Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1674310 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6705 Dátum: 2011.10.04 17:26:24 »
Igen, én is úgy gondolom hogy szétszedni, megjavítattni tuti nem lesz sokkal olcsóbb, mint venni egy új gagyit. Valóban a gagyiknak a szervízháttér a gyenge pontjuk. Nah mindegy, még agyalok, meg majd figyelek valami best buy akciót, most úgyis a téligumi lesz a következő nagyobb kiadás.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6706 Dátum: 2011.10.04 21:03:18 »
Sziasztok. Kérdésem lenne, remélem beleolvastok hifiguruk
Szóval arra lettem figyelmes (most hogy már tudok figyelmes lenni a zenehallgatáson kívül) hogy ha benn a garázsban áll az autó, be vannak zárva az ajtók (ablakok felhúzva) és kint is csend van, nem hallatszik be semmilyen háttárzaj, nem megy az autóban ventilátor stb. és lenémítom a zenét, akkor hallok egy folyamatos, halk sistergést a háttérben, olyan sssssssssssssss szerűt.
Ez független attól, hogy rajta van-e a gyújtás vagy nem és nem változik akkor sem ha megy a motor, csak akkor jobban kell fülelni, hogy észre lehessen venni. Ahogy olvasgattam (itt is) meg máshol is, nem a tipikus generátorzaj, olyanom szerencsére nincs. Viszont azt vettem észre, hogy ha a Gain-t nagyon feltekerem, akkor mintha kicsit jobban lehetne hallani, de ha teljesen letekrem a Gain -t akkor nem tűnik el teljesen, hanem egy minimális szinten megmarad és hallható. De nem tudom, hogy ezt mi okozhatja és hogyan lehetne megszüntetni.
Úgyhogy eben várnék némi tanácsot, ötletet tőletek. Előre is köszi.


Ja a csavart viszont ki tudtam szedni a váltó alól egy flexibilis szárú, mágneses csavarkiszedővel  :clap: áldassék a kedves, általam ismeretlen feltalálónak a neve   :yes:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6707 Dátum: 2011.10.04 21:19:18 »
Amit Te tapasztalsz, azt új híjják, alapzaj. Minden rendszerben van, de nem mindenhol hallható.

Próbáld ki azt, hogy szerzel egy olyan teszt CD-t amin van olyan track, amelyik digitális csend. Ott meghallgathatod, milyen a rendszer alapzaja. Nálam amikor jobban lehetett hallani, ennél a tracknél akkor is megcsendesedett, vagy legalábbis nem volt hallható, úgyhogy én hozzászoktam. Most nem is tudom, hogy nálam hallható-e...

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6708 Dátum: 2011.10.04 21:38:26 »
Ajjaj. Erre speciel pont nem gondoltam, de így azért nyugodtabb lettem. Kezdtem ideges lenni, hogy valamit elq...tam. 
És ha valamilyen hiper-szuper (értsd a jelenlegi Clarion APX -től jobb fajta) erősítőt tennék be, akkor annak is lenne ilyen zaja, csak esetleg halkabb?  ::)

Azt még elmondom, hogy ez a TS-E megeszi reggelire a korábbi Mac -et úgy mindenestől.  :D Hozzáteszem, teljesen megérdemelten és érthető módon.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6709 Dátum: 2011.10.04 21:59:44 »
Hát... valószínűleg az van, hogy ez a hangszóró vagy érzékenyebb, vagy jobba  felbontása, és ezért kezdted hirtelen hallani, amit eddig nem.

Na de miben jobb a Pioneer? Mit hallasz?

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6710 Dátum: 2011.10.04 22:15:10 »
...És ha valamilyen hiper-szuper (értsd a jelenlegi Clarion APX -től jobb fajta) erősítőt tennék be, akkor annak is lenne ilyen zaja, csak esetleg halkabb?  ::)

Ami jobb nekem, hogy a magas szint állítási lehetőséggel (visszavettem 3 db -t) nem ordítják szét a fejem a tolakodó magasak. Emellett az én fülemnek valahogy olyan (nem tudom sajnos szakszerűbben leírni) lágyabban hangzik és mintha sokkal kivehetőbb, kézzel foghatóbb lenne a színpad. A hangszereket jobban el tudom különíteni. Papíron nem érzékenyebb, hanem inkább "érzéketlenebb" mert ez 89 db, míg a Mac 91 db volt.
De még biztosan kell járódnia, mert azt mondták, hogy 60-80 óra amíg összejáródnak a dolgok és ekkor is fog változni valamennyire a hangja.
« Utoljára szerkesztve: 2011.10.04 22:16:48 írta Maxim »

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6711 Dátum: 2011.10.04 22:40:45 »
...És ha valamilyen hiper-szuper (értsd a jelenlegi Clarion APX -től jobb fajta) erősítőt tennék be, akkor annak is lenne ilyen zaja, csak esetleg halkabb?  ::)

Én mondtam, hogy vegyél alapból APA-t... de neeem, Neked az elég...  :D
Valamekkora alapzaj mindenképp lesz, maximum nem hallod. Ha a zenehallgatást nem zavarja, ne foglalkozz vele.

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6712 Dátum: 2011.10.05 09:33:46 »
Igen ebben igazad volt.   :flowers:
Csak amikor az erősítő vásárlásnál voltam egy korábbi APA verziót találtam, a  4320 –asat amibe nem mertem belevágni, mert javított volt és nem vállaltam be. Az APA 4360 –as pedig nem volt, csak teljesen újban ami 68ezret jelent. Most bezzeg van egy kiállítási darab, garanciával 38ért, fáj is a szívem érte.    :szemez:
Meg aztán az is hozzájárult a dologhoz, hogy nem is gondoltam arra, hogy azért egy elég jó szettet tudok majd beszerezni és egyébként az APX teljesítményével elégedett is vagyok, pusztán a teljesítmény miatt nem jutna eszembe lecserélni.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6713 Dátum: 2011.10.05 10:46:44 »
Annyiért azt meg kell venni.

Ne is a teljesítménye miatt fájjon a szíved érte, hanem azért, mert amelyik nagyobb teljesítményű, az általában stabilabb is egyúttal.

Azért azt nézd meg, hogy ugyanaz legyen a mérési metódus, mert vannak ám régi 4x30-as erősítők, amik sok mai 4x75-ösnek kifújják az orrát...

Jó példa az én erősítőm: a CEA2006 14,4V-on, 1% THD mellett adja meg az adatait, ami bűvös 4x123,5Watt. Hűha, milyen szépen hangzik, mi?

De van egy kis bibi: 14,4V nemigen van normál körülmények között egy autóban, az 1%-os THD-t meg simán meg lehet hallani. Úgyhogy ha kutakodik az ember, megtalálja a gyár a saját belső mérési metódusa szerint megadott teljesítményt is: ez 4x75W  ::) 13,5V-on mérve 0,05%THD mellett. Ez nem olyan szép adat, de legalább hihető...

Persze zárójelben még azért hozzáteszi, hogy ez a minimum, amit tud...

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6714 Dátum: 2011.10.05 21:05:52 »
tudjátok, hogy Budán, lehetőleg III. kerületben hol lehet kapni Soudaband szalagot?

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6715 Dátum: 2011.10.06 12:49:05 »
...jól látom, hogy ez építkezésnél használatos anyag...?  :whistling:

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6716 Dátum: 2011.10.09 09:59:12 »
...jól látom, hogy ez építkezésnél használatos anyag...?  :whistling:
Nem kell lebecsülni... az enyém is azzal van szigetelve, s nem panaszkodtál, hogy rosszul működött volna a szigetelésem.

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6717 Dátum: 2011.10.09 11:52:47 »
Na, rendeltem egy 15cmx10m-eset a 18. kerületi boltjukból, tegnap megcsináltam. Szép nem lett, de még sosem csináltam ilyet. ma megpróbáom visszaszerelni a Mammut mélygarázsában... :D

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6718 Dátum: 2011.10.09 14:58:19 »
Nem kell lebecsülni... az enyém is azzal van szigetelve, s nem panaszkodtál, hogy rosszul működött volna a szigetelésem.

Tudom, hogy autóhifiben használják. Csak azt nem tudtam, hogy házépítésben honos...  ::) Eddig még sosem néztem utána, csak hallottam, hogy így Soudaband, meg úgy Soudaband. Én azt gondoltam, hogy ez autóhifis cucc.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6719 Dátum: 2011.10.09 14:59:10 »
Tudom, hogy autóhifiben használják. Csak azt nem tudtam, hogy házépítésben honos...  ::) Eddig még sosem néztem utána, csak hallottam, hogy így Soudaband, meg úgy Soudaband. Én azt gondoltam, hogy ez autóhifis cucc.
Pedig mondtam, hogy ez jó kis vízszigetelő cucc.