Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1673788 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6930 Dátum: 2012.07.08 22:31:25 »
Újra kéne ezt gondolni.

Először is minek a kétdines fej, ha a keret százezer? A felét el akarja költeni valami csillivillire műanyagból műanyag hanggal, holott használtan egy jó hangú egydines fejet ennél akár kevesebből is meg tud oldani.

Az ülés alatti mélynyomót megint csak hanyagolnám, mert amibe az kerül, azt messze nem tükrözi a tudása. Ennyiből akár utólagosan építhet a két ülés közé egy ládát, vagy az ülések mögé akár saját kezűleg is, ha van hozzá szerszáma (ha ő újít fel, gondolom, van...)

Aztán nem számoltatok a vezetékezéssel. Úgyis mint tápkábel, IC-kábel, hangszórókábel, tápkábelre biztosítékozás. Erre alaphangon elmegy 15-20 ezer. Ez is tétel egy hifinél.

Új alkatrészeket, komponenseket végképp nem erőltetnék, maradnék a használt szekciónál. Ennyiből lehet nem csak hangosat, de szépen szóló, belépő szintűt is építeni. A belépő szint alatt azt értem, hogy már lehet autóhifinek nevezni, nem csak valami csilingelő-buhogónak.

Ragaszkodik a 2 dinhez, nem tudom lebeszélni róla, nem tetszik a rekesz neki az 1 din alatt/felett. Igan, ilyen drága vezetékezéssel nem számoltam. Sajnos mőgé nem lehet építeni, ha a tetőt akarod rakni valahova.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6931 Dátum: 2012.07.09 14:58:27 »
de most komolyan. csak azért kell a kétdin, hogy ne legyen rekesz?  :eek: :wacko: :lol: [rohog] :cry:

Akkor ne rekeszezzen, "falazza" le, és nem lesz rekesz. Tényleg totál fölösleges, nem fogja szeretni.

Ha nem fér láda, akkor viszont egy jobb fajta hangszórószett egy eggyel erősebb kétcsatornás erősítővel - láda nélkül, kiszigetelt ajtóban. Van olyan komponens szett, amelyik mintha a pincéből szólna. A hangnyomás nem fogja letépni a fejed, de a hangmagasság - azaz ez esetben inkább hangmélység - meglesz.

Vezetékezéssel az a helyzet, hogy egy pár RCA kábel olyan 3-5.000.- Ft, ami belépő szintű és nem bohóckodásra kell, hanem hifizni. Tápkábel ugyancsak 3-8.000.- Ft (a nagyobbik szám komplett kábelszett vezérlőszállal, biztosítékkal). biztosítékház 1-4.000.-, hangszórókábel métere 2-800.- Ft (kell minimum 10 méter, de lehet akár 25 is...)

Ülés alatti mélysugárzó pont azt az energiát nem fogja megadni, amit egy ládától vár az ember.

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6932 Dátum: 2012.07.09 17:39:10 »
Örülök, hogy téged ritkán hoz össze a sors nehéz emberekkel.    :1eye:
De köszönöm a segítséget, ezeket szem előtt tartom. de szerintem egy 22 éves kabriótól nem kell túl sokat várni.

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6933 Dátum: 2012.07.09 20:57:24 »
Én még mindig az mondom, ha 2 dint szeretne, legyem két din.
Hozzá egy komponens szett előre.
Az erősítőt egyelőre mellékelném, vagy használt...
Utána ráér tovább fejleszteni...100 ezer autóhifihez nagyon kevés...
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6934 Dátum: 2012.07.10 08:10:26 »
Örülök, hogy téged ritkán hoz össze a sors nehéz emberekkel.    :1eye:
De köszönöm a segítséget, ezeket szem előtt tartom. de szerintem egy 22 éves kabriótól nem kell túl sokat várni.

Szerencsére az autóhifi műfaja pont az, ahol az autó kora nem szól bele a végeredménybe. Öreg csotrogányban is hallottam már olyan zenét, hogy csak ültem döbbenten, meg fiatal autóban is hallottam már fost...

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6935 Dátum: 2012.07.10 08:14:53 »
Én még mindig az mondom, ha 2 dint szeretne, legyem két din.
Hozzá egy komponens szett előre.
Az erősítőt egyelőre mellékelném, vagy használt...
Utána ráér tovább fejleszteni...100 ezer autóhifihez nagyon kevés...

A végső döntés úgyis a tulajdonosé. Csak azt gondolom, egydinben ugyanazért a pénzért akár aktív fejet kap keresztváltóval, időkorrekcióval ha ez érdekli, vagy passzívat igen jó hanggal. Negyvenért a kétdineseknek az alját csípi meg, kábé azt a szintet, ami hangilag egy tizenötezres fejet jellemez.

Húszért meg egydinben akár olyan fejet is vehet, amivel annak idején európabajnokságon indultak. Itt a nagy különbség...

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6936 Dátum: 2012.07.12 08:15:14 »
Okés. átadom ezeket neki. És 2 vagy 3 utas komponens szettben gondolkodjak?
Ez igazából nekem is érdekes kérdés, valahogy olyan érzésem van, hogy jelenleg valami nem annyira jó nálam, és mi lenne, ha a 2 utas Fusion-t lecserélném valami 3 utas Kick vagy Jbl elsőszettre. (volt itt régeben egy twingoról kép, ahol a tükör melett volt egy kb 10cm-es, és egy magas sugárzó építve, az nagyn tetszett, bár tudom, hogy kategőriákkal drágább cucc volt)

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6937 Dátum: 2012.07.13 05:12:30 »
Okés. átadom ezeket neki. És 2 vagy 3 utas komponens szettben gondolkodjak?
Ez igazából nekem is érdekes kérdés, valahogy olyan érzésem van, hogy jelenleg valami nem annyira jó nálam, és mi lenne, ha a 2 utas Fusion-t lecserélném valami 3 utas Kick vagy Jbl elsőszettre. (volt itt régeben egy twingoról kép, ahol a tükör melett volt egy kb 10cm-es, és egy magas sugárzó építve, az nagyn tetszett, bár tudom, hogy kategőriákkal drágább cucc volt)
Az bizony Mészáros Gyurika 3,14-ás autója. Profi cucc, gmAudio által piszkált erősítővel, az a 3 utas rendszer már túlmutat a hétköznapi hifin, mert az ajtókba 20 centis wooferek voltak, ezért volt elég egy kis mélyközép meg a tweeter. De én továbbra is állítom egy jr6mélyközép + proxt2 vagy proxt3 magassal (persze minimális erősítés mellett) mindenki zenei igényeit kielégíti. Mióta nekem a proxt2+jr6mid+el12sub figyel az autóban nem érzem az igényt, hogy bármit is változtassak rajta, ez már a nirvána, és még nem volt olyan zene ami kifogott volna rajta.
« Utoljára szerkesztve: 2012.07.13 05:15:41 írta taby »

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6938 Dátum: 2012.07.13 07:43:33 »
Okés. átadom ezeket neki. És 2 vagy 3 utas komponens szettben gondolkodjak?
Ez igazából nekem is érdekes kérdés, valahogy olyan érzésem van, hogy jelenleg valami nem annyira jó nálam, és mi lenne, ha a 2 utas Fusion-t lecserélném valami 3 utas Kick vagy Jbl elsőszettre. (volt itt régeben egy twingoról kép, ahol a tükör melett volt egy kb 10cm-es, és egy magas sugárzó építve, az nagyn tetszett, bár tudom, hogy kategőriákkal drágább cucc volt)

Háromutas szettben nincs értelme gondolkodni. Nagy macera elhelyezni, nem kisebb jól beállítani. Maradhat nyugodtan a kétutas szett, autóba az megfelelő kompromisszum.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6939 Dátum: 2012.08.01 11:00:42 »
eladó! vegyétek,vigyétek. újak.

[a csatolmányt egy admin törölte]
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

footy

  • Vendég
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6940 Dátum: 2012.08.10 02:26:03 »
Meg tudja valaki hogy T22-es Avensisbe mekkora hangszorot lehet berakni? Ha tudja valaki reszletesen jo lenne ha elkuldene mennyi hely van a karpittol az alaplemezig es a alaplemeztol a palastig.

Koszi

Balu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 301
  • Carina 1.6 Liftback Xli, Picnic 2.0
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6941 Dátum: 2012.08.16 07:59:38 »
Sziasztok!
Carina E-ben szeretnék fejegységet cserélni.
Biztos volt már itt a fórumban bejegyzés, esetleg fotók róla, de nem találom. Tudtok segíteni, merre keressem?
Köszönöm

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6942 Dátum: 2012.08.16 08:41:08 »
Miben kellene a segítség?
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

Balu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 301
  • Carina 1.6 Liftback Xli, Picnic 2.0
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6943 Dátum: 2012.08.16 09:10:17 »
Miben kellene a segítség?
Fejegységet szeretném kicserélni.
Nem csináltam még, nem tudom, hogy kell. Gondolom nem bonyolult, de mindig van egy két jó fogás, praktikus tanács.
A burkolatot csak le kell húzni? Húzni kell, vagy valahol kiakasztani? Utána a gombok hátáról gondolom le kell húzni a csatikat, majd valahogy kiszerelni a fejegységet. Azt ki lehet húzni, vagy csavarok tartják?

Szóval valami ilyesmi leírás érdekelne, vagy fotók, hogy mire számítsak. Nem akarom véletlen letörni a kis füleket, mert nem tudom, hogy hol vannak, hogy kell szétszedni.

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6944 Dátum: 2012.08.16 10:06:25 »
Nekem a régi fejegység könnyen kijött. Szinte csak ki kellett húzni a beépítő kerettel együtt. Elvileg úgy működik, hogy az előlap levétele után (már, ha levehető) két kis kiemelő fogóval (fejegységhez adják) ki tudod húzni, akasztani a beépítő keretből.

Ezt követően jó esetben, ha a kábeleknél rend van, nincs kókányolás, akkor egy ISO csatlakozó (csoki) fogad, amelyről csak le kell húzni a fejegységből kijövő kábelköteget, új fejegység kötegét vissza és kész. Na nálam nem így volt. Kábelek össze vissza toldozva szigetelőszalaggal leragasztva. Ezért vettem egy lentebb belinkelt szabványos "ISO - Toyota" csatit és kibogoztam, kimértem melyik kábel melyik hangszóróhoz vezet, tápkábel melyik stb. és az ISO csati megfelelő vezetékeihez forrasztottam őket (neten van erre rajz lábkiosztással) zsugorcsővel lefedve a toldást. Ezt követően már csak rá kellett dugni az új fejegység csatlakozóját. Ha nem illeszkedik rá, akkor lehet venni átalakítókat. Illetve az antennakábel még amit csatlakoztatni kell.

Fejegység beillesztése előtt természetesen az újhoz adott beépítőkeretet kell először befixálni (ezt is leírja egyébkánt a user manual).

"Toyota -> ISO" csatit én itt vettem:

http://www.hqelektronik.hu/info/hu/csat-car0285_i.html

Lábkiosztás:
www.padgetti.com/download/Toyota-Wiring.pdf
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -