Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1778894 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2055 Dátum: 2012.01.04 22:01:53 »
Nahát... Aszondja OK fine, hogy hát mekkora ciki az, ha tönkremegy a műszercsoport egy autóban.
Azt egy szóval sem mondtam, hogy nem lepődtünk meg ezen, vagy, hogy nem küldtem el a jó édes tervezőjébe, de nem az autóra voltam dühös, hanem arra az alkatrészre.
Szerintem is gáz egy ilyen hiba, főleg, hogy valami 5x000Ft volt az új...  :ph34r:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2056 Dátum: 2012.01.04 22:07:17 »
Azt egy szóval sem mondtam, hogy nem lepődtünk meg ezen, vagy, hogy nem küldtem el a jó édes tervezőjébe, de nem az autóra voltam dühös, hanem arra az alkatrészre.
Szerintem is gáz egy ilyen hiba, főleg, hogy valami 5x000Ft volt az új...  :ph34r:
írtad, hogy a feszkó vagy mi, te se tudtad.
Ilyen meg bármely autoval előfordulhat.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2057 Dátum: 2012.01.04 22:07:33 »
Érdekel amit mondasz,édesanyámnak van egy 1.4-es 97-es III-asa.Valós 97ezer KM-rel!Ugyan csak 60 lovas,de ez már hengerenkénti befecsis,elég nyomatékos és jól szedi a lábát.
Mert az nem is 60 lovas volt, csak annak mondták a biztosítás miatt. Több fékpados mérés szerint is 70 paci felett volt benne.
music     

Sördög

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 292
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2058 Dátum: 2012.01.04 22:13:26 »
Mert az nem is 60 lovas volt, csak annak mondták a biztosítás miatt. Több fékpados mérés szerint is 70 paci felett volt benne.
Csodálkoztunk is,milyen szépen szedi a lábát :DNéha a kisember is járhat jól? :clap:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2059 Dátum: 2012.01.04 22:35:09 »
Mondjuk 400+ ezer km meg nincs az Aveban  ;) Meg ugye a megmattult lampatest  :tt2:
Az ADAC szerint is van jopar megbizhatobb auto az Avensisnel  :yes:
Az ADAC statisztika abszolút irreleváns, értékelhetetlen.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2060 Dátum: 2012.01.04 22:36:14 »
Mert az nem is 60 lovas volt, csak annak mondták a biztosítás miatt. Több fékpados mérés szerint is 70 paci felett volt benne.
Ezzel az erővel, semmilyen autónál nem kell figyelembe venni a gyár által megadott teljesítményt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2061 Dátum: 2012.01.04 22:44:57 »
Csodálkoztunk is,milyen szépen szedi a lábát :DNéha a kisember is járhat jól? :clap:
Ez anno nekem is feltűnt, igaz, annak a III Golfnak már rövid - gyorsító - áttételes volt az 5.-je, míg a mi Fastránknak (1,4SE - 82LE) hosszú 5.-je volt. A Golf már 100-nál forgott 3000-en, az Astra csak óra szerinti 116km/h-nál.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2062 Dátum: 2012.01.04 22:47:01 »
Én Ibizát vezettem ilyen, 1.4 60 LE motorral... Amíg nem mondták, azt hittem, hogy az 1.6 75 lovas van benne.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2063 Dátum: 2012.01.05 11:41:25 »
Nahát... Aszondja OK fine, hogy hát mekkora ciki az, ha tönkremegy a műszercsoport egy autóban.

Egy vilag legjobb autojanak mondott, ugy is kezelet, nem mellekesen a marka a hirnevet is innen (megbizhatosag) szerzo autotol par eves koraban, minimalis km-rel es ujszeru autoban ez igenis gaz, blama, ego szerintem.
En legalabbis nem vagyok hozzaszokva es sose tapasztaltam ilyesmit ilyen fiatalon. Egy nemet autonal elnezem, de ott is gaz, csak elismerem az ilyesmiben kevesse meggyozoek. Egy japan autonal szerintem ez megbocsajthatatlan es nekem szubjektive annyit mond, hogy nem kell nekem japan auto, mert azzal sem dolhetek hatra es szurkolhatok masoknak, hanem mehetek es kukazhatok uj muszercsoportot :excl: Nem csak egy nyamvadt kis ablakemelot vagy egy ablaktorlomotort, hanem egy egesz muszercsoportot  :ph34r:. Nekem ez joval az ingerkuszobom felett van, hangsulyozom nekem.  :surrender:
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2064 Dátum: 2012.01.05 11:56:18 »
Mondjuk 400+ ezer km meg nincs az Aveban  ;) Meg ugye a megmattult lampatest  :tt2:


Jajj, de jo. Koszi!  :clap: Tudtam, hogy valami fontos es draga dolgot kihagyok.  :devil: :D
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2065 Dátum: 2012.01.05 13:01:18 »
Egy vilag legjobb autojanak mondott, ugy is kezelet, nem mellekesen a marka a hirnevet is innen (megbizhatosag) szerzo autotol par eves koraban, minimalis km-rel es ujszeru autoban ez igenis gaz, blama, ego szerintem.
En legalabbis nem vagyok hozzaszokva es sose tapasztaltam ilyesmit ilyen fiatalon. Egy nemet autonal elnezem, de ott is gaz, csak elismerem az ilyesmiben kevesse meggyozoek. Egy japan autonal szerintem ez megbocsajthatatlan es nekem szubjektive annyit mond, hogy nem kell nekem japan auto, mert azzal sem dolhetek hatra es szurkolhatok masoknak, hanem mehetek es kukazhatok uj muszercsoportot :excl: Nem csak egy nyamvadt kis ablakemelot vagy egy ablaktorlomotort, hanem egy egesz muszercsoportot  :ph34r:. Nekem ez joval az ingerkuszobom felett van, hangsulyozom nekem.  :surrender:
Jó. Nekem meg nem  :) ... Mert összességében véve nézem ezt is. Számtalanszor leírtam amúgy, hogy mekkora baromságnak tartom azt a hozzáállást, hogy egy Toyota nem romolhat el. Átlagolva vizsgálom a Toyotáink teljesítményét, úgyhogy az Avénak elég durván szét kéne ahhoz esnie, hogy kiábrándítson a márkából. Kb. überelnie kéne az A_U_D_I-t - azt meg úgysem fogja  :lol:

-----------------------

Ami pedig a pilácsot illeti: egy bemattuló foncsor nem "megbízhatósági hiba" kategória. (Mellesleg számtalan más, hasonló, koraibb tervezésű, gyűjtőlencsés xenon fényszórós autót sújt - persze ettől nem lesz kevésbé bosszantó. Megjegyezném, hogy a rég nem garis, hét éves autó fényszórói cseréjére komoly méltányosságot adott a Toyota. Persze erre lehet mondani, hogy "alap", csak épp mégsem az, ha megnézem e téren több más, neves, európai gyártó hozzáállását.)

-----------------------

A kiemelt részért pedig egyrészt max respect, EZ tényleg objektív  :yes: ... Másrészt megjegyeztem, elmentettem, felírtam a kéménybe stb  :szemez: ;) [rohog]
« Utoljára szerkesztve: 2012.01.05 13:06:58 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2066 Dátum: 2012.01.05 13:26:38 »
Nem értelek benneteket , egy véletlen tulfeszültség  minden müszert hazavághat, mindegy milyen gyártmányu.

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2067 Dátum: 2012.01.05 13:29:50 »

Ami pedig a pilácsot illeti: egy bemattuló foncsor nem "megbízhatósági hiba" kategória.

Bocsesz, kettonk kozul en dolgozom minosegbiztositasban. Ez bizony egy nagyon komoly minosegi hiba es kihat a mukodesre. Vilagosan lathato termek nemmegfelelosegrol van szo. Ezen kar vitazni.
Az atlagolt vizsgalatod meg eleg teves es hamis eredmenyt hoz, ezt az istenitett  japanjaid se mernek igy szamolni, mert nadpalcaval vernek veresre a japan managerek a segguket, majd csoportos harakirit kovetnenek el.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2068 Dátum: 2012.01.05 13:35:13 »
Nem értelek benneteket , egy véletlen tulfeszültség  minden müszert hazavághat, mindegy milyen gyártmányu.

Persze, csak par eves minimalis futasu autokban ilyen kaliberu hiba megse szokott megesni. En komolyan fel vagyok haborodva a toyota neveben is. Jelen pillanatban fontolgatom is szakmabelikent, hogy irjak egy komolyabb levelet egy kozponti cimre, hogy megis magyarazzak mar el de komolyan, hogy egy ilyen markanal ilyen hiba ilyen fiatalon es futas mellett szerintuk okes-e. Mi errol a velemenyuk? Ennel komolyabban igenybevett muszereknel megoldjak a tulfeszultseg elleni vedelmet, de mast nem mondjak egy par ezer Forintos villamos aljzat elosztonal se problema az ilyesmi mar vagy 20 eve. Egyszeruen vicc, vicc a a roluk kialakult kep tudataban.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2069 Dátum: 2012.01.05 13:36:43 »
Nem értelek benneteket , egy véletlen tulfeszültség  minden müszert hazavághat, mindegy milyen gyártmányu.

Muszerfal szinte minden jarmu gyenge pontja. Eddigi altalam hasznalt, tobbnyire ismeretlen okbol mukodeskeptelenne valt muszerfalu jarmuvek: Merci Vito, Toyota Hiace, VW Passat, Yamaha Fazer, Honda Innova, Kawasaki Kx, Suzuki Address, Honda Lead.
kisa
born to ride