Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1673976 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7470 Dátum: 2014.03.11 22:32:51 »
Ki kell szedni és meg kell nézni a csatit. A régebbi 5+7 pines a "big" csati, az újabb, 6x6 pines a "small".  :yes: Esetleg a fejegység típusszáma alapján egy orosz oldalon megtalálhatók ezek az információk, ehhez érdemes a Csináld magad! topicot olvasgatni az elektronikus részek felé. Ott kleingy és satriani linkelt korábban orosz oldalakat, ahol fejegység típusonként megvannak a hátlapok rajzai, csatlakozók. Az alapján beazonosítható... :flowers:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7471 Dátum: 2014.03.12 10:34:35 »

Valóban igaz, amit írsz. Én is úgy látom, hogy ami neked jó volt (6+6 csatlakozó), az csak a 2003-tól gyárott Celicához jó. Pedig ez a modell 1999-2006 között futott.
A yatour kompatibilitás lista alapján ebbe a 5+7-es csatlakozós kell. Elképzelhető, hogy volt vmi váltás a csatlakozókkal, vagy más a rádió 2003-tól, ezt nem tudom.
http://www.auto-dvd.hu/letoltes/yatour-kompatibilis-lista.pdf

Bocs, de talán a legbiztosabbra úgy mennétek, ha kikapjátok a rádiót és megnézitek, hogy milyen a csatija vagy beszéljetek a forgalmazóval.


Ki kell szedni és meg kell nézni a csatit. A régebbi 5+7 pines a "big" csati, az újabb, 6x6 pines a "small".  :yes: Esetleg a fejegység típusszáma alapján egy orosz oldalon megtalálhatók ezek az információk, ehhez érdemes a Csináld magad! topicot olvasgatni az elektronikus részek felé. Ott kleingy és satriani linkelt korábban orosz oldalakat, ahol fejegység típusonként megvannak a hátlapok rajzai, csatlakozók. Az alapján beazonosítható... :flowers:

Köszi srácok!  :flowers:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7472 Dátum: 2014.03.12 10:44:04 »

Köszi srácok!  :flowers:

ezt nézd még meg, hátha felismered a kérdéses rádiót és segít vmennyit
http://teletehnika.info/collection-of-sockets-autoradio/136-razyomy-amagnitol-toyota.html

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7473 Dátum: 2014.03.12 19:00:18 »
Biztos, hogy ki tudja írni. Nekem van olyan cd-m, amin kiírja számokat. Azt hiszen, hogy a TXT gombot kell nyomogatni, és ha úgy lett elkészítve a lemez, akkor ki kell írnia.
Mivel a cd-nél megy, így szerintem kell mennie a yatour ketyerével is.

Íme, hogy kiírja, ha olyan a lemez és valóban a TXT gombot kell nyomogatni.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7474 Dátum: 2014.03.17 15:08:41 »
Nya. Nekem tegnap megérkezett az AUX kábel és iPhone töltővel a gyári fejegység CD-tár csatijába. A csatlakozó stimmel, a kábelek viszonylag vaskosnak mondhatók, árnyékoltak (így vagy úgy, de valami van), ennek ellenére több gond is akadt a csatlakozással:

1. A CD-tár helyén be van dugva egy csatlakozó, rajta a multikormány és a fejegység hangerőszabályzó funkciójával. Ha ezt kihúzom, a hangerő nem szabályozható sehogy.
2. Ha ennek a helyére (mert máshová nem lehet, csatlakoztatom az AUX kábelt, és a másik végét a telefonra, nem működik a zeneátvitel. Elvileg plug'n'play, de mégsem működik, a működést jelző LED sem világít. Elképzelhető, hogy hibás az egység, ez oké, de mielőtt megreklamálom, tudnom kellene, hogy a CD-tár csatlakozón gyárilag ugye van feszültség? Hiszen, feltételezem, a cd-tár is onnan kapja a tápot...
Sikerült megoldanom a gyári 2 DIN-es fejegységről hallgatható Mp3-You Tube problémát.

Egy másik kábel beszerzése vált szükségessé, amit az Aliexpressről rendeltem, mert ott volt olcsóbb: http://www.aliexpress.com/snapshot/6030803012.html

Ez megosztja a fejegység egyetlen CD-tár csatlakozóját a két egység között, így megoldva a fennálló problémát.
Ma érkezett meg és gyorsan rá is dugtam a fejegységre, minden egyből működik.  :sorcerer: :clap:

Minőségre... hát, végülis... működik. Azt mondhatom, hogy a mezei FM transzmitternél jobb, mert nem sistereg, de "adathang" az van egy kicsi (ha megy a zene a telefonról, akkor nem hallatszik), valamint, halkabb, mint a rádió, vagy CD-lejátszó hangereje.
Szóval, nem CD, de mélyek-közepek-magasak megvannak benne (a telefonon línerárban van az EQ), a célnak megfelel.

Bazi érdekes élmény, hogy a garázsban még érzékelt Wifi-jellel, youtube-ról hallgatom az 13 éves autóm gyári hangcuccán a zenéket, közben nézem a klippet a telefon kijelzőjén.  :lol: Tényleg muris és egyben jó érzés is.

Árban mindez 14600Ft-ba került összesen. Erre lehet azt mondani, hogy sok, biztos lett volna házi megoldás is, de az:
1. nem tölti a telefont
2. nem - valószínű, hogy - vezérelhető a gyári multikormány gombokkal
3. esetleg fejegység cserét kívánna (ami elől elzárkóztam

Ami normális, itthon is megvásárolható, garanciális megoldás, az az ismert Yatour, vagy Dension megfelelő terméke kb 23-24.000Ft-ért és ahhoz még kell egy ilyen Y-kábel, amit utóbb rendeltem, tehát, inkább a 30.000Ft-os határt súrolja, valószínűleg ennél jobb hangminőségben. Szóval, én inkább ár/érték arányosnak nevezném mindent egybe vetve ezt a megoldást.

Annyi mókolást igényelt az egész, míg megtaláltam azt a kis rést a műszerfal belsejében, ahol át tudtam fűzni a két csatlakozó kábelét (iPhone töltő & 3,5mm jack) a kesztyűtartóba. Viszonylag hosszú mindkét kábel, teljesen áthúzva a telefont a váltó mögötti pohártartó rekeszben lehet pihentetni.
És, ami számomra szintén nagyon fontos volt az az, hogy egyetlen lyukat nem kellett sehová fúrni, csak összedugni, átfűzni és működik. Bármikor roncsolás nélkül eltávolítható. :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Hosiminh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 156
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7475 Dátum: 2014.04.24 10:16:14 »
Üdv:

szigetelte már vki a padlót hang- és zajcsillapítás tekintetében? belülről szeretném vmivel lefedeni. szőnyegek egyebek kint, csupasz. Dynamat-on kívül más lehetőséget ismertek, ami megfizethető?

bocsi, ha nem jó helyen teszem fel a kérdést, (keresőben még nem találtam rá.)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7476 Dátum: 2014.04.24 10:47:30 »
Unixban is van egy nem túl drága, a Dynamathoz hasonló anyag. Ha megnézed az online katalógust, abban is benne van, de lehet, hogy kicsit furakodni kell a menük között.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7477 Dátum: 2014.04.24 10:48:30 »
Pl nálunk is van Soudaband ;) Az is egy jó megoldás, sógor T4es Transporterében hallható a haszna. Szeged és Békéscsaba közt akár boltolhatunk is valahol ;)
Gabe 254.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7478 Dátum: 2014.04.24 10:59:38 »

Pl nálunk is van Soudaband ;) Az is egy jó megoldás, sógor T4es Transporterében hallható a haszna. Szeged és Békéscsaba közt akár boltolhatunk is valahol ;)
Ez jó hír, hogy nálatok is van ilyen cucc, szerintem fogunk ezügyben hamarosan konkretumról is beszélni. Tervezem, hogy az ajtókat kiszigetelem. :)
Nagy híreit nem akarok, de a szigetelés szerintem már hallhatóan javít a hangzáson.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7479 Dátum: 2014.04.24 11:13:55 »
Üdv:

szigetelte már vki a padlót hang- és zajcsillapítás tekintetében? belülről szeretném vmivel lefedeni. szőnyegek egyebek kint, csupasz. Dynamat-on kívül más lehetőséget ismertek, ami megfizethető?

bocsi, ha nem jó helyen teszem fel a kérdést, (keresőben még nem találtam rá.)

Erre a célra ezt néztem ki:

http://zajcsillapitas.net/pf-830-20.html
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7480 Dátum: 2014.04.24 11:43:29 »
Ez jó hír, hogy nálatok is van ilyen cucc, szerintem fogunk ezügyben hamarosan konkretumról is beszélni. Tervezem, hogy az ajtókat kiszigetelem. :)
Nagy híreit nem akarok, de a szigetelés szerintem már hallhatóan javít a hangzáson.
Szólj ha aktuális! ;)
Gabe 254.

Hosiminh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 156
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7481 Dátum: 2014.04.24 16:13:53 »
Szólj ha aktuális! ;)

ha nem gond, lehet a későbbiekben én is aktualizálni ennek a szalagnak a használatát, persze jó árasítva  :D

Hosiminh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 156
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7482 Dátum: 2014.04.24 16:15:52 »
Erre a célra ezt néztem ki:

http://zajcsillapitas.net/pf-830-20.html

most már én is szemezgetek ezzel.
van tipp, vajon mennyi kéne belőle a teljes padló burkolására, tűzfal (ammenyire hozzáférhető), hátsó kerékjáratok, és csomitartó alja is?

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7483 Dátum: 2014.04.24 18:59:26 »
4-5nm kb.

De ha már így belemerülsz, akkor az első ajtókat, de főleg a tetőt is csináld meg. Utóbbi talán még nagyobb zajforrás tud lenni, mint a padlólemez.

Hosiminh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 156
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7484 Dátum: 2014.04.24 20:03:25 »
4-5nm kb.

De ha már így belemerülsz, akkor az első ajtókat, de főleg a tetőt is csináld meg.

ez majd egy következő ütem lesz, de tető szigeteléséről még nem is hallottam.