Szerző Téma: Mazda  (Megtekintve 610787 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Mazda
« Válasz #2310 Dátum: 2014.08.22 08:53:53 »
Hát ez mi fene?
http://olx.hu/hirdetes/mazda-3-androidos-multimedia-ID2oSg5.html#aba0413fcc

Mi lenne, médiaközpont droid alapon. Van ilyen rengeteg a béjen. Tudomásom szerint egy csomó gyártmány klf. típusaiba is homologizálta a gyártó, de van 2 DIN-es kvázi univerzális is.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Mazda
« Válasz #2311 Dátum: 2014.08.25 11:31:16 »
Mi lenne, médiaközpont droid alapon. Van ilyen rengeteg a béjen. Tudomásom szerint egy csomó gyártmány klf. típusaiba is homologizálta a gyártó, de van 2 DIN-es kvázi univerzális is.
Nem semmi....most hogy 3 kiírt MP3 cd után vettük észre Erdélyben,hogy nem tud MP3-at játszni a gyári fejegység elgondolkodtam egy cserén. Bár én gyárira cserélném legszívesebben,van hozzájuk merevlemezes mindent tudó fejegység is.

Most hogy az utóbbi pár hétben majdnem 4000 km-t mentem a géppel ,ebből majdnem 2000et autópályán azt mondom ez a gép erre termett. 130-140 között forog 2400at, bőven elegendő tartalékkal még akkor is mikor a bamba 133ra állított tempomatos autó utolér meg én is egy kamiont. Nagyobb gázfröccs és pár mp és 160on van a kocsi,miközben szépen bummog a Bose :)  Autópályás fogyija 6,3-6,6 között van. Óráját (220ig skálázva) szerintem könnyedén leforogja.
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Mazda
« Válasz #2312 Dátum: 2014.08.25 15:04:52 »
3ezren megy az enyén 170nel;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Mazda
« Válasz #2313 Dátum: 2014.08.25 16:04:27 »
Valahogy úgy az enyém is...bár eddig csak egyszer mentem vele afelett aztán akkor nem a fordulatot néztem.
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Oximoron

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Mazda
« Válasz #2314 Dátum: 2014.08.26 23:43:51 »
A változatosság kedvéért Mazdás kérdésem akadt. Úgy adódott, hogy a páromnak sürgősen (egy két héten belül) szüksége lesz egy kis benzines autóra. Több típus is tetszik neki, legutóbbi álláspontja szerint a Mazdák a befutók (ez változott már többször, de most ez úgy tűnik határozottabb tetszésnyilvánítás). 5 - 6 éves Mazda 2, vagy 6 - 7 éves Mazda 3 fér bele a keretbe. (a kettes sanszosabb) Összességénben jókat olvastam a típusokról, de volt olyan ismerősöm, aki szerint pl a Mazdák hajlamosak a rozsdásodásra  :?: Néhány motorikus gondról is olvastam, de igazság szerint közelről még egyik tíapust sem tudtam megnézni (szóba jöhető hármast nem is nagyon láéttam a közelünkben)
Sokat nem lesz időm nézelődni, olvasgatni, itt esetleg van valamilyen hasznos tanács a két típussal, elsősorban a Mazda 2 -vel kapcsolatban? Mit érdemes alaposan megnézni, mire készüljek, ha ilyet veszek? (a szerviz, karbantartás intézése alighanem rám marad  :D)

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Mazda
« Válasz #2315 Dátum: 2014.08.27 01:57:10 »
Ha esetleg itt nem olvasná, írj rá csufár kollégára ;)
Gabe 254.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Mazda
« Válasz #2316 Dátum: 2014.08.27 06:57:39 »
a régebbi mazda2 még ford futóműves,az hajlamosabb a kinlódásra,az újak már jók. talán 2006/2007ben volt váltás.
a rozsdásodás igaz, már a 2éves autón is láttam rozsdát.
de xerintem a nejed sokkal jobban járna egy yarissal.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Mazda
« Válasz #2317 Dátum: 2014.08.27 09:16:25 »
de xerintem a nejed sokkal jobban járna egy yarissal.
Ez igaz, de mai hahu kínálatban az is qrva nagy vesszőfutás, hogy egy normális állapotúba belebotoljon az ember. Én is azt javaslom, hogy inkább Yaris, de, ha éppen belefut egy nagyon jó vételbe a 2-esbe, akkor azt kell megvenni. Japán-japán, műszakilag nagy különbségek nincsenek, mindkettő nőcis autó, a Yaris nagyságrenddel praktikusabb. A praktikumot az állapot fölülírhatja adott esetben.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Oximoron

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re: Mazda
« Válasz #2318 Dátum: 2014.08.27 09:37:10 »
a régebbi mazda2 még ford futóműves,az hajlamosabb a kinlódásra,aZ újak már jók. talán 2006/2007ben volt váltás.
a rozsdásodás igaz, már a 2éves autón is láttam rozsdát.
de xerintem a nejed sokkal jobban járna egy yarissal.
Nem tetszik neki a Yaris, ezzel nem tudok mit kezdeni, más a preferenciaskálánk autó téren. Végül is ő fog vele járni, neki kell, hogy megfeleljen. Talán egy Aurisra inkább rá tudom beszélni. Napi 6 - 10 km városi közlekedésre kell valami megbízható, lehetőleg biztonságos, könnyen vezethető kisautó. A fogyasztás a kis futásteljesítmény miatt nem annyira fontos. Remélem a 2007 körüli Toyota benzinesek már nem olajevősek.
Egy öt éves (újabb típusú) kettes Mazdát akarok megnézni, viszonylag közel van. Mi rohad ezeken leginkább, mit kell nagyon megnézni?
Második jelölt egy Auris, az kicsit messzebb van, de még mindig viszonylag a közelben.

Ha esetleg itt nem olvasná, írj rá csufár kollégára ;)
OK, Köszönöm! Neki hármasa van, ha jól emlékszem.

Ez igaz, de mai hahu kínálatban az is qrva nagy vesszőfutás, hogy egy normális állapotúba belebotoljon az ember. Én is azt javaslom, hogy inkább Yaris, de, ha éppen belefut egy nagyon jó vételbe a 2-esbe, akkor azt kell megvenni. Japán-japán, műszakilag nagy különbségek nincsenek, mindkettő nőcis autó, a Yaris nagyságrenddel praktikusabb. A praktikumot az állapot fölülírhatja adott esetben.
Sajnos a közvetlen közelben nem láttam normális Yarist, no meg a tetszésindex, ugye... :hmmmm:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Mazda
« Válasz #2319 Dátum: 2014.08.27 10:08:51 »
Honda Jazz nem bejövős neki? :hmmmm:

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Mazda
« Válasz #2320 Dátum: 2014.08.27 10:35:11 »
a sárvédöiv meg az ajtók alja rohad. na meg maga a kocsi alja.
linkeld be mit akarsz megnézni.

csufárnak volt mazda5,olyan,m az enyém most.
azt cserélte a 2.4 kombi avéra,
meg volt néki dízel 1,4 mazda2 is,most meg egy 1,6benyás mazda3mal tolja,ha jóltudom.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Oximoron

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Mazda
« Válasz #2321 Dátum: 2014.08.27 12:22:11 »
Honda Jazz nem bejövős neki? :hmmmm:
Sajnos nem, én is azt javasoltam elsőként. Hondából UFO Civic jöhetne szóba, de azoknak viszonylag magas az ára.
a sárvédöiv meg az ajtók alja rohad. na meg maga a kocsi alja.
linkeld be mit akarsz megnézni.

Ez eléggé aggasztó... :hmmmm: Pedig azt olvastam, hogy 12 év átrozsdásodási garit adnak... Persze az átrozsdásodás.
A Toyotáknál is megvan ez a "feature", vagy azok megbízhqtóbbak ezen a téren? (az Avén nyoma sincs rozsdának)

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Mazda
« Válasz #2322 Dátum: 2014.08.27 12:25:08 »
toyota nem rozsdásodik annyira,sőt sehogy.
a mazda meg gariban javítja ezt a problémát.
enyémen is körbejavították,ki is tudtam mérni festékmérővel anno.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Mazda
« Válasz #2323 Dátum: 2014.08.27 12:55:20 »
Nem tetszik neki a Yaris, ezzel nem tudok mit kezdeni, más a preferenciaskálánk autó téren. Végül is ő fog vele járni, neki kell, hogy megfeleljen. Talán egy Aurisra inkább rá tudom beszélni. Napi 6 - 10 km városi közlekedésre kell valami megbízható, lehetőleg biztonságos, könnyen vezethető kisautó. A fogyasztás a kis futásteljesítmény miatt nem annyira fontos. Remélem a 2007 körüli Toyota benzinesek már nem olajevősek.
Egy öt éves (újabb típusú) kettes Mazdát akarok megnézni, viszonylag közel van. Mi rohad ezeken leginkább, mit kell nagyon megnézni?
Második jelölt egy Auris, az kicsit messzebb van, de még mindig viszonylag a közelben.
OK, Köszönöm! Neki hármasa van, ha jól emlékszem.
Sajnos a közvetlen közelben nem láttam normális Yarist, no meg a tetszésindex, ugye... :hmmmm:
naszóval.
ha jól értem, második kocsit keresel az asszonynak. ez azt jelenti, hogy minél kisebbnek érdemes lennie. egy-két gyerek bármilyen autóban elfér, a csomagtartóméret sem szempont, ellenben a könnyű parkolás igen. innen nézve a mazda3 vagy az auris akár még túl nagy is lehet.
az aktuális mazda2-ről én rosszat még nem olvastam. virgonc kisautó, szuper a kormányzása, váltója. kicsit gagyi odabent, kopogósak a műanyagok, egyszerűek a formák. minél jobban felszereltet érdemes nézni, mert az alapváltozatok elég hervasztóan néznek ki. japánban gyártják őket (az előző kettes spanyol volt asszem) és úgy emlékszem, teljesen új, saját mazda-fejlesztés. az alap benzines is teljesen jó mozgatja a kocsit, ami valami 950 kiló körül van, nagyon könnyű.
egyébként nekem már volt négy mazdám. egyik sem rohadt. de valóban sok rosszat olvasni.

Oximoron

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Mazda
« Válasz #2324 Dátum: 2014.08.27 14:01:46 »
naszóval.
ha jól értem, második kocsit keresel az asszonynak. ez azt jelenti, hogy minél kisebbnek érdemes lennie. egy-két gyerek bármilyen autóban elfér, a csomagtartóméret sem szempont, ellenben a könnyű parkolás igen. innen nézve a mazda3 vagy az auris akár még túl nagy is lehet.
az aktuális mazda2-ről én rosszat még nem olvastam. virgonc kisautó, szuper a kormányzása, váltója. kicsit gagyi odabent, kopogósak a műanyagok, egyszerűek a formák. minél jobban felszereltet érdemes nézni, mert az alapváltozatok elég hervasztóan néznek ki. japánban gyártják őket (az előző kettes spanyol volt asszem) és úgy emlékszem, teljesen új, saját mazda-fejlesztés. az alap benzines is teljesen jó mozgatja a kocsit, ami valami 950 kiló körül van, nagyon könnyű.
egyébként nekem már volt négy mazdám. egyik sem rohadt. de valóban sok rosszat olvasni.
Tökéletesen látod. Úgy lesz második autó, hogy neki ez lesz a munkába járós. Egy gyerekülésnek kell beférni hátra, ezért ötajtós kell majd. Az Auris valóban nagyobb, ezért B terv. Ez egy jól felszerelt kettes, elvileg TE Plus, de még nem a 2010-11 -es ráncfelvarrás utáni, így pl ülésfűtés talán nincs benne. Mindenesetre kell majd egy felszereltségi lista a korabeli (2009 -es) kettesekről, a kereskedők sok mindent képesek leírni.
Most még az is bosszant, hogy hiába mondom napok óta a páromnak, hogy ha érdekli, meg kell nézni, mert ha jó, elviszik, nem nagyon kapkod utána. Erre egy kollégánk épp most mesélte neki, hogy holnap nézi meg azt a kettest, amit én is kinéztem. Hajj, hajj. Nehéz a férjek élete... :D

toyota nem rozsdásodik annyira,sőt sehogy.
a mazda meg gariban javítja ezt a problémát.
enyémen is körbejavították,ki is tudtam mérni festékmérővel anno.
Köszönöm az infókat! Gariban csak gariidőben, gondolom.
« Utoljára szerkesztve: 2014.08.27 14:10:26 írta Oximoron »