Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1673812 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6525 Dátum: 2011.06.10 20:24:07 »
Pár szóban összeszedem, a minap mit tanultam Gyuritól. Nem világmegváltás, csak egy érdekes tapasztalás. Semmi filozófia, nehogy valaki túl komolyan vegye...

Szóval. Vittem direkt pár jó hangzású, itthoni rendszereken is jól szóló, általam ismert lemezt, hogy ha arra kerül a sor, meg tudjam hallgatni a végeredményt. Gyuri ebből egy db-ot hagyott meghallgatni 2 szám erejéig. (Egyébként a Queensryche "Promised Land" című lemeze volt, 3. és 10. trackek, mindkettő baromi jó nóta, sőt, az egész lemez zseniális, én szóltam.) Aztán aszongya, őt nem érdeklik most a jól szóló lemezek, keressünk olyat, ami egy átlagos rendszeren szarul szól. Na, ez lett egy Máté Péter: ahogy visszaemlékszem a mátépéteres tapasztalataimra, erőtlen, koszos, szokolrádiós hangzásuk volt. Hát a nagy lóf...ülét! Olyan részleteket vettek fel az analóg korszakban, hogy csak na. (Mondjuk ezt már egy pár korabeli jazz- ill. rock-lemeznél hallottam, csak a magyar produktumokról nem volt ilyen irányú tapasztalásom.) Olyan levegője van egy Máték Péter felvételnek, hogy csak na. Olyan színpad, hogy csak na. Háromdé. Elöl énekel, mögötte vokáloznak. Harry Belafonte dettó, ott konkrétan látod magad előtt a ***it, ahogy a Carnegie Hallban kint áll a színpad elején, és mögötte valahol 4-5 méterrel áll az énekkar, balra a bőgős, jobbra a gitározós, te meg a színpad _alatt_ ülsz kb. 1-másfél méterrel, tapsnál a tapsoló közönség közepében. És ezek a zenék egy átlagos rendszeren _rosszul_ szólnak. Gyengék, hol a dög belőlük, ugye. Hát ott van az. Csak az átlagos rendszer nem arra van kitalálva, hogy temérdek részletet megmutasson, tisztes dinamikával, korrekt térrel. Szóval ezek egy átlagos rendszeren nem szólnak jól.

Nálam viszont egészen tűrhetőek, úgyhogy most borzasztó elégedett vagyok. A torzított gitárok továbbra sem szakítják szét a vesém, de a fent említett muzsikákat, vagy egy Michael Bublét, Eva Cassidyt, Pink Floydot, vagy a fent említett Queensryche-ot tök hitelesen interpretálják. Tudom, hogy ez sem hibátlan, hangyányit kevesebb a dög, a gitár, mint amit szeretnék, de hála az égnek, egy mákszemnyivel sem több, mint amit el tudnék viselni. Nem tolakodik, nem mászik az arcodba, roppant kellemes és hosszan tartó élmény. Lehet, hogy jobb híján EQ-val kiemelek 1-2 dB-t 80-120Hz környékén (ott hallik a lyuk a frekimenetben, E ill. A húrok környéke egy normál hangolású gitáron, a rock esszenciája), de ha elvesz majd az EQ a részletekből, akkor inkább marad így, tökéletlenül.

Gyuri meg mágus, na. Hallom én is, mi a rossz egy rendszerben. Nagyjából, szerény eszközeimmel el is tudom mondani. De lövésem sincs, hogy kell beállítani egy DSP-t, hogy kell fázist fogni, hol lesz jó az erősítők jelszintje (amiről sokadszorra állapítom meg, ha-tal-mas szerepe van a jó hangzásban). Ezeket ő nagyon vágja. Tisztelet érte. Úgyhogy ha gáz van a rendszerrel, menjetek tapasztalt szakikhoz, sokkal gyümölcsözőbbre lehet belőni a gányolás/zenehallgatás arányt, mintha egyedül, vagy vakvezetvilágtalant kóperációban próbálkozik a zember gyermeke.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6526 Dátum: 2011.06.11 00:53:14 »
Én Michael Jacksonnal tapasztaltam hasonlót, miután Taby amikor találkoztunk, hozzám vágott egy CD-t, rajta egy pár számával...

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6527 Dátum: 2011.06.11 00:54:42 »
Sőt, hallgatja egy kollégám, ül a kocsiban, majd megszólal: azt mondja, hát kezdem sajnálni, hogy ez a mókus meghalt, nem tudtam, hogy ilyen zenét tudott csinálni...   :lol:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6528 Dátum: 2011.06.19 21:26:08 »
Nohát megvan az ajtópanelem. Egész pofás darab lett, bár az oldalsó zsebnek nagyjából a felét megette. Az alaplemezhez képest olyan 8-10 cm-t lóg be az utastérbe, szóval nem vészes. Ott is csak az alja, merthogy döntött panelról van szó.

Pár hétig - így a mintegy másfél év tükörháromszögben töltött ideje után - hallgattam úgy a rendszert, hogy a magasak lekerültek a mélyközepek környékére. Nem volt valami szívderítő látvány, ahogyan bluetack-kel a műanyag lapra felnyalva tengették a napjaikat a magasak. Elég nehezek voltak, úgyhogy egy-két napig féltem is tőle, hogy elengedik magukat a napon, de végül meggyőződtem róla, hogy a legnagyobb melegben is stabilan áll, és onnantól megnyugodtam. Minderre azért volt szükség, hogy egyrészt megtudjam, valóban ez kell-e nekem, másrészt meg ha igen, akkor a magasak milyen szögben is álljanak pontosan.... Persze mint utóbb kiderült, ez a szögállítgatás majdnem felesleges volt, mert a Power szetthez kaptam állítható fészket is, úgyhogy nem kellett aprólékosan méricskélni.

Szóval elkezdtem így hallgatni. Borzasztó volt. Rettenetes. Ismét olyan lett a rendszer, mintha nem is tudom, mihez hasonlítsam, tán még rosszabb, mint a gyári négyhangszórós rendszerek, leszámítva azt, hogy ez baromi hangos tudott lenni. Megint ott tartottam, hogy ki kéne hordani az egészet az udvar közepére, és fel kéne gyújtani rituálisan, mert ennek semmi értelme. A magasak nemhogy nem váltak le a hangszórókról, hanem egyenesen ordítottak, hogy ittvagyunk-ittvagyunk. Süvöltöttek, a középtartomány tetejét elnyomva, meg még beleharaptak a rendes középtartományba is, szóval elkeserítő volt, egy semmire se jó, szétesett valami, rossz, kifejezetten rossz volt hallgatni...  Én is ordítani tudtam volna, akartam vissza a kicsithibás, de számomra elég jól megszokott régi kis hangzásomat Aztán a második napon sokadszorra is erőt vettem magamon, és lekezdtem a magasakat helyezgetni, állítgatni, és egyszer csak sikerült úgy eltalálnom a pozíciót, meg a szöget, hogy ez az egész egy csapásra elrendeződött.

Sőt. Valami más is történt, valami olyan, amit eddig a saját autómban nem tapasztaltam. Illetve igen, amikor valami komoly fej került be, de ezúttal ez más volt. Itt nem a felbontásban történt változás, mert nem új hangszerek jelentek meg, hanem a régi, ismerős hangszerek kezdtek egész más zenét játszani. Egyes hangok helyett futamrészletek jelentek meg, bizonyos zenészek kicsit hátrébb mozdultak, helyet és teret adva a többieknek. Egészen különleges élmény volt, ahogyan egyik pillanatról a másikra egyensúlyba kerültek a hangszerek, zenészek. Sokkal inkább, mint amikor fent volt a magassugárzó a tükörháromszögben.

Ebben a pillanatban megérett az elhatározás, hogy a tükörháromszöget nem terhelem tovább a magasakkal, azok az új panelben leköltöznek a mélyközepek mellé. De persze ez még nem volt minden, mert ahogy Satriani is mondta, én is elvittem olyasvalakihez ezt a félkész valamit, aki tudja is, mit csinál. Igazából éppen az oda való indulás előtt nem sokkal tekertem kétségbeesésemben egyet még utoljára a magason, és találtam meg a jó pozíciót. Vagy legalábbis sokkal jobbat, mint korábban.

Na aztán beleültünk, és a számomra legfájóbb ponttal kezdtünk: bal oldal polaritásfordítás. Hiába nyavalyogtam, hogy meghallom, folyamatosan hallom, meg hogy eltűnnek a mélyek, muszáj volt megfordítani. Naná, hogy eltűntek. Aztán szerencsére nem csak ketten voltunk, ott volt egy harmadik műkedvelő is (volt neki a kocsiban egy Naka CD700-II, megfelelő környezetben..... inkább be sem ültem....  :cry:), ő kérdezte meg, hogy vajon tényleg eltűntek azok a mélyek (vagy inkább mélyközepek), vagy csak annyi történt, hogy nem búg az egész, mint valami eszelős....? És aztán pár nap hallgatózás után rájöttem, hogy tényleg kiegyensúlyozottabb lett ezzel is a hangkép, ráadásul egyik pillanatról a másikra pont.szerűek lettek a hangforrások, ha valaki átment a színpadon, azt centire le lehetett követni.

Persze volt üröm is az örömben, mert ahogy állítgatta a jelszinteket, helyezgette a szubot, szétesett az a fajta egység, amit az elöl lévő szett és a hátsó szub között tapasztaltam korábban, nevesül az történt, hogy a szub elölről hátulra költözött, és "végre" megtudtam, milyen, amikor a mélyek hátulról szólnak...  :ph34r: Kellemetlen tapasztalás volt, de a lényeg, hogy hol is legyenek a magassugárzók eldőlt, a többit be lehet állítani.

Úgyhogy ezen felbuzdulva el is ballagtam jómunkásemberrel panelt csináltatni. Bár voltak vérmes reményeim, hogy azt majd én megcsinálom, de már közben rá kellett, hogy jöjjek, hogy én ehhez igen kevés lettem volna. Úgy egy hét alatt készült el, most a hét második felében kezdtem próbálgatni, egyelőre "csak" a P88-cal.

Tudtam, hogy a P88 a saját keresztváltójával szól szépen, úgyhogy a sok munka, ami a beállítással elment, az ment a levesbe (ja, azt nem mondtam, hogy a beállításnak kábé az első öt percét tudtam nyomon követni, utána esélytelen voltam, hol egy vágás, hol egy meredekségállítás, hol egy jelszint, polaritás fordít, polaritás vissza, utánállít..... láttam, hogy jó volt nem otthon maradni).

Többé-kevésbé a régi beállításokkal hallgatom, és igen jelentős különbségek adódtak. De. A leginkább várt hatás elmaradt. Leírom, mit vártam, valószínűleg mosolyogni fogtok. Azt gondoltam, valamivel majd több lesz a mély. Hehe. Hát nem. Nem lett több. Nem lett tehát igazán "látványosabb", legalábbis elő hallásra. Aztán persze észrevettem, hogy a buhogás helyett valami sokkal fontosabb történt.

Azzal, hogy a mélyközepek kikerültek a műanyag alól, még inkább kiegyensúlyozottá vált az egész rendszer, mind felbontásba, mid pedig dinamikában jelentős javulás következett be. Ahol eddig csak sejteni lehetett az erősödést-gyengülést, ott gyönyörűen meg lehet hallani. Tovább erősödött a régi hangszer-új dallam érzésem, ebbeől arra következtetek, hogy az a rács nem a mélyközép hangokat, hanem a középmagasakat fogta vissza, ezzel egyúttal helyére kerültek olyan hangok is a magassugárzón, amiknek eddig nem volt meg az alapja. Nem tudom jobban kifejezni. Eddig is "így szólt", de most valahogy mégis más. Ez az így szólt persze nem igaz, ezért is tettem idézőjelbe. Inkább azt mondom, hogy ez eddig is benne volt a rendszer játékában, de most előtérbe került. Tudtam nagyjából, melyik hangszer mit játszik, de tudni és meghallani egész más...  :)

Az időkorrekciót persze nem használom. Érdekes jelenség, hogy a Pioneer sokkal kevésbé hozza elő a rendszer hibáit. Látom, hogy a magassugárzók most alapbeállításon vannak, kábé úgy állnak, mint amikor sírni tudtam volna tőle, mégsem zavaró annyira: a bal oldali is és a jobb oldali is kábé azonos szögben állnak az alaphoz képest, ami azt jelenti, hogy nagyon nem azonos szögből hallatom én, aki a vezetőülésben ülök. Eddig ez abban mutatkozott meg, hogy különösképp a jobb oldali magas nem fért a bőrébe, most egész nyugodt, csak néha érem tetten, hogy rosszalkodik. Elég sokat elfed ez így, de azért remélem, nemsoká be(vissza)kerül a "nagyvad" is, és akkor igazán kijönnek a problémás pontok, és lehet rajtuk mókolni.



Ja, majd elfelejtettem. Időközben sikerült meghallgatnom egy Alpine 7944-es fejet, és összehasonlítani a Sonyval. Annak idején nagyon gondolkodtam rajta, hogy kellene egy ilyen fej nekem (konkrétan azt a fejet akartam megvenni, amelyiket végül hallottam is), sőt, ez a gondolat még most is furdalta az oldalam,hiába intettek, hogy ne tápláljak különösebben vérmes reményeket a hangjával kapcsolatosan. Hát, a próba után elmúlt az érzés. Nem rossz hangú fej, de a mostani P88 jobb nála. Ott meg ráadásul a Sonyval került össze... De mindegy, lényeg, hogy a gazdájának tetszett, és ki tudtuk próbálni, hogy működik-e. Tetszett egyébként úgy kinézetre, úgy tűnik, nekem ez az oldszkúl iskola bejön. Tetszett a 7906-os is, tetszik a C90R is, tetszene a 7939 is (azt még azért meghallgatnám). A Pioneerban is az a jó, hogy kortalan.

Csupán néhány fényképet sikerült lőnöm, mármint a panelépítésről, azt gondoltam, hogy majd jól végignézem-ellesem, de sajnos nekem is melózni kellett, így nem tudtam végig ott lenni, de persze a koncepció így már nagyjából látszik, "csak" azok a részletek maradtak előttem rejtve, amiktől a koncepció jó lesz. Ki tudja, lehet, hogy nem is véletlenül...  ::)

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6529 Dátum: 2011.06.19 22:24:30 »
 :clap: Tök jó, hogy kimozdultál.

Az ajtópanel amúgy bizonyos autókban hoz némi mélytartományt. A tiéd nem (sem) ilyen, ez van. De minél többet fogod hallgatni, annál jobban fogsz örülni annak, hogy megcsináltattad. Ahogy írod, tényleg egy stabilabb élmény.

Milyen rács van a hangszóró előtt? Ki csinálta a panelt? Fotót tolhatsz, érdekel.

Az időkorrekciót meg használd nyugodtan. Aki beállította a rendszert, biztos be tudja lőni az időket. Az autó szemét környezet, időkorrekcióval is kutya kemény fázist találni, nemhogy nélküle...
« Utoljára szerkesztve: 2011.06.19 22:27:56 írta Satriani »

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6530 Dátum: 2011.06.19 23:30:31 »
:clap: Tök jó, hogy kimozdultál.

Az ajtópanel amúgy bizonyos autókban hoz némi mélytartományt. A tiéd nem (sem) ilyen, ez van. De minél többet fogod hallgatni, annál jobban fogsz örülni annak, hogy megcsináltattad. Ahogy írod, tényleg egy stabilabb élmény.

Milyen rács van a hangszóró előtt? Ki csinálta a panelt? Fotót tolhatsz, érdekel.

Az időkorrekciót meg használd nyugodtan. Aki beállította a rendszert, biztos be tudja lőni az időket. Az autó szemét környezet, időkorrekcióval is kutya kemény fázist találni, nemhogy nélküle...

Szigetelve még mindig nincs, csak a régi rezgéscsillapítás van fent, bár hat Dynamat lap már itt figyel a szobában. Lehet, hogy az még hoz némi változást, de sokadszorra döbbenek rá első pillanatban, majd csapok a homlokomra, hogy "hát persze!", hogy nem feltétlenül attól lesz jobb egy hifi, hogy jobban buhog.  :1eye:

Egy gondom van, a panel leszereléséhez most már forrasztani kell, úgyhogy a szigetelés még várat magára. Az is lehet, hogy visszabattyogok vele a Tomihoz, vagy beszegődök Bagoly barátom mellé, és megcsináljuk együtt.

A hangszórók előtt a gyári rács van, mármint a hangszóróké, ezúttal. Nem túl diszkrét darabok, a 6560-as rácsa sokkal emészthetőbb első pillantásra. Szerencse, hogy a kocsi belseje szürke, így a panelek is, ezért nem lóg ki a képből az ezüst színű rács. A panelt egyébként Kovács Tomi csinálta. Sokáig vakartam a fejem, kihez menjek, aztán felhívtam, és beszéltem vele, naná, hogy foglalkozik ilyennel. Ráadásul elég jól ismeri ezeknek az elektronikáknak a lelkivilágát, pár hifit már beépítettek, úgyhogy adódott a megoldás.

Ja, azt nem mondtam, az időkorrekciót egyrészt azért nem használom, mert a bal oldalon maradt a fordított polaritás, így aztán a közép pont előttem van. Meg változatlanul megmaradt, hogy amint bekapcsolom az időkorrekciót (mert persze kipróbáltam, milyen is együtt), azonnal eltűnik valami a zenéből, valahogy visszafogottá válik, nincs benne annyi élet.

Képeket majd lövök róla, illetve a félkész, nyers alapról, meg a kivágásról is van pár felvételem...

*szerk.: ami a mélytartományt illeti. Lehet, hogy hozott, de másfél évig hallgattam rendes fázisban, és a kész panelekkel már nem forgattam vissza, és így, fordított polaritással meg nem ismerem még olyan mélységben, hogy egy leheletnyivel több különbséget a mélytartományban, vagy a közép aljában így blikkre kiszúrjak, pláne hogy minden máshol ekkora változás van...
« Utoljára szerkesztve: 2011.06.19 23:37:34 írta wolfman »

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6531 Dátum: 2011.06.20 08:17:04 »
...amint bekapcsolom az időkorrekciót (mert persze kipróbáltam, milyen is együtt), azonnal eltűnik valami a zenéből, valahogy visszafogottá válik, nincs benne annyi élet.

Persze. Aztán beállítod az időket, és visszajön az élet, lesz korrekt tered, normális fázismeneted.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6532 Dátum: 2011.06.20 08:29:26 »
Persze. Aztán beállítod az időket, és visszajön az élet, lesz korrekt tered, normális fázismeneted.

Én nem ezt tapasztaltam. Kipróbáltam úgy is, hogy semmit nem állítottam az időkön, mindent nullán hagytam, vagyis elméletileg pont ugyanúgy kellett volna szólnia, mint kikapcsolt DSP-vel. Mégsem úgy szólt.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6533 Dátum: 2011.06.20 08:39:42 »
Egyrészt elméletileg sem kellene ugyanúgy szólnia. Másrészt tudom, hogy fölöslegesen győzködlek*; majd egyszer meghallgatsz egy rendesen beállított procival bíró rendszert, valaki számodra hitelesebb bogarat ültet a füledbe, vagy egyszerűen elrontasz valamit, és jön az ezredik nagy felismerés homlokra csapással kísérve: a DSP kocsiban nem rossz, de legalább jó. Ahogy arra rájöttél, az aktív keresztváltó nem hülyeség, ez is le fog esni. (Egyébként a régi beállítások az új felálláshoz legfeljebb véletlenül jók.)

*Azért egy gyenge próbálkozás: nem kell, hogy válaszolj, csak gondolkozz el rajta, hogyan fogsz tisztességes fázismenetet előállítani, ha már fizikailag nem mozdíthatsz a hangszórókon.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6534 Dátum: 2011.06.20 09:25:24 »
Egyrészt elméletileg sem kellene ugyanúgy szólnia. Másrészt tudom, hogy fölöslegesen győzködlek*; majd egyszer meghallgatsz egy rendesen beállított procival bíró rendszert, valaki számodra hitelesebb bogarat ültet a füledbe, vagy egyszerűen elrontasz valamit, és jön az ezredik nagy felismerés homlokra csapással kísérve: a DSP kocsiban nem rossz, de legalább jó. Ahogy arra rájöttél, az aktív keresztváltó nem hülyeség, ez is le fog esni. (Egyébként a régi beállítások az új felálláshoz legfeljebb véletlenül jók.)

*Azért egy gyenge próbálkozás: nem kell, hogy válaszolj, csak gondolkozz el rajta, hogyan fogsz tisztességes fázismenetet előállítani, ha már fizikailag nem mozdíthatsz a hangszórókon.
Még pár(tíz) méter drótot betolva lehet játszani esetleg :)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6535 Dátum: 2011.06.20 10:10:55 »
Egyrészt elméletileg sem kellene ugyanúgy szólnia. Másrészt tudom, hogy fölöslegesen győzködlek*; majd egyszer meghallgatsz egy rendesen beállított procival bíró rendszert, valaki számodra hitelesebb bogarat ültet a füledbe, vagy egyszerűen elrontasz valamit, és jön az ezredik nagy felismerés homlokra csapással kísérve: a DSP kocsiban nem rossz, de legalább jó. Ahogy arra rájöttél, az aktív keresztváltó nem hülyeség, ez is le fog esni. (Egyébként a régi beállítások az új felálláshoz legfeljebb véletlenül jók.)

*Azért egy gyenge próbálkozás: nem kell, hogy válaszolj, csak gondolkozz el rajta, hogyan fogsz tisztességes fázismenetet előállítani, ha már fizikailag nem mozdíthatsz a hangszórókon.

Volt két japán mókus. Egy újságban olvastam róluk, egy Lexussal indultak akkor világbajnokságon. Az autóban a rendszer passzív volt. Ők mondtak valami olyasmit, hogy  tíz évig játszottak aktív rendszerrel, mire rájöttek, hogy nem az a jó út. Persze én sehol sem vagyok attól, hogy akár csak a nyomdokaikba lépjek, de azért elgondolkodtató, ha másra nem, arra jó, hogy az ember lássa, van másik út is. Én elhiszem, hogy jól be lehet állítani egy rendszert DSP-vel. Hidd el, hogy be lehet jól állítani anélkül is.  :hug: Ha más nem, hát egy HUMMA első helyezett oklevél csak elég bizonyítéka ennek, nem? (És még csak nem is évek fáradságos versenyzése, hanem egy verseny, egy helyezés - más kérdés, hogy az a rendszer hónapokig volt félkész, mire minden összeállt)

Hogy hogy fogok tisztességes fázismenetet előállítani? Hmmm, úgy, hogy egy síkban vannak a mélyközép és a magassugárzók?  :whistling: Akárcsak egy szobai rendszernél.  :sorcerer: Az aktív keresztváltó pedig a Pioneer esetében jó, egyébként semmi bajom az erősítő váltójával. Az pedig, hogy a fej nem szól jól, ha nem használom a váltóját, nem gondolom, hogy a rendszer hibája.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6536 Dátum: 2011.06.20 10:29:17 »
...tudom, hogy fölöslegesen győzködlek...

 :hug:

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6537 Dátum: 2011.06.20 11:51:51 »

Hogy hogy fogok tisztességes fázismenetet előállítani? Hmmm, úgy, hogy egy síkban vannak a mélyközép és a magassugárzók?  :whistling: Akárcsak egy szobai rendszernél.  :sorcerer:

Leülhet, egyes. Tessék nézegetni otthoni hangdobozok frekvencia-fázis mérését, hát sok minden lesz ott, de egyenes, az nem. Még azoknál a dobozoknál sem, ahol pont a fázishűség miatt NEM egy vonalba vannak rakva a hangszórók, hanem eltolva.  :innocent: Azt csak úgy mellékesen megemlítem, hogy ráadásul a hangszórómembrán síkja, és a hangszórók akusztikus síkja sem esik egybe, úgyhogy szemmértékkel kilineárfázisolni egy ilyet igazi lehetetlen küldetés. A nagyon lineárfázisú hangszórók keresztváltója ezért általában úgy néz ki, mint egy elektronikai kisáruház raktárkészlete, rengeteg csillapító meg késleltető taggal - vagy, ahogy mondjuk a Meridian csinálja, DSP-t tesz a hangszóróba...  :devil:

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6538 Dátum: 2011.06.20 11:54:44 »


Volt két japán mókus. Egy újságban olvastam róluk, egy Lexussal indultak akkor világbajnokságon.

Milyen világbajnokság? Túraautó?

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6539 Dátum: 2011.06.20 12:15:12 »
Csak nem bírom...  :devil:

...tíz évig játszottak aktív rendszerrel, mire rájöttek, hogy nem az a jó út...
...egy HUMMA első helyezett oklevél csak elég bizonyítéka ennek...

Nem tudom, kikre hivatkozol. Nem is feltétlenül érdekes. Nyilván van jó passzív rendszer, hatalmas mázlival akár hamar is, rengeteg munkával és irgalmatlan pénzzel rengeteg idő alatt a végére is lehet járni.

Viszont te egy budget rendszert építgetsz ezer éve, leírásaid alapján kettőt előre, egyet hátra módon. És amióta ott a kezed ügyében az aktív, időkorrekciós fej, azaz a kézenfekvő lehetőség a komolyabb előrelépésre, te kategorikusan elzárkózol tőle. Nekem tulajdonképp tökmindegy, miben hiszel, csak jobb, ha tudod (illetve ha te nem is veszed tudomásul, de legalább más megtudja az itteni beszélgetésből), hogy az adott rendszerelemeidből a legjobbat a fej keresztváltója és időkorrekció segítségével lehetne kihozni.

Hogy egyes versenyeken passzív, timecorr nélküli rendszerek is jól szerepelnek? Persze, van ilyen. Erre a célra épített autók, némi mázlival, rengeteg pénzzel. Biztos jól szólnak. Csak most a te autódról beszélünk, amiben olcsó elemek vannak, az ajtó sincs kiszigetelve, és gondolom, nem a világbajnokság, hanem egy élvezhető, hallgatható állapot a cél. Na, ezt könnyebben megtalálnád, ha hagynád, hogy egy szakember ne csak az aktív keresztváltóhoz nyúljon. Az időkorrekció olyat tesz lehetővé, amit máskülönben sehogy nem érsz el. Hogy picit "elvesz" a hangból, mikor bekapcsolod? Ja, így van. De amint rendesen be van állítva, visszakapod a részleteket, a dinamikát, és kapsz tisztességes teret, stabilitást, ami lehet, hogy amúgy kanyarban sem lenne.

...Az pedig, hogy a fej nem szól jól, ha nem használom a váltóját, nem gondolom, hogy a rendszer hibája.

Nem a fej nem szól jól, ha nem használod a váltóját, hanem a komplett rendszer nem szól jól, ha az erősítő váltóját használod a fej váltója helyett.