Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1673786 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6600 Dátum: 2011.07.16 03:39:24 »
Ma először igazán meghajtottuk a hifit a kocsiban: Tokaj, Hegyalja fesztivál, hangolásképp és levezetésképp Slayer, Queensryche, Pantera, Prong, Megadeth, ilyenek. Disznó nagyot szól nagy hangerőn.  :1eye: És nem fárasztó, nem zsong tőle az ember feje, nem halkítana minduntalan rajta. Most nagyon teccik. Örültem, értő fülű utasok is örültek, mindenki örült. Egy baj van csak: gyors lábdobhoz lassú a szub, úgyhogy már látom, mi lesz ennek a vége.  :innocent:  :devil:

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6601 Dátum: 2011.07.16 08:32:33 »
Ma először igazán meghajtottuk a hifit a kocsiban: Tokaj, Hegyalja fesztivál, hangolásképp és levezetésképp Slayer, Queensryche, Pantera, Prong, Megadeth, ilyenek. Disznó nagyot szól nagy hangerőn.  :1eye: És nem fárasztó, nem zsong tőle az ember feje, nem halkítana minduntalan rajta. Most nagyon teccik. Örültem, értő fülű utasok is örültek, mindenki örült. Egy baj van csak: gyors lábdobhoz lassú a szub, úgyhogy már látom, mi lesz ennek a vége.  :innocent:  :devil:
Csak nem element 12" zárt ládában? :) Szólhattál volna, hogy a környéken jársz  :innocent:
« Utoljára szerkesztve: 2011.07.16 09:00:40 írta taby »

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6602 Dátum: 2011.07.16 10:47:26 »
Sajnos nem valószínű, hogy tudok menni....  :no: Egyszer már kiszámoltam, és vagy éppen nyaraláson vagyok, vagy készenlétben.  :ph34r:
...viszont pont Te vagy az, akinek bármikor van rá lehetősége...  ;) :D

Szerintem, ha ráérsz, gyere be hozzám, és megejtjük, oké??
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6603 Dátum: 2011.07.16 11:30:53 »
Csak nem element 12" zárt ládában? :) Szólhattál volna, hogy a környéken jársz  :innocent:

Felmerült a gondolat.   :whistling:

Szóltam volna, ha idő lett volna, de hárman voltunk, erőltetett menetben: fél 9-kor tudtunk indulni, 11-kor koncert, utána jöttünk egyből haza, mert cimborának ma lagzis programja van.

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6604 Dátum: 2011.07.16 11:45:42 »
Ma először igazán meghajtottuk a hifit a kocsiban: Tokaj, Hegyalja fesztivál, hangolásképp és levezetésképp Slayer, Queensryche, Pantera, Prong, Megadeth, ilyenek. Disznó nagyot szól nagy hangerőn.  :1eye: És nem fárasztó, nem zsong tőle az ember feje, nem halkítana minduntalan rajta. Most nagyon teccik. Örültem, értő fülű utasok is örültek, mindenki örült. Egy baj van csak: gyors lábdobhoz lassú a szub, úgyhogy már látom, mi lesz ennek a vége.  :innocent:  :devil:

Már vártam a tapasztaltakról az élménybeszámolót.  ;)
Pontosan melyik típusú Hollywood erősítőkre cseréltél? Mert láttam az adok-veszekben, hogy a korábbi mindkét mDim erősítőd eladó.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6605 Dátum: 2011.07.16 15:02:03 »
Sajnos nem valószínű, hogy tudok menni....  :no: Egyszer már kiszámoltam, és vagy éppen nyaraláson vagyok, vagy készenlétben.  :ph34r:
...viszont pont Te vagy az, akinek bármikor van rá lehetősége...  ;) :D

Szerintem, ha ráérsz, gyere be hozzám, és megejtjük, oké??

Én most három hétig biztosan nem járok arra, a hátam közepe nem kívánja.  :D
De az ebédlőben jól összenéztünk a múltkor is....  :flowers:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6606 Dátum: 2011.07.16 15:05:46 »
És nagy bánatom van. Szigetelés legközelebb augusztusban esélyes.  :cry: Sajnos addig nem lesz hely, az utcán meg nem akarom szétkapni az autót.

Vagy bévariációként haza hozom Gyöngyösre, de itt meg teljesen magamra vagyok utalva, viszont én szeretném tudni, hogy azok, akik ezzel foglalkoznak, mit hogyan csinálnak és miért.... úgyhogy itt állok szabadságon, kezemben a Dynamat lapokkal, tengernyi idővel, és jó esély van rá, hogy nem fogom tudni megcsinálni....  :censored:  :surrender: :helpsmilie:

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6607 Dátum: 2011.07.16 16:03:34 »
Pontosan melyik típusú Hollywood erősítőkre cseréltél? Mert láttam az adok-veszekben, hogy a korábbi mindkét mDim erősítőd eladó.

Ezek a tök olcsó négy- ill. kétcsatis erősítők. Asszem HXA45 és HXA20 a típusuk, de nem esküszöm meg rá. Állat jók. Újonnan picit nyers volt a négycsatis, olyan 100-150 üzemóra lehetett benne, mire igazán életre kelt, lenyugodott, kiszélesedett. A Jr sem volt rossz, sőt, az egy elég jó sorozat, de ez dinamikában, felbontásban, sávszélességben is többet tud, mint a Jr, miközben hasonlóan hallgatható, csöppet sem tolakodó, nyomulós. A dög sem belőle jön, hanem a zenéből. Viccesen olcsó, viccesen kicsi, ezért a pénzért egyedül a ház dizájnjába lehet belekötni (az elsőre egypálcás, látszik, hogy a projekt keretét nem a formatervezés vitte el). A Jr-ek vitathatatlanul szebbek, amúgy meg inkább az excursionre szavazok. A kétcsatisat még nem volt sok időm megismerni, egy biztos: teljesítmény van benne sz4rásig. A járatással egyre erősebb, beszerelés óta 2dB-t húztam le a szubcsatorna jelszintjén.

Már csak a kétcsatis Jr van meg, ha minden igaz, ma vagy holnap az is megy.

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6608 Dátum: 2011.07.17 11:32:36 »
Megnéztem őket. Ahogy látom elég jó teljesítményűek ezek és ami nekem nagyon szimpi, az a kicsi méretük.  :)
Most nálam is belém bújt a kisördög, mert láttam egy Audison LRX4.300 -asat, (vagy egy SR 4-est) elég biztató áron. Teljesítményben nem sokkal múlj felül a Clarion APX -et, viszont minden másban eléggé. És méretben is ideálisabb lenne az ülés alá. Nem tom, elmegyek nyaralni, aztán ha hazajöttem meglátom mi legyen (már ha még meg lesz addig)  :hug:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6609 Dátum: 2011.07.18 09:49:19 »
Megnéztem őket. Ahogy látom elég jó teljesítményűek ezek és ami nekem nagyon szimpi, az a kicsi méretük.  :)
Most nálam is belém bújt a kisördög, mert láttam egy Audison LRX4.300 -asat, (vagy egy SR 4-est) elég biztató áron. Teljesítményben nem sokkal múlj felül a Clarion APX -et, viszont minden másban eléggé. És méretben is ideálisabb lenne az ülés alá. Nem tom, elmegyek nyaralni, aztán ha hazajöttem meglátom mi legyen (már ha még meg lesz addig)  :hug:


...arra azért figyelj oda, hogy az SRX az Audisonnál a belépő széria. Nem tudom, milyen, nem hallottam, de Te is inkább kösd be, mielőtt üzletet kötsz.



Ajj, egyébként nálam is ott kuncogott a vállamon a kisördög. Volt egy hirdető, aki a nála lévő Px600.2-t 300.4-re cserélte volna - szőrben.  :eek: Plusz volt a neten feltéve egy BPx500.1-es kicsi Crown, valami 35-ért. Csak azzal tudtam magam lebeszéli, hogy ennek is kéne vagy 10-12-ért tápkábel, de nem is ez volt a fő érv, hanem hogy nincs hova tennem. Pedig majd megevett a kíváncsiság, hogy milyen lehet a kétcsatornás

Ja ráadásul ugye az akksi se bírná a nyúzást. Most is az van, hogy felhangosítom (pedig ez erősebb, mint a gyári akku), és olyan fél perc után hallani, hogy az akku köszöni, de neki ebből elég: összeesnek a dinamikacsúcsok, puffogóssá válnak a dobütések. Szóval mielőtt bármi monoblokkba beleugranék, ezt azért orvosolni kellene.... de azért a csábítás óriási volt, még az is eszembe jutott, hogy nem használok szubot, csak meglegyen, de amíg nem hallom, hogy milyen az autó kiszigetelve, ilyen döntést nem merek hozni.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6610 Dátum: 2011.07.18 12:14:51 »
...láttam egy Audison LRX4.300 -asat...

Ahogy wolfman írja, ez náluk az alja, lényegi különbségre ne számíts.

Menj el Gyurihoz, próbáljatok be egy hollywoodot. (Jöhetsz hozzám is, ha van pár órád, kikapjuk az ülést meg az egész kócerájt.)

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 522
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6611 Dátum: 2011.07.18 21:38:13 »
Ismerösnek keresek olyan embert Pesten aki Mélynyomót szépen be tud kötni szóval igényesen csinálja :)
Ha esetleg van kérlek írjátok meg pm-ben :)

Meg mennyit szánsz rá. Mert van igényes szaki, csak meg is kell őt fizetni  :szemez:
De teljesen profi az ürge.

A Pénz szerintem nem okoz gondot, a lényeg az hogy igényes legyen. Konkrétabbat nem tudok, annyit mondott hogy mélynyomót akar beszereltetni, gondolom akkor erösítö is meg kábelezés is
Just drive for fun

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6612 Dátum: 2011.07.18 23:37:01 »
...vagy ha már mindenképpen, akkor belenézhetsz egy APA-t is... Olvastam a tesztjét, egész jókat írtak róla. Még a píárdumán is átütött, hogy ez nem rossz darab

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6613 Dátum: 2011.07.21 11:17:03 »
Sziasztok!

Biztos találkoztatok ilyen igénytelen megoldással, ezért kérdem a véleményeteket. Jelenleg egy überkirály M.N.C Band-pass ládám van, amit szeretnék leváltani egy olyan megoldással, hogy bótorlapból vágok csomagtértálcát, abba süllyesztek valami 25-30cm mély hangszórót, meg esetleg egy bass reflex lyukat, hogy bele tudjon esni a kosz tissztességesen, és kiveszem a pótkereket, esetleg az alját kibitumenezem. Láttatok már ilyet? ha lehet rosszabb az M.N.C nél, akkor rosszabb lesz?

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6614 Dátum: 2011.07.21 11:21:53 »
Sziasztok!

Biztos találkoztatok ilyen igénytelen megoldással, ezért kérdem a véleményeteket. Jelenleg egy überkirály M.N.C Band-pass ládám van, amit szeretnék leváltani egy olyan megoldással, hogy bótorlapból vágok csomagtértálcát, abba süllyesztek valami 25-30cm mély hangszórót, meg esetleg egy bass reflex lyukat, hogy bele tudjon esni a kosz tissztességesen, és kiveszem a pótkereket, esetleg az alját kibitumenezem. Láttatok már ilyet? ha lehet rosszabb az M.N.C nél, akkor rosszabb lesz?

Persze láttam(unk). Méretezni kéne. Meg kell tudni a kiválasztott mélyhangszóró Thiele-Small paramétereit, vagy gyári ajánlását, hogy mégis mekkora és milyen dobozba való, aztán ki kell számolni, hogy tudsz-e közelítőleg akkorát a csomagtérben leválasztani. Rendes rezgéscsillapítás kell, és majdnem biztos, hogy csak jó minőségű, kifejezetten zárt dobozba való hangszórónak elegendő litert fogsz tudni leválasztani, ami igényli a korrekt erősítőteljesítményt is.

Jobb lesz-e mint az MNC bandpass? Ha jól csinálod meg, akkor persze hogy az, ha nem akkor nem tudom, azért egy bandpass láda meg a MNC az tényleg valahol az autóhifi legalja környékén van.