Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1674077 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6870 Dátum: 2012.04.10 07:37:49 »
Ó maxim,

az AGU biztosítékházat alkalomadtán cseréld majd le ANL-re. Connetcionéknál lehet kapni ilyen házat.

Igen, azt tom, hogy van náluk.  :) De miért? Az jobb? Ha igen miért? Vagy csak esztétikusabb?

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6871 Dátum: 2012.04.10 11:43:12 »
Igen, azt tom, hogy van náluk.  :) De miért? Az jobb? Ha igen miért? Vagy csak esztétikusabb?

Ahogy olvastam jobb az áramátvitele. Most még nekem is ilyen van bent, de az elosztó már mini ANL-es

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6872 Dátum: 2012.04.10 12:07:10 »
Ahogy olvastam jobb az áramátvitele. Most még nekem is ilyen van bent, de az elosztó már mini ANL-es
Nekem az agu kényelmesen hátraviszi a 3 erősítőhöz kellő rengeteg elektront és hátul szintén agu osztó se nagyon rontja a képet.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6873 Dátum: 2012.04.10 15:52:06 »
Magam is kíváncsi vagyok, okoz-e bármi változást a mindennapi használatban, vagy csak SPL versenyen tűnik föl, hogy 0.2 dB-lel kevesebbet lehet AGU-val nyomni....  :lol: Ha netán van változás, mindenképp beszámolok róla. Kérdés persze, hogy egyáltalán észre fogom-e venni a két erősítős felállás mellett...

Apropó taby, Neked milyen akkud volt az autóban, amikor hallgattuk?

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6874 Dátum: 2012.04.10 16:49:51 »
Magam is kíváncsi vagyok, okoz-e bármi változást a mindennapi használatban, vagy csak SPL versenyen tűnik föl, hogy 0.2 dB-lel kevesebbet lehet AGU-val nyomni....  :lol: Ha netán van változás, mindenképp beszámolok róla. Kérdés persze, hogy egyáltalán észre fogom-e venni a két erősítős felállás mellett...

Apropó taby, Neked milyen akkud volt az autóban, amikor hallgattuk?
Banner alap 55Ah akksi, de már lassan kezd döglődni. Kinetik van kinézőben, vagy ami jó áron lesz.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6875 Dátum: 2012.04.10 16:53:44 »
Apropó, megmérődött OMH hiteles műszerrel a standard hangnyomás torzítás mentesen a vezető pozícióban

[a csatolmányt egy admin törölte]

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6876 Dátum: 2012.04.10 20:28:48 »
Hát ha csak ennyi a "különbség" közöttük, akkor majd olyankor cserélem, ha nagyon nem lesz más cserélni való már rajta  :D

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6877 Dátum: 2012.04.10 22:24:14 »
na hát álmatlan éjszakáim nekem se voltak miatta, csak gondoltam megemlítem.  ;)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6878 Dátum: 2012.04.11 08:33:59 »
Apropó, megmérődött OMH hiteles műszerrel a standard hangnyomás torzítás mentesen a vezető pozícióban

Hogy mértétek? Zenével, vagy valami teszt CD-n?

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6879 Dátum: 2012.04.11 08:35:44 »
Hogy mértétek? Zenével, vagy valami teszt CD-n?
Mérőműszerrel :). Sima elektronikus tánczene.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6880 Dátum: 2012.04.11 09:41:24 »
Mérőműszerrel :). Sima elektronikus tánczene.

Ki nem találtam volna...  ::)
 
Arra gondoltam, ült-e valaki az autóban, volt-e nyitva ablak. Vagy hogy egyáltalán hogy jött az ötlet, jogy ezt az igen fontos :D adatot megmérd...

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6881 Dátum: 2012.04.11 09:42:58 »
Ki nem találtam volna...  ::)
 
Arra gondoltam, ült-e valaki az autóban, volt-e nyitva ablak. Vagy hogy egyáltalán hogy jött az ötlet, jogy ezt az igen fontos :D adatot megmérd...
2en ültünk, minden be volt zárva csak a "rádió volt kinyitva" Kéznél volt a mérőkészülék.

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6882 Dátum: 2012.04.21 21:49:48 »
Meghallgattam egy számot egy 2008-as honda Accordban, gyári 8 hangszórós alap hifivel, pendrive-ról, mp3 at, és utána ugyan ezt a saját kocsimban. Hát az eredmény  :cry:.

Ha csak fele olyan jót tudnik, az is jó lenne. Sokkal jobban élt, és körülvett a zene. Szerintetek sose lehet olyanom?
most, aki nem emlékezne:
Kenwood kdc bt 60u fej, Fusion reactor első szett, hátul gyári hangszórók még, első ajtók belseje, és kárpit is szigetelve, hátsó kárpit szigetelve. mélynyomó most nem volt bent. lehet, hogy ez is nagyon hiányzott?

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6883 Dátum: 2012.04.22 07:18:53 »
Meghallgattam egy számot egy 2008-as honda Accordban, gyári 8 hangszórós alap hifivel, pendrive-ról, mp3 at, és utána ugyan ezt a saját kocsimban. Hát az eredmény  :cry:.

Ha csak fele olyan jót tudnik, az is jó lenne. Sokkal jobban élt, és körülvett a zene. Szerintetek sose lehet olyanom?
most, aki nem emlékezne:
Kenwood kdc bt 60u fej, Fusion reactor első szett, hátul gyári hangszórók még, első ajtók belseje, és kárpit is szigetelve, hátsó kárpit szigetelve. mélynyomó most nem volt bent. lehet, hogy ez is nagyon hiányzott?
Hátsó hangszórókat szépen iktasd ki. Az accordban (2005ös-t ismervén), kalaptartón nagyoválok találhatóak, tehát picit több mélye van, mint normál hangszórók esetében, ezért érezhettél ott mély többletet. Egyébként nem ismerem a fusion cuccait, de nem hiszem, hogy nehéz lenne náluk jobbat találni. Esetleg nézz körül, használtan u-dimension Jr mélyközepeknek, illetve Pro Xt2 magasaknak, bár ezek aktív hajtást igényelnek, hogy tudásukat megcsillogtassák, de ha csak a fejről akarnád hajtani őket, akkor Elem3nt szett, amit érdemes megnézni.

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6884 Dátum: 2012.04.22 09:41:58 »
köszi a választ, megnézem. Csak a hangerő a különbség az aktív, és passzív rendszerek között, vagy van más is? Valahogy az a fő bajom, hogy halkan hallgatva nem tetszik amit hallok, csak viszonylag hangosan lesz jó. És az volt a fura a Hondában, hogy mindenhonnan jött a hang, és úgy volt jó.