Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1778770 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2160 Dátum: 2012.01.07 19:33:10 »
Mondjuk azért megnézetem egy autószerelővel.
Én nem nézetem meg, bízom benne hogy jó lesz - többek közt ezért vettem Toyotát  :yes:

(Mondom még egyszer: az öreg á la Camry, az más. De a Yarist pl. eszembe nem jutott volna szerelőhöz vinni a vizsga előtt. Egy nyolc éves Yaris menjen szépen át a vizsgán, csont nélkül. Át is ment. Mondták is az NKH-s vizsgabiztosok, hogy ezekkel szinte soha nincs gond.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2161 Dátum: 2012.01.07 19:45:44 »
Én nem nézetem meg, bízom benne hogy jó lesz - többek közt ezért vettem Toyotát  :yes:

(Mondom még egyszer: az öreg á la Camry, az más. De a Yarist pl. eszembe nem jutott volna szerelőhöz vinni a vizsga előtt. Egy nyolc éves Yaris menjen szépen át a vizsgán, csont nélkül. Át is ment. Mondták is az NKH-s vizsgabiztosok, hogy ezekkel szinte soha nincs gond.)
Én 1 éve vittem vizsgázni, hogy kapjon még 3 évet és én se nézettem meg semmit.
Viszont fékbetétcserém volt és hátul félrekopott, így a hátsó féket figyelni fogom és azt tutti megnézetem 2 év múlva, de lehet pont akkor lesz betétcserés.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2162 Dátum: 2012.01.07 19:46:04 »
Arra akartam utalni amit előtte is írtam, hogy jó lehet, hogy a Porsche-ből kevés bukott, de abból kevesebb is van. Számottevően többet adnak el Toyota-ból (Ráadásul több típusa is van). Csak példálóztam a számokkal, konkrétan nem tudom az adatokat, de csak úgy lenne szép a statisztika is, ha ugyanannyi autót vennének alapul és úgy jönne ki egy %-os eredmény. Példa kedvéért 100 Auris-ból könnyen lehet hogy nulla bukik.
Pár adat... Szerintem meg fogsz kicsit lepődni. Ugye, ez a TÜV-statisztika német, tehát más országokat, össz-európai piacot most ne vegyünk ide. A 2011-es németországi újautó-eladások a következőképpen néztek ki:

Toyota Auris: 13.376 db
Porsche 911: 6.373 db
Toyota Prius: 2.029 db

Ez alapján bizony nem lehet nagyságrendi különbségekről beszélni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2163 Dátum: 2012.01.07 20:00:59 »
Te észreveszed, ha pl. a kéziféked egyenetlenül fog?
Tényleg, automata (vagy motoros) kéziféket hogyan ellenőrzik? Ha gurul a kocsi, biztonsági okból nem működik  :hmmmm:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2164 Dátum: 2012.01.07 20:16:45 »
Tényleg, automata (vagy motoros) kéziféket hogyan ellenőrzik? Ha gurul a kocsi, biztonsági okból nem működik  :hmmmm:
Kérdés: honnan tudja a rendszer, hogy gurul a kocsi? Biztos át lehet ezt valahogy hidalni. A fékpad eleve csak egy tengely kerekeit forgatja egyszerre.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2165 Dátum: 2012.01.07 20:22:23 »
Azt azért szeretném leszögezni, hogy ha nem szeretném az autómat a leírt problémák mellett, már nem lenne az autóm. Most a mai napon is mosolyogva ültem benne, amikor kiszálltam a garázsban megpaskoltam a popóját.  :szemez:  Nyilvánvalóan jelenleg is több pozitív és szerethető dolog van benne (rajta) mint amennyi nem. Azon kívül mindettől függetlenül japánautó fannak vallom magam, mert van a Toyota mellet is szerethető más japán autómárka.   ::)
Az meg, hogy leírtam az én autómmal történteket, meg van néhány a környezetemben (kollégák) ami alapján megfogalmaztam a magam szubjektív véleményét nem jelenti azt, hogy ez kinyilatkoztatás a részemről és nem fogadnám el emellett más adott esetben ellentétes véleményét, vagy másnak kellene magáévá tennie az enyémet.   :hug:
De ez a fórum sem (csupán) azért van, hogy imádjuk az autónkat. Nem vallás ez, vagy diktatúra, hogy ne lehessen negatív véleményt megfogalmazni, leírni a hibákat. Emlékezetem szerint ezért is van szinte mindegyik modell topikjánál (nem tudom biztosan, mert nem néztem meg mindnél) van amiben a hibákat, hiányosságokat negatívumokat lehet leírni.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2166 Dátum: 2012.01.07 20:52:25 »
Én itt a fórumon nem nagyon láttam, illetve látok senki részéről "elvakult Toyotizmust"  :) ... Elvakultan olyasmihez lehet eleve csak ragaszkodni, ami objektíve nem érdemli meg a ragaszkodást. A Toyota nem ilyen.

Na jó, talán lasi gyanús egy kicsit  ;) :D :lol: ... De amennyire látom, ő is inkább általában japánautó-bolond, és nem csak a Toyotára fókuszál.

Egyébként ha van olyan vád, amit magamra nézve, a Toyotával kapcsolatosan a leghatározottabban visszautasítok (és a legjóízűbben kiröhögök  :yes: ) - az az elvakultság.
Jaj, már, mondom, hogy le kéne üljünk sörözni személyesen is végre, mert egyszerűen nem érted, ahogy írommondom. Ugyanis itt a Toyotizmus nálam épp csak annyit jelent, hogy Toyotám van!
Említenék egy másik esetet, akiknek Fiat Albea-ja van: Albea-betegségben szenved.  :lol: (érted: fiatal Bea...  [rohog] )

Úgyhogy nem kellett volna ezt így túlmagayráznod. :hug:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2167 Dátum: 2012.01.07 21:08:27 »
Jaj, már, mondom, hogy le kéne üljünk sörözni személyesen is végre, mert egyszerűen nem érted, ahogy írommondom. Ugyanis itt a Toyotizmus nálam épp csak annyit jelent, hogy Toyotám van!
Említenék egy másik esetet, akiknek Fiat Albea-ja van: Albea-betegségben szenved.  :lol: (érted: fiatal Bea...  [rohog] )

Úgyhogy nem kellett volna ezt így túlmagayráznod. :hug:
:hmmmm: ... az "elvakult" szón akadtam meg, nem a "Toyotizmus"-on  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

TSityu

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2168 Dátum: 2012.01.07 21:09:12 »
És van valami támpontod arra nézve, hogy mondjuk az Opel, a Renault és a Toyota tulajok nem azonos arányban készíttetik, vagy nem készíttetik fel az autójukat a TÜV-re?

Nézd én elismerem, hogy a Toyota megbízhatóságban még az élen áll, és itt a méget úgy kell érteni, hogy a konkurencia erősen zárkózik nem úgy hogy a minőség romlik. Túl sok a változó ahhoz, hogy ezt a TÜV és ADAC felmérést szentírásnak vegyem.  :hug:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2169 Dátum: 2012.01.07 21:17:47 »
ma végre "beköltöztem" a skodába.
nekiálltam a porszivóval és jól kiporszivoztam. rengeteg falevél a motortérben és a szellőzők nyilásaiban belerohadva. csavarhuzóval lazitottam fel.. :cry: 
fenyőfa tűlevél mindenhol.. :hug: 

sajnos szomorúan láttam h a hátsó ülés ami előredönthető "nincs szintben" így nem kapok sima felületet és nem tudok aludni az autóban.. :cry:  kár.. :cry:
lehet h ezt amúgy sem lehetett volna? nemtom.. :devil:
még küzdök vele.  :hmmmm:

jó vezetni. lassan terelgetve 6,8akat mutat a fedcomp.  :clap:
jó érzése van benne a zembernek.  :wub:

[a csatolmányt egy admin törölte]
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2170 Dátum: 2012.01.07 21:22:07 »
:hmmmm: ... az "elvakult" szón akadtam meg, nem a "Toyotizmus"-on  :)
Voltál Te már szerelmes?
.
.
.
Na, ez pont az az elvakultság...  :surrender:
Bár, én ugyan ezt érzem az autóm iránt, azért minden egyes negatív tulajdonságával tisztában vagyok és hangot is adok neki, ha kérdezik. Emiatt és ilyen értelemben mégsem tartom magam elvakultnak.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2171 Dátum: 2012.01.07 21:25:17 »
ma végre "beköltöztem" a skodába.
nekiálltam a porszivóval és jól kiporszivoztam. rengeteg falevél a motortérben és a szellőzők nyilásaiban belerohadva. csavarhuzóval lazitottam fel.. :cry: 
fenyőfa tűlevél mindenhol.. :hug: 

sajnos szomorúan láttam h a hátsó ülés ami előredönthető "nincs szintben" így nem kapok sima felületet és nem tudok aludni az autóban.. :cry:  kár.. :cry:
lehet h ezt amúgy sem lehetett volna? nemtom.. :devil:
még küzdök vele.  :hmmmm:

jó vezetni. lassan terelgetve 6,8akat mutat a fedcomp.  :clap:
jó érzése van benne a zembernek.  :wub:
Alakul-alakul.  ;)
Ajánlom figyelmedbe a legegyszerűbb gyökérkefét a kárpitok megfelelő hatásfokú kiganézására, a porszívót csak utána érdemes bevetni. Hidd el, az a 200Ft-os kefe felújítja a kárpitokat...  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2172 Dátum: 2012.01.07 21:26:35 »
ma végre "beköltöztem" a skodába.
nekiálltam a porszivóval és jól kiporszivoztam. rengeteg falevél a motortérben és a szellőzők nyilásaiban belerohadva. csavarhuzóval lazitottam fel.. :cry: 
fenyőfa tűlevél mindenhol.. :hug: 

sajnos szomorúan láttam h a hátsó ülés ami előredönthető "nincs szintben" így nem kapok sima felületet és nem tudok aludni az autóban.. :cry:  kár.. :cry:
lehet h ezt amúgy sem lehetett volna? nemtom.. :devil:
még küzdök vele.  :hmmmm:

jó vezetni. lassan terelgetve 6,8akat mutat a fedcomp.  :clap:
jó érzése van benne a zembernek.  :wub:
A srég rész fogd fel mintha az lenne a nagypárna, már csak egy kicsi kell, alváshoz.
Egyébként eddig csak a Jazzben láttam abszulut sík felületet az első üléstámláig. A Corolla combira nem emlékszem :D

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2173 Dátum: 2012.01.07 21:38:27 »
Nézd én elismerem, hogy a Toyota megbízhatóságban még az élen áll, és itt a méget úgy kell érteni, hogy a konkurencia erősen zárkózik nem úgy hogy a minőség romlik. Túl sok a változó ahhoz, hogy ezt a TÜV és ADAC felmérést szentírásnak vegyem.  :hug:
:yes:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2174 Dátum: 2012.01.07 21:39:45 »
Nézd én elismerem, hogy a Toyota megbízhatóságban még az élen áll, és itt a méget úgy kell érteni, hogy a konkurencia erősen zárkózik nem úgy hogy a minőség romlik. Túl sok a változó ahhoz, hogy ezt a TÜV és ADAC felmérést szentírásnak vegyem.  :hug:
Az ADAC-al kapcsolatosan egyetértünk. A TÜV viszont, mióta én veszem ('99), ugyanazt a képet mutatja. Nem tudom elképzelni, hogy ez véletlen lenne, ilyen tartósan, ennyi időn át  :)

Amúgy nem kerültek közelebb a konkurrensek, csak átrendeződött a sorrendjük. 11-12 éve még javarészt a Merci osztozott az első helyeken a Toyotával (és a Porsche akkor is ott volt már), ők most eltűntek, lett helyettük más. De a Toyota, típustól és évjárattól függetlenül, rendszeresen toplistás. Néha előfordul, hogy némelyik típus, némelyik évjáratban, "csak" valahol az első 20-30 hely környékén végez. De olyanra nem emlékszem, de tényleg soha, egy esetre sem, hogy az átlagosnál gyengébb eredménnyel végzett volna egy Toyota.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )