Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6649827 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #30105 Dátum: 2014.05.02 23:23:44 »
Üdv!

Segítséget szeretnék kérni.

Egy Carinát bontanak Bp. IX. kerületben. Azt mondja a hirdető, hogy van neki a hátsó két szellőző, ahol be szokott ázni a csomagtér.
6000-et kér értük (ha jól értettem). De látatlanban nem merem megvenni, ezért meg nem éri meg felmenni.

Valaki esetleg nem jár azon a környéken, és meg tudná nézni, milyen állapotban vannak, tömítenek-e? Mert akkor felhívnám (eddig csak üzenetváltás volt), hogy megvan-e egyáltalán (kedden még megvolt)?

Remélem nem vagyok nagyon arcátlan...
« Utoljára szerkesztve: 2014.05.02 23:33:36 írta vd1234 »

Kamzik

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Carina
« Válasz #30106 Dátum: 2014.05.03 08:26:26 »
Hello Urak.


Ismét felütötte fejét a gond,történetesen megint a bal elsö ablakemelö. Sikerült bontottan vennem ,de rá egy hétre ez is sikeressen megadta magát. :censored: (15k volt) Kicsit kezd elegem lenni ebböl a kálváriábol,ezért ha valaki tud egy szerkezetett kérem ne tartsa magában,tudom nem panasziroda de azért kivan a ......... hogy megveszek valamit és az sem jó.(tudom bontott stb.stb.)

köszi a helpet.

K.
Szerelmes vagyok egy Japánba?

Zsolt79

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Carina
« Válasz #30107 Dátum: 2014.05.03 13:31:06 »
Szia
Segíteni szeretnék,de kérlek írd le PONTOSAN mi a baja az ablakemelődnek! :hug:
Today Tomorrow Toyota

Zsolt79

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Carina
« Válasz #30108 Dátum: 2014.05.03 13:41:15 »
Üdv!

Segítséget szeretnék kérni.

Egy Carinát bontanak Bp. IX. kerületben. Azt mondja a hirdető, hogy van neki a hátsó két szellőző, ahol be szokott ázni a csomagtér.
6000-et kér értük (ha jól értettem). De látatlanban nem merem megvenni, ezért meg nem éri meg felmenni.

Valaki esetleg nem jár azon a környéken, és meg tudná nézni, milyen állapotban vannak, tömítenek-e? Mert akkor felhívnám (eddig csak üzenetváltás volt), hogy megvan-e egyáltalán (kedden még megvolt)?

Remélem nem vagyok nagyon arcátlan...

Szia Dani
Szerintem,bár már lehet próbáltad :hmmmm: szilózd körbe a szellőzőt és úgy rakd a helyére,hátha segít
Egyébként megtaláltam,hogy az egyém hol tömítetlen :clap:
Nem a szellőző a bűnös,hanem a kéder alatt a kasztni egyenetlen eldolgozása :censored:
De kitalálok rá valami megoldást :yes:
Ja egyálltalán nem vagy arcátlan,csak gondoskodsz az autód hosszútávú éppségéről :hug:
Today Tomorrow Toyota

carina_97_1.6_XLI

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 168
  • Carina E 1997 1.6 Xli AT190
Re:Carina
« Válasz #30109 Dátum: 2014.05.03 16:12:04 »
sziasztok! Ez a hátsó szellőző honnan csekkolható? Látom a toyodiyen pontosan hol van... Csak azt nem tudom, honnan lehetne hozzáférni. Én is beázok. Váltókarnál valaki cserélte már a műanyag perselyeket? Egyáltalán lehet ilyet kapni? Az enyém eléggé ki van már kopva (én 3-at láttam) 321000 km után.

Zsolt79

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Carina
« Válasz #30110 Dátum: 2014.05.03 16:39:21 »
Szia
Az emelő felett van beépítve kívülről :yes:
Today Tomorrow Toyota

tothfeca

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Re:Carina
« Válasz #30111 Dátum: 2014.05.03 17:11:31 »
Halihó!

Ha megengeditek megosztanám veletek, hogy én hogyan sufni tuningoltam meg az említett szellőzőt úgy, hogy azóta nem ázik be a csomagtartóm

Szétszedtem magát a szellőzőt, ha jól emlékszek van egy kerete, találtam itthon műanyagból szőtt zsákot, nem tudom mit tartanak benne eredetileg, nekünk szerintem műtrágya volt benne annó. Szóval ezt a zsákot méretre vágtam csavarhúzóval szúrtam rá néhány lyukat ami szerintem felesleges volt mivel ez szőtt zsák volt így szellőzik.. Tehát méretre vágtam betettem a lamellák és a keret közé, hogy teljesen fedésben legyen és nagyjából ennyi. :)


vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #30112 Dátum: 2014.05.03 21:22:42 »
Szia Dani
Szerintem,bár már lehet próbáltad :hmmmm: szilózd körbe a szellőzőt és úgy rakd a helyére,hátha segít
Egyébként megtaláltam,hogy az egyém hol tömítetlen :clap:
Nem a szellőző a bűnös,hanem a kéder alatt a kasztni egyenetlen eldolgozása :censored:
De kitalálok rá valami megoldást :yes:
Ja egyálltalán nem vagy arcátlan,csak gondoskodsz az autód hosszútávú éppségéről :hug:

Halihó!

Ha megengeditek megosztanám veletek, hogy én hogyan sufni tuningoltam meg az említett szellőzőt úgy, hogy azóta nem ázik be a csomagtartóm

Szétszedtem magát a szellőzőt, ha jól emlékszek van egy kerete, találtam itthon műanyagból szőtt zsákot, nem tudom mit tartanak benne eredetileg, nekünk szerintem műtrágya volt benne annó. Szóval ezt a zsákot méretre vágtam csavarhúzóval szúrtam rá néhány lyukat ami szerintem felesleges volt mivel ez szőtt zsák volt így szellőzik.. Tehát méretre vágtam betettem a lamellák és a keret közé, hogy teljesen fedésben legyen és nagyjából ennyi. :)



Üdv!

Köszi a tippeket, kíváncsi vagyok, mert előbb-utóbb szét kell szednem, szerintem nyáron, remélem sikerül. Akkor elvileg kiderül, mi a baja, mert beázik,az biztos.

A raffiazsákos megoldás érdekes, de az elvileg befelé is engedi a vizet nem?? Vagy az a trükk, hogy bent túlnyomás van valamennyire, és amúgy csak lefolyik rajta kívül a víz? Nem párásodik jobban azóta az ablak?

tothfeca

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Re:Carina
« Válasz #30113 Dátum: 2014.05.04 01:01:32 »
Én azért gondoltam arra mert elég sűrű szövésú ahhoz, hogy a vizet ne engedje be, de azért levegőzni levegőzik.
Nem párásodik jobban a kocsi.

Kamzik

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Carina
« Válasz #30114 Dátum: 2014.05.04 09:02:34 »
Szia.

Először pár napi működés után elkezdett "bukni" az ablak,többször fordult elő hogy kéder mellé futott majd az lett a vége hogy egyenesen "bedarálta" a bowdent és megszorult. Természetesen próbáltam orvosolni ,de olyan szépen összegyűrte a cuccot hogy képtelenség volt vissza csévélni a kerékre. Tartalék felhasználása sem hozott pozitív eredményt,így ismét ott tartok hogy egy csinos kis tetőléc tartja az ablakot és használhatatlan.Sajna ismét csak az a lehetőség áll fenn hogy vennem kell egy komplett szerkezetet.

K.
Szerelmes vagyok egy Japánba?

Zsolt79

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Carina
« Válasz #30115 Dátum: 2014.05.04 10:00:52 »
Hello
Valszeg vagy elkopott,vagy eltörött a középső vezetőléc műanyag eleme :hmmmm:
Erre gondolok:
Today Tomorrow Toyota

oriza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 392
Re:Carina
« Válasz #30116 Dátum: 2014.05.04 11:56:09 »
Üdv!
A tegnapi napom ráment a JE ablakemelőre. Egy ideje már elég nehezen húzta fel és valami időnként kottyant is egy picit az ajtóban. Feltűnt, hogy a bal első kb fél, egyharmad állásán billent hátra míg a jobboldali amint indul felfelé azonnal.  Az ajtó hátsó részén levő vezetősín darab fel volt lazulva és a felső része sem volt a helyén. Van egy vezetőfül a végében és azt kell becsúsztatni a helyére. Elég nehéz mutatvány mert nem lehet hozzáférni és kitapintani sem egyszerű. Ezek után sokat javult, de még nem volt az igazi. Jött a sufnitunig. :D  Egy kb 3mm vastag alátét tettem távtartónak a sín alá az alsó végében. Na így már simán fut és kb fél és egyharmad közt billen hátra az ablak.  Azt nem tudom, hogy mekkora billenés a normális és mennyi a kopás. A furcsa az, hogy a jobboldal nem is volt sokat használva és mégis azzal volt a gond.     

Matenak

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 211
Re:Carina
« Válasz #30117 Dátum: 2014.05.04 20:40:00 »
Kollégák, mi a Carina gyári 14-es felnijének ET száma?  :helpsmilie:
Köszönöm!

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Carina
« Válasz #30118 Dátum: 2014.05.04 20:45:30 »
ET45
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

Matenak

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 211
Re:Carina
« Válasz #30119 Dátum: 2014.05.04 20:53:46 »