Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1673875 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7320 Dátum: 2013.12.10 21:48:44 »
Hát, ha összeillenek, akkor most fogy csak igazán egységesen szólni. Ha nem, max folytatódik a keresés....  ;)

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7321 Dátum: 2013.12.10 21:50:24 »
Így vagyok vele én is.  :yes:

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7322 Dátum: 2013.12.10 22:09:11 »
Igen, tudom, hogy elvileg ennek kellene történnie. Csak félek hogy kevés lesz, vagy hogy nem fog egységben szólni. Bár szerintem rendezettebb lesz a hangkép mint reflex ládával. Remélem még idén kiderül...  ::)

Jobb lesz zárt ládával...
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7323 Dátum: 2013.12.15 15:48:03 »
No, elkészült a ládikó:



Próbáltam méretpontosra, és illeszkedőre csinálni, egész jól sikerült:




Első benyomás: Ki lopta el a mélyet?  :lol:

Adtam neki még egy kis powert, így már érezhető is, többet nem merek, félek, hogy szétszaggatom, illetve még tömve sincs a láda, itt-ott szuszog is.  :wacko:
Rock zenére sokkal jobb, mint a reflex volt, bejött amire számítottam, sokkal megfogottabb, pontosabb a mélytartomány, élethűbb az egész.  :)

Viszont elektronikus zenéhez már kevéskének érzem.  Túlharsogja az első szett.  :wacko:
Kicsit még állítgatok rajta, illetve hallgatom, lehet csak meg kell szokni.  :hmmmm:

Eléggé vegyesek az érzéseim, majd az idő eldönti.  ::)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7324 Dátum: 2013.12.17 09:10:11 »
Ne félj, ha az erősítő teljesítménye és dampingja elég, nem fogod szétlőni.
Az természetes, hogy nem fog akkorákat tolni, olyan hörgésekre alul, mint ami eddig volt a kocsiban ne számíts. Vagy ha meglesz, akkor hátulról fog szólni egyértelműen, és a hangszeres zenék nem lesznek szépek.

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7325 Dátum: 2013.12.17 11:13:09 »
Az az érdekes, hogy most egyáltalán nem lehet hallani,hogy hátul dolgozik a mély. Együtt szól az egész cucc...  :clap:

Viszont szigetelni mivel érdemes? Vatelin? Vagy "tojástartó" szivacs?
Azt tervezem, hogy 4-5 rétegben kifújom karosszéria fillerrel, ezzel tuti légzáró lenne a doboz, és erre ragasztom a szigetelést. Aztán kivül is filler, hogy vízhatlan legyen, aztán arra vagy fekete kárpit, vagy lefényezem a kocsi színére.  :hmmmm:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7326 Dátum: 2013.12.17 13:07:24 »
Attól függ, milyen hangja van most. Nekem például semmi nincs benne. Ha nem kong, nem pendül, akkor elég azzal törődni, hogy légzáró legyen.

Én a fényezést nem javasolnám, mert ez fa és mint ilyen izeg-mozog, zsugorodik, egyszóval viszonylag puha anyag. Kárpitozz a kárpit színére.

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7327 Dátum: 2013.12.17 18:06:20 »
Igazából mellékzörejt nem hallok, a szelelést is csak kézzel érezni a csavarozási pontokon. (A csavar mellett fúj ki, ne kérdezd hogy...  :D )

Szerintem veszek vatelint, aztán kipróbálom úgy milyen. Meg a méretét is úgy terveztem, hogy lesz benne kb 1l szigetelés. Most 28l -merevítések - nyomó, tehát kb 25, és 24 a gyári ajánlás.

Majd meglássuk.  ::)

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7328 Dátum: 2013.12.18 13:11:23 »
Sziasztok!

Tudtok ajánlani valami fejegységet 2005, T25-ös Avensisbe a gyári helyett, ami a következőket tudja:
- GPS
- MP3 lejátszás pendriveról
- AUX bemenet, esetleg iPhoneról zenelejtászás kábel nélkül(van ilyen egyáltalán?)
- Bluetooth kapcsolódás telefonhoz, kihangosító
- CD-ről MP3 lejátszás nem szükséges
- A nyelv igazából lényegtelen, beszélek angolul.
- Tolatókamera csatlakoztatás nem szükséges, mert most került be egy parkolássegítő rendszer az autómba.

Lekérdeztem gyári TNS510-es típust, de 185.000,- az ára + beépítés. :S

Köszi!

nz72

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7329 Dátum: 2013.12.21 14:48:27 »
Szervusztok!

Először is köszöntök minden Toyotást, én új vagyok a fórumon. Augusztusban vettem használtan az Avensisemet (T25, 2003), amiben szerettem volna hallgatni MP3-aimat. A CD tudása ehhez kevés volt, analóg audió bemenet híjján találtam meg itt említve a Yatour MP3 lejátszót. Tegnap a közelgő Karácsony alkalmából meg is ajándékoztam vele autókámat. Persze este a hideg ellenére ki kellett próbálnom, miként működik. A tapasztalatom, hogy teljesen jól! Az MP3-akat gond nélkül lejátsza pendrive-ról, az audió bemenete is teljesen jó. A fejegységen viszont nem írta ki a zenék címét. A tesztelt fájlok saját konvertálások voltak, nem volt kitöltve az ID-tagjuk, majd teszek ezzel még próbát. De ez nekem nem is igazán fontos, csak az, hogy hosszú utakon, olyan zene szóljon, amit szeretek.
Üdv: Zoli

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7330 Dátum: 2013.12.21 17:10:52 »
Sziasztok!

Tudtok ajánlani valami fejegységet 2005, T25-ös Avensisbe a gyári helyett, ami a következőket tudja:
- GPS
- MP3 lejátszás pendriveról
- AUX bemenet, esetleg iPhoneról zenelejtászás kábel nélkül(van ilyen egyáltalán?)
- Bluetooth kapcsolódás telefonhoz, kihangosító
- CD-ről MP3 lejátszás nem szükséges
- A nyelv igazából lényegtelen, beszélek angolul.
- Tolatókamera csatlakoztatás nem szükséges, mert most került be egy parkolássegítő rendszer az autómba.

Lekérdeztem gyári TNS510-es típust, de 185.000,- az ára + beépítés. :S

Köszi!


Szia!
Ehhez kell egy beépítő keret és kábel átalakító még...
Ha jól tudom neked befér a 2 din...
De ez talán még legjobb ár-érték arányú fej:
http://autohifioutlet.hu/termekek/autoradio-fejegyseg/2-din-fejegyseg/navigacioval-2-din/t:3354/clarion-nx-302e
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7331 Dátum: 2013.12.22 17:27:30 »

Szia!
Ehhez kell egy beépítő keret és kábel átalakító még...
Ha jól tudom neked befér a 2 din...
De ez talán még legjobb ár-érték arányú fej:
http://autohifioutlet.hu/termekek/autoradio-fejegyseg/2-din-fejegyseg/navigacioval-2-din/t:3354/clarion-nx-302e

Köszi!

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7332 Dátum: 2013.12.22 17:31:05 »
Szervusztok!

Először is köszöntök minden Toyotást, én új vagyok a fórumon. Augusztusban vettem használtan az Avensisemet (T25, 2003), amiben szerettem volna hallgatni MP3-aimat. A CD tudása ehhez kevés volt, analóg audió bemenet híjján találtam meg itt említve a Yatour MP3 lejátszót. Tegnap a közelgő Karácsony alkalmából meg is ajándékoztam vele autókámat. Persze este a hideg ellenére ki kellett próbálnom, miként működik. A tapasztalatom, hogy teljesen jól! Az MP3-akat gond nélkül lejátsza pendrive-ról, az audió bemenete is teljesen jó. A fejegységen viszont nem írta ki a zenék címét. A tesztelt fájlok saját konvertálások voltak, nem volt kitöltve az ID-tagjuk, majd teszek ezzel még próbát. De ez nekem nem is igazán fontos, csak az, hogy hosszú utakon, olyan zene szóljon, amit szeretek.
Üdv: Zoli

Szia!

Ezt hogy csatlakoztatható az autó fejegységéhez?
Kormányon lévő gombokkal működik a léptetés, tekerés, hangerő, stb.?

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7333 Dátum: 2013.12.22 19:38:21 »
Szia!

Ezt hogy csatlakoztatható az autó fejegységéhez?
Kormányon lévő gombokkal működik a léptetés, tekerés, hangerő, stb.?

Autó fejegysége helyére menne...nem lenne használható az autó távirányítója...
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7334 Dátum: 2013.12.22 19:40:56 »
Szerintem az nz72 által beépített Yatour-ra gondolt a kolléga, az pedig a cd váltó bemenetén keresztül csatlakozik a gyári fejhez, és jó eséllyel ott is tudsz a kormánytávval léptetni a zenék között.  :yes: