Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1673606 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6405 Dátum: 2011.04.07 21:36:29 »
Sorban haladok  :)
Automata klímás a gép és azokat a csavarokat hátul kicsavartam, de valami miatt még ragaszkodtak egymáshoz a darabok. Fesziteni nem akartam, nehogy eltörjön, így aztán nem jött szét. Azt nem értettem korábban sem, hogy hogyan került oda bele az a pára szerű izé, de gondoltam kitörlöm onnan, de sajnos nem sikerült. Persze lehet, hogy tényleg nem jön szét, csak arra gondoltam, hogy valahogy összerakták egyszer, akkor csak szét lehet szedni  ::)

A fejjel teljesen meg vagyok elégedve. Az szép is is nagyon jól is szól. Szóval azt nagyon bírnám, ha találnék akár másik szépen illeszkedő 2 Din -es keretet, mert arra áldoznék. Igazából azt hittem ez is jól illeszkedik majd, mert nem gagyinak nézett ki és nem gagyi a gyártója sem. Mivel műszaki ember volnék  :innocent: keresem a problémára megoldást és amíg nem találok szép keretet megoldom valahogy, lehető legigényesebben a hézagolást is. De akinek van ötlete azt is szívesen fogadom  :)

Satrianival teljesen egyetértek, hogy bizony fontos a kinézet, főleg egy ennyire szem előtt lévő dolognál, de fontos volt a tudás is. (legalább is a számomra fontos szempontok alapján) így lett ez a fej megvéve annak idején

fekosz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 351
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6406 Dátum: 2011.04.08 13:27:37 »
Help!

E12 luna coriba keresek olyan fordítót/csatlakozót, ami azt tudja, hogy.:

Szóval az lenne a cél, hogy igényesen a sziv.gyujtó mellé szeretnék egy usb aljzatot,amibe ha bedugok egy pendrive-t ,a gyári fej kezeli és lejátssza, tudok benne lépegetni, stb.

Van ilyen, létezik egyáltalán?

OFF kollégámnak fiestája van, abban láttam és baromira megtetszett, de én nem pártolok el ilyen apróság miatt a minőségtől!
toyota:
Corolla 1.4 VVT-I HB
Yaris 1.0 VVT-I Linea Terra

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6407 Dátum: 2011.04.08 13:47:18 »
...a gyári fej kezeli és lejátssza, tudok benne lépegetni, stb.

....én nem pártolok el ilyen apróság miatt a minőségtől!

Akkor felejtsd el a gyári fejet, köze nincs a minőséghez. Meghát az mp3, ugye.

Nade, kicsit konstruktívabban megközelítve a kérdést, a szövegkijelzés a legnagyobb probléma. USB-s kütyüt tart a Dension, Gateway 300 a neve, 180 euróba kerül. Ezt rácuppantod a CD-tár csatlakozóra, onnantól kiépítés kérdése, hogy hol milyen kábelt vezetsz ki. Viszont a kompatibilitási listájuk szerint Toyotához (lásd 32. oldal) csak szövegkijelzés nélküli eszközeik vannak. Viszont 2. a shopjuk hozza a Gateway 300 szövegkijelzős verzióját 2002-2006 közötti Corollákhoz, 200 eurós áron.

Másik megoldás: olcsóbb, connects2 márkájú adaptert kell szerezni. Hrvathg cartárs az imént kapott kézhez egyet, a topikba beszerelés után biztos leírja majd a tapasztalatait. Ez is USB-s, ez is CD-tár csatira csatlakozik, kíváncsi vagyok, tud-e számkijelzést.

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6408 Dátum: 2011.04.08 14:09:07 »
...a gyári fej kezeli és lejátssza, tudok benne lépegetni, stb.

....én nem pártolok el ilyen apróság miatt a minőségtől!

Akkor felejtsd el a gyári fejet, köze nincs a minőséghez. Meghát az mp3, ugye.

Nade, kicsit konstruktívabban megközelítve a kérdést, a szövegkijelzés a legnagyobb probléma. USB-s kütyüt tart a Dension, Gateway 300 a neve, 180 euróba kerül. Ezt rácuppantod a CD-tár csatlakozóra, onnantól kiépítés kérdése, hogy hol milyen kábelt vezetsz ki. Viszont a kompatibilitási listájuk szerint Toyotához (lásd 32. oldal) csak szövegkijelzés nélküli eszközeik vannak. Viszont 2. a shopjuk hozza a Gateway 300 szövegkijelzős verzióját 2002-2006 közötti Corollákhoz, 200 eurós áron.

Másik megoldás: olcsóbb, connects2 márkájú adaptert kell szerezni. Hrvathg cartárs az imént kapott kézhez egyet, a topikba beszerelés után biztos leírja majd a tapasztalatait. Ez is USB-s, ez is CD-tár csatira csatlakozik, kíváncsi vagyok, tud-e számkijelzést.

Nálam működik a szövegkijelzés, és épp tervezem, hogy eladom. Ha kell, keress meg!

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6409 Dátum: 2011.04.09 11:47:34 »
Nálam meg nem tudok miről beszámolni, mert tök jó minden :D Farkas koma úgy belőtte a rendszert hogy most egy ideig nem fogok problémázni.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6410 Dátum: 2011.04.09 11:48:45 »
Rácuppantam Joe Satrianira :D Összes albuma megvan FLAC-ban most azzal el leszek egy darabig. :yes:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6411 Dátum: 2011.04.09 13:00:08 »
Nálam meg nem tudok miről beszámolni, mert tök jó minden :D Farkas koma úgy belőtte a rendszert hogy most egy ideig nem fogok problémázni.

Pedig tényleg el lehetne/kellene benne tölteni pár órát apránként állítgatással...  :szemez:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6412 Dátum: 2011.04.09 13:04:25 »
Én meg megvettem az Octavarium CD-t is. Nem egy könnyen emészthető műfaj ez, a Black Clouds & Silver Linings-t is végig kellett hallgatnom vagy 4-5 alkalommal, mire értékelni tudtam...

Persze azóta kiderült, hogy nem ez volt az az album, amit először hallottam demo céllal, úgyhogy sajnos  ::) meg kell vennem egy harmadik albumot is.  :devil: Persze csak miután ezt kiélveztem.

Szerencse, hogy nem egy Metallica népszerűségű stílus és formáció, így egy mozijegy (na jó, szombati mozijegy) árából hozzájutok az eredeti albumokhoz. Néztem, Metallicának nem nagyon van 4.000.- környéke alatt albuma, maximum még a trash-es nagyon régi időkből...

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6413 Dátum: 2011.04.10 14:13:00 »
Csak így, a vasárnapi ebéd utáni elmélkedésben eszembe jutott egy kérdés.
Lenne e bármi értelme, ha az autó fém elemeit a szokásos bitumenes anyagok helyett az Armacell szigetelőanyaggal helyettesítenénk? Ezek ilyen légtechnikai felhasználásra szánt ipari szigetelőanyagok, biztos van aki már találkozott vele. Ilyen habosított PET anyagok, mi a légkondi szerelésekor a befúvó dobozokat borítottuk be vele. Nem tartaná e jobban kint a meleget a kocsin kívül, és szigetelné e a zajokat? Illetve milyen hatása lenne a zenére? Mert sokkal könnyebb, mint a bitumenes cucc, és nem is nehéz ragasztani.

Nagy hülyeség?

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6414 Dátum: 2011.04.10 17:23:00 »
Csak így, a vasárnapi ebéd utáni elmélkedésben eszembe jutott egy kérdés.
Lenne e bármi értelme, ha az autó fém elemeit a szokásos bitumenes anyagok helyett az Armacell szigetelőanyaggal helyettesítenénk? Ezek ilyen légtechnikai felhasználásra szánt ipari szigetelőanyagok, biztos van aki már találkozott vele. Ilyen habosított PET anyagok, mi a légkondi szerelésekor a befúvó dobozokat borítottuk be vele. Nem tartaná e jobban kint a meleget a kocsin kívül, és szigetelné e a zajokat? Illetve milyen hatása lenne a zenére? Mert sokkal könnyebb, mint a bitumenes cucc, és nem is nehéz ragasztani.

Nagy hülyeség?
Hát szerintem nem lenne nyerő.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6415 Dátum: 2011.04.10 18:26:59 »
Nem tudom, mennyire szigetelne. Nem is ismerem az anyagot. Viszont ha arról van szó, hogy _habosított_, az számomra azt jelentené, hogy a hangdobozoknál oly' fontos térfogatból többet venne el, mint az elég vékony bitumen lap. Ha jó is lenne, inkább nem ajtóba tenném.

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6416 Dátum: 2011.04.10 18:52:12 »
Ok értem. Főleg a tetőbe gondoltam, és a hátsó ajtóba.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6417 Dátum: 2011.04.10 19:01:03 »
Ha dolgozol vele, akkor biztos tudod, hangot mennyire szigetel. A hőszigetelés zene szempontjából mellékes, elsősorban hangot kell fognia a szigetelésnek. Ha a tetőkárpit alá el tudod képzelni, akkor nem lehet túl vastag. Nekem nem hangzik túl bizalomgerjesztően... Azért a bitumenben ott a tömeg, nem hiszem, hogy annál jobban hangot lehet szigetelni könnyű anyaggal, ami nem is sokkal vastagabb.

Olcsóbb ez, mint a bitumen? Ha nem, akkor nem hiszem, hogy megéri kísérletezni.

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6418 Dátum: 2011.04.10 20:39:48 »
...Automata klímás a gép és azokat a csavarokat hátul kicsavartam, de valami miatt még ragaszkodtak egymáshoz a darabok. Fesziteni nem akartam, nehogy eltörjön, így aztán nem jött szét. Azt nem értettem korábban sem, hogy hogyan került oda bele az a pára szerű izé, de gondoltam kitörlöm onnan, de sajnos nem sikerült. Persze lehet, hogy tényleg nem jön szét, csak arra gondoltam, hogy valahogy összerakták egyszer, akkor csak szét lehet szedni  ::)  ...

Idéztem magamat. Mert megfejtettem  ;) Szóval gépész gyerekként nekiálltam megint a kérdésnek, mert izgatott a dolog. Úgy jön szét, hogy a hátlapon az elejéhez közelebbi négy csavart nem kell kicsavarni, hanem azt a hatot amelyek csupán a hátlapot tartják. A hátlapot még négy kis fül is rögzíti, ezeket ki kell pattintani. Ha lent van a hátlap először le kell húzni a kis barna színű csatlakozót a fekete vezetékekkel. Ha ez is megvan ki kell csavarni azt a két kis csavart amelyek a kisebbik nyák lapot rögzítik a nagyobb fölé. (a középen lévő három csavart nem kell kivenni) Ezután lejön a kisebbik nyák lap amit két kis fül is tart két oldalon, majd alóla kivehető a nagyobbik nyák lap is.(szintén a kétoldali fülön áthúzva) A szalagkábeleket nem kell széthúzni, mert úgy is kivesszük mindkét lapot, így teljesen felesleges.
Na ha idáig megvagyunk akkor hátulról szépen bele is tudunk nézni az egész szerkezetbe és szépen hozzáférhetővé válnak a gombok is és a kijelző is, meg az előlap belső fele is és azt csinálunk vele amit akarunk. Innen akár a gombok mögött lévő kis izzókat is ki lehet cserélni akármilyen színűre, bár az forrasztós meló, mert nem olyan kis foglalatban vannak mint a háttérvilágításé.

Na dióhéjban ennyi a nyitja  ::)

Ja és már be van kötve a kihangosító is, ami igen jól működik, a mikrofont a térképolvasó lámpához tettem. A tolatókamera is be van most már kötve, nagyon tetszik, de úgy gondolom inkább segédeszköz lesz nekem, mert ahhoz már öreg vagyok, hogy erre hagyatkozva tolatgassak.
Még este zenélgettem egy kicsit megint, állítgattam ezt azt, mert eddig minden nullára állítva ment, hogy azt is szokjam. Szóval kísérletezek.
De ha meglesz az egész, szerintem majd elugrok Gyöngyösre hátha valamelyiken ráértek egy kis állítgatásra   ;)
« Utoljára szerkesztve: 2011.04.10 20:49:22 írta Maxim »

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6419 Dátum: 2011.04.11 08:49:27 »
Csak így, a vasárnapi ebéd utáni elmélkedésben eszembe jutott egy kérdés.
Lenne e bármi értelme, ha az autó fém elemeit a szokásos bitumenes anyagok helyett az Armacell szigetelőanyaggal helyettesítenénk? Ezek ilyen légtechnikai felhasználásra szánt ipari szigetelőanyagok, biztos van aki már találkozott vele. Ilyen habosított PET anyagok, mi a légkondi szerelésekor a befúvó dobozokat borítottuk be vele. Nem tartaná e jobban kint a meleget a kocsin kívül, és szigetelné e a zajokat? Illetve milyen hatása lenne a zenére? Mert sokkal könnyebb, mint a bitumenes cucc, és nem is nehéz ragasztani.

Nagy hülyeség?

Nem lenne jó. Ez az anyag alkalmatlan rezgéscsillapításra.