Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1673619 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8025 Dátum: 2015.12.30 05:17:42 »
...amit az Android-os fejegység támogat is  :yes:
Abszolút!  :flowers:
Mellesleg  P3-ban, - mint kiderült - a nagynavinak nevezett eszköz Win oprendszerrel rendelkezik. Legalábbis az alapja az. Ennyi erővel Linux alapú hasonló gyári eszközt is el tudok képzelni.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8026 Dátum: 2015.12.30 16:54:49 »
Végre:


 :clap:

baltamas

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 82
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8027 Dátum: 2015.12.31 11:54:32 »
Sziasztok!

Kicsit megkésve, de ma reggel a Jézuska meghozta a Yatour yt-m06 digital music changer-t a T25 Avensisemhez. Már csak egy T-kulcsot kell szereznem valahonnan a fejegység ki- és beszereléséhez, hogy érdemben is tudjam élvezni az autómban az eszközt. Tényleg! Hányas kulcs kell a csavarokhoz, tudja valaki?

Üdv: BÚÉK minden fórumtagnak!

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8028 Dátum: 2015.12.31 14:46:46 »
Végre:

 :clap:

Gratulálok. Isten hozott a Pioneer hallgatóságban. És használd egészséggel, jó választás volt  :yes:

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8029 Dátum: 2016.01.02 12:35:28 »
Köszi!

Igazából visszatérés volt, egy eltévelyedés után...  :D Pio P945r-t (P99r végfokkal) váltott az Alpine 9855, aztán most vissza a 80PRS-hez. Az öreg Pio-t csak a kora miatt cseréltem le anno, mindennapi használathoz már túl koros. Sípol, és halvány az előlap, darabos az előlap mozgató mechanika, szalagkábelt féltem, ha megtörik, nem nagyon találok másikat. Viszont annak a hangja...  :wub:

Alpine baromi minőségi, jól összerakott, átgondolt fej, de Alpine hangja van, nekem nem jön be.  :no: A 80PRS anyaghasználata, és minősége vicc szerintem, egy 20e-s Kenwood jobb benyomást kelt. Viszont a funkciói, és a hangja bőven kárpótol...  :yes:

baltamas

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 82
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8030 Dátum: 2016.01.02 16:55:17 »
Sziasztok!

Kicsit megkésve, de ma reggel a Jézuska meghozta a Yatour yt-m06 digital music changer-t a T25 Avensisemhez. Már csak egy T-kulcsot kell szereznem valahonnan a fejegység ki- és beszereléséhez, hogy érdemben is tudjam élvezni az autómban az eszközt. Tényleg! Hányas kulcs kell a csavarokhoz, tudja valaki?

Üdv: BÚÉK minden fórumtagnak!

Sikerült beépíteni a Yatourt, működik is szépen, de a következő kérdésem lenne. A gyári gps navis fejegységet kiszerelve hátul az összes csatlakozóaljzat foglalt volt, ahova a yatour csatlakozója kompatibilis volt oda egy 6+6 os csatlakozó volt bent a bal felső sarkába egyetlen egy sárga színű vezetékkel bekötve. Ez minek a csatlakozója lehetett? Én ezt kihúztam, és ennek a helyére dugtam a yatour csatlakozóját, ez az árván maradt sárga vezetékes csati pedig most ott fityeg hátul a fejegység mögött. Elvileg működik anélkül is minden, ami azelőtt is működött. A másik kérdés pedig az lenne, hogy amíg az írott cd-t hallgatva kiírta a track list-et és az előadók nevét és zeneszám címét, addig a yatour sd kártyáról olvasott zenék infóját nem jeleníti meg. Mi lehet az oka? Köszi előre is!

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8031 Dátum: 2016.01.02 18:10:54 »
Az MP3-aknak ki kell legyen töltve az ID3TAG-je. Ehhez segéd szoftver van sok, pl.: http://www.mp3tag.de/en/
A 6+6-os csati lábkiosztása az alábbi. Melyik lábhoz vezet a sárga vezeték? Abból talán kiderülne, hogy mi haszna volt eredetileg.

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8032 Dátum: 2016.01.02 18:34:35 »
Viszont a funkciói, és a hangja bőven kárpótol...  :yes:

Akkor a hangja miatt megértem a visszatérést. Az biztos, hogy a "régi, nagy" Pioneerekkel nem szabad összehasonlítani a mai darabokat, de a hangzásviláguk azért jórészt megmaradt.  :szemez:
Az ünnepek alatt bogarásztam a neten és már nem tudom, hogy a Mall -on, vagy az Emag -on de találtam Nakamichi fejeket is. Azt már nem tudom, hogy ezeknek bármi köze lehet-e a valamikori Nakamichihez, vagy ez is valami olyan, hogy csak a márkanevet vették meg...

baltamas

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 82
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8033 Dátum: 2016.01.02 18:45:41 »
Az MP3-aknak ki kell legyen töltve az ID3TAG-je. Ehhez segéd szoftver van sok, pl.: http://www.mp3tag.de/en/
A 6+6-os csati lábkiosztása az alábbi. Melyik lábhoz vezet a sárga vezeték? Abból talán kiderülne, hogy mi haszna volt eredetileg.


A bal felső "Mute"-hoz. A yatour csatlakozóján oda nem volt bekötve semmi.

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8034 Dátum: 2016.01.02 20:14:43 »
Akkor a hangja miatt megértem a visszatérést. Az biztos, hogy a "régi, nagy" Pioneerekkel nem szabad összehasonlítani a mai darabokat, de a hangzásviláguk azért jórészt megmaradt.  :szemez:
Az ünnepek alatt bogarásztam a neten és már nem tudom, hogy a Mall -on, vagy az Emag -on de találtam Nakamichi fejeket is. Azt már nem tudom, hogy ezeknek bármi köze lehet-e a valamikori Nakamichihez, vagy ez is valami olyan, hogy csak a márkanevet vették meg...

Szerintem csak a márkanév. Azokkal a kategóriájú lejátszókkal ma már nem maradnának fent. Annyira kicsi az igény a csúcskategóriára, hogy egy kezemen meg tudom számolni a valamire való fejegységeket manapság...  :no:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8035 Dátum: 2016.01.02 20:37:47 »
A bal felső "Mute"-hoz. A yatour csatlakozóján oda nem volt bekötve semmi.
Akkor ne törődj vele.
Gyári kihangosítód van a kocsiban? Lehet annak a némító funkciója volt.

baltamas

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 82
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8036 Dátum: 2016.01.02 21:45:29 »
Akkor ne törődj vele.
Gyári kihangosítód van a kocsiban? Lehet annak a némító funkciója volt.

Azt hiszem igen, de pontosan milyen gyári kihangosítóra gondoltál, mit hangosítana ki? Esetleg a telefonéra? Én valami olyasmire gondoltam, hogy esetleg telefon bejövő hívásnál némít a rádió? Bár ilyet sosem használok, nincs a telefonom bluetooth-on keresztül csatlakoztatva. De lehet, hogy elbeszélek melletted, mert nem értek hozzá.
Visszatérve az sd kártyán lévő számok kijelzőn nem megjelenő tracklist hiányára, azt hogyan tudom rávarázsolni? Arra írtad az ID3Tag vagy minek a kitöltését? Azt hogyan kell, és mikor, esetleg ebben tudsz még segíteni? Egyébként ugyanazokat a zenéket másoltam ugyanonnan az sd-re, mint a cd lemezre, és a lemez lejátszásakor mutatja az infókat az yatour sd-ről lejátszásnál pedig nem.
« Utoljára szerkesztve: 2016.01.02 21:51:22 írta baltamas »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8037 Dátum: 2016.01.02 22:19:45 »

baltamas

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 82
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8038 Dátum: 2016.01.02 22:58:20 »
Olvasmány:
http://prohardver.hu/tudastar/id3_tag.html

Köszi! Csak azt nem értem, ha letöltöm a zeneszámokat a netről a gépre, ott ugye megjelenik az előadó neve, szám címe. Ezt az mp3 fájlt másolom az sd-re, de onnan lejátszva a fejegység már nem mutatja.

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8039 Dátum: 2016.01.02 23:04:06 »
En ùgy vettem észre a Yatour egységemnél, hogy az MP3 àllomànyban az ID3tag v1 verziojù kell legyen,màsképp nem ir ki semmit a kijelzön... De az én ràdiomon két soros, soronként 8 karakteres statikus kijelzö van, ha ez is szàmit esetleg.
Megnyomtad a radion a DISP gombot (esetleg többször is) a zeneszàm lejàtszàsa közben?
« Utoljára szerkesztve: 2016.01.02 23:10:09 írta espero1 »
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos