Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1674059 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Zolee11

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 284
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7665 Dátum: 2014.08.02 11:31:22 »
Mindenképp meghagyom a csatlakozókat nem forrasztom át, csak arra gondoltam van olyan átalakító ami Toyota -> Pioneer, de ilyen nincs (legalábbis nem találtam), szóval marad az ISO átalakító. Mindegy elfér ott, van hely bőven.
Találtam is olyan boltot ami hétvégén is nyitva és van is ilyen kábelük: http://hififutar.hu/index.php?P=1&K=&FK=44&AK=165&ID=5485#prettyPhoto. Ma úgyis megyünk be a citybe, jól meg is veszem.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7666 Dátum: 2014.08.02 11:40:58 »
;)
anno én is ígyjártam a corimmal. kiiktattam a gyári fejegységet,sonyt raktam be. kellett az iso kábel, auchanban 1200ft volt.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7667 Dátum: 2014.08.05 10:51:36 »
Tápláld meg a fejet közvetlenül akksiról. Jót tesz neki. :sorcerer:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7668 Dátum: 2014.08.05 11:29:34 »
Öööö... csak egy jótanács. Amúgy általában autóhifinél. Nem árt tudni, hol vannak a határok, és nem csak a gép előtt ülve, hanem a kocsiban is. Nekem nem jutott eszembe. A generátor fesszabályzó meg mondta erre, hogy nyekk....

Lehet, hogy már régóta döglődött, mindenesetre tegnapelőtt éjjel leállítottam a kocsit, tegnap reggel már nem indult, önindító nem forgatott. Bika, indul, 5 percet járt, indultam, lefulladtam. Újraindult, elmentünk, megérkeztünk, leállítottam, nem indult többet. Bika, szerelő, mára kiderült, hogy fesszabályzó, hidegen tölt, melegen nem...

Több, mint valószínű, hogy a hifivel nyiffantottam ki. Hosszabb úton voltam vele, időnként rendesen odacsavartam neki (nem csak most egyébként, korábban is...). Meg én állat tegnap is, a bikázás után, már menet közben. Gondolom, mivel az akksiban nem volt delej, megrángattam a generátort....  :censored:


...egyébként egy 80A-s generátor van benne. Brutális áramfelvétele lehetett a rendszernek, ha kinyírta...

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7669 Dátum: 2014.08.05 11:36:51 »
Tegyél be egy kis fesz mérőt, nálam már bejött...

Én is félek kicsit a generátor haláltól, lélekben fel is vagyok készülve rá, de úgy gondolom, hogy amíg egy jól terhelhető akksi van a fogyasztók, és a generátor között, addig nagy baj nem lehet. Illetve max 2 hetente töltöm 2-3 napot az akksit.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7670 Dátum: 2014.08.05 17:20:48 »
Hát, nálam bekövetkezett. Mondjuk így utólag lehet, hogy érdemes lett volna egy huszast rádobni és venni egy Optima Red Topot. 900 amper nem viccel...  :devil:

Úgy néz ki, hogy valamivel 30 fölött javítják....  :eek:

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7671 Dátum: 2014.08.05 18:02:19 »
Az annyira nem para sztem.

Generátorhalál után én is tuti benevezek optimára...  :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7672 Dátum: 2014.08.05 18:57:12 »
Hát, nálam bekövetkezett. Mondjuk így utólag lehet, hogy érdemes lett volna egy huszast rádobni és venni egy Optima Red Topot. 900 amper nem viccel...  :devil:

Úgy néz ki, hogy valamivel 30 fölött javítják....  :eek:

Az egy jó ár, ha csapágyakat is cserélnek benne. 40-45E körül konvergál a teljes felújítás díja. (vidéken óccóbbb)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7673 Dátum: 2014.08.05 19:40:24 »
no ezt nem is tudom, hogy cserélnek-e benne... :eek:

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7674 Dátum: 2014.08.05 22:33:42 »
én tegn.újítottam fel egy 2.0d mazda6 generátorát. 48e volt mindennel együtt.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7675 Dátum: 2014.08.06 14:09:26 »
80A?! Csak? A most felújított 1.5 DCI Clióban 125ös van.
Gabe 254.

Zolee11

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 284
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7676 Dátum: 2014.08.06 17:17:48 »
Közben sikerült beszerelni, persze a gyári fejegység csavarjai sem kompatibilisek az új fejjel... szépen működik úgy ahogy kell.

Nem tudom miként és hogyan van kiépítve az elektromos rendszer, ezek szerint nem közvetlenül a főkábelről lecsatlakozva kapja a tápot, hanem valamin keresztül... Mondjuk azt így nem értem, hogy ennek mi köze a generátor feszszabályzójához, és miért jobb, ha közvetlen akkuról kap betáplálást, ugyanis ettől még a nagy ugrásszerű terheléseket töltés közben a generátor is kapja, amikor meg nem tölt épp, akkor meg elvileg nem kapja így se úgy se. Vagy ezen keresztül van megvalósítva a fogyasztók táplálása, ezt nem hinném, mert ez olbitális bahomság lenne.
És mit jelent a közvetlen táplálás? Elviszek két eret az akkuig, vagy valahol valamit meg kell kerülni, nem kell elmenni az akksiig?
Az én egyszerűbb fejegységemet csak elbírja, max 120W igaz nem olyan egyenletes a terhelés mint a két reflektor izzó, de nehogymán ne bírja el. Szerintem sose fogom 60% hangerőnél nagyobb hangerőn hallgatva, autóban nem szeretem amúgy se ha minden zajt elnyom. Erősítő nem lesz, nem lesz rá szükség, ennyit csak elbír a feszszabályzó.  :hmmmm:

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7677 Dátum: 2014.08.06 21:51:56 »
Ha a fejegységet nem bírja, akkor gyújtsd fel... :D 

Wolfman kollégánál, és nálam is 100A körüli áramfelvétel (csak az erősítők) van komolyabb zenélés közben. Itt már van esély a generátor nyírására...

Amúgy a közvetlenül kötés azt jelenti, hogy a fejegységből kijövő (+) és (-) vezetéket közvetlenül az akksira kötöd, hogy ne legyen annyi csatlakozás, és egyéb zajszerzési forrás. Ez jó hatással van a hangminőségre. (Az igazán komoly fejeknek ezért külön tápszűrője, vagy külső tápegysége van).
Nálad erre nem nagyon lesz szükség.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7678 Dátum: 2014.08.07 10:44:18 »
80A?! Csak? A most felújított 1.5 DCI Clióban 125ös van.

Anno úgy gondolták, ennyi is elég lesz...  :devil:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7679 Dátum: 2014.08.07 10:47:38 »
Közben sikerült beszerelni, persze a gyári fejegység csavarjai sem kompatibilisek az új fejjel... szépen működik úgy ahogy kell.

Nem tudom miként és hogyan van kiépítve az elektromos rendszer, ezek szerint nem közvetlenül a főkábelről lecsatlakozva kapja a tápot, hanem valamin keresztül... Mondjuk azt így nem értem, hogy ennek mi köze a generátor feszszabályzójához, és miért jobb, ha közvetlen akkuról kap betáplálást, ugyanis ettől még a nagy ugrásszerű terheléseket töltés közben a generátor is kapja, amikor meg nem tölt épp, akkor meg elvileg nem kapja így se úgy se. Vagy ezen keresztül van megvalósítva a fogyasztók táplálása, ezt nem hinném, mert ez olbitális bahomság lenne.
És mit jelent a közvetlen táplálás? Elviszek két eret az akkuig, vagy valahol valamit meg kell kerülni, nem kell elmenni az akksiig?
Az én egyszerűbb fejegységemet csak elbírja, max 120W igaz nem olyan egyenletes a terhelés mint a két reflektor izzó, de nehogymán ne bírja el. Szerintem sose fogom 60% hangerőnél nagyobb hangerőn hallgatva, autóban nem szeretem amúgy se ha minden zajt elnyom. Erősítő nem lesz, nem lesz rá szükség, ennyit csak elbír a feszszabályzó.  :hmmmm:

Az azt jelenti, hogy a fejet közvetlenül az akkuról táplálod meg, azaz arra a vezetékre, ami a fejet eteti, semmi más nincs rákötve, ezért aztán nem is rángatja el a tápot semmi előle. De ha nem lesz erősítőd, nem kell bonyolítani, akkor jó lesz az ISO is. Komolyabb rendszereknél szokták tanácsolni, hogy egyen a fej közvetlenül akkuról, mert azokon meg lehet, hallani, ha más is szopogatja ugyanazt a szívószálat.