Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1673681 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7050 Dátum: 2013.02.27 22:09:18 »
Kenwood kezeli a  nokia, samsung és a sonyt is.
Nincs háttér zaj. A Bluetooth adapter hátulra van bedugva.
Annyi, hogy több ezres telefonkönyvvel nem boldogul.
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7051 Dátum: 2013.02.27 23:05:33 »
Szavazás indult, szavazzatok  :flowers:

Nem irogattam még ide nagyon, nem is akarok arcoskodni, de az utolsó választásból ki lehetne venni a nagyovált? Nem igazán összeegyeztethető a vájtfülüséggel... :no:  :flowers:

Bluetooth-os fejegység vásárlás előtt pedig érdemes a konkrét típusról véleményt gyűjteni. Van aminek nincs túl jó helyen/nem elég érzékeny a mikrofonja, és nagyobb sebességnél használhatatlan. A legbiztosabb talán egy külön mikrofonos megoldás. A-oszlopra felrakni, és akkor a szellőzőrendszer se fog huzatot csinálni a vonal túlsó végén...  ::)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7052 Dátum: 2013.02.28 11:09:06 »
Indianapolis 7920 gps antenna nélkül és cd nélkül

hű de fogod te azt sajnálni... :innocent:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7054 Dátum: 2013.02.28 11:19:40 »
hű de fogod te azt sajnálni... :innocent:
Ettől félek egy kicsit.
Korábban pioneerem volt, több is. Egyiknek sen bírtam a rádióját, mert nem voltak szelektívek benne a hangszerek, borzasztóan zavaros volt hang. Ezzel sokkal jobb. Ennél egy jobbat hallottam eddig a nakamichiét. Nem akarok senkit megbántani lehet drágábban van jobb a pio-k 50000,- Ft árfekvésűek voltak. Ezért a pénzért vettem egy beckert.
A dupla tunerről meg nem is beszélek. Meg a nem túltenyésztett értelmesen átlátható menü rendszeréről. És nekem nagyon bejön a monochrom LCD  kijelző.
De kéne valami kihangosítás. Eddig megúsztam, meg láttam egy rendőr autót, a telefont elhajítottam gyorsan.
Az is lehet, hogy berakok egy kijelző nélküli kihang-ot
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7055 Dátum: 2013.02.28 11:36:06 »
hű de fogod te azt sajnálni... :innocent:
Mire számíthatok egy ilyen váltásnál. A becker tulajdonságait ismerem, ezeket nem annyira. Nem tudom most hol tart a technika. 2000-ben vettem egy akkor komolynak számító kenwood-ot 140-ért. Aztán abbahagytam az autóhifit. áttértem házi hifire. Ennek 9 éve. Úgyhogy most fogalmam sincs mit kapok ennyi pénzért.
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7056 Dátum: 2013.02.28 11:38:01 »
Prius 2 - a mosolygós autó.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7057 Dátum: 2013.02.28 11:44:25 »
Ettől félek egy kicsit.
Korábban pioneerem volt, több is. Egyiknek sen bírtam a rádióját, mert nem voltak szelektívek benne a hangszerek, borzasztóan zavaros volt hang. Ezzel sokkal jobb. Ennél egy jobbat hallottam eddig a nakamichiét. Nem akarok senkit megbántani lehet drágábban van jobb a pio-k 50000,- Ft árfekvésűek voltak. Ezért a pénzért vettem egy beckert.
A dupla tunerről meg nem is beszélek. Meg a nem túltenyésztett értelmesen átlátható menü rendszeréről. És nekem nagyon bejön a monochrom LCD  kijelző.
De kéne valami kihangosítás. Eddig megúsztam, meg láttam egy rendőr autót, a telefont elhajítottam gyorsan.
Az is lehet, hogy berakok egy kijelző nélküli kihang-ot

hát rossz hírem van, ezzel a beckerrel a farzsebedben tényleg egy jó bt-headsetet tudnék javasolni valahol 20 és 30 ezer között... vagy az általad említett megoldást. az a rádió úgy 2-300 ezer volt a maga idejében, mert jó minőségben tudta mindazt előadni, amit tud.

miért adnának ma hasonló (a kornak megfelelő) tudásszintet harmadáron, vagy még kevesebbért? illetőleg ha ilyen áron adják, nem gyanús, hogy nem lesz olyan színvonalú?

nekem egy olyan készülékem van a kocsiban, aminél a zenehallgatása csúcsa a beépített CD-lejátszó volt (a zenehallgatás csúcsa kocsiban mondjuk még most is az). Na ez azt tudja tisztességes minőségben. Nem venném ki a kocsiból egy mai nagyképernyős bt-s százezres bóvli kedvéért.

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7058 Dátum: 2013.02.28 12:25:08 »
Én a mikrofont elvezettem középre a térképolvasó lámpához és ott van felragasztva. Egész jó helyzetbe lehetett állítani. Nem zavarja különösebben semmi a beszédet, jól hallható, érthető a vonal túloldalán minden szó, minimális a háttérzaj. A BT kapcsolat pedig, eddig mindegyik próbált és párosított telefonnal olyan volt, hogy az autóból kiszállva és kb. 3 méter távolságban is megvolt az aktív kapcsolat a rádió és a telefon között, nem szakadt meg.
A zenei hangzás meg nyilván ízlés kérdése, nekem teszik ennek a Pioneernak a hangzásvilága és a menüt is könnyen lehet kezelni, bár még nem megy teljesen vakon nekem sem, de nem bonyolult és logikus. De ez is teljesen szubjektív.  ::)

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7059 Dátum: 2013.02.28 18:42:48 »
Én az évek során rájöttem, hogy nekem nem is annyira a tonalitás a fontos, mint a szelektivitás és a kiadott tartományban a hangzáshűség.
Vannak régebbi (pont pio) papirmembrános hangszórók, amik nyilván freki korlátoltak, de amit kiad az tiszta. Az én saját véleményem ami a z én fülemhez igazodik az, hogy inkább egy egyutas hangszóró, mint több utas gyenge váltóval.
Az a baj, ha átfedés van a két hangszóró között, összezavarodik a hangkép. Mert ugye a két hangszóró által kiadott ugyanannak a hangnak egyformának kellene lennie az átfedési tartományban. dinamika, lecsengés, időbeni megjelenés.
Az horror árban lenne, ha van. A Focalra esküszök azóta is, mert tényleg gyárt audiophil rendszereket házi hifiben is. Na de hát az ő hi-endje hangfalban is 1˙500˙000 körül kezdődik. Ezért hagytam fel az autóhifivel. Azután jött a házihifi amibe aztán bele ment 2 milla.
Amikor rájöttem, hogy mekkora baromság és függés, eladtam egyik napról a másikra. Azóta "edzem" a fülem, hogy ne zavarjon a "rossz" hang. Első lépés volt megbarátkozni az mp3-al. Azóta lentebb adtam jóval az igényeket. Végül is mikor gyerek voltam a sokol rádión is tudtuk élvezni a zenét. Ezt csak magamnak megnyugtatásul.
Szóval már nem zavar a tonalitás sem annyira. Az összekuszálódott "kottázhatatlan" szólamok még mindig.
Na csak ezt azért írtam le, hogy kb mit szeretnék a fejegységtől. Nem kell hogy kiszakadjon a tüdőm, vagy a dobhártyám. a Bt ne legyen mellékzajos, hallható legyen a beszéd, ha netán egymás szavába vágunk. Legyen egy elfogadható szelektív hang minden vágás és szubwoofer nélkül akár két csatorna, ilyen már nincs is, pedig sosem szerettem, ha hátulról jön a hang.
Hát ennyi.
Prius 2 - a mosolygós autó.

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7060 Dátum: 2013.02.28 20:09:33 »
Úgy látom sok mindenben hasonlóan gondolkodunk  :yes:  A Focal az más világ, ez biztos.  :hug: Én ugyan nagyságrenddel kisebb pénzt költöttem az autóhifire, néhány itteni "kartárs" vagy inkább fültárs segítségével, tanácsai alapján és az eddigi vájt fülű hallgatóság szerint egész jó eredménnyel. Én is elégedett vagyok vele és én sem a hangerőre, hanem a minőségre mentem vagy szerettem volna menni.
Nyilván nem tökéletes, egy nagyon zenemágus biztosan találna benne hibát. De én elégedett vagyok vele, amit szerettem volna elértem és most olyan állapotban van, úgy összeállt az egész, hogy egyik komponensén sem változatnék. Ami még belejön a dologba plusznak az a korábban leírt navi lesz, de ez (szerencsére) a hangzásvilágot nem fogja érinteni.
Ez a fej, hangban, és minden egyéb szolgáltatásában (a Bt kihangosítóval együtt) jelenleg tökéletesen kielégíti az igényeimet a hozzá csatolt erősítővel, méllyel és szettel együtt  :szemez:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7061 Dátum: 2013.02.28 20:53:57 »
Én az évek során rájöttem, hogy nekem nem is annyira a tonalitás a fontos, mint a szelektivitás és a kiadott tartományban a hangzáshűség.
Vannak régebbi (pont pio) papirmembrános hangszórók, amik nyilván freki korlátoltak, de amit kiad az tiszta. Az én saját véleményem ami a z én fülemhez igazodik az, hogy inkább egy egyutas hangszóró, mint több utas gyenge váltóval.
Az a baj, ha átfedés van a két hangszóró között, összezavarodik a hangkép. Mert ugye a két hangszóró által kiadott ugyanannak a hangnak egyformának kellene lennie az átfedési tartományban. dinamika, lecsengés, időbeni megjelenés.
Az horror árban lenne, ha van. A Focalra esküszök azóta is, mert tényleg gyárt audiophil rendszereket házi hifiben is. Na de hát az ő hi-endje hangfalban is 1˙500˙000 körül kezdődik. Ezért hagytam fel az autóhifivel. Azután jött a házihifi amibe aztán bele ment 2 milla.
Amikor rájöttem, hogy mekkora baromság és függés, eladtam egyik napról a másikra. Azóta "edzem" a fülem, hogy ne zavarjon a "rossz" hang. Első lépés volt megbarátkozni az mp3-al. Azóta lentebb adtam jóval az igényeket. Végül is mikor gyerek voltam a sokol rádión is tudtuk élvezni a zenét. Ezt csak magamnak megnyugtatásul.
Szóval már nem zavar a tonalitás sem annyira. Az összekuszálódott "kottázhatatlan" szólamok még mindig.
Na csak ezt azért írtam le, hogy kb mit szeretnék a fejegységtől. Nem kell hogy kiszakadjon a tüdőm, vagy a dobhártyám. a Bt ne legyen mellékzajos, hallható legyen a beszéd, ha netán egymás szavába vágunk. Legyen egy elfogadható szelektív hang minden vágás és szubwoofer nélkül akár két csatorna, ilyen már nincs is, pedig sosem szerettem, ha hátulról jön a hang.
Hát ennyi.

Ajjaj. Ez nem hangzik túl jól, figyelemmel arra, hogy én azért még gyúrok valami otthoni hifire. Részben ez okból (mármint hogy ne zavarjon be a nagy kérdés, hogy mi lesz az optikai be-kimenetekkel, hdmi-vel, mp3-mal stb) is vettem egy Sony DAV-X1V-t nevetséges áron, így otthoni hifi megmaradhat sztereó, CD-s, rádiós. Pinktum. A többit (figyelem, akár SACD-t is) meg intézi a Sony...
Viszont hi-end ide vagy oda, én nem akarnék többet-jobbat a lakásba sem, mint a kocsiba. Pontosabban ha ugyanazt tudná, már jobb lenne, mert nem kéne megkötnöm azokat a kompromisszumokat, mint az autóban.

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7062 Dátum: 2013.02.28 21:13:02 »
....
Vannak régebbi (pont pio) papirmembrános hangszórók, amik nyilván freki korlátoltak, de amit kiad az tiszta. Az én saját véleményem ami a z én fülemhez igazodik az, hogy inkább egy egyutas hangszóró, mint több utas gyenge váltóval.
Az a baj, ha átfedés van a két hangszóró között, összezavarodik a hangkép. Mert ugye a két hangszóró által kiadott ugyanannak a hangnak egyformának kellene lennie az átfedési tartományban. dinamika, lecsengés, időbeni megjelenés.
...

Bocs, hogy belevau, de ezt nem igazán értem. Egy hangváltó bizonyos meredekséggel "vág". Kick, és magas között ez legyen mondjuk 2KHz, itt a  vagy 6/8/12db/oktáv-val halkítja, illetve hangosítja az e fölé/alá eső hangokat. Tehát nem hallhatod ki hogy együtt szólnak, mivel elnyomják a másikat. Persze nem az 5-10e Ft-os szetteknél, de hifinél nem is ezekről beszélünk... ::)
Nekem a hangváltón (Carpower CDN-2X) lehet meredekséget (6/12db/okt.), illetve a magas "hangerejét", és fázisát is állítani. Igaz, hogy tenyérnyi, de egy nem gyári szettnél Carpower Predator 6/4 kick, Harmann/kardon magas) szerintem ez alap, persze hogyha nem aktívban hajtod...
Aktív hajtásnál, egy 4 csatornás erősítővel ezek a korrekciók a végtelen lehetőséget adnak.  ::)

Szerintem esetedben valami kis meredekségű vágás, vagy nagyon eltérő érzékenységű hangszórók voltak. :flowers:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7063 Dátum: 2013.03.01 09:55:42 »
Ha tudod, mire figyelj, ki fogod hallani, az biztos. lehet, hogy ha először ülsz egy olyan autóban, nem figyelsz fel rá, de ha a tiéd, akkor igen.

Én például a hangszórók hangjáról megmondom, hogy hét fok alatt, vagy fölött vagyunk-e. Más, aki beül átlagfüllel nem biztos. Vagy meghallom, ha az erősítők érzékenységén egy fél fokot állítottam, mert máshogy szólnak. Más nem biztos.

Ha tudod, mire kell figyelni, meg fogod hallani az áthallást a keresztváltókon, ez is biztos, hiszen amit a hangszóró lesugároz, az hallható.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7064 Dátum: 2013.03.01 09:58:17 »
Bocs, hogy belevau, de ezt nem igazán értem. Egy hangváltó bizonyos meredekséggel "vág". Kick, és magas között ez legyen mondjuk 2KHz, itt a  vagy 6/8/12db/oktáv-val halkítja, illetve hangosítja az e fölé/alá eső hangokat. Tehát nem hallhatod ki hogy együtt szólnak, mivel elnyomják a másikat. Persze nem az 5-10e Ft-os szetteknél, de hifinél nem is ezekről beszélünk... ::)
Nekem a hangváltón (Carpower CDN-2X) lehet meredekséget (6/12db/okt.), illetve a magas "hangerejét", és fázisát is állítani. Igaz, hogy tenyérnyi, de egy nem gyári szettnél Carpower Predator 6/4 kick, Harmann/kardon magas) szerintem ez alap, persze hogyha nem aktívban hajtod...
Aktív hajtásnál, egy 4 csatornás erősítővel ezek a korrekciók a végtelen lehetőséget adnak.  ::)

Szerintem esetedben valami kis meredekségű vágás, vagy nagyon eltérő érzékenységű hangszórók voltak. :flowers:
Csak a véleményemet írom, és mivel nem akarok vitatkozni, csak egyszer szólok ehhez a témához.
Szerintem azért nem hallod ki, mert még sosem hallottál olyat amikor nem zavarodik össze az átfedett tartomány.
A házi hifiknél lett kifigyelve olyan hangfalak esetében amik 600˙000 Ft-tól fölfelé vannak. Ott alap a 18 db/okt. De van akinek 24 db/okt a váltója. Természetesen ilyen szinten, de lentebb is, egy ilyen tulajdonság, vagy éppen "hiba" nem tudja eldönteni két hasonló hangzású hangfal között a versenyt, mert rengeteg minden van még ami számít. A hangerő a legkevésbé.

Visszagondolva már lehet mulatságos: Volt aki 50 kg-os hangfalállványra ragasztotta le a hangfalát, aztán rátett egy ilyen súlyú. vasalkotmányt, ami megtámasztotta oldalról hátulról, figyelembe véve azt, hogy egyébként 3 cm vastag tömör diófából volt hangfaldoboz, mondván, hogy így már biztos, hogy csak a membrán mozog.
Olyan rendszerek voltak, amiken azt meglehetett állapítani, hogy eredeti CD, másolt egyszeresen írt cs, vagy többszörösen írt cd.
Olvastam itt is, hogy cd-t szoktatok központosítani. Akkor is van különbség, ha cd oldala be van festve fekete lakkal.
Szerintem ilyet autóban nem lehet kifigyelni, és ha elismerem a kütyük maximális tudást, akkor is ott van, hogy üvegkalitkában ül az ember.
Ugyan  miért ragasztgattuk volna tele hifi szobánk falát tojástartókkal, tele volt vastag függönyökkel, csak vastag habos tapétát használtunk, ha lehetett a padló fűtést is kihagytuk, mert ott a betonaljzat mint membrán egy habon "lebeg". Nekem akkor volt a legjobb, lakásfelújítás előtt. földre rakott hajópadlóm volt. Az nem döngött. A falam meg 55 cm vastag tömör tégla. Csak a falfelületét kellett kezelni.
Prius 2 - a mosolygós autó.