Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1673991 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7950 Dátum: 2015.12.06 12:38:19 »
Köszönöm @robi a segitséget.

Ilyen szemböl az egység és felülröl:





Hàtulnézetben, jobb oldalon van 8 db. bemenet a ràdion, de én csak 6 oda valo kàbelt kaptam... Azt hiszem két "Split Machine" feliratù hiànyzik.  Akkor ezt most kifelejtették a csomagbol, vagy oda màst kell/lehet tenni?

Közben elkezdtem a szobai teszteket.
Egy adott pillanatban fura modon az egység képernyöjén az ikonok sajàt életet kezdtek élni... Elég volt csak közelitenem a képernyöhöz és màr belépett egy (nem kivànt) applikàcioba, majd egy ideig lehetetlen volt beirnom a wi-fi hàlozatom jelszavàt is, mert a betük maguktol jelentek meg gyors sorozatban, mintha ràtenyereltem volna a billentyüzetre (pedig hozzà sem értem), nehezen tudtam ùgy ràbökni egy ikonra, hogy ne màsik nyiljon meg, stb.

Aztàn egy idö utàn minden helyreàllt és arànylag jol müködött (bàr néha erösebben vagy többször is rà kellett bökjek néhàny ikonra, hogy megnyiljon...).

Vajon mi okozta ezt a gondot? Valami kalibràcios gond lehet vagy màsegyéb? Mit kellene beàllitani ahhoz, hogy jol müködjön minden? Megjegyzem, még nem tàvolitottam el a képernyövédö foliàt.
 
Amùgy kàr, hogy nincs egy könnyen megoldhato lehetöség a hangszoro kivezetésére, ugyanis a navigàcio hangjelzéseinek és a ràdio hang-effektjeinek a beàllitàsaihoz jöl jött volna...

Elöre is köszönöm.
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

baltamas

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 82
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7951 Dátum: 2015.12.06 15:12:09 »
Sziasztok! Segítségek kérnék a következőhöz. T25 faceliftes, gyári navigációs Avensisemben, hogyan tudnék pendrive-ot csatlakoztatni, és arról MP3 zeneszámokat hallgatni? Korábban mintha olvastam volna valami Yatour adapterről, de analfabéta vagyok a témában. Mi ez, jó-e ez ilyen célokra, hogyan lehet, kell csatlakoztatni, mit tud (számok léptetése, szám címének kiírása, beletekerés a zeneszámba stb.), lehet-e rögzíteni valahol, vagy csak lóg ott kábelen valahol a középkonzol környékén, be lehet-e egyénileg szerelni vagy autóvillamossági szerelő kell hozzá, honnan érdemes beszerezni stb?
Ha tudtok részletes infókkal szolgálni azt előre is köszönöm!

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7952 Dátum: 2015.12.06 16:01:20 »
Egy adott pillanatban fura modon az egység képernyöjén az ikonok sajàt életet kezdtek élni... Elég volt csak közelitenem a képernyöhöz és màr belépett egy (nem kivànt) applikàcioba, majd egy ideig lehetetlen volt beirnom a wi-fi hàlozatom jelszavàt is, mert a betük maguktol jelentek meg gyors sorozatban, mintha ràtenyereltem volna a billentyüzetre (pedig hozzà sem értem), nehezen tudtam ùgy ràbökni egy ikonra, hogy ne màsik nyiljon meg, stb.

Aztàn egy idö utàn minden helyreàllt és arànylag jol müködött (bàr néha erösebben vagy többször is rà kellett bökjek néhàny ikonra, hogy megnyiljon...).

Vajon mi okozta ezt a gondot? Valami kalibràcios gond lehet vagy màsegyéb? Mit kellene beàllitani ahhoz, hogy jol müködjön minden? Megjegyzem, még nem tàvolitottam el a képernyövédö foliàt.
Szerintem a műszálas pulcsid/nagrágod, műanyag parkettán guruló műanyag irodai széked valamelyike statikusan feltöltődött.  Ezzel vigyázni kell, mert ki is nyírhatja a gépet.
Mielőtt hozzányúlsz, a vízcsapot fogd meg 1 másodpercre, hogy süsd ki magadból a töltést.
Kalibráció hiba nem lehet, mert az állandóan, konstansan jelentkezne.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7953 Dátum: 2015.12.06 16:06:35 »
Amúgy milyen típusú a cucc? HuiFei / MTCB vagy valami más?

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7954 Dátum: 2015.12.06 16:30:19 »
Szerintem a műszálas pulcsid/nagrágod, műanyag parkettán guruló műanyag irodai széked valamelyike statikusan feltöltődött.  Ezzel vigyázni kell, mert ki is nyírhatja a gépet.
Mielőtt hozzányúlsz, a vízcsapot fogd meg 1 másodpercre, hogy süsd ki magadból a töltést.
Kalibráció hiba nem lehet, mert az állandóan, konstansan jelentkezne.
Lehet, hogy ez volt... akkor erre figyelnem kell. De be kell azért àllitsam a képernyö érzékenységét is, hogy megfelelö legyen (amùgy ezzel meg szokott gyülni a bajom egyéb Android tabletteknél is, amig eltalàlom...).

Amúgy milyen típusú a cucc? HuiFei / MTCB vagy valami más?
MCU verzio: MTC-GS-V2.73
Android verzio: 4.4.4
Kernel: 3.0.36+
Build: rk3188
CPU: ARM Cortex-A9@1.6 GHz (x4)
Memoria: 1024 MB
Képernyö: 800x480

Egyelöre még szokom a gyàri ROM-ot, de vajon létezik-e esetleg hozzà fözött ROM is azon az xda forumon, amiröl màr irtàl @robi?
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7955 Dátum: 2015.12.06 16:49:00 »
Sziasztok! Segítségek kérnék a következőhöz. T25 faceliftes, gyári navigációs Avensisemben, hogyan tudnék pendrive-ot csatlakoztatni, és arról MP3 zeneszámokat hallgatni? Korábban mintha olvastam volna valami Yatour adapterről, de analfabéta vagyok a témában. Mi ez, jó-e ez ilyen célokra, hogyan lehet, kell csatlakoztatni, mit tud (számok léptetése, szám címének kiírása, beletekerés a zeneszámba stb.), lehet-e rögzíteni valahol, vagy csak lóg ott kábelen valahol a középkonzol környékén, be lehet-e egyénileg szerelni vagy autóvillamossági szerelő kell hozzá, honnan érdemes beszerezni stb?
Ha tudtok részletes infókkal szolgálni azt előre is köszönöm!
jaja,yatour v dension...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7956 Dátum: 2015.12.06 17:07:27 »
MCU verzio: MTC-GS-V2.73
Android verzio: 4.4.4
Kernel: 3.0.36+
Build: rk3188
CPU: ARM Cortex-A9@1.6 GHz (x4)
Memoria: 1024 MB
Képernyö: 800x480

Egyelöre még szokom a gyàri ROM-ot, de vajon létezik-e esetleg hozzà fözött ROM is azon az xda forumon, amiröl màr irtàl @robi?


Szerintem ez jó lesz rá:
http://huifei.fs-fileserver.de/content/firmware/KK%204.4.4%20Custom%20ROMS%20Malaysk/Malaysk%20Quadcore%20RK3188/800x480/04.12.2015/update_4_4_4_800X480_9_RK3188_MAL_04_12_2015.rar


robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7957 Dátum: 2015.12.06 17:23:42 »
Sziasztok! Segítségek kérnék a következőhöz. T25 faceliftes, gyári navigációs Avensisemben, hogyan tudnék pendrive-ot csatlakoztatni, és arról MP3 zeneszámokat hallgatni? Korábban mintha olvastam volna valami Yatour adapterről, de analfabéta vagyok a témában. Mi ez, jó-e ez ilyen célokra, hogyan lehet, kell csatlakoztatni, mit tud (számok léptetése, szám címének kiírása, beletekerés a zeneszámba stb.), lehet-e rögzíteni valahol, vagy csak lóg ott kábelen valahol a középkonzol környékén, be lehet-e egyénileg szerelni vagy autóvillamossági szerelő kell hozzá, honnan érdemes beszerezni stb?
Ha tudtok részletes infókkal szolgálni azt előre is köszönöm!

Ha tutira akarsz menni:
- fejegység kiszerel
- hátán megnéz, van-e rajta CD-tár csatlakozó
- megfelelő csatlakozású Yatour lejátszót beszerez. Hátán csatlakozót bepattint és kész. Yatour-ba SD kártyát zenékkel bedug.

Kiírja a zeneszám címét (nekem a Yaris-ba kiírta, ha az MP3 ID3Tag-je ki volt töltve), bele tud tekerni. Kormányvezérlésről megy.
Ha kihangosító modult veszel hozzá, akkor azt is az autó kezelőszerveivel lehet kezelni.

Kesztyűtartóba érdemes tenni, hogy az SD kártyát szükség esetén cserélni tudd. A kábele majdnem 1m-es, ehhez elég hosszú.

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7958 Dátum: 2015.12.06 18:10:21 »

Szerintem ez jó lesz rá:
http://huifei.fs-fileserver.de/content/firmware/KK%204.4.4%20Custom%20ROMS%20Malaysk/Malaysk%20Quadcore%20RK3188/800x480/04.12.2015/update_4_4_4_800X480_9_RK3188_MAL_04_12_2015.rar
Köszönöm szépen a linket. Ez akkor ugye arrol az xda-s forumrol valo? Majd utàna fogok nézni mit irnak rola.
Ha felteszek egy ilyen fözött ROM-ot, akkor ugye màr nem lehet visszatérni az egységgel gyàrilag szàllitott ROM-ra és beàllitàsra, vagy tévedek?

A képernyö érzékenysége tovàbbra is elég magas... lehet bezavar még valami a szobàban (laptop, telefon, stb.)?  Vagy mit kellene még leszigeteljek?
Vajon nem a beàllitàsokkal lehet valami? Vagy a képernyövédö folia lehet a lùdas (ezt azért kétlem...)?
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7959 Dátum: 2015.12.06 19:07:34 »
Igen, ez xda-s, Malaysk-fêle legújabb.
Amikor felteszed, formáznod kell mindent, eredeti szoftver kuka. Esetleg irj egyet az eladonak, küldjön neked egy backup MCU-t meg egy ROM-ot.

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7960 Dátum: 2015.12.06 20:29:20 »
A képernyö érzékenysége tovàbbra is elég magas... lehet bezavar még valami a szobàban (laptop, telefon, stb.)?  Vagy mit kellene még leszigeteljek?
Vajon nem a beàllitàsokkal lehet valami? Vagy a képernyövédö folia lehet a lùdas (ezt azért kétlem...)?
Kínai Android telefonoknál, tableteknél a rossz minőségű tápok miatt szokott az érintő meghülyülni töltés közben.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7961 Dátum: 2015.12.06 20:33:16 »
Kínai Android telefonoknál, tableteknél a rossz minőségű tápok miatt szokott az érintő meghülyülni töltés közben.

Akkor a házi táp okozhat ilyet.

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7962 Dátum: 2015.12.06 20:56:41 »
Akkor elvileg mi lenne a teendö? Tàpot kellene cseréljek? Megprobàlkozhatok esetleg egy màsikkal is, ami ugyancsak 12V-os de csak 1A-es?
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7963 Dátum: 2015.12.06 21:45:02 »
espero1, próbáld meg, bár 1A kevés lesz. Minden esetre ha meg akarsz nyugodni akkor vidd le a kocsiba, szánj rá 1 órát és egy próbával győződj meg róla hogy ott rendben van.
Aztán vissza hozhatod megint a lakásba, és teheted fel rá az új ROM-ot.

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7964 Dátum: 2015.12.07 00:22:18 »
Ugy néz ki, hogy a 12V-os és 1A-es tàpegységgel rendben müködik. Lehet a màsik (12V-os és 5A-es) tàpegységemmel van valami...

Amùgy szerintetek milyen appok lehetnek szükségesek és hasznosak az egységen?
« Utoljára szerkesztve: 2015.12.07 00:24:07 írta espero1 »
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos