Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1673695 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7650 Dátum: 2014.07.11 07:36:41 »
2 rca preouts....  ::)

Zolee11

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 284
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7651 Dátum: 2014.07.11 15:01:37 »
Tévesen írtam a Sony-t, Pionyírt akartam. :) Mind1 a Sonykat nem is néztem, már korábban hallottam, hogy nem nagy szám.

No akkor elmondom az igényeimet, mert még nem tettem és abból következtettek milyen fejegységeket nézegetek. :) Egyelőre mindenképp szeretném megtartani a lemezeimet is, van köztük eredeti is, persze be tudnám ripelni, de minek. USB nem túlzottan fontos, inkább az adat Cd kezelés lenne érdekes (mp3, a 320kbps nem olyan szörnyű), CD-RW lemezen, esetleg flac támogatás, na az királyságos lenne.  :D
Ipod, android, meg kékfog támogatás abszolúte nem lényeges. USB helyett én jobban preferálnám a memória kártyákat, de a gyártók inkább a kilógó pendrive-okat erőltetik, egy rossz mozdulat és reccs.

Illetve wolfman ajánlásával 2 rca preouts :) (pl. Pioneer MVH-X360BT, csak ha az rca-t nézzük, és jól értettem mire gondol)

Még egy kérdésem lenne, a mostani Cd lejátszó helyére be tudom majd szerelni? Itt arra gondolok, hogy a kezelő szervei egybe vannak építve a fedélzeti computerrel, és nem tudom hová megy a tápegység/hangszórók kábelei, ide felülre vagy alulra, fentről le tudnám-e vezetni, azaz elér-e odáig a kábelköteg? Láttam már mindkét megoldást E11-ben (fedcomp helyén volt a fejegység, az nagyon ronda, illetve a gyári fejegységek helyére szerelve), én mindenképp alulra szeretném tenni a régi helyére, vagy alá közvetlen, csak kikötve a régit.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7652 Dátum: 2014.07.11 21:23:25 »
Tévesen írtam a Sony-t, Pionyírt akartam. :) Mind1 a Sonykat nem is néztem, már korábban hallottam, hogy nem nagy szám.


Hátööö.... ezen most mosolyogtam egy jót.  :whistling: :devil:
Javaslom, egyszer majd tévedj be hozzám, hátha kicsit változik az álláspontod... nem Te lennél az első...  ;)

Egyébként attól függ, mekkora hülyeséget hallottál, hogy milyen régen hallottad. Ha tíz éve, akkor valaki nagyon el volt tévedve. Ha pár éve, akkor akár még igaz is lehet.

De elhiheted, máshol sem jobb a helyzet. Ma már a klímával-fedkomppal-központi kijelzővel egybe épített hangrendszerek korát éljük. Nincs a piacon olyan gyártó, aki ne kínálna a modelljeihez formatervezett, egységes dizájnú, sokszor megkerülhetetlen "hangrendszert". Új autót nem szívesen mókol szét senki, csak hogy a kedvenc koncertlemezével valóban koncerten érezze magát. Még nekem is nehezemre esett eleinte, pedig én ragaszkodtam a visszaalakíthatósághoz/gyári kinézethez.

Az a helyzet állt elő, hogy akinek lenne pénze komoly aftermarket rendszerre, az nem fogja beépíteni, mert nem barmolja szét a gyári megoldásokat. Ha "jó" hangra vágyik, inkább megveszi a "prémium" hangrendszert (ami a legritkább esetben prémium, inkább csak drága. Amelyik meg valóban prémium, az meg veszett drága).

Akinek pedig csak olyan autóra futja, amelyikbe igazából lehetne alakítani valamit, annak meg nincs rá pénze. Így aztán a gyártók - már akik egyáltalán foglalkoznak még autóhifivel - kihagyják a kínálatból a középkategóriát és a felső közepet. Marad az eldobható (hiszen 20-30 ezret még kifizet az ember azért, hogy blútyúkja legyen a kocsiban, mint a gazdag szomszédnak), meg az igazából prémium.

A Sony láthatóan csak épp annyira van jelen a piacon az elmúlt 8-10 évben, hogy ha változik a széljárás, ne kelljen újra bevezetni  brandet. Ezt ők kb. 15-20 éve eltervezték. Nem akarnak ezen a piacon nyomulni, ott a Pioneer, ha jó hangot akarsz, ma újonnan jó eséllyel azt kell nézegetned. Aztán vagy tetszik a produkció, vagy nem.... A Pioneerék például a tévépiacon vannak így, kivonultak, még annyira sem tartják életben a brandet ebben a szegmensben, mint a Sony az autósban. Volt nekik a Kuro, ami többmilliós tétel, és csodálatos kijelző, ma már azt sem gyártják...

...de a Sonynak is volt olyan autós rendszere, amiért ha komplett volt, 2.700.000.- Ft-nak megfelelő összeget kért - és kapott!!! - a gazdája. Merthogy használt volt.... :eek: De ma már nincs ilyen náluk, valóban.

Vagy itt van például ez





Egy szó mint száz: a régebbi Sonykat érdemes nézegetni, mert jó hangúak, mai szemmel, a mai piacot megnézve meg pláne.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7653 Dátum: 2014.07.11 21:36:32 »

Még egy kérdésem lenne, a mostani Cd lejátszó helyére be tudom majd szerelni? Itt arra gondolok, hogy a kezelő szervei egybe vannak építve a fedélzeti computerrel, és nem tudom hová megy a tápegység/hangszórók kábelei, ide felülre vagy alulra, fentről le tudnám-e vezetni, azaz elér-e odáig a kábelköteg? Láttam már mindkét megoldást E11-ben (fedcomp helyén volt a fejegység, az nagyon ronda, illetve a gyári fejegységek helyére szerelve), én mindenképp alulra szeretném tenni a régi helyére, vagy alá közvetlen, csak kikötve a régit.

 ::)


wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7654 Dátum: 2014.07.11 21:42:38 »
Illetve a végeredmény ez

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7655 Dátum: 2014.07.11 21:46:09 »
(óóóó b+, mire akkora képet tudtam vadászni, hogy engedje csatolni....  :censored: )

Szóval a cél a gyári kinézethez minél közelebbi megtartása volt, mert az utcán áll az autó nem keveset, és nem árt, ha nem látja mindenki, aki benéz, hogy van a kocsiban bármi "rendellenes". Sokáig ezért is nem akartam ajtópanelt építtetni, mint ahogy a képen van, hanem inkább buhogtattam az ajtókárpit alá...  :eek: :devil: :whistling: ...de már elmúlt.  :)

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7656 Dátum: 2014.07.12 01:42:04 »
Ha az a Nakamichi még valahol porosodik a polcon, beszéljünk róla! ;)
Gabe 254.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7657 Dátum: 2014.07.12 02:01:15 »
Ó hogyne persze. Már viszem is!  :devil: :flowers: :D

Próbára volt benn a kocsiban. A másik hárommal együtt új áron közel egymillió van azon a képen...  :eek: :1eye:8

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7658 Dátum: 2014.07.12 16:25:17 »

USB helyett én jobban preferálnám a memória kártyákat, de a gyártók inkább a kilógó pendrive-okat erőltetik, egy rossz mozdulat és reccs.
Nem hiszem, hogy ez ma problémát jelenthet mikor olyan miniatűr pendrive-okat lehet kapni, hogy szinte nem is látszanak. Másik, hogy alapból azt ajánlja a gyártó, hogy kábelen keresztül használja a user.
Nekem nem kellene olyan fejegyseg amin nincs USB port. Ezzel együtt legyen minőségi a fej, olyat kell keresni, 50ezres kategóriában azért már csak lehet találni. Nyilván nem high-end szintre gondolok, ahhoz már minden komponensnek annak kell lenni, meg az autónak is :-)
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

Zolee11

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 284
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7659 Dátum: 2014.07.13 09:33:05 »
Wolfman
Ezt a régebben szót úgy értem, hogy tavaly, akkor merült fel először bennem, hogy lecserélném, aztán elhalasztottam... Akkor mondták nekem, hogy ebben az árkategóriában nem érdemes új Sonyt venni. Marad t a Pioneer, mint márkával nekem csak pozitív tapasztalatom van. De persze ha valaki más márkát ajánl, mint hozzáértő akkor általában nem zárok ki semmit.  :yes:

Ezt az egybeépítési mániát én se díjazom, pc-ből sem veszek épített cuccot, majd én összerakom magamnak, olyan komponensekből ami tetszik.
Jól néz ki így a rendszer, és a hangszóró is, hogy nincs a burkolat mögé bújtatva.

Átrágom magam a témán és majd döntök, új Pioneer-ből még a DEH-X5600BT is belefér a 40k keretbe, szépeket írnak róla, persze hogy kik azt nem tudni. :)
Nézelődök majd a használt piacon is. Szóval la régi alá szerelhető, kebelezni is kellett hozzá, esetleg szerelést is vállalsz?  :szemez: Persze ha nem kell toldani, hosszabbítani, akkor megoldom én is.

Köszönöm szépen a részletes magyarázatot meg a rám szánt időt!  :)

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7660 Dátum: 2014.07.13 11:47:10 »
Én a helyedben vennék bontóban facelift előtti "púpot" a műszerfal tetejére, és oda építeném be a fejegységet. Sokkal kényelmesebb, és biztonságosabb, hogy a látómeződben van, nem kell lebújni a műszerfal alá, ha valamit babrálni akarsz rajta.

Zolee11

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 284
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7661 Dátum: 2014.07.13 15:18:47 »
Én a helyedben vennék bontóban facelift előtti "púpot" a műszerfal tetejére, és oda építeném be a fejegységet. Sokkal kényelmesebb, és biztonságosabb, hogy a látómeződben van, nem kell lebújni a műszerfal alá, ha valamit babrálni akarsz rajta.
Nem szeretném oda tenni, jó is, hogy van kinti hőmérséklet visszajelző, és nem túl erős a fénye sem. Viszont a fejegység sokkal több fényt adna ami éjszaka zavaró lenne, a másik, hogy én vezetés közben nem szoktam keresgélni, olyan számot eleve nem írok fel cd-re se amit nem szeretek, így nem kell léptetni sem. :) Maximum a rádiót szoktam megunni és cd-re váltok, vagy cd-t cseréltetek a párommal. :) Mindig az cseréli amelyikünk nem vezet.
A régi cd-s fejegység alá szerelve tökéletesen látható lesz.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7662 Dátum: 2014.07.15 09:34:05 »
...múlt pénteken végre elvittem a Tannoy 605 hangfalamat kis javításra, egy gyulai mesterhez (szó szerint az).
Pénteken elhoztam a szakitól a hangfalat, úgy fizettem érte 1500Ft-ot, hogy nyugtát is adott a javításról. Elmondása szerint nem kellett tekercselni (ez egyébként 3500-4000Ft lenne), hanem csak a hangszóró vezeték bekötésénél kellett kicsit rendbe tenni a kontaktot (talán a több éves állásban oxidálódhatott és nem tudott az áram megfelelő mennyiségben átfolyni rajta).

Szerényen csak annyit mondott, nagyon irígyel a hangfal miatt, kiválóan szól. Jól esett.  :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Zolee11

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 284
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7663 Dátum: 2014.08.02 11:03:08 »
Beszereztem a Pio DEH-X5600BT-t, gondoltam jól beépítem, szét is kaptam mindent mint foxi a lábtörlőt, aztán mindent összeillesztve, jönne az átalakító kábel, hát ö izé, ez kicsit sem ISO kábel.

Először is ami feltűnt, hogy 3 csatlakozó megy a gyári fejegységbe, az egyikbe csak két kábel megy, a másik kettőbe jó pár kábel fut.
http://kepfeltoltes.hu/140802/IMG_1040_resize_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A fejegységhez adott átalakító ezekhez nem jó:
http://kepfeltoltes.hu/140802/IMG_1041_resize_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ha jól gondolom még egy átalakítóra szükségem lesz, pl. ez jó is lenne:
http://www.connects2.co.uk/images/prodimages/prodview/CT20TY01.jpg

Esetleg van olyan átalakító ami közvetlenül a fejegységbe is jó lenne, azaz nem kéne a közbenső átalakítót is a rendszerbe illeszteni?
Illetve mi a harmadik csatlakozó szerepe amiben csak 2 szál van bekötve? Azt el lehet hagyni?

Köszönöm!

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7664 Dátum: 2014.08.02 11:18:12 »
Igen, egy Toyota-ISO kábelre lesz szükséged, ami a képen van, az jó lesz.

A 2 eres kábel valószínű valami hőmérő, vagy ilyesminek a jele, amit a gyári fej ki tud jelezni. A hangszóró vezetékek, táp, dimmer, remote benne van az ISO csatiban.

Ha nem akarsz sok csatlakozót, akkor a Toyota-ISO, és az ISO-Sony kábelből csinálhatsz egyet, vagy a gyári csatikat levágod, és felforrasztod az ISO végeket.  Én meghagynám a csatlakozókat...