Szerző Téma: Avensis III.  (Megtekintve 724655 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

googyi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Avensis III.
« Válasz #1605 Dátum: 2011.11.15 18:46:34 »
A hátra/hátra-oldalra kilátás mennyire gáz a kombiban? Olvastam több helyen, hogy a B oszlop és a fejtámla nem segít sokat a kilátásban...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Avensis III.
« Válasz #1606 Dátum: 2011.11.15 22:03:45 »
Mindent meg lehet szokni...
music     

beszab

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re:Avensis III.
« Válasz #1607 Dátum: 2011.11.16 16:01:04 »
Meg lehet szokni, de nem öröm: engem is nagyon zavar, különösen belvárosi közlekedés során, de csak a jobb oldal és leginkább a bringásokat féltem! :(
Balra nem gáz, hátul meg van radarom...

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis III.
« Válasz #1608 Dátum: 2011.11.16 16:13:18 »
A hátra/hátra-oldalra kilátás mennyire gáz a kombiban? Olvastam több helyen, hogy a B oszlop és a fejtámla nem segít sokat a kilátásban...
Az konkrétan katasztrofális  :cry:
Folyamatos rettegés a balra kikanyarodás egy alsóbbrendű útról, Gyakorlatilag elindulás után már semmit nem látok jobbra köszönhetően a nagy teli fejtámlának és vastag B oszlopnak.
A C oszlop engem nem zavar.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Avensis III.
« Válasz #1609 Dátum: 2011.11.16 21:52:23 »
Az Avensis II után a COV sem egy János-hegyi kilátó...
music     

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensis III.
« Válasz #1610 Dátum: 2011.11.17 12:21:02 »
bezzeg nekem a macudában háháhá akkorák az ablakok, hogy még :D el is kelne a szélvédőre némi nanoizé, már csak a mérete miatt is :D

Cutter

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Avensis III.
« Válasz #1611 Dátum: 2011.11.17 20:15:21 »
Üdv. a fórumozóknak
Segítséget szeretnék kérni, mivel az alábbi autóval szemezek:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_2.0_d4d_executive-4996846
Szerintetek mennyit érhet? Mit kell megnézni rajta? Milyen hibák várhatóak?
Meg lehet bízni a toyota saját cégautóiban? Lehet-e alkudni vajon?
Végre szeretnék egy jó, megbízható autót.
Minden segítő információt előre is köszönök, akár emailban is jöhet hogy ne terheljük a fórumot.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Avensis III.
« Válasz #1612 Dátum: 2011.11.17 21:36:18 »
Használz dízel alapból rizikós, de ez még elég fiatal, és a rizikósabb kortól távol van. Kérdés, hogy mennyit és meddig akarod még használni. Ha lesz vele gond (lendkerék, turbó és egyebek), az majd 100.000 km múlva várható, hogy lesz-e, az meg lutri: részben függ attól, hogy hogy bánt vele az előző tulaj, amit úgysem fogsz megtudni, részben meg szerencse kérdése is. Mivel ez nem behozott autó, jóval nagyobb az esélye, hogy nem lesz vele gond. Az előéletét azért próbáld meg lenyomozni!
Hogy mennyit ér? Minél drágább egy autó, annál nagyobb a szórás adott évjárat áraiban, ami %-ban nem nagyobb, de nominálértéken nagy. Ez inkább a drágábbak közül való, ami természetes, hiszen a garanciás márkakereskedői használtautók az átlagár fölött szoktak lenni. Annyit mindenesetre megjegyeznék, hogy a hirdetés sorszáma alapján már legalább bő 3 hónapja árulják, és a válság miatt amúgy sem tolonganak a vevők az 5milliós autókért, tehát biztosan lehet alkudni. Azt azért ne várd, hogy 4-ért oda fogja adni...
music     

Cutter

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Avensis III.
« Válasz #1613 Dátum: 2011.11.18 08:20:21 »
Ez a generál importőr a Toyota Hungary cégautója, amibe sok minden belefér. Akár az is hogy autós újságírók tesztelték és feszegették a határait, vagy hogy megfordult 5 vezető keze alatt és nem vigyáztak rá, hajtották rendesen. Persze az is hogy egy adott ember hajtotta, ezt sosem fogom megtudni.
Music: köszönöm az információkat, hasznosak voltak.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Avensis III.
« Válasz #1614 Dátum: 2011.11.18 14:12:17 »
Csak kerdes: miert nem nezegetsz 1,8-as benyasakat. 7 literbol siman elmegy az is es nem kell felni a dizeles javitasi koltsegektol. Raadasul olcsobb is meg erosebb is  :yes:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Cutter

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Avensis III.
« Válasz #1615 Dátum: 2011.11.23 00:09:15 »
Igazából nekem szerintem 8 literből menne el a benzines, mert Budapest és autópálya teszi ki a közlekedés 90%-át. Igazából ezért nézegetek inkább dieselt, általában 2 literrel kevesebbet esznek olyan körülmények között ahol én hajtom őket.

colizoli

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
Re:Avensis III.
« Válasz #1616 Dátum: 2011.11.23 22:52:55 »
Igazából nekem szerintem 8 literből menne el a benzines, mert Budapest és autópálya teszi ki a közlekedés 90%-át. Igazából ezért nézegetek inkább dieselt, általában 2 literrel kevesebbet esznek olyan körülmények között ahol én hajtom őket.

Hát, ha a diesel árakat nézzűk akkor lehet, hogy jobban járnál most egy benzinessel.
Régebben azt mondták, hogy 15E km éves futásteljesitmény után éri meg dieselt venni, hát most szerintem feltornázták 30E-re. Szo-pjanak le.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensis III.
« Válasz #1617 Dátum: 2011.11.24 09:13:16 »
Hát, ha a diesel árakat nézzűk akkor lehet, hogy jobban járnál most egy benzinessel.
Régebben azt mondták, hogy 15E km éves futásteljesitmény után éri meg dieselt venni, hát most szerintem feltornázták 30E-re. Szo-pjanak le.
inkább 20-25ezer felett. manapság meg már a franc tudja...

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:Avensis III.
« Válasz #1618 Dátum: 2011.11.24 21:00:53 »
Nos igen...bármennyire is szeretem a dízel karakterisztikáját, használtan a mostani körülmények között már én is benzinest vennék, főleg ha tényleg az lesz, hogy egyre jobban nyílik majd az olló a dízel és a benzin üzemanyagárak között. 400-450-es ollónál a dízel extra hibalehetőségeit és a drágább javítási költségeket is figyelembe véve elég sokat kell menni évente ahhoz, h dízel mellett döntsön az ember. Ezen túl még azt is hozzávehetjük az egyenlethez, hogy talán dízel esetében nagyobb az óratekerés esélye is, mint a benzinesnél. 

fagyis

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 123
Re:Avensis III.
« Válasz #1619 Dátum: 2011.11.28 08:06:23 »
Költség oldalon bizonyára már jobb egy benzines.A vezetési élményben viszont sosem lesznek egy szinten.