Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1673603 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6840 Dátum: 2012.01.05 12:54:45 »
Sejtettem én, amikor beírtad a Piodat, hogy ez nem nekem való (túl sokat tud, túl jó rendszer kéne hozzá és túl drága). :) Azért köszi. 20-30-at szánok max a fejegységre és 40 körül ha van benne BT. Az elvárásaim a linkelt jelenlegi fejegységemet elnézve egészen alapok lehetnek.  :helpsmilie:  ::)

...bár tudnánk, milyen terméket takar a név...

http://www.carstyling.hu/buy_shower.php?id=255760

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6841 Dátum: 2012.01.05 13:07:33 »
...egyébként boltban egy ötössel drágább.


Ez mondjuk ismert márka és befér a keretbe is. Hogy a hangja milyen, az más kérdés. A színe konkrétan borzasztó, ha ez is kék. Nekem nem tudott vele megbarátkozni a szemem.

http://www.expressz.hu/szorakoztatoelektronika/autohifi/fejegyseg_autoradio/hirdetes-29597700/


Kár, hogy USA modell (igen, tudom, gyönyörű ló, kár, hogy egy lába hiányzik...  :D)

http://www.expressz.hu/szorakoztatoelektronika/autohifi/fejegyseg_autoradio/hirdetes-29585344/


Hmmm. Úgy tűnik, valaki eltérített valami USA-ba tartó teherszállító repülőgépet

http://www.expressz.hu/szorakoztatoelektronika/autohifi/fejegyseg_autoradio/hirdetes-29585122/



...de ez végre talán teljesíti a követelményeket...

http://www.expressz.hu/szorakoztatoelektronika/autohifi/fejegyseg_autoradio/hirdetes-29581444/

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6842 Dátum: 2012.01.08 19:57:44 »
Minimál elváráshoz szerintem EZ sem rossz. Kínai, persze, de azok közül még a normálisabbak közé tartozik. És van brútuszos változata is. Ja és olcsó.  :D

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6843 Dátum: 2012.01.09 00:28:20 »
Az szokott ezekkel a gond lenni, hogy ha netán szervízre van szükség garanciálisan, van-e, meg hogy alkatrésszel hogy állnak. Ha arra kéne, hogy valami zörögjön az autóban, mert el kell adni..... hát, akkor is meggondolnám, ne egy használt márkás alap fejet vegyek-e egy ötösért.

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6844 Dátum: 2012.01.09 14:03:10 »
Azért mertem ezt az ABM -et ajánlani, mert ennek rendes magyaroszági forgalmazói garanciája van és elég problémamentes darabok és hallgathatóak is.

Szmuki

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6845 Dátum: 2012.01.11 13:16:50 »
Sziasztok!

Valaki tudna nekem segíteni? Arra lennék kíváncsi hogy az autómba( Corolla 1.4 VVTI 2000évjárat Linea Terra ABS) a két első ajtóban milyen méretű hanszórók(átmérő) vannak? Mert ki szeretném cserélni de nem akarom kétszer szétszedni csak egyszer.

Előre is THX a válaszokat!

Üdv_Szmuki

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6846 Dátum: 2012.01.11 14:30:37 »
Nekem belement egy DLS PS6os szett.

16 cm átmérő, de lapos, beépítési méységre...
Gabe 254.

Szmuki

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6847 Dátum: 2012.01.11 14:35:07 »
Akkor 16cm-es a gyári ami benne van? Nem sok ez egy kicsit?

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6848 Dátum: 2012.01.11 14:36:39 »
Hát, nem mondom, hogy csont nélkül ment bele. De majd jönnek ide olyanok, akiknek frissebb a tapasztalat.
Gabe 254.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6849 Dátum: 2012.01.11 17:49:15 »
Akkor 16cm-es a gyári ami benne van? Nem sok ez egy kicsit?

Nem, gyárilag 13-as van benne, ráadásul úgy, hogy a hangszóró össze van illesztve az ajtókárpittal.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6850 Dátum: 2012.01.11 17:57:24 »
Ha 16 cm-st szeretnél bele, akkor kiemelőkeretet kell gyártanod, vagy ismerned olyat, aki nemrég upgrade-elt és van neki  :D, viszont ez esetben meg kell, hogy szabadítsd az ajtókárpitot a gyári bordáktól.

Ezt követően az lesz a bajod, hogy a 16-os új hangszóróid egy sokkal kisebb, vastag falú, apró lyukazású nyíláson keresztül vannak kapcsolatban a külvilággal.

De a pofáraesés még az előtt bekövetkezik: megveszed az új hangszórókat, és sokkal gyatrább hangzást kapsz, mint a gyáriakkal, és nem érted, miért. Hát azért, mert a harmatgyenge gyári fej harmatgyenge gyári végfoka a gyári papírmembrános hangszóró pillesúlyához van méretezve, ráadásul - rájössz arra is, hogy az ajtókárpit azért volt összedolgozva a hangszóró gyári kiemelőjének peremével, mert így az adott hangerőt sokkal kisebb teljesítményből ki lehetett hozni, hiszen a hangszóró előtt légtér el volt szeparálva a hangszóró mögött tértől...

No nem akkora orbitális copás az E11-be hifit építeni, mint amekkkorának most olvasod, de majdnem. Mindenesetre kétszer is érdemes végiggondolni, és nem árt némi állhatatosság hozzá. Végül ha érdemi eredményt akarsz elérni, úgyis ajtópanelt fogsz építtetni....  :devil:





Ja, a 13-as hangszóróhoz is kell ám kiemelőkeret, az se megy be a gyári helyére csak úgy ukkmukkfukk...  :censored:

Szmuki

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6851 Dátum: 2012.01.11 18:50:31 »
Akkor veszek 13cm-est, valamelyik oldalon láttam toyotába való keretet akkor ilyet is kell vennem.
Szétszedtem most délután a jobb oldalit. Elég fura megoldás hogy a hangszóró egybe van ezzel a 3 csavaros kerettel. Nem lehet kettészedni(vagy kiszedem a gyáriból a hangszórót valahogy).
Valami jó weboldalt tudtok? Ahol jó áron vannak autó hangszórók, ja és persze van futár, postai kiszállítás.

Tervbe van véve valami fejegység is(jelen esetben USB-s FM transzmitter-em van). De nem tudom mennyire komplikált hogy benne van a fedélzeti komputerbe a rádió. Mert még ha ki is veszem a kazettás magnót. oda valami átalakító is kell illetve levezetni az antennát valahogy.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6852 Dátum: 2012.01.12 09:53:35 »
De nem tudom mennyire komplikált hogy benne van a fedélzeti komputerbe a rádió. Mert még ha ki is veszem a kazettás magnót. oda valami átalakító is kell illetve levezetni az antennát valahogy.
Nem tudom az E11-ben hogy van, de az azonos korú Avensisben nem a komputerben van a rádió, hanem a magnó/rádió a komputer is.
Ezt előtte egyszerűen kipróbálhatod, ha lehúzod a kábeleket a rádióról. Szerintem jobb megoldás egy új fejegységet beépíteni az alatta lévő fakba - így marad a fed. comp. is.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6853 Dátum: 2012.01.12 15:08:22 »
Akkor veszek 13cm-est, valamelyik oldalon láttam toyotába való keretet akkor ilyet is kell vennem.
Szétszedtem most délután a jobb oldalit. Elég fura megoldás hogy a hangszóró egybe van ezzel a 3 csavaros kerettel. Nem lehet kettészedni(vagy kiszedem a gyáriból a hangszórót valahogy).
Valami jó weboldalt tudtok? Ahol jó áron vannak autó hangszórók, ja és persze van futár, postai kiszállítás.

Tervbe van véve valami fejegység is(jelen esetben USB-s FM transzmitter-em van). De nem tudom mennyire komplikált hogy benne van a fedélzeti komputerbe a rádió. Mert még ha ki is veszem a kazettás magnót. oda valami átalakító is kell illetve levezetni az antennát valahogy.

A hangszóróval kapcsolatban rossz hírem van: nem lehet a gyári hangszóró károsítása nélkül felhasználni a kiemelőkeretét, ráadásul ha erre szerelnéd rá az új hangszórót, az magas lenne a kárpit bordázatának, úgyhogy azt le kéne gyalulni (nálam mondjuk le is volt, míg benne volt). Ezzel buknád a gyári megoldás egyetlen előnyét.

A keret egyébként nem csavaos, hanem szegecselt, de ez jelen esetben részletkérdés, csak annyiban van jelentősége, hogy le kell fúrni.

Végül a fej. A dolog úgy néz ki, hogy a tulajdonképpeni komplett fejegységed az a magnó/CD-lejátszó, lent a középkonzolban, a fedkomp és a kijelző, meg a gombok, csak afféle vezetékes táv. Ennek megfelelően az antenna kábele is a középkonzol aljában lévő egységbe megy be, úgyhogy utólagos fej esetében ezzel nem lesz gondod. Viszont nem fogsz találni olyan gyártót, amelyik gyártott volna olyan átalakítót, amivel a gyári kijelzőt-gombokat lehetne használni (én legalábbis nem találtam), úgyhogy fejcsere esetén ott csak a fedkomp adatok fognak megjelenni, és nem lehet onnan az utólagos fejet vezéreli sem (viszont a fedkomp adatok megmaradnak, tehát lesz fogasztásod, átlagsebességed stb).

Ez van, akinek zavaró, mert nagyon le kell pillantani az útról és nem biztos, hogy tökéletesen látszik a kijelző, mert nagyon föntről látod. Engem jobban zavart a gyár fej hangminősége ennél, úgyhogy én egy pillanatig sem bánkódtam miatta. Opcionális megoldás lehet, hogy szerez az ember egy ráncfelvarrás előtti E11 fedkomp panel helyére illeszkedő DIN-keretet és puklit, és akkor a műszerfal tetején esz a fejegység - viszont nem lesz fedkomp és nagyon szem előtt lesz az új szerzemény.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6854 Dátum: 2012.01.24 22:02:50 »
Nocsak. Nem tán megválsz az RS-től...?  :eek:
Szó sincs róla. Nem vállnék meg tőle szívemhez nőtt, jól dolgozik, megtartom