Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6630437 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #31200 Dátum: 2014.08.20 15:45:26 »
üdv Fuba!

Képzeld a múltkori élmény, meg a rábeszélésem hatására a srác árulja az Opelt, találtam neki egy ígéretes Carinát, itt áll a városban, már régóta mindig ugyanott, nő a gaz körülötte stb.
Kívülről egyedül az angol díszléc penderedik le róla, amúgy egyben van szép, szedán, pótféklámpás szárny, ködlámpa, ép fényezés.
Tettünk rá egy cetlit, hogy eladná-e, de nem hívott, így a gyerek megkereste a tulajt, de ő letagadja az autót, hogy nem is az övé... Amúgy a műszakija lejárt már és állítólag sok felszólítást kapott, hogy vigyék el onnan...
A feltételezett tulaj amúgy közterületes...  :wacko:

Szia Kamikaze!
Ha zűrös a tulajdonosi állapot akkor én nem erőltetném...
Alku előtt 400eFT-ig szerintem is lehet találni megvehető Carinát. Ennyi pénzért szerintem nincs jobb autó amit érdemes megvenni!

Más. Tegnap beszéltem volt kollégámmal, barátommal, kapott új céges autót valami Hyundai i30-t.  Azt mondja alig várja, hogy beleülhessen a 18 éves Hondájába, mi ezeket a régi 90-es évekbeli (főleg japán) autókat szeretjük, nem kéne nekünk saját használatra a legtöbb új autó az biztos! (Kivétel Toyota GT-86, Subaru BRZ, Nissan GT-R) Olvastam is egy cikket erről, tetszett is, linkelem:
http://www.vezess.hu/vezetunk/6-dolog-amiert-visszasirjuk/54197/

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #31201 Dátum: 2014.08.20 15:53:26 »
 


Mostanában nagyon ígéretes állapotú Carinák vannak a neten. Nemrég egy képről ítélve csodaszép autó is volt fent, leírás szerint apró esztétikai hibákkal,  248e -ért. Km. se sok volt benne, ha jól emlékszem jóval 300ezer alatt. Nem is sokáig volt fent, valószínűleg tényleg jó volt az autó, főleg ennyiért. A beltér kifogástalan, tiszta, szakadásmentes volt. Most is hírdetnek olyat, amit elmennék megnézni.
A főnökömnek 1,4 kombi 8 valve F Astraja van. Ha nem Carinát vettem volna, akkor F Astrát, de így egyikből beülve a másikba, a hátam közepére nem kívánom az Astrát. Fényévek a különbség a két autó között. Fogyasztásba ugyan az, (fél Liter eltérés) menetteljesítmény viszont a Carináé közel a duplája. A szervókormány, a kényelem, és sorolhatnám a végtelenségig......

Így van, ráadásul én kevés autóban férek el kényelmesen, pláne úgy, hogy mögém még be lehessen ülni. Nekem is volt Astra F kocsim is, azt is szerettem, de a Carina minden szempontból jobb autó és most már árban sincs nagy különbség közöttük. Emlékszem mikor újonnan vettük a Carinám 1993-ban 2 070 000 Ft volt, az F Astra meg 999 000 Ft...
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #31202 Dátum: 2014.08.20 16:06:27 »
Gyári Toyota optikai tuningszett (rufus)-t láttatok már?
Mondjuk ferdehátú 5 ajtósnak írja a sedánt, lehet így gyári a spoiler szett is... :
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/carina/toyota_carina_carina-e_1.6_xli-8188628
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #31203 Dátum: 2014.08.20 16:17:10 »
Egészségére! Finom az a DOT3, 4 vagy 5?
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

Zsolt79

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Carina
« Válasz #31204 Dátum: 2014.08.20 17:56:24 »
Az előbbiekhez szólva:Sohasem "ültem volna":Opel ba ,Suzuki ba,WV be,Kia ba meg stb fostalicskákba :tt2: :tt2: :tt2:
Ha választanom kéne ezek közül,akkor inkább gyalog,meg busszal megyek a dolgaimat intézni :yes:
Én ilyen joggal megrögzött Toyotás,és egyéb JAPÁN autó fan vagyok :wub:
Today Tomorrow Toyota

Land Cruiser

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re:Carina
« Válasz #31205 Dátum: 2014.08.20 19:11:56 »
Az előbbiekhez szólva:Sohasem "ültem volna":Opel ba ,Suzuki ba,WV be,Kia ba meg stb fostalicskákba :tt2: :tt2: :tt2:
Ha választanom kéne ezek közül,akkor inkább gyalog,meg busszal megyek a dolgaimat intézni :yes:
Én ilyen joggal megrögzött Toyotás,és egyéb JAPÁN autó fan vagyok :wub:


:D Ezt nem mered leírni egy WV fórumon. :D
Nem véletlenül hordták, és hordják ki az összes Japó autót afrikába. Elsősorba a Toyotákat. Az én előző Carina II-t is oda vitték. Mikor megkérdeztem, miért - azért mert csak ezek bírják a mostoha körülményeket.

Land Cruiser

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re:Carina
« Válasz #31206 Dátum: 2014.08.20 19:15:01 »
Így van, ráadásul én kevés autóban férek el kényelmesen, pláne úgy, hogy mögém még be lehessen ülni. Nekem is volt Astra F kocsim is, azt is szerettem, de a Carina minden szempontból jobb autó és most már árban sincs nagy különbség közöttük. Emlékszem mikor újonnan vettük a Carinám 1993-ban 2 070 000 Ft volt, az F Astra meg 999 000 Ft...


Neked egy Suprát kellett volna vennetek, aztán 1000-1500 HP-ig meg se állni. Azzal előzgethetnél bármit. :)

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #31207 Dátum: 2014.08.20 19:45:51 »
Az előbbiekhez szólva:Sohasem "ültem volna":Opel ba ,Suzuki ba,WV be,Kia ba meg stb fostalicskákba :tt2: :tt2: :tt2:
Ha választanom kéne ezek közül,akkor inkább gyalog,meg busszal megyek a dolgaimat intézni :yes:
Én ilyen joggal megrögzött Toyotás,és egyéb JAPÁN autó fan vagyok :wub:
Én is megrögzött japán autó fan vagyok, de te aztán túlteszel rajtam...  :D
Szép is lenne nem ülnék be feleségem Renault-jába vagy a céges Opel-ekbe!  [rohog]
Suzuki-val mi a bajod?  :?:
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #31208 Dátum: 2014.08.20 19:53:55 »
Neked egy Suprát kellett volna vennetek, aztán 1000-1500 HP-ig meg se állni. Azzal előzgethetnél bármit. :)
Miért a Supra-ba beférnének mögém?  :D
Előzgetek én így is, 1000-1500 pacis Suprát nem bírnám tankolni, a hátsó gumikról meg ne is beszéljünk...  :lol:
Ha egyszer megengedhetnék egy ilyet magamnak...  :whistling:

1994-ben egyébként gondolkodtam, hogy Celica turbo 4x4-et vagy Supra 3.0 turbo-t (még a régebbit) vagy Lancia Delta HF Integrale-t vegyek, akkor még sajnos a katalógus adat alapján döntöttem (gyorsulás 0-100) és Lancia lett, meg is bántam már sokszor!
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #31209 Dátum: 2014.08.21 21:06:52 »
 :lol:
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #31210 Dátum: 2014.08.21 21:09:18 »
Meg is érdemli a simogatást:
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #31211 Dátum: 2014.08.21 21:11:37 »
fekete-fehér kép, de nekem tetszik:
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

Land Cruiser

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re:Carina
« Válasz #31212 Dátum: 2014.08.21 21:42:05 »
Miért a Supra-ba beférnének mögém?  :D
Előzgetek én így is, 1000-1500 pacis Suprát nem bírnám tankolni, a hátsó gumikról meg ne is beszéljünk...  :lol:
Ha egyszer megengedhetnék egy ilyet magamnak...  :whistling:

1994-ben egyébként gondolkodtam, hogy Celica turbo 4x4-et vagy Supra 3.0 turbo-t (még a régebbit) vagy Lancia Delta HF Integrale-t vegyek, akkor még sajnos a katalógus adat alapján döntöttem (gyorsulás 0-100) és Lancia lett, meg is bántam már sokszor!


Volt ismerősöm, akinek ezelőtt 22-23 évvel (szerintem) ilyen Lancia motor volt az ezerkettes zsigájába. :)

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #31213 Dátum: 2014.08.21 22:07:15 »
Volt ismerősöm, akinek ezelőtt 22-23 évvel (szerintem) ilyen Lancia motor volt az ezerkettes zsigájába. :)
A sima 2000 ccm-es szívó fiat/lancia motort sokan beletették, de a turbós Integrale motort nem sokan, hiszen nem volt ilyen bontott cucc, ha meg volt akkor méregdrágán.
Én az enyémet 94-ben vettem már több mint 20 éve, de akkor még nem egy ismert autó volt itt Magyarországon.
Ferjáncz-nak volt egy ugyan olyan színű utcai (nem versenyautó) mint nekem, meg talán ha 10-20 db volt itthon összesen amikor vettem, akkor már sokat mondok...
Az enyém pontosan így nézett ki mint ez, külső/belső/felni minden, kivéve nem volt az a hüle matrica a tankfedélen:
http://bringatrailer.com/2009/08/25/us-registered-1989-lancia-delta-hf-integrale/

« Utoljára szerkesztve: 2014.08.21 22:17:17 írta FUBA »
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

Land Cruiser

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re:Carina
« Válasz #31214 Dátum: 2014.08.22 20:10:16 »
A sima 2000 ccm-es szívó fiat/lancia motort sokan beletették, de a turbós Integrale motort nem sokan, hiszen nem volt ilyen bontott cucc, ha meg volt akkor méregdrágán.
Én az enyémet 94-ben vettem már több mint 20 éve, de akkor még nem egy ismert autó volt itt Magyarországon.
Ferjáncz-nak volt egy ugyan olyan színű utcai (nem versenyautó) mint nekem, meg talán ha 10-20 db volt itthon összesen amikor vettem, akkor már sokat mondok...
Az enyém pontosan így nézett ki mint ez, külső/belső/felni minden, kivéve nem volt az a hüle matrica a tankfedélen:

Akkor szerintem (biztosan) nem ilyen motor volt benne, hanem a sima. De akkoriban az volt a faluba a legkeményebb zsiga. :)