Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1674298 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

zsoltfree

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8115 Dátum: 2016.01.18 09:45:16 »
Sziasztok!

Elnézést, ha már volt korábban, de nagyon sok oldal van, és nem tudom átlapozni. Nagyon örülnék, ha valaki tudna segíteni.

Most vettem egy Corollát (E12, 2002 évjárat, manuális klíma). A gyári magnós fejegység van az autóban. Ezt szeretném fejleszteni. Azt már tudom, hogy kb. 2 választásom van:
1. Megtartom ezt, és a gyári cd-tár kimenetére kapható USB és bluetooth bemenetet fogadó kütyüvel bővítem, és akkor tudok lejátszani egyéb eszközről is. Ez lenne végül is a célom. Ami ez ellen szól az a hangzás, és az, hogy ez is egy elég drága eszköz. Esztétikailag pedig elég furán néz ki a kazetta bemenet egy autóban 2016-ban.
2. Fejegység ki és egy szabvány 1 din méretű hifit vásárolnék. Eddig ok. Ezzel kapcsolatban a kérdéseim. Beépítőkeretből van többféle is(egyet találtam, ahol a fejegység alatt vagy felett nem emlékszem volt egy kis tárolórekesz). Ami ennél a verziónál ellenérv nálam az, hogy én szeretném látni az órát és a külső hőmérsékletet. Ez eddig a gyári fejegység kijelzőjén volt (a pillanatnyi/átlag fogyasztásmérő és átlagsebességmérő mellett, de ezek nekem nem kellenek). Van esetleg más gyári kijelző, ami mutat órát? A vészjelző mellett nekem van egy üres elemem, ami a digitklímás verzióknál az óra helye.
Tehát az ezer dolláros kérdés: Nincs olyan gyári modul, ami erre a helyre való, és tudja az órát és a hőmérőt? Esetleg erre valakinek más ötlet/megoldás? Vagy netán olyan beépítőkeret létezik, ahol van egy 1DIN méretű hely, valamint egy óra/hőmérő kijelző?

Nagyon köszönöm az ötleteket/válaszokat.

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8116 Dátum: 2016.01.18 11:16:59 »
tegnap voltam cimbinél Valhalla kábelek nem készültek el még -zenéket másoltunk
ma meg megyek be a városba kábeleket venni, hangfal és csatik még

2db tri vista dac-egyikre szemet is vetettem :innocent:
CAV csöves erősítő és egy NAD hálózati lejátszó illetve két álló hangfal mely valami elektrosztatikus és csak hártya van benne
külön villanyórából felhúzva egy fázis:)->apám kinyírt volna engem, h a hangcuccaimért ne menjen a HETRA :whistling:

bár én ennyi pénzből inkább is-t vettem volna...

nevetett a srác, ő is azt mondta, hogy előbb utóbb erősítő hifi csere lesz és elkezdem építeni, mert ugye már most a szűk keresztmetszet megvan...

kíváncsi vagyok, hogy pár nap múlva milyen hangja lesz...
sikerült egy dune hd-t is vennem kint használtan, sajnos a bluerayről lemaradtam pedig volt olcsón ebayen--- de kiváncsi vagyok, h mennyire lesz halk a pchez képest
mediatár illetve filmtár a cél
Konrád

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8117 Dátum: 2016.01.18 17:14:28 »

...vagy még inkább próba szerencse, hiszen ki tudja, melyik rendszerbe melyik illik.  :D
És persze nem árt az sem, ha az ember talál egy olyan kábelt, ami mindenhová jó, hiszen úgy ad egységes teljesítményt a rendszer.  :sorcerer:

Na igen, de amíg nem szólal meg valami, addig nehéz megmondani, hogy mi illene hozzá...  ::)

Azzal meg vitatkoznék, hogy olyan kábel kell, ami mindenhol jó... Subra minek olyan, ami 10KHz fölött is lineáris karaktert nyújt? Ugyanígy magasra minek olyan, ami 50Hz-en se konyul? Szerintem bőven elegendő, ha az adott tartományban lineáris a frekimenete.  :yes:

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8118 Dátum: 2016.01.18 17:17:50 »
Na igen, de amíg nem szólal meg valami, addig nehéz megmondani, hogy mi illene hozzá...  ::) Amiket írtam, azok a rájuk szabott tartományban egész lineáris karakterek. Részletek persze vesznek el rajtuk, de ebben a kategóriában ez adott...  :)

Azzal meg vitatkoznék, hogy olyan kábel kell, ami mindenhol jó... Subra minek olyan, ami 10KHz fölött is lineáris karaktert nyújt? Ugyanígy magasra minek olyan, ami 50Hz-en se konyul? Szerintem bőven elegendő, ha az adott tartományban lineáris a frekimenete.  :yes:

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8119 Dátum: 2016.01.18 19:36:09 »
inaqustic silver premium 2x2,5 lett behúztam a magasba és a középbe
Hány óra alatt fog bejáratódni? Azt mondták az ezüst jó a magasra és középre a bikábel miatt. kisebb vagyont otthagytam a 8merért 12k lehet elég lett volna csak 2-2 méter
Konrád

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8120 Dátum: 2016.01.18 20:05:00 »
Namondjuk az Audison kommersz kábelbe sose volt jó.... A Sonus meg ezüstözött réz, ami vagy jó, vagy nem, de inkább nem.

Na ba...g, akkor most szedhetem szét az egészet, hiába miden...  Az összes kábelem Audison.  :hmmmm:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8121 Dátum: 2016.01.19 09:29:27 »
Na igen, de amíg nem szólal meg valami, addig nehéz megmondani, hogy mi illene hozzá...  ::)

Azzal meg vitatkoznék, hogy olyan kábel kell, ami mindenhol jó... Subra minek olyan, ami 10KHz fölött is lineáris karaktert nyújt? Ugyanígy magasra minek olyan, ami 50Hz-en se konyul? Szerintem bőven elegendő, ha az adott tartományban lineáris a frekimenete.  :yes:

Azért azt megnézném, hogyan állapítod meg, hogy egy kábelnek mondjuk 20-120 Hz között lineáris-e a frekimenete...  :1eye: van neki egyáltalán olyan? Komolyan kérdezem, mert én még nem olvastam ilyenről, de ha van ilyen, szívesen tágítom az ismereteimet.
Nincs olyan tudtommal, hogy egy kábel itt vagy amott "lineáris", máshol meg nem. Ha levesz egyik helyen, levesz a másikon is. (Egyébként minden kábel levesz, a kérdés csak az, hogy mennyit.)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8122 Dátum: 2016.01.19 09:34:20 »
inaqustic silver premium 2x2,5 lett behúztam a magasba és a középbe
Hány óra alatt fog bejáratódni? Azt mondták az ezüst jó a magasra és középre a bikábel miatt. kisebb vagyont otthagytam a 8merért 12k lehet elég lett volna csak 2-2 méter


Olyan 50-150 óra körül lesz az.

...de milyen jó, hogy pár hozzászólással följebb szerepel, hogy az ilyen hibrid kábelek a legritkább esetben jók. Arra maximum, hogy súlyos hiányossággal rendelkező rendszer jobbik részét a rosszabbikhoz rontsa. Tisztelet a kivételnek.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8123 Dátum: 2016.01.19 09:45:44 »
Na ba...g, akkor most szedhetem szét az egészet, hiába miden...  Az összes kábelem Audison.  :hmmmm:

Ha Neked tetszik, nefoglalkozz vele.  :sorcerer:
Ezt mondják mások erről a kábelről, akik valami mással élnek együtt.

Akárhányszor megjelenik egy-egy eladó JBL erősítő, mindig van 3-4 ember, aki szerint "ennyitnemér". Mármint mondjuk egy 600.2-ért sok az 50 ezer, de még a 40 is. Én meg erre azt szoktam mondani, hogy hát hogyne. Ha neked sok, vegyél mást, emfézert, meg kárpóvert, vagy udimet, vagy amit akarsz. Én meg maradok ennél, és arról álmodozok, hogy ha lesz egyszer egyben ötvenezrem, akkor aláteszek egy AGM akksit és még jobban odapirítok neki, mert tudom, hogy ha még több tápot kap, mire képes.  :whistling:

Vagy ugyanez a Sony fejjel is. Az autóhifivel foglalkozók 60 százaléka guvadó szemmel elkezd bőrözni, ha meglát egy Pioneer referencia osztályú fejet, de nem tudja, miről van szó, amikor szóba kerül az XES, vagy a C90R. Ő baja, én meg vigyorgok magamban, amikor a hifi beszerelő műhely vezetője teszi le távozás előtt a kocsikulcsot, hogy hát azért ezt megnézi közelről....



Egy szó mint száz. Ha Neked tetszik, ne változtass, hiszen Neked "kell" együtt élned vele nap mint nap. Ha hiányérzeted van, vagy valaki olyan mondja, akinek adsz a véleményére, és a bogár benne van a füledben, akkor próbálkozz.  :flowers:

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8124 Dátum: 2016.01.19 11:05:54 »
Azért azt megnézném, hogyan állapítod meg, hogy egy kábelnek mondjuk 20-120 Hz között lineáris-e a frekimenete...  :1eye: van neki egyáltalán olyan? Komolyan kérdezem, mert én még nem olvastam ilyenről, de ha van ilyen, szívesen tágítom az ismereteimet.
Nincs olyan tudtommal, hogy egy kábel itt vagy amott "lineáris", máshol meg nem. Ha levesz egyik helyen, levesz a másikon is. (Egyébként minden kábel levesz, a kérdés csak az, hogy mennyit.)

Már hogy ne lenne? Ezek a "szűrések" adják meg a kábel karakterét. Nagyon sok kábel fordult meg az utóbbi időben a kezeim között, saját rendszerben legalább 10 RCA kábelt kipróbáltam az utóbbi időkben, és kb 30 autót "építettem", ezekből 1-2 volt a kísérlet, a többit már a tapasztalataim alapján válogattam össze. Ha pl tudtam, hogy fém magas lesz, valami japán erővel pl, akkor KHS-321-et húztam, mert ahol a magas kiemel, azt a tartományt ez a kábel nagyon szépen tompítja. Viszont a részleteket nagyon szépen át tudja adni. Középen, kick-en tökéletes kábel szerintem, ár/értékben legalábbis. Subra pl egy "piacos" Dietz, vagy a Gladen belépő RCA-ja is tökéletes, mert jó vastag szálakból épül, alsó frekvenciákat tökéletesen átadja, de amúgy se részlet, se magas hang nem fér át rajta. Persze egy igényesebb, SQ-sabb subnál már számít a kábel, hiába mégszűkebb tartományban szól, ott már több mindenre képes a sub, akár ugye az elejét is tisztázza egyes tartományokban, és ugye a gyorsasága is számít.
Ugyanakkor a már említett Audison Best RCA nem jó subra, de még kick-re se, ~100Hz alatt nagyon csúnyán esik az átvitele, egyszerűen eltűnik az alsó sávszél. Mint pl a Gladen esetén a felső sávszélek esnek ki.
Szóval ez sok-sok hallgatózás, és próbálgatás tapasztalata. Hsz kábelről kevesebb tapasztatlatom van, az pl biztos, hogy a Cordial CLS 225 nagyon szűri a magas tetejét. Hogy ez a keresztmetszet, vagy a felhasznált vezető anyag miatt van, azt passzolom. A kácsa FLW15 kábele sokkal jobban teljesít magas tartományban, "csillogóbb" vele.  :yes:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8125 Dátum: 2016.01.19 12:14:35 »
Már hogy ne lenne? Ezek a "szűrések" adják meg a kábel karakterét. Nagyon sok kábel fordult meg az utóbbi időben a kezeim között, saját rendszerben legalább 10 RCA kábelt kipróbáltam az utóbbi időkben, és kb 30 autót "építettem", ezekből 1-2 volt a kísérlet, a többit már a tapasztalataim alapján válogattam össze. Ha pl tudtam, hogy fém magas lesz, valami japán erővel pl, akkor KHS-321-et húztam, mert ahol a magas kiemel, azt a tartományt ez a kábel nagyon szépen tompítja. Viszont a részleteket nagyon szépen át tudja adni. Középen, kick-en tökéletes kábel szerintem, ár/értékben legalábbis. Subra pl egy "piacos" Dietz, vagy a Gladen belépő RCA-ja is tökéletes, mert jó vastag szálakból épül, alsó frekvenciákat tökéletesen átadja, de amúgy se részlet, se magas hang nem fér át rajta. Persze egy igényesebb, SQ-sabb subnál már számít a kábel, hiába mégszűkebb tartományban szól, ott már több mindenre képes a sub, akár ugye az elejét is tisztázza egyes tartományokban, és ugye a gyorsasága is számít.
Ugyanakkor a már említett Audison Best RCA nem jó subra, de még kick-re se, ~100Hz alatt nagyon csúnyán esik az átvitele, egyszerűen eltűnik az alsó sávszél. Mint pl a Gladen esetén a felső sávszélek esnek ki.
Szóval ez sok-sok hallgatózás, és próbálgatás tapasztalata. Hsz kábelről kevesebb tapasztatlatom van, az pl biztos, hogy a Cordial CLS 225 nagyon szűri a magas tetejét. Hogy ez a keresztmetszet, vagy a felhasznált vezető anyag miatt van, azt passzolom. A kácsa FLW15 kábele sokkal jobban teljesít magas tartományban, "csillogóbb" vele.  :yes:


Szűri a magasat, mi?  :lol:
Nem tudom, hol nézted, milyen rendszeren, de nálam ültél bent, és nemigen lehetett panaszod a fátyolos magasra, márpedig nálam pont a 225-ös van bent....  :sorcerer:


Olyan megoldás nincs ilyen hifiépítéseknél, hogy a rendszerhibákat nem egy másik rendszerhibát okozó komponenssel "korrigáljuk", helyette megfelelő összetevőkből építünk hifit, és hozzá egy kiegyensúlyozott kábelezést használunk...?  :clap: Mert nekem ez sokkal szimpatikusabb. Persze az is egy út, hogy a delikvens beesik hozzád egy kosár alkatrésszel, hogy ebből kéne akkor kihozni valamit. Arra jó ez a tapasztalat, ez nem kétséges. Csak ettől még nem biztos, hogy kívánatos jelenség.  :no:

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8126 Dátum: 2016.01.19 14:30:11 »
Ha Neked tetszik, nefoglalkozz vele.  :sorcerer:
Ezt mondják mások erről a kábelről, akik valami mással élnek együtt.

Akárhányszor megjelenik egy-egy eladó JBL erősítő, mindig van 3-4 ember, aki szerint "ennyitnemér". Mármint mondjuk egy 600.2-ért sok az 50 ezer, de még a 40 is. Én meg erre azt szoktam mondani, hogy hát hogyne. Ha neked sok, vegyél mást, emfézert, meg kárpóvert, vagy udimet, vagy amit akarsz. Én meg maradok ennél, és arról álmodozok, hogy ha lesz egyszer egyben ötvenezrem, akkor aláteszek egy AGM akksit és még jobban odapirítok neki, mert tudom, hogy ha még több tápot kap, mire képes.  :whistling:

Vagy ugyanez a Sony fejjel is. Az autóhifivel foglalkozók 60 százaléka guvadó szemmel elkezd bőrözni, ha meglát egy Pioneer referencia osztályú fejet, de nem tudja, miről van szó, amikor szóba kerül az XES, vagy a C90R. Ő baja, én meg vigyorgok magamban, amikor a hifi beszerelő műhely vezetője teszi le távozás előtt a kocsikulcsot, hogy hát azért ezt megnézi közelről....



Egy szó mint száz. Ha Neked tetszik, ne változtass, hiszen Neked "kell" együtt élned vele nap mint nap. Ha hiányérzeted van, vagy valaki olyan mondja, akinek adsz a véleményére, és a bogár benne van a füledben, akkor próbálkozz.  :flowers:

Én a magam füleivel meg vagyok elégedve vele  :hug: Ami persze nem jelenti azt, hogy mindenki másnak is tetszik, ez nyilván nem is lehetséges.
De, ahogy már írtam most nem cserélném ki egyik összetevőt sem, nekem tetszik ahogyan most működik "szól"  :yes:

Emlékszem annak idején nagyon matekoltam ezen a Kácsa féle kábeleken sokáig nézegettem, csak nem találtam "független, külsős" véleményt róluk (vagy nem voltam elég alapos, nem tudom bár röbb hónap volt mire egy-egy összetevőt kiválasztottam és ráadtam a fejem e megvásárlásra) és ezért nem mertem belevágni és így lett az Audison végül.

De az erősítőnél nem bántam meg, hogy rád hallgattam és lecseréltem erre az APA4360asra. Jó döntés volt megvenni.  :szemez:

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8127 Dátum: 2016.01.19 17:27:49 »

Szűri a magasat, mi?  :lol:
Nem tudom, hol nézted, milyen rendszeren, de nálam ültél bent, és nemigen lehetett panaszod a fátyolos magasra, márpedig nálam pont a 225-ös van bent....  :sorcerer:


Olyan megoldás nincs ilyen hifiépítéseknél, hogy a rendszerhibákat nem egy másik rendszerhibát okozó komponenssel "korrigáljuk", helyette megfelelő összetevőkből építünk hifit, és hozzá egy kiegyensúlyozott kábelezést használunk...?  :clap: Mert nekem ez sokkal szimpatikusabb. Persze az is egy út, hogy a delikvens beesik hozzád egy kosár alkatrésszel, hogy ebből kéne akkor kihozni valamit. Arra jó ez a tapasztalat, ez nem kétséges. Csak ettől még nem biztos, hogy kívánatos jelenség.  :no:

Hát, ez nem csak az én véleményem, hanem Kovács Feri (K-feri), és Király Sanyibá (kingmusic) is ezt mondta, egymástól függetlenül, és ők már nyertek egy pár kupát itthon...  ::)
Amúgy neked lehet pont a kábel miatt nem süvít a magasod...  ;)
Nekem is a kábel fogja vissza a magas legtetejét, és 4-7Khz között is tompít rajta valamennyit, ami amúgy a DT-nek pont jót tesz...  :yes:

Persze, lehet olyan erősítőt válogatni, aminek mindenhol jó a hangja, csak az újonnan 7 számjegy, és nem biztos, hogy egyessel kezdődik...  :D
Ilyenkor jó egy biamp, vagy aktív rendszer, külön erővel, mert szabadabb az ember... Nekem pl az Emphaser alja iszonyatosan tetszik, középtartományban is elég jó, de nekem sokat lop belőle ahogy most állnak a közepek, viszont a magasa valahogy elveszik... Ezért magasra betettem egy Macromot, és sokkal zeneibb lett a teteje.  :yes:
Ugyanez igaz a hangszóróra... De annak csinálj is olyan helyet, ami úgy van döntve, és úgy van beépítve, hogy hozza a gyári linearitást... Itt is sok százezerről beszélünk, ha elsőre sikerül eltalálni...  :yes:

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8128 Dátum: 2016.01.19 18:10:07 »
látom igazi kábel fetisiszták is vannak :D

mi a véleményetek a Dolby Atmosról? Ma meghallgattam két perc erejéig egy tesztet vele és félelmetesen meggyőzött a plafonban levő hangszórokkal.
Jó, hogy a bnőméknél gipszkarton van, így ez irányba is elmehetek majd...
Konrád

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8129 Dátum: 2016.01.19 20:01:32 »
Hát, ez nem csak az én véleményem, hanem Kovács Feri (K-feri), és Király Sanyibá (kingmusic) is ezt mondta, egymástól függetlenül, és ők már nyertek egy pár kupát itthon...  ::)
Amúgy neked lehet pont a kábel miatt nem süvít a magasod...  ;)
Nekem is a kábel fogja vissza a magas legtetejét, és 4-7Khz között is tompít rajta valamennyit, ami amúgy a DT-nek pont jót tesz...  :yes:

Persze, lehet olyan erősítőt válogatni, aminek mindenhol jó a hangja, csak az újonnan 7 számjegy, és nem biztos, hogy egyessel kezdődik...  :D
Ilyenkor jó egy biamp, vagy aktív rendszer, külön erővel, mert szabadabb az ember... Nekem pl az Emphaser alja iszonyatosan tetszik, középtartományban is elég jó, de nekem sokat lop belőle ahogy most állnak a közepek, viszont a magasa valahogy elveszik... Ezért magasra betettem egy Macromot, és sokkal zeneibb lett a teteje.  :yes:
Ugyanez igaz a hangszóróra... De annak csinálj is olyan helyet, ami úgy van döntve, és úgy van beépítve, hogy hozza a gyári linearitást... Itt is sok százezerről beszélünk, ha elsőre sikerül eltalálni...  :yes:

K-feri maga egy bermudaháromszög, őt ne tekintsük referenciának [rohog]

Mármint a szó jó értelmében. Neki úgy volt olyan a hifije a 124-esben, mintha lett volna benne szub, hogy nem volt benne. És mindez az ajtó miatt, ami mivel lett rezgésmentesítve? Na mivel? Hát alvázvédő szmötyivel meg felmosóronggyal  :sorcerer: :eek: Aszittem rosszul hallok. De a csávót igazolta a gyakorlat, legalábbis itthon.

Szóval K-Feri egy külön állatfaj na.  :clap:

Ők mondjuk aktívban gondolkodnak, de ennyi erővel miért ne lehetne akkor a jobb oldali magas egy 8 ohmos szobai Dynaudio, a bal oldali egy autós Carpower, a jobb kick egy régi szériás Phase Linear, a bal kick meg egy Focal Utopia....? Még az is lehet, hogy valami csudijó sül ki belőle.... ::)

Minden elismerésem azoknak, akik heteket, hónapokat töltenek az autójukban hifiépítéssel, csak tuti, hogy bonyolítani kell, amikor a hifis 'ranglétrán' följebb haladva egyre inkább egyszerű dolgokkal, egyszerű építésekkel találkozunk...?