Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1674086 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8100 Dátum: 2016.01.14 23:30:22 »
10 ezerbe mi fér bele? mert egy RCA kábelért nem adnék ki többet, tudom tudom bánni fogom, de ennyi pénem van rá.
Konrád

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8101 Dátum: 2016.01.15 07:20:53 »
Mivel nem tudom milyen hosszú kábelekre lesz szükséged, így ezt nehéz megmondani.  ::)

Kácsa oldalán megtalálsz mindent, vagy ha bemész/felhívod, biztosan segítenek. Csak vigyázz, mert erősen kereskedő szemléletűek, hamar rábeszélnek mindenre, viszont a hozzáértésük, és a termékkínálatuk az tagadhatatlan...  :yes:

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8102 Dátum: 2016.01.15 09:01:09 »
A számítógép mellett van a DAC, és erősítő szóval max 0,5-07,75m kell.
Győr illetve Tbánya esik nekem max útba, messzebb nem akarok elmenni.

Szeretném mielőbb bekötni és nem csak erősítőn hallgatni...
Konrád

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8103 Dátum: 2016.01.15 09:03:21 »
Megvettem a Cambridge Audio Dacmagic Plusot-ezen van minden amit mondtál Wolfman:) opti be, és ki és spdif, meg balanced audio out.
most éppen élvezem, és kezdem kidobálni az mp3-jaimat:)

Kíváncsi vagyok mi hogy szól benne, a srácnál a Sting Track of Filed of Gold győzött meg... a gitár pengetés-azt histtem lehidalok pedig az AKG 240 inkább ének hangra van szerintem.

Este csak zenehallgatás lesz...

Eddig nagyon tetszik, az alaplapi kártya tiltva is lesz:)->milyen kábelt vegyek összekötni a hifimet
(ne röhögjetek ki, de egy Technics SA-EH 500 van, bár vicces, hogy a DAC uannyiba kerül mint a Hifi anno 15 éve.)
tudom mára inkább gyerekszobába való, kb max 5000Ft-ot vagy max 10 ezret szánok rá van valami értelemes kábel ennyiért?

Én lehet, hogy nem áldoznék rá nagy összeget, amíg nem cseréled a hifit. Mondják, hogy a legdrágább, és - ez igazán meglepő megállapítás lesz - a legolcsóbb, filléres kábeleken kívül minden más kompromisszumos megállapítás valahol.

Ezt személyesen tapasztaltam. Meghallgattam egy hifit szobában. Eléggé kiegyensúlyozott ízlésvilággal rendelkező figura volt, és nem is volt beszűkülve egy márkára: amikor én hallgattam, egy Sony CD-lejátszoja (!) volt, egy HK erősítője és egy pár régi JBL doboza, olyan, aminek a driverkészlete valamelyik stúdiómonitoréval azonos.

Az egész cucc került kb. 200 ezrébe (használtan nyilván), de jobban szólt, mint az autóm (most a színpadot, pozíciót stb. nem is számolva). És filléres, műanyag dugós, akármelyik üzletben kapható RCA kábeleket használt.... Én sem értettem, hogyan, de úgy tűnt, tudja, mit beszél.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8104 Dátum: 2016.01.15 09:07:12 »
A számítógép mellett van a DAC, és erősítő szóval max 0,5-07,75m kell.
Győr illetve Tbánya esik nekem max útba, messzebb nem akarok elmenni.

Szeretném mielőbb bekötni és nem csak erősítőn hallgatni...

A hifimhez egyébként egy pár Kimber PBJ kábelt vettem. Erről megy a CD. A rádió egy előre gyártott kék Monsterrel van összekötve az erősítővel. A Kimber PBJ jobb, egyértelműen. Még a kocsimban lévő kábelre kíváncsi volnék, de az biztos, hogy nem fogom kibányászni, CGK-175-ös kábelt viszont égen-földön nem lehet kapni, dugót még csak-csak...

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8105 Dátum: 2016.01.15 11:51:16 »
Nálam a hang a szolgáltatás. MP3-at telefonról hallgatok...  :lol:

Höhö   :D

Tudod ezt már kiveséztük anno.  :hug:
Nálam a szolgáltatáscsomag egy része, bár nyilván egy elég jelentős, sőt legjelentősebb szelete  :yes:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8106 Dátum: 2016.01.15 12:13:16 »
Höhö   :D

Tudod ezt már kiveséztük anno.  :hug:
Nálam a szolgáltatáscsomag egy része, bár nyilván egy elég jelentős, sőt legjelentősebb szelete  :yes:

 :hug: :yes: :D

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8107 Dátum: 2016.01.15 22:58:17 »
Én lehet, hogy nem áldoznék rá nagy összeget, amíg nem cseréled a hifit. Mondják, hogy a legdrágább, és - ez igazán meglepő megállapítás lesz - a legolcsóbb, filléres kábeleken kívül minden más kompromisszumos megállapítás valahol.

Ezt személyesen tapasztaltam. Meghallgattam egy hifit szobában. Eléggé kiegyensúlyozott ízlésvilággal rendelkező figura volt, és nem is volt beszűkülve egy márkára: amikor én hallgattam, egy Sony CD-lejátszoja (!) volt, egy HK erősítője és egy pár régi JBL doboza, olyan, aminek a driverkészlete valamelyik stúdiómonitoréval azonos.

Az egész cucc került kb. 200 ezrébe (használtan nyilván), de jobban szólt, mint az autóm (most a színpadot, pozíciót stb. nem is számolva). És filléres, műanyag dugós, akármelyik üzletben kapható RCA kábeleket használt.... Én sem értettem, hogyan, de úgy tűnt, tudja, mit beszél.

Ebben bizony van valami, én most magasra a kácsa legolcsóbb RCA kábelét használom, és jobb mint az Audison BT best volt...  :D
Mondjuk mélyközépre a Vivanco HQ08-at le nem cserélném semmire...  ::)

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8108 Dátum: 2016.01.16 17:04:16 »
Avinity high performance seriajabol vettem ket metereset, sajna rovidebb nem volt.
Osszekotottem, uhogy indul a hallgatas proba, sajna hangfal kabelt nem kaptam, csak vekony volt mar, uhogy jovo het hetfote marad az a projekt.

Lehet hulye kerdes a kabelen van nyil gondolom annak kell az erositobe mennie ugye?
Tetszik, szep kidolgozas, a hama premium high end markaja.

6500ftert szerintem egyenlore megerte:) szep kigyoboros, ezust, aranyozott vegekkel.

http://www.avinity-cable.com/produktwelt/audio/cinch-stereo/premium-line

Ez a kabel jo lenne a kocsiba is? Mert ott olcsobb kabel van benn kb 2000ftos kategoria...?
Konrád

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8109 Dátum: 2016.01.16 17:38:05 »
A nyíl mindig a forrástól a hangszóró felé mutat. Tehát RCA esetén a Dac felől az erősítőbe, erősítő felől a hangszóróba. "Jeliránynak" is híjják.

A márkát/kábelt passzolom, nekem inkább úgy tűnik, a látványra mentek rá... Ha kész kábel, és autóba kell, akkor első szetthez Gladen Zero, subra Eco, vagy a Kácsa vörösesbarna olcsója.  ;)

nan91

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8110 Dátum: 2016.01.16 18:17:10 »
Kedves Toyotások!

Segítségeteket szeretném kérni rádió probléma miatt. Bízok benne, hogy valaki már találkozhatott ezzel a problémával.

Tömören próbálom leírni: szóval a probléma az, hogy a rádió néha teljesen csendben van, néha váratlanul, teljesen változó időtartamig, újra üzemel és szól benne az adott műsor. Ez körülbelül augusztus óta jön elő, kezdetben alig volt tapasztalható, ma már csak a menetzajt hallom szinte.  :no: Kazettás, gyári egység van a 2004-es Hatchback Corollámban. Ha egy kazettás adaptert teszek be sajna az sem segít, gondolom én, hogy akkor nem magával a fejegységgel van a hiba?!  :wacko:  Egy másik külföldi fórumon találtam egy olyan topicot, ahol ennek a problémának az okozója, hogy a hangfalaknál záródik az áramkör, ahogy hozzáér a tartó elemhez a rézkábel, csakhogy ott a hátsó hangfalról beszélnek, ami a Hatchbacknél ugye nincs. Linkelem az adott oldalt (ahol már feltettem a kérdést is, hogy a Hatchback-el mi a helyzet, de eddig semmi).

http://www.cargurus.com/Cars/Discussion-t35351_ds517869

Vannak ötleteim, csatlakozások ellenőrzése stb. de inkább megkereslek benneteket, hátha tudtok ezzel kapcsolatban segítséget nyújtani!

Előre is köszönöm a válaszokat!

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8111 Dátum: 2016.01.16 18:27:35 »
Ha nem volt törve/kókányolva az autó, akkor nem tartom valószínűnek, hogy csak úgy kidörzsölődjön egy kábel...
Inkább fejegység probléma lehet, itt a lehetőség, hogy lecseréld CDs-re vagy ha nem nézegeted a fedélzetit, akkor jó messzire hajítsd a gyári "csodát"  ;)

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8112 Dátum: 2016.01.16 22:32:49 »
Akkor jól gondoltam:)
-német hifi magazinok meglepően jót írnak róluk több testben is sehr gut:)
-disegn bejött és mediaban ez volt a csúcs, budgetbe is belefér
tesztelgetem, holnap megyek audiphile zenékért Kisbérre volt kollegához, bár zenehallgatás nem lesz, mert épp a Valhalla kábelekre vár :cry:
-ha bevállik veszek még egyet a régi 500Ftos meg megy a kukába:)

-AVINITY hangfal kábel tetszik, h kétszínű olyan fonott hatású... bár arra forgalmazót itthon nem találtam...
Konrád

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8113 Dátum: 2016.01.18 08:28:51 »
Ebben bizony van valami, én most magasra a kácsa legolcsóbb RCA kábelét használom, és jobb mint az Audison BT best volt...  :D
Mondjuk mélyközépre a Vivanco HQ08-at le nem cserélném semmire...  ::)

Namondjuk az Audison kommersz kábelbe sose volt jó.... A Sonus meg ezüstözött réz, ami vagy jó, vagy nem, de inkább nem.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8114 Dátum: 2016.01.18 08:32:44 »
A nyíl mindig a forrástól a hangszóró felé mutat. Tehát RCA esetén a Dac felől az erősítőbe, erősítő felől a hangszóróba. "Jeliránynak" is híjják.

A márkát/kábelt passzolom, nekem inkább úgy tűnik, a látványra mentek rá... Ha kész kábel, és autóba kell, akkor első szetthez Gladen Zero, subra Eco, vagy a Kácsa vörösesbarna olcsója.  ;)


...vagy még inkább próba szerencse, hiszen ki tudja, melyik rendszerbe melyik illik.  :D
És persze nem árt az sem, ha az ember talál egy olyan kábelt, ami mindenhová jó, hiszen úgy ad egységes teljesítményt a rendszer.  :sorcerer: