Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1673705 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7155 Dátum: 2013.05.14 22:21:09 »
Rip,

Most  komolyan, számít, hogy aktív-e...? Azt hittem, az a lényeg, milyen hangja van... Az már tök mindegy, hogy aktívban, vagy passzívban... Szerintem.. Ennyi erővel mondhatnánk, hogy egy 88RS-nek jobb a hangja, mint egy CD700-nak,csak mert aktív.

Én - ha már  kompromisszum, - nem választanám az Alpine-t. Meg is mondom, miért mert vérszegény azért. Saját tapasztalat. Az Alpine után a Sonynak is, meg a pionak is  olyan igazi vérbő, zsíros hangja volt, az Alpine meg csak herákolt az nem az igazi.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7156 Dátum: 2013.05.14 22:34:51 »
A 7750-es aktív?

ha már kompromisszum , akkor inkább 9812.

Az rca biztije nem tipushiba, hanem user. Az olvasófej nekem is fárad, néha bukkanónál-gödörnél megugrik és a karcos lemezt se szereti. Az előlapi szallagkábel nekem még nem szakadt el, és az előlap is szépen működik. A gomb nálam is kopott, de egyébként ha a távot használnám, nem lenne az :otlet:
Tipikusan olyan fej, ami megbosszulja, ha nem a megfelelő közegben dolgozik, viszont ha megkapja, amit szeretne, akkor hálás.
Persze már öreg, és vannak sokkal jobbak, de azt nem akarom megfizetni(nem is tudom)
Egyébként a generátorzaj nálam is előjött, amikor erősítőt cseréltem(a fejet meg se mozdítottam), de lehet csak az akkum haldoklik
egy 7939 nem lehet összehasonlítan sztem a 88-al, mert nem aktív. A Dsp-nek meg mindig van ára..
Egyébként csak azért reagáltam az írásodra, mert egy darab készülékkel szerzett tapasztalat alapján én nem mondanám mindenkinek, hogy az megbízhatatlan.
Legfeljebb, hogy nekem nem jött be..
Azért, mert Józsibácsi Toyotája lépten-nyomon letérdel, ne mondjuk, hogy a toyota nem jó ::)

Mert jó :yes:
Béke

Nem kiforgatni akarom a szavaid, de ha figyelmesen olvasol, Te magad  kvázi feltételes módban fogalmazol:
- nincs ennek semmi baja, HA a júzer nem szúr el semmit
- nem kopik a gomb, HA a távot használod
- olvassa az a lemezt, HA nem karcos, és HA nincs bukkanó
- megbosszulja, HA nem megfelelő közegben dolgozik
- meghálálja HA megkapja, amit szeretne......

És nocsak, Nálad is van generátorzaj (nem az akkutól lesz, nekem is végezte ki hifim az akksit, nyolcéves gyári Yuasát, nem volt zaja)

hmmm..... mégis mi a megfelelő közeg? Mik a megfelelő használati körülmények? Azér ez nem egy Forma-1-es autó, csak egy fejegység: előfordulhat júzerhiba, autóról beszélünk, vezetékek ide-oda tömködve, lemez karcos is lehet, por van, huzat van, meleg van, hideg van, rázkódás van. Autóba tervezett készülék. Elvileg.

Az a hely, ahol ezek nincsenek, az a szoba. Ott van hely a kábeleknek, nincs generátor, nincs rázkódás, nincs por, állandó a hőmérséklet. Közel ideálisak a körülmények.

Szóval - érdemei elismerése mellett - azt mondom, ez végső soron egy kényes fej. Lehet ezt forgatni, innen-onnan nézni, de a végeredménye a vizsgálódásnak ez. Ettől még szerethető, ez kétségtelen.

Olyan ez, mint a francia autó. Vagy az Alfa. Akinek van, imádja, és nem véletlenül van neki, mert ami hibája csak van, mind megbocsáttatik, mert a júzer számára az előnyök elsöprő többségben és súlyban vannak...  :flowers:

rip74

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 109
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7157 Dátum: 2013.05.14 23:22:45 »
A júzernek ha nincs meg a minimális tudása, ne építsen be egyedül hifit, mert a sok lesz a tanulópénz.(nálam is volt [rohog])
Ha autóról beszélünk, és össze-vissza tömködött kábeleket mondasz, biztos veszek egy poroltót(bocs)
Nálam az erősítőcsere után jött meg a generátorzaj( Ez a fej hibája??)
300km(3nap) alatt 2x ugrott meg, legfőképp Budapest remek útjain, amikor folyamatosan ráz(Tényleg gáz?)
Nem megbosszulja, ha szar a köré épített rendszer, hanem megmutatja annak a hibáit. (Bocs, rosszul fogalmaztam, jogos)
Az aktív mivolta meg azért fontos, ha nem forgatod és helyezed az autóban "fázisba" a hangsugárzókat, akkor összevissza szól az egész.(a Dsp viszont segíthet)
Amúgy ha veszel egy ferrarit, csomó gondod van vele, sűrű szervíz, magas fenntarási költség stb.   És az ÉLMÉNY  ugye.
Nagyon haragszol Te erre a típusra :lol:


szerk: egyébként csak a gombra visszatérve, nekem rs2-őm van, de rs1 előlappal. Az rs2-őn már alu a gomb, nem kopik.
« Utoljára szerkesztve: 2013.05.14 23:26:37 írta rip74 »

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7158 Dátum: 2013.05.15 00:09:22 »
Mondom, mivel már nincs meg, nincs okom haragudni rá....  :D Így látom a jó oldalait is, nem csak a hibáit. De csodálkoznék, ha ugyanúgy látnád a dolgot, mint én: akkor nem lenne meg.  :sorcerer:

Hogy erősítőcsere után jön meg a generátorzaj, az a fej hibája-e, az attól függ, hogy hogyan cseréltek erősítőt. Pioneernál elég egy rossz mozdulat; ez a Piok leggyakoribb hibája (nem csak az RS-é...)

Nomost én Budapesten lakom. Nekem egyetlen egyszer sem ugrott meg egyik fejem sem. A Piot leszámítva persze. Hogy ez sok-e...? Gáz-e...? Attól függ. Ha azt nézem, hogy öt (másik) fejből egyetlen egy sem volt erre érzékeny, csak ez, azt mondhatom, már megint egy egyedi hiba. Nálam mondjuk nem úgy jelentkezett, hogy rossz úton felejtett, hanem amikor odaléptem az 1,4-nek  :lol:, tehát gyorsítottam, addig a hipertérváltásnyi gyorsulásig nem olvasott semmit. Ha sokáig tartott, bedobott egy Error12-t (asszem). Aztán egy szép napon nem adta ki a lemezt sem, cserébe letiltotta a CD-mechanikát.  :sorcerer:

Szét-összeszerelés (5000) persze megoldotta, utána nem volt már ezzel gond. De nem volt meg a bizalom sem.

Az, hogy megmutatja a rendszer hibáit az természetes egy jó hangú fejnél, ez nem is lehet gond.

Azt pedig, hogy fázisba helyezd a hangszórókat nem nagyon tudod elkerülni, még DSP-vel sem.
Nekem egyébként szembetűnő volt a felbontásbeli különbség a bekapcsolt DSP-nél, úgyhogy én inkább ki is kapcsoltam

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7159 Dátum: 2013.05.15 16:58:17 »
Picipeti,

nem tudod esetleg megugrasztani a haverodat, akinek az az öreg Sonyja van? Kíváncsi vagyok, hogyan szólal meg más körülmények között...

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7160 Dátum: 2013.05.15 17:26:34 »
Hát, megpróbálom, de nem ígérek sokat... Majd jelentkezek.  ;)

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7161 Dátum: 2013.06.20 21:05:02 »
Rendeződött a fent tárgyalt fejegység mizéria.
Ha megengedtek egy kis beszámolót:

"Történt egy kis előrelépés hifi ügyben.

Már amikor megvettem a Pio fejegységet, éreztem, hogy szűk keresztmetszet lesz, de használtat nem mertem, pénzem meg csak arra volt.
Amikor kerestem, a feltételek között volt hogy új, garis legyen, illeszkedjen a műszerfalba, olvasson USB-t, és az Alpine, Pioneer, Kenwood fogatból kerüljön ki.

Na, most az a helyzet, hogy vettem egy 10 éves, kék háttérvilágítású, csak CD-t játszó Sony-t.  :lol:





Bővebben: Sony CDX-F7750

Blog: Carstyling


Beszélgettem hozzáértőkkel, olvasgattam, és meggyőztek, hogy a Sony régen gyártott minőséget is. És valóban. Mind összeszerelés, anyaghasználat, mind hangminőség terén bőven leiskolázza a 3400-as Pio-t. Igaz nem is egy ligában fociznak. (Sony újkori ára a bevezetéskor, 2000-ben közel 100.000Ft volt.)

Még vettem hozzá egy vezetékes távirányítót:





Hatalmas királyság.  8)
Minden fontos funkciót lehet vele irányítani (hangerő, szám/csatorna váltás, forrásváltás, ki-bekapcs), kézre esik, jó a nyomáspontja, stb...

Sajnos az infrás távot nem kaptam meg hozzá, pedig a hangbeállításokat azzal lehet csak előhívni...
Mindenesetre a hangja több mint meggyőző, iszonyatosan részletező: megjöttek új hangszerek, új ütemek, baromi nagy a dinamikatartománya, egyik pillanatban ordít, de utána már hallod a háttérben a zongora első leütését, ami csendes, de jól kivehető, hallható. Kiszélesedett a színpad is, de ugyanakkor kicsit mélyebbre került sajnos... Talán kicsit lehet majd rajta finomítani.
Viszont letisztultak az énekhangok, és pontosabbak lettek a kick-ek. Érdekes, de ugyanolyan hangerő mellett eltűnt a kárpitrezonálás az ajtón. Talán jobban kontrollálja a hangszórót. Nemtudom...  :roll:

Egyszóval megérte.  8)

Világosban amúgy még azt lehet mondani, hogy beleillik a középkonzolba:



De sötétben sajnos nagyon elüt:



Majd valahogy megszokom. Kárpótol érte rendesen.  :P "

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7162 Dátum: 2013.06.20 21:34:18 »
Gratulálok a szerzemenyhez! Régebben ezek a kvázi NAGY márkák valóban csináltak minőségi terméket, remélem, lesz lehetőségem meghallgatni egyszer.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7163 Dátum: 2013.06.21 09:16:08 »
kakucson...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7164 Dátum: 2013.06.21 11:00:09 »
Bezony, tessen kikakucskálni... :D

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7165 Dátum: 2013.06.21 11:31:59 »
Bezony, tessen kikakucskálni... :D
Nem valószínű, hogy kijutok idén, bár nagyon szeretnék. Éppen akkor leszünk nyaralni a Balcsin családdal. Mondjuk úgy, hogy kb 85%, hogy nem megyek, de 15%-ban még jöhet valami csoda. Családi háborút emiatt nem akarok...  :whistling: :innocent:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7166 Dátum: 2013.06.21 11:43:21 »
balatonról nem nagy táv felgurulni kakucsra,majd este vissza.
bár csúcsszezon lesz,meg szombat.
akkor általában halál az M7 pálya. ;(
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7167 Dátum: 2013.06.27 10:14:07 »
Peti,

hát szerintem meg a zöld középkonzol üt el a fehér+kékesfehér műszerfaltól...  [rohog]

Megjött már a táv?

Egyébként ha nagyon nem jön be asszem lehet cseréltetni a háttérvilágítását zöldre. Csak találd ki, hogy ez végleges, vagy köztes megoldás.

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7168 Dátum: 2013.06.27 10:57:01 »
Áhh, már megszoktam... Kétlem hogy végleges lenne, annak ellenére hogy tökéletesen elégedett vagyok vele...  :)

Táv nem jött még, fel is hívom az embert, hogy WTF?

Amúgy vettem egy 10-es CD tárat, 1000-ért  :D A mechanikája működik, de valamiért nem olvassa be a lemezeket. De a kábel is megért ennyit.  :)
Megpróbálom megpucolni az olvasófejet, hátha...

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7169 Dátum: 2013.06.27 12:33:51 »
szervíz nem jön szóba...?  ::)
Ott vannak az Üllői út mellett, nem messze a Lurdytól....