Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1674355 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6690 Dátum: 2011.09.24 13:54:15 »
Helló!
kinéztem egy nakamichi mb-75-öt. Tud valaki infót, hogy ezek mennyire játsszák az írott cd-t. Van esetleg valakinek?
Prius 2 - a mosolygós autó.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6691 Dátum: 2011.09.29 07:52:03 »
Meglett végre a másik ajtó szigetelése is, bár némi utómunkálatot el kell végeznem rajta, mert úgy tűnik, nem figyeltem rá oda, hogy a lap ragadós hátoldala ne tapadjon rá az ajtónyitó rúdra. De mindegy, ez már később orvosolható. Úgyis rendbe kell rakni a forrasztásokat, mert ahogy most van, azt inkább mondanám taknyolásnak. Olyan rohadt nehéz bánni az ezüsttartalmú forraszanyaggal, hogy az valami rettenet. a végén már a régi pisztolyos forrasztóval melegítettem, de még úgy is alig lehetett megolvasztani. Ezt teljesen máshogy kell kezelni, és én nem jöttem rá, hogy hogyan. Mindegy, valahonnan lesz megfelelő teljesítményű páka, és akkor....  :devil: meg persze rendbe rakom ezt a kis ragaszkodó bitumendarabot is.  :sorcerer:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6692 Dátum: 2011.09.29 07:53:54 »
Helló!
kinéztem egy nakamichi mb-75-öt. Tud valaki infót, hogy ezek mennyire játsszák az írott cd-t. Van esetleg valakinek?


Nem tudom, mennyit segít a Nakamichi szempontjából, de az Alpine 7939-ese is boldogul az írott CD-vel (csak ne újraírható legyen), szerintem a Naka is fog...

smart2

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6693 Dátum: 2011.09.29 19:09:09 »
Gyári Toyo fejegységben turkált már olyan szinten valaki, hogy talált erősítetlen jelet, ahonnan sikerült levenni egy RCA alacsony szintű jelet még a szánalmas gyári végfok elől? Honnan tudta levenni a jelet?
Tudom barkácsolás, de nincs az a pénz h szétbarmoljam a középkonzolom nem  odaillő 2din-es fejjel.
Van egy barátom aki főállású műszerész, ha van valakinél egy 2004es Avensis fejegységnek egy kapcsolási rajza, az ossza meg velem légyszi.
Nagyon megköszönném.
Mate
Avensis T25 sedan 2.0 liter, benzin->147lóerő!

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6694 Dátum: 2011.09.29 19:20:21 »
... valahonnan lesz megfelelő teljesítményű páka, és akkor...

Szerintem ez a kulcs szó a dologban. Rendes páka. Én is ahogy a múltkor forrasztgattam, kínlódtam egy ideig a kis műszerész pillanat-forrasztó pisztollyal, de aztán elővettem a régi forrasztópákát és azzal szuperül meg lehetett folyatni a forraszanyagot és minden ok lett.  :szemez:
Keress egy 50 W körüli pákát, az már elég lesz az 1-1.5 mm -es forrasztó ónhoz.  :)

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6696 Dátum: 2011.09.29 20:50:33 »
... valahonnan lesz megfelelő teljesítményű páka, és akkor...

Szerintem ez a kulcs szó a dologban. Rendes páka. Én is ahogy a múltkor forrasztgattam, kínlódtam egy ideig a kis műszerész pillanat-forrasztó pisztollyal, de aztán elővettem a régi forrasztópákát és azzal szuperül meg lehetett folyatni a forraszanyagot és minden ok lett.  :szemez:
Keress egy 50 W körüli pákát, az már elég lesz az 1-1.5 mm -es forrasztó ónhoz.  :)

Igen ám, csak nem árt, ha máshol sem olvad le sem műanyag, sem bevezetőszál stb...  ::) Gyakorlat kell ehhez. Rendes ónnal nincs gondom, ezzel jópár forrasztást el kéne még rontanom...  :devil:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6697 Dátum: 2011.09.29 20:54:25 »
jo ez valamire?
haver ezt nézte ki a 9személyes vitoba :wacko:
http://www.google.hu/search?tbm=isch&hl=hu&source=hp&biw=1366&bih=575&q=jbl+bass+pro+2&gbv=2&oq=jbl+bass&aq=1S&aqi=g1g-S9&aql=&gs_sm=c&gs_upl=900l4558l0l6254l8l8l0l0l0l0l292l1866l0.1.7l8l0

Amibe ez kerülni szokott, annyiból általában kijön egy jobb minőségű erősítő, plusz mélyláda. Vagy ugyanilyen minőség olcsóbban. Persze létjogosultsága van, de sokat nem szabad tőle várni.

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6698 Dátum: 2011.09.29 20:58:18 »


Amibe ez kerülni szokott, annyiból általában kijön egy jobb minőségű erősítő, plusz mélyláda. Vagy ugyanilyen minőség olcsóbban. Persze létjogosultsága van, de sokat nem szabad tőle várni.
nem tágít, ez kell neki......... nem nagy igénye van amugy ilyen téren.........39.000Ft ba került, igaz  ez pont befér az ülés alá és ez neki  a fö szempont.
pedig 30 ba odaadnám neki a pyle 600W os erösitömet és 300 W os pyle mélyládámat :devil:
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6699 Dátum: 2011.09.29 23:03:41 »


Amibe ez kerülni szokott, annyiból általában kijön egy jobb minőségű erősítő, plusz mélyláda. Vagy ugyanilyen minőség olcsóbban. Persze létjogosultsága van, de sokat nem szabad tőle várni.
nem tágít, ez kell neki......... nem nagy igénye van amugy ilyen téren.........39.000Ft ba került, igaz  ez pont befér az ülés alá és ez neki  a fö szempont.
pedig 30 ba odaadnám neki a pyle 600W os erösitömet és 300 W os pyle mélyládámat :devil:

Na ez az. Én épp nemrég vettem egy barátomnak egy GTO 75.4-et, meg egy GTO 1060BR-t a családból - negyvenezerért. És hát erre már komplett hifit is lehetne alapozni.... MIndegy, mindenkinek megvan a maga agylövése. Jó lesz, örülni fog neki, mer buhog.  :lol:

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6700 Dátum: 2011.09.30 09:25:11 »
Igen ám, csak nem árt, ha máshol sem olvad le sem műanyag, sem bevezetőszál stb...  ::) Gyakorlat kell ehhez. Rendes ónnal nincs gondom, ezzel jópár forrasztást el kéne még rontanom...  :devil:

Azért ettől nem olvasztasz le semmit, hidd el. Én sem tettem. Nem hinném, hogy annyira pancser vagy, hogy szétkened vele a vezetékszigeteléseket is. Ha meg mégis, akkor az a pillanatforrasztóval is sikerülni fog  ;)

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6701 Dátum: 2011.10.03 12:05:26 »
Helló!
kinéztem egy nakamichi mb-75-öt. Tud valaki infót, hogy ezek mennyire játsszák az írott cd-t. Van esetleg valakinek?

Fiatal korában elboldogul vele, kérdés most milyen állapotban van benne a lézerdióda.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6702 Dátum: 2011.10.03 19:31:21 »
Sziasztok, asszem elkezdett haldokolni a fejegységem (Kenwood KDC-W427) . A keretéről már le volt törve egy pöcök amikor megvettem az autót, így az a kesztyűtartóban pihen. Viszont van hogy kikapcsol (vagy nem kapcsol be), ezt talán még megoldaná egy kis alkohol az érintkezőknél. Viszont leírásában szerepel az újraírható CD lejátszása, amit nekem még nem sikerült megetetnem vele.
Kérdésem hogy lehet/érdemes ezeket valahogy megtisztítani, ha nem, akkor van e valami ellenjavallat a hipermarketekben kapható akciós 10e Ft-os fejegységekkel szemben, ami már ismeri az USB-t, SD kártyát, talán a bluetooth-t is.
Nem tervezek semmi komolyabb HiFi-t a kocsiba, autópályán szoktam csak hallgatni elalvás ellen  ::).
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6703 Dátum: 2011.10.04 08:13:45 »
Sziasztok, asszem elkezdett haldokolni a fejegységem (Kenwood KDC-W427) . A keretéről már le volt törve egy pöcök amikor megvettem az autót, így az a kesztyűtartóban pihen. Viszont van hogy kikapcsol (vagy nem kapcsol be), ezt talán még megoldaná egy kis alkohol az érintkezőknél. Viszont leírásában szerepel az újraírható CD lejátszása, amit nekem még nem sikerült megetetnem vele.
Kérdésem hogy lehet/érdemes ezeket valahogy megtisztítani, ha nem, akkor van e valami ellenjavallat a hipermarketekben kapható akciós 10e Ft-os fejegységekkel szemben, ami már ismeri az USB-t, SD kártyát, talán a bluetooth-t is.
Nem tervezek semmi komolyabb HiFi-t a kocsiba, autópályán szoktam csak hallgatni elalvás ellen  ::).

Megtisztítani kizárólag szervízben. A tisztító CD-ket ez esetben (meg gyanítom, minden más esetben is) el kell felejteni, arra jók, hogy a kefével leszedjék a koszt (bizonyos modelleken látszik a kefe által megtett kör a "tisztítás" után), és jobb esetben összekenjék vele a lencsét, rosszabb esetben összekarcolják.

A hipermarketben kapható akciós 10e Ft-os fejegységekkel kapcsolatban abban az esetben nincs ellenjavallat, ha az valamelyik nagyobb gyártó akciós terméke. No nem a hangminőség miatt, az ebben az árkategóriában nem követelmény, sokkal inkább azért, mert annak legalább van szervízháttere, tudod érvényesíteni a garanciát, bármi gond van, és ha alkatrész, vagy tartozék kell, az utánrendelhető legalább egy kis ideig.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6704 Dátum: 2011.10.04 17:22:03 »

Kérdésem hogy lehet/érdemes ezeket valahogy megtisztítani,

Ha szét tudod szedni, akkor egy fültisztító vatta és némi izopropil alkohol segítségével megtisztíthatod a lézerdióda optikáját. Egy műszerész esetleg rá tud mérni a fejáramra, azt is lehet állítani, és bizonyos típusokhoz lehet nem túl drágán komplett kiolvasó részt is kapni a 10 000 forintos áron belül. Nem tudom, hogy a te fejegységedre is gaz-e a harmadik opció, de az első kettő biztosan.