corolla 1,6 GLI    18

hillar

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 738
    • http://www.realszisztema.hu
AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #266 Dátum: 2004.05.07 15:28:10 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Amtibácsi"
Balintu és mindenki

Tudjátok, hogy szombaton tali lesz a Lurdy mögött du. 2-kor ? Remélem eljöttök. (Hot Jazz Band II. :-)

Ezek szerint szombaton 2 tali is lesz?


Music, a Rali nem vasárnap lesz?  :?: Én biztos vagyok benne ... :finga:
ÁÁ  :D
illerárpi
Corolla Sedan 2.0 D-4D
most Lexus - 23

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #267 Dátum: 2004.05.07 16:27:59 »
Na igen, de a Rally a jövő héten lesz :)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #268 Dátum: 2004.05.07 22:22:16 »
Idézetet írta: "Amtibácsi"
Az index autóhifi fóruma tart talit a Lurdynál 2-kor szombaton. Mi a másik tali helyszine ?

A Pólus parkolója 10-11 táján. Lásd még a "Minitali tavasszal" altopicot!
music     

balintu

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 109
AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #269 Dátum: 2004.05.09 16:14:17 »
Háhááááááááááá!!  :lol:
Egymástól függetlenül ugyanarra a napra ugyanarra a helyszínre majdnem ugyanakkorra KÉT tali!!  :!: Ez baromijóóóóóóóó  :D  :D
Kár hogy aznap KÉT koncertem volt (nem ugyanakkor és nem ugyanott... :wink: ) és nem tudtam elmenni egyikre sem.  :?

Más: Ear kolléga, mivel te valószínűleg profibb vagy LP-digitalizálásban mint én, és vigyázol rá, kölcsönadnám neked a Beethoven IX. Fricsay-féle felvételét. Naggyon örülnék, ha átvennéd CD-re és a végeredményt megmutatnád... Jóóó???