Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1674266 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6615 Dátum: 2011.07.21 15:05:31 »
Láttatok már ilyet?

Néhányat személyesen, néhányat online. Itt van egy kalapnyi variáció, érdemes megnézegetni:
http://simplicity.elitecaraudio.org/

Azon a lényegen túl, amit Ear leírt, figyelj arra, hogy ha a csomagtartód aljába hangszórót szerelsz, az mindenképp érinti az autó praktikumát. Én is gondolkodtam ezen a megoldáson, de végül bármilyen mutatós is tud lenni egy igényesen kidolgozott "pótkerék-szub", lebeszéltem magam róla: macerás, érzékeny, drága, rugalmatlan, nem garantált a siker. Most egy zárt, nem túl nagy, 30 liter körüli ládám van, szintén E12 hatch, és így is röhögve befér a kocsiba egy nagy bevásárlás, vagy 3 személy egy heti cucca. Ha meg nagyon útban lenne, lecsatlakoztatom a két kábelt, és helyreállt a gyári funkció.

Ha nagyon nem akarsz csomagteret veszíteni, egy anyósülés alá dugott, jobbféle aktív szubbal is ki lehetsz segítve.

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6616 Dátum: 2011.07.21 21:01:26 »
:D  :clap:

Örülök, hogy nem akkora butaság. Ha kiszámolom a pótkerék helyének méretét, kiszigetelem, hogy a szerszámtartó rekeszek már ne legyenek benne a játékban, akkor már tudom, hogy kb mekkora/milyen  mélyet válasszak? és egy teljesen zárt láda legyen, vagy reflex? vagy ezt is a hangszóró paraméterei határozzák meg?

Nekem nagyon útban van a láda a kocsiban, főlleg, ha vándorol, és kiszakítja magát a zsinorjaiból. És sűrűn kell vinnem a nyomdába B1 méretű papirokat, ami pont beférne ülés lehajtás nélkül szerintem.

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6617 Dátum: 2011.07.21 21:16:40 »
:D  :clap:

Örülök, hogy nem akkora butaság. Ha kiszámolom a pótkerék helyének méretét, kiszigetelem, hogy a szerszámtartó rekeszek már ne legyenek benne a játékban, akkor már tudom, hogy kb mekkora/milyen  mélyet válasszak? és egy teljesen zárt láda legyen, vagy reflex? vagy ezt is a hangszóró paraméterei határozzák meg?

Nekem nagyon útban van a láda a kocsiban, főlleg, ha vándorol, és kiszakítja magát a zsinorjaiból. És sűrűn kell vinnem a nyomdába B1 méretű papirokat, ami pont beférne ülés lehajtás nélkül szerintem.

HB-ba zárt ládát tennék, azaz nekem az van
trapéz alaku, és pont felfekszik a hátulja az üléshez........... valamint lehet kapni tépözáras kitámasztokat és nem fog vándorolni.
bár a súlyánál fogva igy sem mozog :D
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6618 Dátum: 2011.07.22 08:26:11 »
vagy ezt is a hangszóró paraméterei határozzák meg?


Igen.

Dr. Genya

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 55
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6619 Dátum: 2011.07.22 12:29:59 »
:D  :clap:

Örülök, hogy nem akkora butaság. Ha kiszámolom a pótkerék helyének méretét, kiszigetelem, hogy a szerszámtartó rekeszek már ne legyenek benne a játékban, akkor már tudom, hogy kb mekkora/milyen  mélyet válasszak? és egy teljesen zárt láda legyen, vagy reflex? vagy ezt is a hangszóró paraméterei határozzák meg?

Nekem nagyon útban van a láda a kocsiban, főlleg, ha vándorol, és kiszakítja magát a zsinorjaiból. És sűrűn kell vinnem a nyomdába B1 méretű papirokat, ami pont beférne ülés lehajtás nélkül szerintem.

Nekem is régen nagyon be volt építve a csomagtér, de az asszony nyaraláskor plafonig pakolja a kocsit (mikrón és a hűtőn kívül mindent viszünk) így hát elkezdtem vadászni lapos hangszóró után (így lett Phase Linear Aliante 12 SI Limited egy Audison VRX 4.300-zal). Az idén pedig a minimal stílust követem (U-Dimension RM 208SL sub 8 literes ládában és egy low end Singnat erősítő  (majd egyszer Genesis Five channel lesz) a megfordított pótkerékben). Így gyakorlatilag megmaradt a csomagtartóm teljesen. Ami mélyet nyom a kis 20 centis az bőven elég a normális zenehallgatáshoz.

[a csatolmányt egy admin törölte]
Corolla E12 1.4 VVTi

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6620 Dátum: 2011.07.22 12:33:08 »
A jobb fölső kép az nagyon tetszik. Erőt veszek magamon, és kiszámolom a benthagyott, megfordított pótkerékkel elérhető űrtartalmat is. Bár nekem nem kell a pótkerék, úgyis lapos, van defekt spray, meg toyota assistance.

Dr. Genya

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 55
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6621 Dátum: 2011.07.22 12:41:04 »
A jobb fölső kép az nagyon tetszik. Erőt veszek magamon, és kiszámolom a benthagyott, megfordított pótkerékkel elérhető űrtartalmat is. Bár nekem nem kell a pótkerék, úgyis lapos, van defekt spray, meg toyota assistance.

A jobb felső képen kb 10-12 cm-rel meg lett emelve a csomagtartó, ugyanis a sub ládája rajta volt a pótkeréken, így a többit hozzáemeltem (akkor még nem volt megfordítva a pótkerék). A láda úgy emlékszem kb 15-16 liter volt.
Corolla E12 1.4 VVTi

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6622 Dátum: 2011.07.22 13:02:45 »
úú!! de ez is: http://www.diymobileaudio.com/forum/diyma-member-build-logs/84949-2010-sti-stealth-sq-install-slight-twist.html nagyon tetszik. kicsit kevés a géppark, és a türelem hozzá, de kitalálom, ezt. Mennyibe kerülhet egy ilyesmi mélynyomó?

Dr. Genya

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 55
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6623 Dátum: 2011.07.22 13:11:44 »
úú!! de ez is: http://www.diymobileaudio.com/forum/diyma-member-build-logs/84949-2010-sti-stealth-sq-install-slight-twist.html nagyon tetszik. kicsit kevés a géppark, és a türelem hozzá, de kitalálom, ezt. Mennyibe kerülhet egy ilyesmi mélynyomó?

Ezt a Stereo integrity subot 170$-ért láttam a neten.
Szerintem U-Dimension RM 210 SL-t vegyél (55-60 ezer körül van újonnan, de használtan lehet találsz 30-ért). Ajánlott zárt láda neki 18-26 liter.
« Utoljára szerkesztve: 2011.07.22 13:17:48 írta Dr. Genya »
Corolla E12 1.4 VVTi

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6624 Dátum: 2011.07.22 13:22:12 »
A tippet köszönöm, de ennyit nem költenék rá semmiképpen.

vagy ezt: https://www.sal.hu/termeklap.aspx?term_id=8001
vagy ezt: https://www.sal.hu/termeklap.aspx?term_id=8148
választanám, nekem ennyit ér ez a játék.

Dr. Genya

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 55
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6625 Dátum: 2011.07.22 13:42:35 »
A tippet köszönöm, de ennyit nem költenék rá semmiképpen.

vagy ezt: https://www.sal.hu/termeklap.aspx?term_id=8001
vagy ezt: https://www.sal.hu/termeklap.aspx?term_id=8148
választanám, nekem ennyit ér ez a játék.

Ha ebből az árkategóriábó akarsz építeni akkor inkább az MNC-t javaslom. Nézd meg az MNC Spidershoxx szériát. (Az U-dimensiont koppincsolták le egy az egybe). A 25 centis 8000.- a 30 centis 9000.-. A forgalmazása áprilisban megszűnt, de pár boltban még biztosan találsz.
Corolla E12 1.4 VVTi

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6626 Dátum: 2011.07.22 15:31:01 »
oké, nézem. tudom, hogy minden audiofil a fejét fogja ettől a kategóriától, de többet nem szánok egy kísérletre. Ha ez az mnc marad, akkor megfelelő a hely a pótkerékkel együtt a gödörben, vagy pótkerék nélkül legyen?

Dr. Genya

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 55
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6627 Dátum: 2011.07.22 16:27:42 »
oké, nézem. tudom, hogy minden audiofil a fejét fogja ettől a kategóriától, de többet nem szánok egy kísérletre. Ha ez az mnc marad, akkor megfelelő a hely a pótkerékkel együtt a gödörben, vagy pótkerék nélkül legyen?


Ez sok mindentől függ. Először is tudni kellene a Spidershoxx-ok TS paramétereit, hogy ládaméretet lehessen hozzá számolni. (A neten semmit nem találtam, meg hallotam olyat is hogy az mnc TS paraméterei nem mindig fedik a valóságot, úgy hogy talán a próba a legbiztosabb). És utána el kell döntsd, hogy 20, 25, 30 centist szeretnél. Szerintem pótkerékkel maximum a 20-as jöhet szóba, mert a 25-öshöz szvsz 15-18 liter biztos kell. Persze attó is függ, hogy megemeled-e a csomagtartó alját, mint ahogy nekem volt és így nyerhetsz sok sok litert.
Corolla E12 1.4 VVTi

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6628 Dátum: 2011.07.22 16:48:50 »
Na. nem vagyok egy gépállat matekból, de ha jól számoltam, akkor pótkerék nélkül 73Liter körül van a hely, pótkerékkel meg durván 12Liter.
(kerék nélkül 60cm es átmérőt, és 26cm-es magasságot számoltam, kerékkel meg csak a kerék belső méretét vettem alapul, ami 32cmes átmérőt, és 15cm es magasságot jelent. )

És időközben arra jöttem rá, hogy megemelni nem szeretném a cuccot, így csak a pótkerék nélküli felállás jöhet szóba. ahoz meg már kicsi ez az mnc gondolom.

Dr. Genya

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 55
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6629 Dátum: 2011.07.22 18:16:22 »
Na. nem vagyok egy gépállat matekból, de ha jól számoltam, akkor pótkerék nélkül 73Liter körül van a hely, pótkerékkel meg durván 12Liter.
(kerék nélkül 60cm es átmérőt, és 26cm-es magasságot számoltam, kerékkel meg csak a kerék belső méretét vettem alapul, ami 32cmes átmérőt, és 15cm es magasságot jelent. )

És időközben arra jöttem rá, hogy megemelni nem szeretném a cuccot, így csak a pótkerék nélküli felállás jöhet szóba. ahoz meg már kicsi ez az mnc gondolom.

Jól számoltad a 73 litert. Azt ajánlom, hogy mindenképp dobozt építs a pótkerék helyére (tehát ne egy lapot rakj a pótkerékhelyre és abba a hangszóró).Az aljára 18 mm MDF lap, azután rá 18mm-es MDF gyűrűkből kiépítheted az oldalfalakat huszonakárhánycentisre, a teteje szintén 18 mm-es MDF. Esetleg még erre rá egy 10 mm-es MDF lap pluszba, így szépen síkba tudod hozni a hangszóró szélét. Ez az MDF-es gyűrűs téma nem olcsó (inkább drága), de így tudod legjobban kihasználni a rendelkezésre álló helyet, mert így marad kb. nettó 40-45 litered tehát a 30 centis is mehet bele bátran.
Corolla E12 1.4 VVTi