Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1674340 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7215 Dátum: 2013.09.07 14:13:56 »
No, beépült "A DÓM".  :wub:



Tegnap, amikor elmentem kipróbálni/megvenni, amikor a kezembe kaptam, majdnem azt mondtam, hogy köszi, ezt inkább ki se próbálom. Iszonyatosan kínai hatást keltett, súlya se volt. A kidolgozása szép, de nem tűnik felső kategóriás cuccnak. Aztán végül ha már ott voltam, kipróbáltam. Hát kár lett volna otthagyni.  ::)
Igazából nincs egyértelmű különbség szerintem a h/k-hoz képest, de az ember azt érzi, hogy természetesebb, valósághűbb a hangja.

Beszerelésnél úgy bántam vele mint egy hímestojással, meg ne roppanjon a kezemben, még mindig a kínai érzés lebegett előttem. Aztán amikor a helyére akartam rakni, kicsit passzentosra sikerült a kivágás, és nem akart bebújni. Ekkor vettem észre, hogy a rácsot nyomom rajta, de nem horpad be, nem huppogott. Ez azért meggyőzött, hogy nem a leggagyibb anyagokat használták...  :hug:

Amúgy a mágnese egy M4x10-es imbusz csavart se tart meg... A Predatorra meg nem lehetett felforrasztani a kábelt, mert kirántotta a kezemből a pákát...  :lol: A fene se érti ezt...  :hmmmm:

Mindegy, egyszer már bizonyította a hangját, illetve a legtöbb fórumon dicshimnuszokat zengnek róla, ez első szettem is így lesz teljes, tegyük hát be:



Legszebben talán a gitár, és a zongora hangját adja vissza. Gitárnál konkrétan látni véli az ember a húrt, ahogy peng...
Énekhangokban talán alul marad a h/k-al szemben, de összességében jobb a DT.

A színpad feljebb került egyértelműen, viszont nem tagolódik olyan szépen el. Ez leginkább a beépítés hibája szerintem, lévén a műszerfal-szélvédő találkozása felé néz.  :no: Sajna ilyen hülye szögben áll az A oszlop kárpitja...  :D

Állítgatni semmit nem kellett, minden alaphelyzetben van, így szól a legjobban. Talán ez jelent valamit.  :wub:

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7216 Dátum: 2013.09.07 14:45:51 »
Az összes...  :D

De ha csak AUX hallgatás közben jön ki, akkor sanszos, h az...
Na akkor nézek majd valahol árnyékolt jack jack keblet
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7217 Dátum: 2013.09.07 16:10:53 »
De ha letakarom az indexet, nem látják a sávváltási szándékomat

Ne úgy árnyékolj, hanem mint Papp Laci!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7218 Dátum: 2013.09.07 18:29:56 »
Ne úgy árnyékolj, hanem mint Papp Laci!
Árnyékbox volt anno, techno zenére edzéseken. Aztán némi pia után lementünk diccóba és az ottani zenére elkezdtem árnyékboxolni. Haver csaja kapott pár maflást, aztán hazavittek mert már a betonoszlopot ütöttem. Azóta nem járok diccóba
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7219 Dátum: 2013.09.08 11:39:03 »
A Camryből ősszel kiszereltettem az ilyen típusú erősítőmet:



Próbáltam eladni mostanáig (kemény 5 ezerért). Nem sikerült... nem is baj, mert most úgy döntöttem, hogy beszereltetem a Yarisba - a gyári fej és a gyári hangszórók közé. Hú de sokat nem várok ettől a megoldástól, de hogy szebben szól majd, mind eddig, az fix  :yes:

Persze, mivel ez az erősítő csak kétcsatornás, és négy hangszórót kell majd meghajtania (mélyközepek, illetve magasak), ezért kelleni fog majd frekvenciaváltó is  :hmmmm: ... jól gondolom?
« Utoljára szerkesztve: 2013.09.08 11:42:25 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7220 Dátum: 2013.09.08 19:52:30 »
A frekiváltó be van építve a magas elé, 1db kondenzátor személyében.  :lol:

Lényegében az ajtóba bemenő hsz kábeleket kell rákötnöd. Fejegység-erősítő között milyen összeköttetés lesz?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7221 Dátum: 2013.09.08 20:19:18 »
A frekiváltó be van építve a magas elé, 1db kondenzátor személyében.  :lol:

Lényegében az ajtóba bemenő hsz kábeleket kell rákötnöd. Fejegység-erősítő között milyen összeköttetés lesz?
Nemtom  :?: ... amilyet a hifis srác alkalmasnak tart. Viszont ez jó hír, hogy nem kell freki-váltó  :yes: !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7222 Dátum: 2013.09.08 20:20:49 »
95% hogy nem lesz jelszintű kimenet a rádión...

Így meg csak erős kompromisszumok árán lesz zene... Erősítőn nincs magas jelszintű bemenet?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7223 Dátum: 2013.09.08 20:54:23 »
95% hogy nem lesz jelszintű kimenet a rádión...

Így meg csak erős kompromisszumok árán lesz zene... Erősítőn nincs magas jelszintű bemenet?
Átléptük a szakszerűségnek azt a határát, ami az én ismereteimet már meghaladja  :lol: :wacko:

Szeretném, ha a gyári fejem a gyári hangszóróimmal kicsit jobban szólna, azáltal hogy közéjük kerül egy erősítő  :) ... ennyi.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7224 Dátum: 2013.09.08 21:03:08 »
Sajnos gyári fejegység esetén erre nem olyan nagy az esély.  :wacko:

Mind1, majd a hifis megmondja a tutit, sokat ne költs rá, nem lesz akkora előrelépés szerintem.

De ilyen külső jelszint átalakítóba ne menj bele, kivéve ha 20+e-ért árulják. Azok már képesek sípolás nélkül átalakítani...

Vagy ha az erősítőn van 4 pólusú csatlakozó, "high in" vagy hasonló felirattal, akkor oda kell bekötni a fejből kijövő hsz kábelokat. Ez se a hangminőség fellegvára, de talán a legjobb kompromisszum.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7225 Dátum: 2013.09.08 21:06:08 »
Na... hát ha nem jön össze, az sem akkora baj. Max egy tízesnél többet nem szánok rá.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

zsono

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 538
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7226 Dátum: 2013.09.29 19:54:17 »
Bár a yaris fórumban megkérdeztem, de kérek engedélyt itt is megkérdezni, hátha nem mindenki jár oda:

A ráncfelvarrott Yaris fejegység kimenete, mondjuk a hátsó pár, hídba köthető? Mintha egy korábbi hozzászólásban régről emlékeznék arra, hogy valakinek a szakszervizben hídba kötötték egy mélyláda meghajtása érdekében.
Zsono

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7227 Dátum: 2013.09.30 08:31:22 »
Ne hidald, mert nem bírja a fej. Még a márkásabb aftermarket fejek közül is fehér holló, ahol van erre lehetőség.

Ez az egyik, a másik az, hogy a gyár fej tud csatornánként úgy 10 wattot, ha hidalnád, és netán nem lőnéd el azonnal, lehet, hogy tudna huszat is. Tudsz olyan szubot, amelyik húsz wattal elvan? Én kétlem, hogy lenne.

Végül a harmadik probléma az, hogy a szub elé kellene egy keresztváltó, ami csak azt a frekvenciatartományt engedné rá a tányérra, amit az képes visszaadni. Gyanítom, ez sem áll rendelkezésre.

zsono

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 538
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7228 Dátum: 2013.09.30 13:47:29 »
Köszönöm válaszod. A gyári beltéri blokk diagramjából nem derült ki egyértelműen a hidalási lehetőség. Az autót ezzel a hifivel vettem:

Hertz magas az oszlopoknál - hajtja a fejegység első sztereo kimenete
Hertz mélyközép - hajtja a Magnat Crusader első pár kimenete, alulról vágva. Bemenet ide: fejegység hangszóró kimenete vonalszintre redukálásával.
Pioneer TS-WX50 pótkerék mélynyomó - hajtja hídban a Magnat Crusader további kimenete, felülről vágva. Bemenet ide szintén átalakítással. (Ezt a mélyet már én tettem bele, a yarisban a helykímélés okán ez egy nekem elégséges mélyhang megoldás)

Az átgondolás oka:
Elfáradt az egyik Hertz mélyközép
Elfáradt a teljesítményerősített jel/vonaljel átalakító, kásás a hangja, "hallani", hogy nem jól teljesít már
A hangminőség frekvencia menetben és dinamikában így is a fejegységtől függ, hiszen annak hangszóró kimenetei a jelforrások
Ennek a Magnat-nak nincs teljesítmény erősített jelre bejárata, ebben a rendszerben nem ez a legjobb bemeneti szolgáltatású eszköz.
Eladás előtt van az autó
Megvannak az új állapotú gyári hangszórók
Korrektül akarom eladni, és nem szép a hangja már így a rendszernek. Ezzel a szettel vettem, de eladás előtt nem építenék bele új rendszert, nem költenék jelentős átalakításra.

Cél:
Úgy eladni, hogy a gyári, hibátlan hangszórók vannak benne, de kis mély rásegítésért benne lehetne hagyni a pótkerék mélynyomót.

Egyik irány:
Egy kis monoblock erősítő, amit be lehet kötni az egyik sztereo kijáratra, a hangszórók megtartásával, és róla hajtani hídban a mélyet.

Másik irány:
Ha hídba lehetett volna kötni a fejegység egyik kimeneti párját, akkor az lett volna a legegyszerűbb.
(Nyilván, ahogy írod, ehhez kellhet a passzív crossover a mély elé, ez nem egy nagy dolog, épp van is itthon hozzá mindenem)

Hangsúlyozom, inkább csak némi mélyhang rásegítés, mintsem domináns subok érdekében.

« Utoljára szerkesztve: 2013.09.30 14:03:28 írta zsono »
Zsono

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7229 Dátum: 2013.09.30 20:56:28 »
Ebben az esetben az "Egyik irány" a jó irány szerintem.  ;)