Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1787018 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6735 Dátum: 2014.04.25 22:48:22 »
Belgiumban elég sok Duster volt még reptéri autót is láttam belőle. Ettől függetlenül én nem vennék, ezekből nekem a Mazda kenne a befutó, de nem ismerem a Ti igényeiteket. A sorból szerintem a Nissan kilóg: sokkal inkább divatautó, mint praktikus. Nem azt mondom, hogy annyira semmire nem jó, mint a Juke, de sokkal inkább kompromisszumra késztet, mint a felsorolt többi.
Toyota teljesen reménytelen? (Verso, vagy Avensis kombi? Az a 126 pacis motor nagyon jó ám...!)
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6736 Dátum: 2014.04.26 08:31:44 »
Belgiumban elég sok Duster volt még reptéri autót is láttam belőle. Ettől függetlenül én nem vennék, ezekből nekem a Mazda kenne a befutó, de nem ismerem a Ti igényeiteket. A sorból szerintem a Nissan kilóg: sokkal inkább divatautó, mint praktikus. Nem azt mondom, hogy annyira semmire nem jó, mint a Juke, de sokkal inkább kompromisszumra késztet, mint a felsorolt többi.
Toyota teljesen reménytelen? (Verso, vagy Avensis kombi? Az a 126 pacis motor nagyon jó ám...!)

Az a helyzet, hogy egyterűben az igényszint nagyon magas, mert a Scenic magasra tette a mércét, úgy kényelem, komfort, mint menettulajdonságok terén.  Ezt überelni a COV nem tudja.
Az Ave pedig tudtommal diesellel problémás, annak még nem néztem utána, hogy kétliteressel van-e egyáltalán automataváltóval.

Kell a nagy kasztni a kutyák miatt, ezt pedig csak az egyterű/kombi képes nyújtani.  És nem divatkombira célzok, mint pl. a Renault Grandtour, vagy a latin vonulat.  Használható és élhető autó kell, bizonyos extrákból meg nem szívesen engedek, annyira megszoktam. És ráadásul napi szinten 80-100 km beleficcen.  A benzin-gáz lehetne megoldás, de azok ki vannak tiltva a mélygarázsból, a pesti parkolóm mélygarázsban van....
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6737 Dátum: 2014.04.26 08:32:12 »
Nagyjából körvonalazódott, hogy jövőre milyen autók jöhetnek számításba a kocsicserekor.

Tehát:

Honda Accord kombi - Renault Scenic III
Mazda 6 kombi
.
.
.
Nissan Quasqai
.
.
Dacia Duster

Ki, mit szól hozzá, érdekelne a véleményetek.

Kritériumok: kombi, vagy egyterű és diesel. Tempomat, automataváltó. 
 
Mindkét felsorolás sorrendiséget tartalmaz.
Valahogy nem szűkítettél még kategóriára ahogy látom..A quasqai és a duster nem egyterűek tudtommal, csupán emelt hasmagasságú divatautók - városi crossover -ek.



Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6738 Dátum: 2014.04.26 08:40:12 »
Valahogy nem szűkítettél még kategóriára ahogy látom..A quasqai és a duster nem egyterűek tudtommal, csupán emelt hasmagasságú divatautók - városi crossover -ek.

A Duster az ára miatt van bent a kosárban. A Kaskáj meg méretben még éppen jó lenne, habár csak nagyon régi emlékeim vannak a beléről.
A páromnak az űr Civic és a Juke Nismo tetszik.... :D :D

De a realitás valami japó lesz szerintem.  Hacsak nem pottyan az ölünkbe valami best buy, mint a Scenic volt annó. Nálunk van már 7 (hét) éve, ilyen sokáig kocsi nem volt a portán. Nagyon bevált, na, mit tagadjam. Kényelmes, nagy és mindennek dacára megbízható, dinamikus, napi távokra és hosszútávra is kiváló. 
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #6739 Dátum: 2014.04.26 08:42:26 »
akkor miért cseréled le?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6740 Dátum: 2014.04.26 08:42:55 »
Ahogy a Hondából és Mazdából kombit nézed, Daciából miért nem a kombit ill.egyterűt veszed számításba. :?:
Ráadásul az is Rönó és nem is megbízhatatlanabb,  főként mivel egyszerűbb.
Persze más kérdés hogy presztizse az nincs, de azt csak a kutyáidat nem érdekelné :lol:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6741 Dátum: 2014.04.26 09:47:35 »
A Duster az ára miatt van bent a kosárban. A Kaskáj meg méretben még éppen jó lenne, habár csak nagyon régi emlékeim vannak a beléről.
A páromnak az űr Civic és a Juke Nismo tetszik.... :D :D

De a realitás valami japó lesz szerintem.  Hacsak nem pottyan az ölünkbe valami best buy, mint a Scenic volt annó. Nálunk van már 7 (hét) éve, ilyen sokáig kocsi nem volt a portán. Nagyon bevált, na, mit tagadjam. Kényelmes, nagy és mindennek dacára megbízható, dinamikus, napi távokra és hosszútávra is kiváló.
hűűűhaa akkor látom még széles a kívánságlista ..micra alapokra épülő Juke-tól a kombi accordig.
Én a Te helyedben az aktuális modell Avensist (egyik legtágasabb autó a kategóriában) venném 2literes dízellel, ami nagyon megbíuható kis motor.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #6742 Dátum: 2014.04.26 10:43:35 »
én is egy ave vagy egy 6os kombit vennék.
a soroksári milleniumtelep lidl parkolóban szokott állni egy ezüstmetál eladó 6os mazda, 143le 2.0d automata,tehát már a fészliftes kiadás.
külhoni lehet,m L rendszáma van.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6743 Dátum: 2014.04.26 10:51:45 »
Full mindegy. A toyo (Auris, Yaris) uleseitol mindegyik europai autoban amikben ultem kenyelmesebb volt az ules mint a toyotakban.
Anno az Auris utan a 10 eves Xsara ulesei is hihetetlen kuckos, kenyelmes erzest nyujtottak. Kar, hogy minden mas botranyosan rossz volt korulottem  ;)
Nem tudom, de egyik kollégám Renault Megane kombijában volt szerencsém ülni párszor, egyáltalán nem volt kényelmesebb az ülése, mint a Carináé, sőt.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6744 Dátum: 2014.04.26 11:43:44 »
Nevö csráj Kappa szítsz, mert benne maradsz :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #6745 Dátum: 2014.04.26 12:06:54 »
Nóó, nevőőő :D

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6746 Dátum: 2014.04.26 12:28:01 »
Nem tudom, de egyik kollégám Renault Megane kombijában volt szerencsém ülni párszor, egyáltalán nem volt kényelmesebb az ülése, mint a Carináé, sőt.
A Carinádban biztos már memorysak az üléseid ;)

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #6747 Dátum: 2014.04.26 12:38:33 »
Nóó, nevőőő :D
nevő széj nevőő :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #6748 Dátum: 2014.04.26 12:41:57 »
akkor miért cseréled le?
10 éves idén. 266E km van benne. 
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6749 Dátum: 2014.04.26 12:43:29 »
Ahogy a Hondából és Mazdából kombit nézed, Daciából miért nem a kombit ill.egyterűt veszed számításba. :?:
Ráadásul az is Rönó és nem is megbízhatatlanabb,  főként mivel egyszerűbb.
Persze más kérdés hogy presztizse az nincs, de azt csak a kutyáidat nem érdekelné :lol:

Dacia MPV, az inkább furgon, mint egyterű, a Lodgy, meg egy ormótlan autó, ami nagyobb a Grand Scenicnél is. Akkora nem kell.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.