Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1674013 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7381 Dátum: 2014.02.08 14:45:24 »
Köszi.  :clap: A linkelt kábel ezek szerint nem lesz jó, mert azon 2x10 lyukas csati van, itt a képen, pedig 12-es...  :no: Sebaj, kutakodunk tovább!  :)
Nos, egy következő szintre ugrottam az AUX csatlakozó kábel kapcsán a minap:
Ebayről rendeltem egy ilyen kütyüt.
http://www.ebay.com/itm/281157922121?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2648

Az ára elsőre soknak tűnhet, de:
1. tölti a szifon4 telefont
2. 3,5mm jack-en keresztül jó minőségű jelet ad a fejegységnek a telefon
3. Állítólag a kormány vezérlő gombokkal is működik.
4. Plug'n'Play
5. kicsi

Hiányossága: USB nincs rajta, illetve Bluetooth sincs, de utóbbit karácsonyra kapott fülessel megoldottam. Az USB hiánya hogy hiba-e? Ennyi pénzért szerintem nem. Volt 1000Ft-tal drágábban ez:
http://www.ebay.com/itm/121243781115?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649
Ennél szembetűnő, viszont, hogy nincs sZifon/sZipod töltője, helyette, viszont, van USB-je.  :wacko:
Leginkább az eladó mindössze 425 üzlete tartott vissza, hogy ezt vegyem, jobb szeretem, ha több ezer/tízezer sikeres bizniszt kötött eladótól vásárolhatok...majd meglátjuk.  ::)

Igazából az USB-t a 16Gb-os telefon memória zenei téren fogja tudni pótolni, igaz, a minőség oltárán azért így is kell némi áldozatot hozni, hiszen, tudtommal a sZifon4 telefon nem játszik le .flac-et. Így marad az mp3 192-320Kbit/s közötti bitrátával. A gyári hangcuccon nem gondolom, hogy hallatszik a különbség...

Az autóm gyári fejegységének még a régebbi fajta 5+7 pines csatlakozója van (egyes források "big"-nek emlegetik), ezért az előzőekben linkelt 2-3000Ft-os kábelek nem az én autómhoz valóak, hanem jellemzően az újabb modellekhez (2007-).
Ezek közül (a 12 pinesek közül) 8100Ft-ért volt sima egyszerű 3,5-es jack-es is, töltő és/vagy USB nélkül. A következő árkategória már a média dobozok voltak 20.000 Ft körültől indulva. Ezeket szerintem nem éri meg kintről rendelni, mert idehaza garanciával Yatour (van benne SD-kártya hely, de a Densionnal ellentétben sZifon/sZipod csati nincs) és Denison cuccok is vannak 23-24.000 Ft-ért.

Folt. köv...  ::)
« Utoljára szerkesztve: 2014.02.08 14:50:42 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7382 Dátum: 2014.02.08 14:57:04 »
Hát, engem a hideg kiráz, ha arra gondolok, hogy mit tudhat ez a motyó, ha az ipod jack kimenetét erősíti tovább egy gyári erősítő.... ::) Hifinek mondjuk semmiképp nem mondanám.
De az a kétségtelen előnye, hogy gyakorlatilag nulla szereléssel ipod-kompatibilis lesz az autó.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7383 Dátum: 2014.02.08 14:58:46 »
http://player.hu/tech-auto/auto-motor/orgazmus-az-autoban/


Csak nekem tűnik úgy, hogy ennek a néninek ott benn a kocsiban most majdnem jó volt...?  :whistling: :lol:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7384 Dátum: 2014.02.08 15:07:39 »
Hát, engem a hideg kiráz, ha arra gondolok, hogy mit tudhat ez a motyó, ha az ipod jack kimenetét erősíti tovább egy gyári erősítő.... ::) Hifinek mondjuk semmiképp nem mondanám.
De az a kétségtelen előnye, hogy gyakorlatilag nulla szereléssel ipod-kompatibilis lesz az autó.
Hozzászoktál a valódi zenei minőséghez. Azzal nyilván nem vetekedhet ez a dolog. De, az autó gyári hangrenszedréhez és minőségéhez használható. Nem hifi-kütyü az biztos, de nem is annak van véve. És nem is annyiba kerül.  ::)

Ellenben, ha Toyota találkozóra utazunk, vagy nyaralni megyünk, van temérdek zene, amit lehet hallgatni, illetve, akár youtubon keresztül is lehet zenét hallgatni.  :otlet:
A jelenlegi gyári fejegységem csak audio CD-t képes lejátszani, de egy táskányi CD-t nincs kedvem mindig hurcolni.  :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7385 Dátum: 2014.02.09 21:26:43 »
Igazából nem hibáztatok senkit, aki úgy gondolja, hogy a minőségi zenehallgatásra nem az autó a legmegfelelőbb hely, így itt vagy ott, de kompromisszumot köt.
Én úgy vagyok vele, hogy nagyon szívesen cincálok nem egy, de akár kéttáskányi műsoros (!) audiolemezt is, és hát nem igazán tudom, mi is lenne az a mégoly kiváló minőségű sokoldalú motyó, amiért ha a mostani fejet oda kéne adni, gondolkodás nélkül igent mondanék.

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7386 Dátum: 2014.02.10 09:34:22 »
Nos, egy következő szintre ugrottam az AUX csatlakozó kábel kapcsán a minap:
Ebayről rendeltem egy ilyen kütyüt.
http://www.ebay.com/itm/281157922121?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2648

Az ára elsőre soknak tűnhet, de:
1. tölti a szifon4 telefont
2. 3,5mm jack-en keresztül jó minőségű jelet ad a fejegységnek a telefon
3. Állítólag a kormány vezérlő gombokkal is működik.
4. Plug'n'Play
5. kicsi
...

Sajnos munkahelyről nem tudok ebayt nézni, de vajon ilyen létezhet T25 2005-ös Toyota Ave gyári fejegységéhez, iPhone 5-höz? Elég olcsó és kellemes megoldás lenne ha ezzel össze tudnám kötni iPhoneomat az autó fejegységével úgy, hogy még a kormányról is tudom irányítani. :)


bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7387 Dátum: 2014.02.10 09:48:53 »
Sajnos munkahelyről nem tudok ebayt nézni, de vajon ilyen létezhet T25 2005-ös Toyota Ave gyári fejegységéhez, iPhone 5-höz? Elég olcsó és kellemes megoldás lenne ha ezzel össze tudnám kötni iPhoneomat az autó fejegységével úgy, hogy még a kormányról is tudom irányítani. :)
Azt kellene tudni, hogy milyen csatlakozó megy a fejegységed CD-tárába, illetve, hogy van-e az előlapon 3,5 Jack bemenet? Ahogy nézegettem, az iPhone 5-höz csak szivargyújtó-dokkoló kábel-3,5jack kábel kombó van, de lehet, hogy nem jól néztem.

Viszont, ott vannak a média boxok is. Azok fogadnak USB pendrive-ot, SD-kártyát is alkalmanként. De azok egyrészt 20.000Ft körültől indulnak, másrészt, ahogy írtam is korábban, 23-24.000Ft-ért itthon is kapni garanciával ilyeneket.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7388 Dátum: 2014.02.10 15:23:41 »
Azt kellene tudni, hogy milyen csatlakozó megy a fejegységed CD-tárába, illetve, hogy van-e az előlapon 3,5 Jack bemenet? Ahogy nézegettem, az iPhone 5-höz csak szivargyújtó-dokkoló kábel-3,5jack kábel kombó van, de lehet, hogy nem jól néztem.

Viszont, ott vannak a média boxok is. Azok fogadnak USB pendrive-ot, SD-kártyát is alkalmanként. De azok egyrészt 20.000Ft körültől indulnak, másrészt, ahogy írtam is korábban, 23-24.000Ft-ért itthon is kapni garanciával ilyeneket.

A fejegységemnek szerintem nincs cd tára. Úgy értelmeztem, hogy a fejegység hátuljába kell csatlakoztatni a kábelt. Ill. az előlepomon sincs 3,5 jack csatlakozó.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7389 Dátum: 2014.02.10 15:35:21 »
A fejegységemnek szerintem nincs cd tára. Úgy értelmeztem, hogy a fejegység hátuljába kell csatlakoztatni a kábelt. Ill. az előlepomon sincs 3,5 jack csatlakozó.
Nem úgy értettem.  ;)

A fejegység hátulján kell lennie CD-tár csatlakozónak, ezeket a kütyüket (média boxok) oda kell csatlakoztatni. Tehát, nem gond, ha nincs cd-tárad, de csatlakozónak kell, hogy legyen.  :hmmmm:

Szerintem, neked vagy az általam linkelt lehet megoldás (már, ha a hátsó csatlakozó stimmel), vagy a komolyabb, típusspecifikus média box-ok (pl. Yatour, Dension ConnectX, stb).
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7390 Dátum: 2014.02.10 16:01:01 »
Nem úgy értettem.  ;)

A fejegység hátulján kell lennie CD-tár csatlakozónak, ezeket a kütyüket (média boxok) oda kell csatlakoztatni. Tehát, nem gond, ha nincs cd-tárad, de csatlakozónak kell, hogy legyen.  :hmmmm:

Szerintem, neked vagy az általam linkelt lehet megoldás (már, ha a hátsó csatlakozó stimmel), vagy a komolyabb, típusspecifikus média box-ok (pl. Yatour, Dension ConnectX, stb).

Pomk!

Olyat keress a Bepi által linkeltből, ami 6+6 csatlakozós, az lesz jó az autóban lévő fejegységhez.

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7391 Dátum: 2014.02.11 08:13:12 »
Nem úgy értettem.  ;)

A fejegység hátulján kell lennie CD-tár csatlakozónak, ezeket a kütyüket (média boxok) oda kell csatlakoztatni. Tehát, nem gond, ha nincs cd-tárad, de csatlakozónak kell, hogy legyen.  :hmmmm:

Szerintem, neked vagy az általam linkelt lehet megoldás (már, ha a hátsó csatlakozó stimmel), vagy a komolyabb, típusspecifikus média box-ok (pl. Yatour, Dension ConnectX, stb).

Csatlakozó csak van a gyári fejegységen. :)
Majd vadászok valamit akkor. Köszönöm!


Pomk!

Olyat keress a Bepi által linkeltből, ami 6+6 csatlakozós, az lesz jó az autóban lévő fejegységhez.

Köszi!

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7392 Dátum: 2014.02.11 08:22:41 »
Ez akkor jó lehet nekem?

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7393 Dátum: 2014.02.11 09:10:02 »
Ez akkor jó lehet nekem?

Igen, még a W53904-s szám is szerepel. Vszínű neked is ilyen számú rádiód van.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7394 Dátum: 2014.02.11 09:32:10 »
Ez akkor jó lehet nekem?
Igen, ez a csati biztosan passzol a Tiedhez, de felhívnám a figyelmedet arra, hogy a Yatourral ellentétben a Dension Gateway Lite 3 iPod/iPhone kompatibilis is. Viszont a Dension-nak nincs SD-kártya foglalata. Mivel azt írtad, hogy iPhone 5-höz kellene, én inkább javaslom a Densiont Neked.  :flowers: 1000Ft hijján azonos árban vannak, hazai beszerzéssel és garanciával 23-24.000Ft. Annyit mindenképpen megér!

Kínából ezek (Yatour) csak 4-5000Ft-tal jönnek olcsóbban, de
1. garanciát hogyan fogsz érvényesíteni rajta, ha gond adódik vele (a visszfuvar költségét Te állod, majd a javított készülék Magarországra küldését az eladó, általában, de így is azonos árra jönnél ki, mintha itthon veszed meg;
2. Sanszos, hogy a csomag mérete miatt fennakad a vámon (kb 4% vám + 27% Áfa fizetési kötelezettséged lenne) és akkor biztosan drágább a külföldi beszerzés, mint a hazai.

 :excl: :flowers:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i