Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1673924 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7995 Dátum: 2015.12.17 11:15:04 »
Androidos fejegység vs. mobililternetes stick tapasztalat: stick-je válogatja, hogy mennyire stabilan működik alapból.
A jelenség az szokott lenni, hogy szépen felcsatlakozik, és változó időközönként leszakad az internetről, majd változó időtartam után újracsatlakozik. Budapesten kb. 30-40 perces út közben volt, hogy egyszer se szakadt le, de volt, hogy háromszor is. Sőt volt olyan is, hogy maga a stick lefagyott, és az USB csatlakozóból ki kellett húzni és újra rá kellett dugni hogy helyre jöjjön. A fejegység 3 hátsó, lengő USB aljzata közül volt, hogy átdugva egyikről a másikra stabilabb lett egyik nap, de másnap meg ott volt rossz. Stick csere részben oldotta meg a problémát.

A hibasorozatnak tényleg az az oka, mint ahogy az XDA fórumain is írják többen, a stick-nek több áramra van szüksége működés közben. Az, hogy a mobilinternet térerő folyamatosan változik menet közben nagyobb áramfelvételre készteti, és mivel az USB csatlakozó szabványilag 500mA-re van korlátozva, no meg egy autóban létező spártai körülmények (informatikai szempontból nézve) sem tesznek jót az érintkezések minőségére, a stick gyakran feladja a harcot.
A megoldás egy külső tápos USB hub alkalmazása, melynek saját tápbemenete van, és képes a rádugott eszközöknek több áramot adni szükség esetén, mint a fejegység szabványos 500 milliampere.
Egy szabályozható DC-DC átalakítóval (mely 3 ampert képes átvinni), meg egy diódával sorban, 12V-ról lecsökkentettem 5,1V-ra a hub-ra menő tápfeszültséget. Szándékosan 5,1V, hogy a lazuló csatlakozásokon lévő veszteség is kompenzálva legyen. Azóta atombiztosan működik minden.
Ugyanerre az átalakítóra, külön diódával kapott tápot a Dash kamera is, aki láthatóan jobban is érzi magát tőle (nem villog a tápbemenet ledje többet).

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7996 Dátum: 2015.12.17 11:22:02 »
Köszi @robi a beszàmolot.
Ha majd esetleg lenne néhàny fotod a felhasznàlt alkatrészekröl és az össze, majd beszerelés menetéröl azt szivesen venném (nem vagyok sajnos nagyon jàrtas ilyen téren, de érdekelne a megoldàs...)
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7997 Dátum: 2015.12.17 11:22:30 »
A malaysk-féle ROM tegnapi kiadása igen kellemesen jóra sikeredett:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=64345472#post64345472


robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7998 Dátum: 2015.12.17 11:31:19 »
DC-DC konverter, állítható kimeneti feszültséggel:
http://www.ebay.com/itm/331327483066

Az össze/beszerelés kapcsán nálam alapelv, hogy az autó eredeti/gyári kábelezését semmi szinten nem bontom meg vagy vágom el. A Yaris-ban a szivargyújtó szerencsére szabványos sarus csatlakozókkal van ellátva, ezért a "táplopást" a kamera meg az USB hub részére úgy oldottam meg, hogy egy lehúztam róla a csatlakozót, majd egy papa-saru párral leloptam a 12V-ot. Ott visszaágaztam neki egy szálat rendes sarukkal, és a közepén egy külön olvadó biztosítékkal, meg egy forrasztott és lezsugorcsövezett diódával megtámadtam a DC konvertert. Annak a kimenetét szétosztva szintén zsugorcsövezett diódákon át vezettem a Dash kamera meg az USB hub felé.
A diódák alkalmazása kritikusan fontos, hogy a fejegység által standby-ban, USB-n visszafelé kiadott 5V ne keltsen zavart az autó áramköreiben. Első körben meg is jártam, a Yaris ECU-ja megbolondult, amikor távirányítóval csak nyitni lehetett az autót, de zárni nem, és a plafon világítás random módon kapcsolatott be meg ki...
Dióda: 5A 60V RECT.SCH. SR560 (YET) DO-201AD [16-04-16] (http://lomex.hu, bruttó 27 Ft./darab)
« Utoljára szerkesztve: 2015.12.17 11:34:36 írta robi (Robi) »

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7999 Dátum: 2015.12.17 12:18:17 »
A malaysk-féle ROM tegnapi kiadása igen kellemesen jóra sikeredett:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=64345472#post64345472
Te sürün vàltogatod a ROM-okat az egységen? Minden egyes vàltàskor mindent ùjra kell telepitsél, vagy létezik megoldàs arra is, hogy mindent elöbb elmentsél és utàna ùjra telepitsed (anélkül, hogy összetüzésbe kerüljenek az appok az ùj ROM-al)?
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8000 Dátum: 2015.12.17 12:25:42 »
Nem éppen. Októberi verzió után kihagytam egyet, majd feltettem a december 8.-ait, ami nem sikerült jól, a billentyű funkciók átprogamozása hibás volt benne. Majd frissítettem ma reggel erre, amiben ez a hiba javítva lett.
Sajnos mindent újra kellett húzni rajta egyenként kézzel.
Elvileg a Titanium Backup nevű programmal meg lehet ezt úszni ahogyan szeretnéd, de azt sose próbáltam. Annyira gyakran nem frissítek, inkább rászánok 1 órát hogy ráhúzzam azt ami kell egyenként kézzel azt' kész. Olyan túl sokminden egyedi dolgot nem szoktam használni (telefonomon se), így egy átállás kézzel levezényelve max 1 óra nálam. Van, hogy 1-2 dolgot elfelejtek, amikor észeveszem hogy hiányzik, gyorsan fel is teszem (pl. piros lámpánál vagy dugóban).

A decemberit érdemes volt feltenni, az Android alap-betűkészletét default-ban jobban olvashatóra cserélték (minden appban, menüben, stb.), és a gyári app-ok is magyarítva lettek.
« Utoljára szerkesztve: 2015.12.17 12:28:51 írta robi (Robi) »

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8001 Dátum: 2015.12.17 12:36:02 »
DC-DC konverter, állítható kimeneti feszültséggel:
http://www.ebay.com/itm/331327483066

Az össze/beszerelés kapcsán nálam alapelv, hogy az autó eredeti/gyári kábelezését semmi szinten nem bontom meg vagy vágom el. A Yaris-ban a szivargyújtó szerencsére szabványos sarus csatlakozókkal van ellátva, ezért a "táplopást" a kamera meg az USB hub részére úgy oldottam meg, hogy egy lehúztam róla a csatlakozót, majd egy papa-saru párral leloptam a 12V-ot. Ott visszaágaztam neki egy szálat rendes sarukkal, és a közepén egy külön olvadó biztosítékkal, meg egy forrasztott és lezsugorcsövezett diódával megtámadtam a DC konvertert. Annak a kimenetét szétosztva szintén zsugorcsövezett diódákon át vezettem a Dash kamera meg az USB hub felé.
A diódák alkalmazása kritikusan fontos, hogy a fejegység által standby-ban, USB-n visszafelé kiadott 5V ne keltsen zavart az autó áramköreiben. Első körben meg is jártam, a Yaris ECU-ja megbolondult, amikor távirányítóval csak nyitni lehetett az autót, de zárni nem, és a plafon világítás random módon kapcsolatott be meg ki...
Dióda: 5A 60V RECT.SCH. SR560 (YET) DO-201AD [16-04-16] (http://lomex.hu, bruttó 27 Ft./darab)
Köszönöm a részleteket. El fogok mélyülni benne, bàr nem hiszem, hogy egyedül meg fogom tudni oldani ezt... valoszinüleg szükség lesz egy jàrtasabb ismerös bevonàsàsra is.
Elvileg cinezni is kell, vagy megoldhato anélkül?
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8002 Dátum: 2015.12.17 12:39:27 »
Hát forrasztás nélkül szerintem gagyi lenne nagyon. Meg nőne a hibalehetőség.

nikolett

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8003 Dátum: 2015.12.25 10:25:45 »
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni, tud -e Valaki ajánlani Nekem címet, telefonszámot meg esetleg egy kb. összeget  ahol a 2 ünnep között beszerelik a yarisomba egy autórádiót. Előre is köszönöm.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8004 Dátum: 2015.12.25 10:29:22 »
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni, tud -e Valaki ajánlani Nekem címet, telefonszámot meg esetleg egy kb. összeget  ahol a 2 ünnep között beszerelik a yarisomba egy autórádiót. Előre is köszönöm.

Milyen fajtát?

nikolett

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8005 Dátum: 2015.12.25 10:30:34 »
JVC KD-X320Bt fejegységet kellene beszerelni

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8006 Dátum: 2015.12.25 10:38:56 »
Kell egy beépítőkeret és egy adapterkábel, ha hangszórókat nem cseréled.
Beépítő keret autó-specifikus, sajna a Yaris-oké elég futurisztikus kinézetű. Utána kell nézni van-e valakinél raktáron... (ráadásul Yaris I, II és III nem ugyanaz).

Pl. Yaris II:


Saccból sztem ilyen keret 8-10ezer, adapter kábel is lesz vagy 3-5ezer, beszerelés passz, de lehet az is egy 10-es...
« Utoljára szerkesztve: 2015.12.25 10:41:03 írta robi (Robi) »

nikolett

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8007 Dátum: 2015.12.25 10:44:55 »
Szerintem ezek vannak a dobozba. Bár nem értek hozzá :-)

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8008 Dátum: 2015.12.25 14:36:07 »
mikori yarisod van?? ???
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

nikolett

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8009 Dátum: 2015.12.25 14:42:38 »
2003.évi