Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1673610 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7620 Dátum: 2014.07.08 08:42:21 »
És mivel használod otthon a Tannoyt?

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7621 Dátum: 2014.07.08 08:48:37 »
És mivel használod otthon a Tannoyt?
Egy 20 éves Sony rádiós erősítővel. Épp egy hete volt karbantartáson, tsiztításon. Szét lett szedve darabokra, mert a kis kondik le voltak merülve az éveken át tartó állásban. Most tökéletesen működik. Ennek még motoros a hangerőszabályzója, és a távirányító volume gombja mozgatja föl-le. Már ez is zene füleimnek, ahogy a tekerő mozog.  :)

Mindjárt megkeresem, hátha fent van neten a típus...

Sony STR-D365 a pontos típus




Ezzel a CD-kazettás deck-kel: TXD-R11 típus

Semmi csicsa, egyszerű, 2 csatornás audio erősítő.
« Utoljára szerkesztve: 2014.07.08 09:07:09 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7622 Dátum: 2014.07.08 09:29:37 »
Hát, otthonra ez pont elég!
Nekem is Sonym van otthon, de ennél sokkal kompaktabb. A cég valszeg yuppie-knak szánta, mert kompakt, dizájnos - ennek minden előnyével és hátrányával.

Sony DAV-X1V

Újonnan ez 375 ezer (!) - lett volna, én ennél jóval-jóval olcsóbban vettem meg. Gondolom, rájöttek, hogy ennyiért nincs piaca, hiába van benne rádió, 5 lemezes váltó, CD-DVD-SACD lejátszó, 2 db optikai és számos egyéb bemenet. Ja és 2.1-ből 5.1-et kever elő, ha a mellékelt sztereo mikrofonnal hagyod, hogy belője a hallgatási pozíciót....

Nekem arra kellett, hogy már mégis zörögjön valami, ha mozit nézek, vagy konzolon játszok, meg nem árt egy rádió sem. Egy alsókategóriás egydobozos házimozi árából egy ilyen szálhúzott alu borítású cucc újonnan garanciával azért nem volt egy rossz üzlet, akármilyen hiányosságai is vannak a hangzás terén....  :devil:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7623 Dátum: 2014.07.08 09:38:09 »
Az otthoni házimozit én egy alap Harman Kardon erősítővel és egy SAL Dream 55 típusú hangfalszettel oldottam meg, 2008-ban erre futotta. Persze, van még hozzá egy kicsi SAL házimozi mélyláda is a .1 miatt.  :)

Ilyen az erősítő:  :wub: (még most is a designjának rajongója vagyok, és persze, a hangját is nagyon szeretem)

4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7624 Dátum: 2014.07.08 09:48:38 »
Hangzásban, a zenei minőséget tekintve félelmetes a különbség a SAL és a Tannoy között, holott, ez a SAL 55-ös és 77-es típus Angliában Pure Acustic Dream 55 és 77 néven változatlan formában és tartalommal(!) volt jelen. Mivel láttam mindkettőt egymás mellett, bátran állítom, hogy csak a feliratban különböznek.  :) És zeneileg is igen kellemesen szólnak. De a Tannoy-on az hallatszik, hogy az kifejezetten audio (nem házimozi) használatra lett kifejlesztve. Szinte simogatja az ember fülét...  ::)

Idehaza is lehet kapni Pure Acusticot...
Egyébként, nem volt számomra közömbös a házimozi hangja mellett a kinézete sem. A HK-ért rajongani tudok, de a hangfalak is a lakás díszei.  :)
« Utoljára szerkesztve: 2014.07.08 09:53:19 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Zolee11

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 284
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7625 Dátum: 2014.07.09 10:44:21 »
Sziasztok!

Első körben főként hangszóró témában kérném a segítségeteket. Én e11-esben szeretném lecserélni az elől-hátul 13cm-es gyári hangszórókat. Nem kell nekem nagy HIFI, csak elég gyengén szólnak már ezek a 13 éves hangszórók, az elsők szerintem már áztak is párszor, ugyan van valami takarás/védelem (nem bontottam ki a hangszórót az ajtóból), de ez valószínűleg nem védi meg őket 100% az ajtóba került nedvességtől. Gyengébben szólnak mint a hátsók, de lehet ez egy gyári beállítás. Mindegy, első körben ezeket cserélném, majd később a fejegységet is cserélném.
Hangszórókból a Mac Audio Mac Mobil Street 13.2-es néztem ki, elől esetleg a 16.2-es is elférne, hátul szerintem nem férne bele a gyári keretbe és nem szeretnék nagyon barkácsolni. Mi a vélemény erről a hangszóróról? Van esetleg hasonló áron sokkal jobb? Fejegységből majd valami egyszerűbb 4x40-50W kimeneteset vennék, tehát ez  teljesítmény bőven elég, sosem lesz kihasználva még ez sem.

Kábelek: amikor hátul szétkaptam megörültem, hogy á szép vastag kábel van, aha, persze a kábelkötegig, ott meg átvált egy csatlakozóval egy vékony kábelre. Ezt érdemes cserélni, és ha igen akkor milyenre? Ez biztos jó kis meló mivel áthúzni nem lehet a kötegelt kábel miatt, át kell valahol vezetni a meglévő kábelek mellett.

Köszönöm!

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7626 Dátum: 2014.07.09 12:46:31 »
Sziasztok!

Első körben főként hangszóró témában kérném a segítségeteket. Én e11-esben szeretném lecserélni az elől-hátul 13cm-es gyári hangszórókat. Nem kell nekem nagy HIFI, csak elég gyengén szólnak már ezek a 13 éves hangszórók, az elsők szerintem már áztak is párszor, ugyan van valami takarás/védelem (nem bontottam ki a hangszórót az ajtóból), de ez valószínűleg nem védi meg őket 100% az ajtóba került nedvességtől. Gyengébben szólnak mint a hátsók, de lehet ez egy gyári beállítás. Mindegy, első körben ezeket cserélném, majd később a fejegységet is cserélném.
Hangszórókból a Mac Audio Mac Mobil Street 13.2-es néztem ki, elől esetleg a 16.2-es is elférne, hátul szerintem nem férne bele a gyári keretbe és nem szeretnék nagyon barkácsolni. Mi a vélemény erről a hangszóróról? Van esetleg hasonló áron sokkal jobb? Fejegységből majd valami egyszerűbb 4x40-50W kimeneteset vennék, tehát ez  teljesítmény bőven elég, sosem lesz kihasználva még ez sem.

Kábelek: amikor hátul szétkaptam megörültem, hogy á szép vastag kábel van, aha, persze a kábelkötegig, ott meg átvált egy csatlakozóval egy vékony kábelre. Ezt érdemes cserélni, és ha igen akkor milyenre? Ez biztos jó kis meló mivel áthúzni nem lehet a kötegelt kábel miatt, át kell valahol vezetni a meglévő kábelek mellett.

Köszönöm!

Figyelj. Úgy vedd, amit elmondok, hogy ugyanilyen autóm van. Ugyanezt az utat végigjártam, mint amire lépni készülsz.

Ne tedd. Vagyis ne így.

Ha jobb hifit akarsz, fejcserével KELL kezdened. Nem a hangszóró a gyenge pontja a gyári hifinek. Erre én is akkor jöttem rá, amikor úgy, ahogy Te most akarsz, hangszórót cseréltem. Rosszabb lett az eredmény, mint volt. Sokkal.

Szóval ha hifit akarsz fejleszteni, akkor fejcserével kezdj. Vagy hangszóróval és fejcserével. Vagy bárhogy, de a fejcsere legyen a kezdő lépések között. Ha nem így kezded, az eredmény rosszabb lesz.

Ha gyenge a hangszóró, akkor cserélj - egy másik gyárira. Egyébként én kibontottam anno, olyan esővédelme van, hogy nem kaphatott vizet, hacsak nem gázolt a kocsi félméteres vízben. Bemegy egyébként a helyére a 16-os hangszóró is, de le kell szedni az ajtókárpit bordáit a hangszóró fölött és kell neki egy kiemelőkeret, mert az ajtókárpit bordáiba a membrán ér bele, és ha nincs kiemelőkeret, akkor - amellett, hogy nem is fér el a nyílásban a hangszóró - az üveg ér bele a mágnesbe. Szóval meg kell találni a középutat, amikor már/még semmi nem ér bele semmibe. Nekem talán otthon még van egy ilyenem...  :whistling: Akkor már csak az lesz a ***, hogy a 16-os membránfelület egy 13-as, aprólyukas vastag rácson szól át....

...persze ha normális ajtópanelt építesz/építtetsz, ezek a gondok nincsenek.

Igen, tudom, jön a jogos érv, hogy dehát valahol el kell kezdeni. Valóban, de csak akkor kezdd, ha van a fejre pénzed.

Sok szerencsét, ha kérdésed van, szólj.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7627 Dátum: 2014.07.09 12:58:17 »
A fej 4x40W-jánál pedig gondolkozz el kicsit:

A fejegységekben az esetek 90%-ában 10A-s biztosíték szokott lenni. Ez működteti a rádiótunert, a CD mechanikát, a háttérvilágítást, mindent, sokszor többet is egyidőben. Plusz ebből a 10A áramerősségből dolgozik a fej (egyébként gyufásskatulyányi méretű) végfoka is. Az állítólag 4x50W-os...

Namost. A teljesítmény (jelen esetben a bűvös Watt) az áramerősség és a feszültség szorzata. Adott itt a 10A maximális áramerősség, és a (legyünk nagyon jóindulatúak) 14V tápfeszültség.

Ez maximum 140W lenne, ha a fej semmi másra nem fordítaná az energiáját, csak és kizárólag a hangszórók hajtására, akkor sem! tudna csatornánként 35W-nál többet tartósan kipréselni magából.....

Szóval értem én, hogy 4X50W-ot nem használsz, de nem is igen tudnál. Ezek a fejek csatornánként maximum 15-22W-ot tudnak leadni. Ha utána nézel használt oldalakon, egy 4x50W valós teljesítményű erősítő egy fejnek nagyjából a kétszerese méretben.

De mindegy, lényeg, hogy egyelőre legyen fej, mert a gyári annyira harmatos, hogy ahhoz képest bármelyik utólagos fej egy erőmű.

Zolee11

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 284
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7628 Dátum: 2014.07.09 13:29:12 »
Ahamm, tehát a hangszórók cseréje nem ér semmit. Elől érzem gyengének őket, és abból is inkább a baloldalit, hétvégén szétszedtem a baloldali első ajtó burkolatát, amennyire lehetett kitisztítottam, lezsíroztam az ablakemelő mechanikát, stb. Azt láttam, hogy érdekes megoldása van a hangszórónak, túlkomplikálták. A hátsó oldalt csak tapogattam, és a membránhoz, csak alul egy kis lyukon lehet hozzáférni. Viszont a külső oldalon egy sárfoltos fröccsenés folt volt a membránon, az anyaga olyan mintha valami lakkréteg, védőréteg nélküli üvegszálas cucc lenne, elég jól beletapad a por is, ugyanúgy a hátsókba is.
Gondoltam, lecserélem elsőként az első két párt aztán ha bejön, akkor a két hátsót is, nekem audio CD lejátszós gyári fejegység van benne, de ez is elég messze áll a szépen szól kategóriától, és elég hamar torzít ha egy picit erősebben meg van hajtva, ezek szerint a fejegység torzít ilyen mértékben... most a nyaralás előtt nem ugranék bele ilyen mértékű költségekbe, főleg, hogy még más is van aminek javítása folyamatban van az autón és a végső költségek még nem ismertek.
Fejegységből amúgy egy Pioneer DEH-1600UBG-t néztem ki, ennél több biztos nem kell. A hangszórók amiket kinéztem, vállalhatóak? Maradnék inkább a 13-as méretnél.

Sejtettem, hogy ezek a fejegységek a disznó csecsét adnak le 4x50W teljesítményt, annyit ad le a házimozi erősítőm, és akkor már dől belőle a meleg, itt meg nem lenne veszteség? Vagy csak eltűnik a hő a téridő kontinuumban.  :)
Valaki már mondta, hogy ezek jó ha 50W-ot leadnak és azt oszd el néggyel.  ;) Parasztvakítás csak.

Köszi az infókat!

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7629 Dátum: 2014.07.09 14:26:02 »
Az analóg erősítők hatásfoka 60% körül van, szóval 4x15W-nál több nem jön ki egy átlagos fejből, és az is elég borzasztó minőségben.  :no:

Én hangszórót nem cserélnék, de ha nagyon akarsz, akkor valami ultra érzékeny komponens szettet keress, hogy a fejegység könnyen meg tudja hajtani.
Ilyen pl:Audio System MX 165/ Gladen M 165, Hertz DSK 165

Mekkódiót semmiképp...  :nono:

Elég előre egy komponens szett, nem kell minden lukba hangszórót tenni.  ;)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7630 Dátum: 2014.07.09 15:18:06 »
Zolee11, wolfman mester (igen, tudom, hogy nem érzi magát annak, de AZ!) és PiciPeti ajánlását részemre, megtalálod pár oldallal visszább, fejegységre. Csak, hogy ne kelljen neki újra belinkelgetni. Igazi minőségi típusokat ajánlott a figyelmembe, a  használt piacról.

Ezek 30-40.000 Ft-ból valódi minőséget visszaadva kijönnek, ha maradni tervezel a minőségi audio-cd hallgatás mellett, és nem ragaszkodsz az mp3, BT, egyéb modernésekhez. Ezekben az a jó, hogy ha valami oknál fogva mégsem jönnének be neked, ugyanennyiért továbbadhatod, szinte bukó nélkül, pont a minőségük miatt.  :flowers:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7631 Dátum: 2014.07.09 15:39:48 »
Ahamm, tehát a hangszórók cseréje nem ér semmit. Elől érzem gyengének őket, és abból is inkább a baloldalit, hétvégén szétszedtem a baloldali első ajtó burkolatát, amennyire lehetett kitisztítottam, lezsíroztam az ablakemelő mechanikát, stb. Azt láttam, hogy érdekes megoldása van a hangszórónak, túlkomplikálták. A hátsó oldalt csak tapogattam, és a membránhoz, csak alul egy kis lyukon lehet hozzáférni. Viszont a külső oldalon egy sárfoltos fröccsenés folt volt a membránon, az anyaga olyan mintha valami lakkréteg, védőréteg nélküli üvegszálas cucc lenne, elég jól beletapad a por is, ugyanúgy a hátsókba is.
Gondoltam, lecserélem elsőként az első két párt aztán ha bejön, akkor a két hátsót is, nekem audio CD lejátszós gyári fejegység van benne, de ez is elég messze áll a szépen szól kategóriától, és elég hamar torzít ha egy picit erősebben meg van hajtva, ezek szerint a fejegység torzít ilyen mértékben... most a nyaralás előtt nem ugranék bele ilyen mértékű költségekbe, főleg, hogy még más is van aminek javítása folyamatban van az autón és a végső költségek még nem ismertek.
Fejegységből amúgy egy Pioneer DEH-1600UBG-t néztem ki, ennél több biztos nem kell. A hangszórók amiket kinéztem, vállalhatóak? Maradnék inkább a 13-as méretnél.

Sejtettem, hogy ezek a fejegységek a disznó csecsét adnak le 4x50W teljesítményt, annyit ad le a házimozi erősítőm, és akkor már dől belőle a meleg, itt meg nem lenne veszteség? Vagy csak eltűnik a hő a téridő kontinuumban.  :)
Valaki már mondta, hogy ezek jó ha 50W-ot leadnak és azt oszd el néggyel.  ;) Parasztvakítás csak.

Köszi az infókat!

Ebben az árkategóriában szinte mindegy mit veszel, mind eldobható kategória. Nekem anno Hertz DSK 165 volt. Ennek az volt az érdekessége, hogy külön keresztváltó volt a magashoz, és külön a közepekhez, így meg lehetett vele csinálni azt, hogy a közepeket mondjuk a hátsó két csatornára kötöd, a magasakat az első kettőre. Így a fader segítségével be tudod lőni a magas és közép arányát, és kevésbé lesz kiabálós....

Zolee11

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 284
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7632 Dátum: 2014.07.09 16:50:48 »
bepi81
Az leesett pikk-pakk, hogy ismeri a dörgést e téren. :) Nem véletlenül írtam ide, nem akarok pénzt kidobálni, és ehhez aztán totál nem értek, házimozit is mások szakértelme alapján szereztem be és nem is bántam meg, igaz csak belépő kategória, de az bőven elég.
Most egyelőre jegelem a témát, mert a megoldás nem az lesz amire én gondoltam, a megoldás viszont jóval költségesebb, még átgondolom mi a fontosabb az új fícsörök, vagy a minőség mindenek felett.
Megtaláltam az ajánlott típusokat.

wolfman
Értelek, akkor ilyen árkategóriában fölösleges bármit is megvenni, nem jobb a gyárinál. Első körben marad a fejegység csere, és ha már belemelegedtünk, akkor esetleg a hangszórókat is lecserélem.
Köszöntem!  :yes:

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7633 Dátum: 2014.07.09 18:10:26 »
Ha baja van a mostani hangszóróknak, akkor azért érdemes azt is cserélni. Ellenőrzés: 3-4 ujjal megtámasztod a membránt, és megnyomkodod finoman, ha darabos ellenállást érzel, súrol, recseg, akkor mindenképp cserés.
Amúgy a különálló magas miatt lehet még értelme egy komponens szettet beszerelni, akkor legalább nem a lábtérből hallod a zenét.

Ha szerzel egy jobb minőségű fejet , meg egy érzékeny komponens szettet, az azért egy fokkal jobb lesz mint a gyári, de csodát nem szabad várni.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7634 Dátum: 2014.07.10 08:44:37 »

wolfman
Értelek, akkor ilyen árkategóriában fölösleges bármit is megvenni, nem jobb a gyárinál. Első körben marad a fejegység csere, és ha már belemelegedtünk, akkor esetleg a hangszórókat is lecserélem.
Köszöntem!  :yes:

Meg lehet venni ezeket, ha megfelelő hajtást kap, jobb lesz, mint a gyári.
Én még ajánlanám ebben az árkategóriában a JBL GTO szériáját (vigyázat, nem a GT4-et, GT5-öt, GT6-ot meg ilyeneket!!!). Ez újonnan 20 körül van, én egy barátomnak anno 12-ért vettem. Egész jó rendszer lett belőle... Ja és a GTO nem 4, hanem 2 Ohmos (valójában inkább 3), így elvileg jobban hajtható.