Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1674089 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7575 Dátum: 2014.06.12 16:06:38 »
Talán nem túlzok, ha azt mondom, ez már High-End kategória.  :)

Nekem ez a Pio csak azért nem megfelelő, mert mindössze 1DIN-es. Amúgy megvenném...  :cool2: :D :D :D

De igen, túlzol. Ez a fej nem a hi-end kategória, hanem az audiofil. De ettől még nagyon jó.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7576 Dátum: 2014.06.12 16:23:14 »
Taníts, mester!!!  :D :hug: De tényleg! Milyet?

No lássuk.

Ami biztosan belefér a keretbe, az ez:

http://www.carstyling.hu/apro/auto-hifi-ice/fejegysegek/sony-cdx-f-7750-fekete

Ez volt nekem is, garantálom, hogy jó hangminőséget kapsz gombokért. Nem egy P88RS, de ez a fej is 83.000.- Ft volt újonnan, amikor még forgalmazták, és abban az időben bizony komplett hifi is kijött az árából. Még én is írtam róla pár keresetlen gondolatot... :)

A következő:

http://www.carstyling.hu/apro/auto-hifi-ice/fejegysegek/clarion-dxz-948-rmp-csere-is-erdekel

Ez kilóg felfelé a keretből, viszont erről a fejről nálam sokkal nagyobb tudású, hifiben igen járatos (és régebben ide is bejáratos) ember írt tesztet. Az, hogy a nevét adta hozzá, számomra legalábbis garancia arra, hogy azért ez nem egy levélnehezék kategória.


Találtam még egyet:

http://www.carstyling.hu/apro/auto-hifi-ice/fejegysegek/pioneer-deh-p65bt-cd-mp3-bluetooth-autoradio

Ez hőn áhított blútyúkos, színes-szagos, tokkal-vonóval dobozában.

Megjegyzem én már hallottam blútútos kihangosítós telefonnon beszélni csókát, semmi közöm nem volt ahhoz, amit beszélt, mégis hallottam, miről van szó. Kösz, de részemről százszor inkább egy BT-headset. Nekem ne hallgassa senki, miről beszélek a párommal, vagy a főnökömmel... De ez nyilván egyénfüggő, van, akinek belefér.


...és ez csak egyetlen honlap kínálata volt. Hadd ne keressek most olcsón megfelelő minőségű fejeket 6-8 másik honlapon is.... :D

P88RS-t például kapsz már 40 ezerért is, ha hajlandó vagy kivárni. Tudom, dupladin kell. Vannak a Zembereknek ilyen agylövései, amikhez veszettül ragaszkodnak, aztán amikor túllépnek rajta, akkor nem értik,eddig miért ragaszkodtak a dologhoz.... Nekem is volt, mégpedig az, hogy a gyári kárpitok alatt KELL, hogy maradjon a rendszer, ne látsszon, hogy át van alakítva. Aztán nekem is kellett vagy két év, mire nagy levegőt vettem.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7577 Dátum: 2014.06.12 16:27:54 »
Ó igen, igen, igen. Majdnem kifelejtettem az egyik legjobb ár-érték arányú fejet:

http://www.carstyling.hu/apro/auto-hifi-ice/fejegysegek/pioneer-deh-p77-mp

Ez olyan, hogy próbából még én is megnézném, ha valaki azt mondaná, hogy tegyem már be.... Erről is jókat lehetett olvasni. Egyszerű, letisztult, igényes.

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7578 Dátum: 2014.06.12 17:01:25 »
A linkelt Clarion igen csúnya, helye nem lenne az autómban akármilyen hangminőséget produkál. Talán még a Pioknak van normális megjelenése, de az a baj, hogy ezek már régebbi darabok és nincs rajta USB ami elengedhetetlen számomra. Flash memóriás adathordozók idejében már kevés a CD. Új zenéket már ritkán írok CD-re, műsoros CD-ket ritkán vesz az ember, nem is tudna minden kedvenc zenét beszerezni. Ez a baj számomra ezekkel a régi fejekkel, minőségük természetesen megkérdőjelezhetetlen, de kevés az interface :)

Másik meg, hogy aki ilyen fejegységet akar ott elég combos autóhifi kell legyen implementálva az autóba, megfelelő autótípussal, vagy nagyon komolyan hangszigeteléssel, rezgéscsillapítással, nem beszélve arról, hogy a hangszórókat, erősítőt is hozzá kell igazítani a kábelekkel egyetemben.

Nem csak high-end-el lehet élni :) Ilyen szempontból meg teljesen jó egy 40-50 ropis fej mint amilyet pl. linkeltem az Alpine.

Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7579 Dátum: 2014.06.12 17:31:01 »
A Pioneerok mondjuk pont arról híresek, hogy bővíthetőek. P88RS-t is USB-sítettek már azt hiszem, itt is. Annál több interfész meg nem hiszem, hogy kell...

...én mondjuk pont szoktam CD-t vásárolni. És úgy vagyok vele, hogy ha nem ér annyit, hogy CD-n megvegyem, az adott zene nem ér túl sokat. Ugyanakkor küzdöttem már párszor mai divatzenékkel is, amiket hallottam meló közben mondjuk, vagy céges kocsi rádiójában, hogy na akkor ezt beszerzem, kiírom, hűdejólesz.

...nagy csalódás volt az egyszerű rendszeren szép színes szagos zene, hogy mennyire egyszerű és üres valójában egy normális rendszerben. Se tér, se hangzás se Varnadze (kösz Misi :D )...

Így aztán ha valamire nagyon kíváncsi vagyok, kiírom negyven forintos eldobhatóra, meghallgatom, majd bólogatva cserélek valami normálisra. A jó zene CD-n megjelenik.  ;)

Egyébként lehet ám normális hifit építeni. Hallhattál Te is, ha Te voltál az, aki annak idején érdeklődött a 300.4-esemre.... Csak épp nem volt időd rá.  ;) ::) Az enyém sem úgy épült ám, hogy szerdán még gyári volt, pénteken meg kész volt a rendszer....

A 40-50 ropis fejet meg pont elpazarolt pénznek tartom, ha új fejről van szó. Egész egyszerűen azért, mert nem építenek ma már normális fejet ennyiből. Még többől sem. Hiszen pont a középkategória hiányzik: vannak az olcsó tucatdarabok a 15+ éves autókba, amikbe még lelkifurka nélkül lehet aftermarket fejet tenni. Ennek annyit kell tudni, hogy az öregecske autó sokadik tulajának valami elzörögjön, meg lehessen rá USB-t tolni.

Meg van a nagyon drága kategória, aminél az autót is úgy választják ki, hogy minél alkalmasabb legyen koncertteremnek.... A kettő között a másfél, meg kétdines, formatervezett előlapos gyári hifik vannak elképesztően drágán, úgy, hogy lehetőleg ne is lehessen aftermarket fejre cserélni a gyári csodát....

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7580 Dátum: 2014.06.12 17:33:02 »
Taníts, mester!!!  :D :hug: De tényleg! Milyet?

Pl a Sony 7750, ami nekem is van. 15-20 körül mentek, amikor vettem. Más kategória, mind minőségben (szálhúzott alu előlap, pontmátrix kijelző), mind hangban (3 pár 4V-os RCA, nagy dinamikatartomány, komoly CD futómű, LPF/HPF, és hangminőség... :D ) . De mivel nem ez a fő célod (olcsón, a lehető legjobb hangminőség), így már nem is kardoskodok emellett...  ::)

Az általad összeállított rendszerben amúgy szerintem megállják a helyüket azok a fejek, amiket néztél.  :yes:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7581 Dátum: 2014.06.12 20:55:59 »
Hát, szerintem egy Focal Utopia Be-hoz csak ne egy P88RS-ről álmodozz már...  :whistling: :D ;)
Jóvanna, hirtelen ez lett! :tt2:
Gabe 254.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7582 Dátum: 2014.06.12 21:19:57 »
Kedves Wolfman-Mester (és itt maximális respekttel íroma  mestert)!
Köszönöm a linkeket, szemmel fogom tartani a típusokat, mert tudom, elhiszem, hogy ezek még ha régebbi modellek is, össze nem vethetők a mai divatos darabokkal. Azonban a Clarionnal kapcsolatban netferry véleményét osztom többé-kevésbé: Bűnrondagagyi, te jó ég!!! Biztosan nem raknám az autómba. Úgy néz ki, mint egy kínai piacos 2450Ft-os vacak. Nem kétlem, hogy a hangzása több misét is megér, de ezt a típust biztosan kizárom.  :surrender: :flowers:
Azonban a Pio régebben is nagyon tetszett, abban van van valami különleges, azt el tudnám képzelni.  :yes: :clap:

Mindazonáltal, ahogy írtam is korábban, a célom az, hogy egy közepesen jó minőségben szóló rendszerem legyen idővel. Azért, ha elolvasom az Alpine, vagy Pio leírását, nagyon is sok hasznos dolog van a tudásában, noha, nyilván nem olyan hangzással rendelkezik, mint egy 8-10 éves 80-120.000Ft-os újkori árral rendelkező darab.
Olyan ez kicsit, minthogy, milyen autót vennél? Egy 8 éves Lexus GS300-at, vagy egy vatta új fullos Dacia Dustert? Megértem, ha valaki a Dustert választja, de azt is, aki a Lexust.  :sorcerer:

És ezekkel még további kis gondom, hogy továbbra sem tudok 2 DIN-es rádió keretet, sem 1 DIN-est...  :no: Szóval, egyelőre nem lesz fejcsere, minden bizonnyal az első hangszóró szettel fogom majd kezdeni. A fej egyelőre marad. Mp3-at ez legalább nem tud, így kénytelen vagyok .flac-ből kiírni audiót, ha kvázi rendes zenét akarok az autóban. Ezt nevezhetjük egy édes-kényszernek.  :lol:

Tudod, amúgy jó dolog ez a BT-n keresztüli zene hallgatás: nem kell b*szkódni kábelekkel, nem áll ki semm pöcs a fejegységből, csak beülök, csatlakozik a fejhez a teló és lövöm be streamelve a music fm-et, vagy Spotify-t, esetleg youtube-ot. A másik okos dolog a telefon kihangosító: én is hallottam már olyan madarat, akinek a beszélgetését - akarva-akaratlanul - végighallgattam csukott ajtókon át kintről...  :wacko: Az ilyenek balekok. Kész. Menet közben rohadtul idegesít a BT-füles, lemerül, tölteni kell, csak a gond van vele.
Szóval, én igénylem ezt a feature-t, mint beépített extrát.  :)

A hangzással kapcsolatban tök igazad van, egyébként...  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7583 Dátum: 2014.06.13 00:07:25 »
A Pioneerok mondjuk pont arról híresek, hogy bővíthetőek. P88RS-t is USB-sítettek már azt hiszem, itt is. Annál több interfész meg nem hiszem, hogy kell...
Jah megnéztem egy USB adaptert kellett hozzá venni. Ha már meg lett volna nekem is a fejegység valszeg elgondolkoztam volna rajta, dehát itt van már az új változat dupla USB-

vel, komoly cucc:

http://autohifioutlet.hu/termekek/autoradio-fejegyseg/1-din-fejegyseg/t:6092/pioneer-deh-80prs

Idézet
...én mondjuk pont szoktam CD-t vásárolni. És úgy vagyok vele, hogy ha nem ér annyit, hogy CD-n megvegyem, az adott zene nem ér túl sokat. Ugyanakkor küzdöttem már párszor mai

divatzenékkel is, amiket hallottam meló közben mondjuk, vagy céges kocsi rádiójában, hogy na akkor ezt beszerzem, kiírom, hűdejólesz.

...nagy csalódás volt az egyszerű rendszeren szép színes szagos zene, hogy mennyire egyszerű és üres valójában egy normális rendszerben. Se tér, se hangzás se Varnadze (kösz

Misi :D )...

Így aztán ha valamire nagyon kíváncsi vagyok, kiírom negyven forintos eldobhatóra, meghallgatom, majd bólogatva cserélek valami normálisra. A jó zene CD-n megjelenik.  ;)

Ma már élnek virulnak az internetes zeneboltok is, eredeti minőségből kódolt mp3-akat lehet megvásárolni és ezek tényleg jó minőségűek, felteszem pendrive-ra és lássuk, hogy

szól az autóban, nem kell CD-vel kínlódni, kiírni, CD lemezt venni folyamatosan aminek a minősége is sokszor megkérdőjelezhető. Tetszik a flash tárolás, és pont emiatt is

fejlődtek a fejegységek is, ez a jövő, na meg a mechanika nélküli egységek. CD lassan lassan egyre ritkább lesz lehet :) 

Idézet
Egyébként lehet ám normális hifit építeni. Hallhattál Te is, ha Te voltál az, aki annak idején érdeklődött a 300.4-esemre.... Csak épp nem volt időd rá.  ;) ::) Az enyém sem

úgy épült ám, hogy szerdán még gyári volt, pénteken meg kész volt a rendszer....

Igen én voltam, meg is vettem volna az erősítődet, ha nem lett volna akkora darab van anyag ám benne rendesen :) Eltántorított a mérete, így végül Audio System M line 75.4

lett a jelölt MX 165 Plus komponens szettel, focal subwoofer-el. Idén szigetelés is került az autóba, egész tűrhetően szól már a rendszer jó hanganyagal.

Jó lenne valamikor találkozni így Toyota-s autóhifiseknek és megvizslatni egymás rendszereit rendesen, összehasonlítani. Vagyunk már páran :)

Idézet
A 40-50 ropis fejet meg pont elpazarolt pénznek tartom, ha új fejről van szó. Egész egyszerűen azért, mert nem építenek ma már normális fejet ennyiből. Még többől sem. Hiszen

pont a középkategória hiányzik: vannak az olcsó tucatdarabok a 15+ éves autókba, amikbe még lelkifurka nélkül lehet aftermarket fejet tenni. Ennek annyit kell tudni, hogy az

öregecske autó sokadik tulajának valami elzörögjön, meg lehessen rá USB-t tolni.

Meg van a nagyon drága kategória, aminél az autót is úgy választják ki, hogy minél alkalmasabb legyen koncertteremnek.... A kettő között a másfél, meg kétdines, formatervezett

előlapos gyári hifik vannak elképesztően drágán, úgy, hogy lehetőleg ne is lehessen aftermarket fejre cserélni a gyári csodát....

Ebben lehet valami, pl. a mostani alsó-közép kategóriás pioneer-ek nagyon nem jönnek be, túl műanyagok, csiricsálék, megvilágítás nem finom, hanem olyan éles bazári. Na meg mindegyikből hiányzik valami. Alpine-ok között azért lehet találni jót.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7584 Dátum: 2014.06.13 00:38:10 »
Jó minőségű mp3, és megkérdőjelezhető CD?  :eek:
Wolfman ezért ölni fog... :D

Amúgy én is kerülöm az mp3-at, ha csak lehet. Letölteni vagy FLAC-ot, vagy WMA-t szoktam.
Nekem az mp3 élettelennek, dinamikátlannak tűnik. És pont a finomságok vesznek el, amiért érdemes hifizni.  ::)

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7585 Dátum: 2014.06.13 09:35:41 »
Jó minőségű mp3, és megkérdőjelezhető CD?  :eek:
Wolfman ezért ölni fog... :D

Amúgy én is kerülöm az mp3-at, ha csak lehet. Letölteni vagy FLAC-ot, vagy WMA-t szoktam.
Nekem az mp3 élettelennek, dinamikátlannak tűnik. És pont a finomságok vesznek el, amiért érdemes hifizni.  ::)

Írható üres CD-kre gondoltam, nyílván nem a zeneboltos műsoros lemezekre. :)

MP3-nál meg nem mindegy mi a kódolás forrása, de ezt már beszéltük.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7586 Dátum: 2014.06.13 10:15:01 »
Hát nem tudom, én igazán jó mp3-at még nem hallottam.

Persze egy agyonkonvertált, 500Ft-os íróval, 5Ft-os lemezre írt szám se lesz tökéletes, sőt. De egy FLAC-ból írt audió CD jóval az mp3 minősége felett van szerintem. A csúcs pedig a gyári, eredeti CD.


wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7587 Dátum: 2014.06.13 11:06:45 »
Kedves Wolfman-Mester (és itt maximális respekttel íroma  mestert)!


Hát... az azért nem. Volt itt olyan aki tarthatta volna magát mesternek, az ő tudásához képest az én tudásom-tapasztalatom igen kis dobozban elférne. Mondom ezt még akkor is, ha nem mindenben értettünk egyet, pontosabban nem mindig értettem, miért az a véleménye, ami....

Mindegy, nem vagyok én mester, maximum műkedvelő amatőr, aki némi ismeretet felcsipegetett egy-két nagy árnyékában...

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7588 Dátum: 2014.06.13 11:19:52 »
Jah megnéztem egy USB adaptert kellett hozzá venni. Ha már meg lett volna nekem is a fejegység valszeg elgondolkoztam volna rajta, dehát itt van már az új változat dupla USB-

vel, komoly cucc:

http://autohifioutlet.hu/termekek/autoradio-fejegyseg/1-din-fejegyseg/t:6092/pioneer-deh-80prs



Megint csak az én véleményem jön: sokkal inkább egy P88RS USB-támogatással utólag, mint egy P80PRS. Egyszerűen nincs olyan jó hangja, mint az elődnek, pár új fícsörért megint feláldoztak valamit. Mondom ezt úgy, hogy nekem volt P88RS-em, és hallottam p80PRS-t ismerős környezetben, meg ismeretlenben is, ráadásul az "ismeretlen" csak annyira volt ismeretlen, hogy előtte ugyanabban a környezetben hallottam RSII-t....

Ennek alapján mondom, hogy a 80PRS műanyag. Nem feltűnően, nem tolakodóan, de műanyag. Nekem. Mind hangban, mind (főleg!) kivitelben.

Maga a Pioneer pedig az én tepesztalatom alapján remek háttérzenész. Saját tapasztalatból vagyok kénytelen meríteni, mert az aktívos pioneerost onnan lehet megismerni, hogy amikor beülünk, zavartan közli, hogy hát ez még nincs teljesen beállítva úgy hallgassam, és nem bír ki 20 percet anélkül, hogy hozzá ne piszkálna, valamit ne állítana. Ez alól egy üdítő kivétel volt, egy tapasztalt autóhifis, aki tudta, mi kell neki....

No mindegy, ezen tapasztalatok alapján azt mondom, a Pioneer remek háttérzenész. Ugyanis simán lehalkítod, ha beszélgetnél inkább az utastársaddal, az eldudorog a háttérben anélkül, hogy zavarna. Az általam ennél jobbnak tartott fejeknél nálam mindig ott motoszkált, hogy 'ejj, pedig most pont jó része jön a számnak, de jó lenne meghallgatni...', minek az lett a vége, hogy inkább kikapcsoltam, vagy átkapcsoltam (kapcsolom) rádióra, hogy amit tényleg szeretek, akkor hallgathassam meg, amikor teljes egészében tudom élvezni.

Nem kifejezetten hiba ez, hiszen kinek mire kell egy jó hifi, én ezt vettem észre, amikor Pioneert használtam, vagy hallgattam.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7589 Dátum: 2014.06.13 11:25:02 »
Írható üres CD-kre gondoltam, nyílván nem a zeneboltos műsoros lemezekre. :)

MP3-nál meg nem mindegy mi a kódolás forrása, de ezt már beszéltük.

Zeneboltos műsoros emezekkel kapcsolatban is tudnék mesélni/mutatni dolgokat. Egy jó rendszeren meghallasz egy stúdióváltást, új hangmérnököt, vagy új törekvést a hngzásban. Néha csak a fejemet fogom, hogy hát ezekkel meg mi történt, meggárgyultak...?

MP3-nál pedig .... teljesen mindegy, mi a kódolás forrása, a végeredmény zenei szempontból maximum a három hétig sláger zenék egyszer-kétszer történő meghallgatására elfogadható, de inkább arra sem. Ezen nem nagyon van mit beszélgetni. Mezei hifiken, belépő szintű rendszereken hangozhat elfogadhatóan, ahol a rendszer korlátai nem engedik megmutatni a forrás korlátoltságát, de ha beteszel egy műsoros CD-t és ugyanazt mp3-ban és nem érzel jelentős különbséget, akkor bőven van mit csiszolni az adott rendszeren.