Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1673933 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6390 Dátum: 2011.04.02 11:01:56 »
Hogy nehezítsem a dolgod, nálam a "BT-s fej 60ért?" kérdésre ez a válasz:
http://www.argep.hu/trend/KENW/KENWOOD-KDC-BT60U-CD.html

Ezt ajánlod, vagy csak indítasz egy újabb versenyzőt?

Ha tényleg kell a Bluetooth, akkor én csak olyat vennék, amiben Parrott elektronika dolgozik. Azok valahogy mindennel működnek.

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6391 Dátum: 2011.04.02 14:09:37 »

ki szeretne egy rondaságot nézni egész nap?  :szemez:  Egyébként van benne egy kezdetleges időkorrekció, és ezen kívül is jók a szolgáltatásai.

Mondjuk ha nem elsősorban a BT miatt vennél ilyen fejet, és lényeges a hangja, akkor mindenképp hallgasd meg.

Igen, tényleg pofás, sokkal jobban néz ki mint az Alpine a listámból. Elsősorban a BT-s tudás számít, meg az, hogy bővíthető marad a renszer.

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6392 Dátum: 2011.04.02 14:11:49 »

Ha tényleg kell a Bluetooth, akkor én csak olyat vennék, amiben Parrott elektronika dolgozik. Azok valahogy mindennel működnek.

Csak a Sony nem azzal kóperál. A többi Parrot-os. A Sony legjobban a Nokia telefonomat szerette, a Sonyericssonnal akadt néha gondja, de csak a számléptetéssel, ugyanígy az iphone-al is.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6393 Dátum: 2011.04.04 20:44:54 »
Én is a Parrotra szavaznék, az mindent visz, nekem a Pio gyári bt external unit sajna a Blackberry-t se kezeli meg az Nokiát se telefonkönyvileg ami szomorú viszont hangminőségben és hallhatóságban abszolút hibátlan, és senki se panaszkodott soha, sőtt autópályázás közben kérdezték "otthon vagy-e mert mennék hozzád" :), de a Parrot tényleg jobb.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6394 Dátum: 2011.04.06 14:51:50 »
Mostani telefonhívás, ismeretlen számról. Idézem, szóról-szóra.

Én: - Tessék.
Hívó: - Érdeklődni szeretnék az iPod adapterről.
Én: - Jó napot kívánok. Elkelt már az adapter.
Hívó: - B4zmeg, köszönöm szépen.


...és letette. Se bemutatkozás, se köszönés, csak a lényegre koncentrált.

:D

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6395 Dátum: 2011.04.06 21:05:30 »
 [rohog]
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6396 Dátum: 2011.04.06 22:26:41 »
Most van érkezésem összefoglalni.  :)
Szóval leszögezem, hogy az eddigiek, kizárólag a natúr fej és a MacAudio szett -el szerzett tapasztalatok. Igazából újdonságot nem tudok írni olyan tekintetben, hogy amit hallottam arra ti már felkészítettetek. Szóval olyan hang tartományt és olyan módon hallok a már sokat hallgatott és jól ismert zenékben, amikről eddig azt sem tudtam, hogy rajta vannak a lemezen. Pedig direkt a zenei beállításokat alapon hagytam, hogy semmi ne befolyásolja a hangzást. Teljesítményben tartalékban így a natúr a fej is eszméletlen a gyári fejhez képest.
Így aztán még jobb lesz ha összeáll a rendszer az erősítővel.
Szóval tetszik a dolog.  :yes: A fej egy szuper szerkezet, még lesz mit tanulgatni rajta. Most még a fej is csak magában működik, úgy értem, hogy nem kötöttem rá sem a kéziféket sem pedig tolatókamerát. Ezeket majd később oldom meg  ::)
A kormány-távirányító adapter is tökéletesen teszi a dolgát. Viszont ami kiábrándító az a 2 din -es beépítő keret. Hát a gyári pontosságú illeszkedéstől fényévekre van. Körben van egy konstans kb. 1-1.5 mm hézag amit sötét szivacs csík felragasztásával orvosoltam. Viszont a felső éle egy katasztrófa. Nem értem, hogy aki megtervezte az öntőformát miért nem nézett meg egy gyári fejet kiszerelve ha már annyira vak, hogy egy E12 -be beülve nem veszi azt észre, hogy a gyári rádió felső éle íves, domborodik, mert sikerült alkotnia egy felül is egyenes beépítőkeretet. Na ennek az igényes hézagolására még várok ötleteket.
Kár hogy ilyennel veszik el az ember szájízét a jól működő dolgoktól összességében.
Kicsit időigényesebb a telefonkihangosító mikrofonjának elhelyezése volt a saját hibámból, mert elmértem a vezetéket  ::) Ja és a sok plusz adapter (Toyota-ISO ISO-kormány távirányító + kb.25 cm vezeték köteg) begyömöszölése a szűk helyre volt érdekesebb feladat.

Satriani kolléga lenne egy kérdésem. A középkonzol (klímavezérlő) belsejét hogyan vetted le amikor az izzókat cserélted? Mert amiket kicsavartam rögzítő csavarokat azután sem mozdult meg, érezhetően tartotta még valami (esetleg a gombokat kell ki pattingatni?) de nem mertem feszítgetni nehogy eltörjem. Én nem izzókat akarok cserélni benne, hanem az óra és a klíma kijelzőjén belülről olyan opálos kicsapódás látható (mintha be lenne párásodva belülről egy kicsit) és ezt szeretném letörölni a plexi belső oldaláról.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6397 Dátum: 2011.04.07 05:57:58 »
Mostani telefonhívás, ismeretlen számról. Idézem, szóról-szóra.

Én: - Tessék.
Hívó: - Érdeklődni szeretnék az iPod adapterről.
Én: - Jó napot kívánok. Elkelt már az adapter.
Hívó: - B4zmeg, köszönöm szépen.


...és letette. Se bemutatkozás, se köszönés, csak a lényegre koncentrált.

:D
Meghirdetheted lassan az enyém monnyad neki legközelebb  :cool2:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6398 Dátum: 2011.04.07 08:52:36 »
Viszont ami kiábrándító az a 2 din -es beépítő keret. Hát a gyári pontosságú illeszkedéstől fényévekre van. Körben van egy konstans kb. 1-1.5 mm hézag amit sötét szivacs csík felragasztásával orvosoltam. Viszont a felső éle egy katasztrófa. Nem értem, hogy aki megtervezte az öntőformát miért nem nézett meg egy gyári fejet kiszerelve ha már annyira vak, hogy egy E12 -be beülve nem veszi azt észre, hogy a gyári rádió felső éle íves, domborodik, mert sikerült alkotnia egy felül is egyenes beépítőkeretet. Na ennek az igényes hézagolására még várok ötleteket.
Kár hogy ilyennel veszik el az ember szájízét a jól működő dolgoktól összességében.

Hát, ha belegondolok, hogy azért vettél dupladineset drágán, hogy ne legyen csúnya, így aztán most hogy csúnya, megállapíthatjuk, hogy ennyiért vehettél volna egydineset is.  :lol:

bocsi...  :flowers: :D

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6399 Dátum: 2011.04.07 12:57:20 »
Viszont ami kiábrándító az a 2 din -es beépítő keret. Hát a gyári pontosságú illeszkedéstől fényévekre van. Körben van egy konstans kb. 1-1.5 mm hézag amit sötét szivacs csík felragasztásával orvosoltam. Viszont a felső éle egy katasztrófa. Nem értem, hogy aki megtervezte az öntőformát miért nem nézett meg egy gyári fejet kiszerelve ha már annyira vak, hogy egy E12 -be beülve nem veszi azt észre, hogy a gyári rádió felső éle íves, domborodik, mert sikerült alkotnia egy felül is egyenes beépítőkeretet. Na ennek az igényes hézagolására még várok ötleteket.
Kár hogy ilyennel veszik el az ember szájízét a jól működő dolgoktól összességében.

Hát, ha belegondolok, hogy azért vettél dupladineset drágán, hogy ne legyen csúnya, így aztán most hogy csúnya, megállapíthatjuk, hogy ennyiért vehettél volna egydineset is.  :lol:


bocsi...  :flowers: :D

Igen, végül  én is eljutottam erre a végkonklúzióra.  ::) Ha már Clarion, akkor vettem volna egy Bluetoothos Clarion fejet USB csatlakozóval, meg 3 pár RCA -val oszt jónapot. Fele ennyiből.  :?:

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6400 Dátum: 2011.04.07 13:38:38 »
Satriani kolléga lenne egy kérdésem. A középkonzol (klímavezérlő) belsejét hogyan vetted le amikor az izzókat cserélted? Mert amiket kicsavartam rögzítő csavarokat azután sem mozdult meg, érezhetően tartotta még valami (esetleg a gombokat kell ki pattingatni?) de nem mertem feszítgetni nehogy eltörjem. Én nem izzókat akarok cserélni benne, hanem az óra és a klíma kijelzőjén belülről olyan opálos kicsapódás látható (mintha be lenne párásodva belülről egy kicsit) és ezt szeretném letörölni a plexi belső oldaláról.

Automata klímás a kocsid, ugye? Ott csak csavarok tartják a helyén a középkonzol hátoldalát. A gombokat nem tudod _előre_ kipattintani, azokat a hátlap levétele után lehet csak kiszedni. Viszont arra nem emlékszem, hogy hogyan lehet hozzáférni - ha egyáltalán hozzá lehet férni - ahhoz a kijelzőhöz.

Meghirdetheted lassan az enyém monnyad neki legközelebb  :cool2:

Nocsak, nem jött be az iPod vonal? (Egyébként én nem a Pio adaptert hirdettem, hanem még a Densiont a toyotás gyári fejhez.)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6401 Dátum: 2011.04.07 15:02:09 »
Igen, végül  én is eljutottam erre a végkonklúzióra.  ::) Ha már Clarion, akkor vettem volna egy Bluetoothos Clarion fejet USB csatlakozóval, meg 3 pár RCA -val oszt jónapot. Fele ennyiből.  :?:


Oda se neki. Mindenki végig kell hogy járja a maga kis kálváriáját. Két lehetőséged van. Az egyik, hogy egyébként elégedett leszel vele, így aztán nem cseréled le. A másik, hogy mivel nem is szép, meg nem is jó, ezért túladsz rajta.

Viszont ezúttal fogadd meg a jótanácsot: ne a kinézet alapján vásárolj legközelebb. Pontosabban ne az legyen az elsődleges. Persze nem árt, ha nem egy karcos kotvány, amit veszel, de én magam azt vettem észre magamon, hogy ha nem illeszkedik a műszerfalba, mármint dizájnilag, az maximum egy hétig zavar, utána úgyis túlteszed magad rajta, megszokja a szemed. Ha viszont képességekben, vagy hangban nem jó, na az nagy baj, hiszen használni akarod, nem nézegetni.

Igazság szerint én is így voltam a Pioneeral. Tudtam, hogy a kis kopottsága fölött hamar túlteszem magam....

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6402 Dátum: 2011.04.07 15:14:56 »
Van egy kalapnyi 2 DIN-es beépítőkeret. Láttam már olyat E12-ben, ami _tökéletesen_ illeszkedett a műszerfalba. (Egy eladó TS-ben volt, ne kérdezzetek típust.) Ha nagyon zavarja Maximot, inkább azt cserélje le, mint a fejegységet, aminek az árán elég durvát lehet bukni nagyon hamar is, annyira nincs ára a használt autóhifinek.

Egyébként szerintem fontos a kinézet, még hifiben is. Szeretem a szépet, legyen szó hangszóróról, erősítőről vagy bármi másról. Ami szem előtt van, nézzen ki jól. A középkonzol háttérfényét is ezért cseréltem le pirosra. Mikor szobába választottam hangfalakat, a két, gyakorlatilag egyforma árú, nagyon-nagyon hasonló hangkarakterű hangszórópár közül a szebbiket választottam.
« Utoljára szerkesztve: 2011.04.07 15:16:58 írta Satriani »

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6403 Dátum: 2011.04.07 16:27:15 »
Az igaz, hogy a fejen nagyon sokat lehet bukni. Meg általában a hifikomponenseken. Kicsit használja az ember, és féláron jó, ha meg tud tőle szabadulni....

A szép fontos, ez kétségtelen. De nem elsődleges. Mármint ha hifiről van szó. Egy rossz hangú, de a környezetébe tökéletesen illeszkedő, és egy jó hangú, de kicsit kilógó bármilyen komponens közül kétségtelen, hogy az utóbbit választanám.

Nálad is azért esett a szebbikre a választás, mert mint írtad, áruk gyakorlatilag egyforma volt, hangkarakterük pedig nagyon-nagyon hasonló. Ha a szebbik egyértelműen rosszabb lett volna, gondolom Nálad sem lett volna ilyen egyszerű a választás...

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6404 Dátum: 2011.04.07 17:33:16 »
Mivel hifi komponensekből majdhogynem végtelen a választék, ezért azt hiszem, nem nagyon fogok megvenni egy csúnya darabot. Autóhifiben szűkebb a paletta, pl. olcsó időkorrekciós aktív fejet 3 márka tart - milyen szerencse, hogy az RSII és az aktív Alpine-ok nagy része is megfelel alapvető paramétereknek: nem túl drága, jó, és még szép is.