Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1673693 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6345 Dátum: 2011.03.13 00:31:00 »


És ami számomra is igazán meglepő volt: négyajtós Vectrával jött, és a zárt csomagtartóból fölényesen átzenélt az utastérbe.

Ha sok pénzem lesz, és találok, biztos, hogy egyszer lesz megint Morelem..... Nem hallottam ehhez még csak hasonlót sem. Hajaj....
Az element is képes erre nem kicsit, hanem nagyon, sőt néha akár vége sincs a basszusnak :)

Hát, nem tudom, mit szólt volna a HCW egy zárt ládához. Sok kételyem mondjuk nincs, valószínűleg megbirkózott volna a feladattal.... Szinte már sajnálom, hogy nem próbáltam bele a Power szárt ládájába, bár valószínűleg az a ládaméret a Morelhez nem passzolt volna.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6346 Dátum: 2011.03.13 10:10:22 »
Ez a vaterás, így nézne ki az enyém is.

http://auto-motor.vatera.hu/auto_hifi/erosito_melynyomo/melylada_jbl_gto_1202d_melynyomo_zart_ladaban_1441230999.html

A tiéd is dupla tekercses?

Na ezt nem tudom.......... :wacko: szerintem 4 ohmos nem 2X2ohmos. A dupla tekercses valószínű jobb lenne. De majd utánna nézek. Ha nem sikerül pénzért eladni a ládát, akkor nem is akarok lecsapni erre a vaterás GTO-ra.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6347 Dátum: 2011.03.13 10:12:51 »
Ezt hívják az információs szupersztrádán trollkodásnak ill. topikrombolásnak.





Jól van na azért remélem nincs harag drusza.........azért elküldeni egy homokozásra :wacko: naaaa :lol: Csak kicsit csipkelődök, jól tudom én hogy nem rossz az a mikro. Remélem sikerül egyszer a tiédet is meghallgatni ha megengeded. :innocent:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6348 Dátum: 2011.03.13 12:05:43 »
Ez a vaterás, így nézne ki az enyém is.

http://auto-motor.vatera.hu/auto_hifi/erosito_melynyomo/melylada_jbl_gto_1202d_melynyomo_zart_ladaban_1441230999.html

A tiéd is dupla tekercses?

Na ezt nem tudom.......... :wacko: szerintem 4 ohmos nem 2X2ohmos. A dupla tekercses valószínű jobb lenne. De majd utánna nézek. Ha nem sikerül pénzért eladni a ládát, akkor nem is akarok lecsapni erre a vaterás GTO-ra.

Nem biztos, hogy jobb lenne. Nekem például azt mondták, hogy inkább a 4 ohmos 1020, mint a 2x2-es 1022, mert bár a 2x2-est jobban meg lehet zavarni elvileg, a felbontás látja kárát.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6349 Dátum: 2011.03.14 16:50:03 »
Ezt hívják az információs szupersztrádán trollkodásnak ill. topikrombolásnak.
És itt is látok!

 :flowers: :flowers:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6350 Dátum: 2011.03.15 20:06:42 »
Ezt hívják az információs szupersztrádán trollkodásnak ill. topikrombolásnak.
És itt is látok!

 :flowers: :flowers:

nocsak...  ::)

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6351 Dátum: 2011.03.16 15:59:55 »
Újabb fejlemény  Clarion APA4320 ügyben. Az eladó szerint az egyik 3 állású kapcsolóval gondok voltak, azt cserélni kellett. Viszont azt írta, hogy a szervízben azt javasolták neki, hogy ha már cserélnek, meg szétszedik akkor cséljék ki a többit is. Na most van rajta ilyen kapcsoló 5 db. Szóval most nem tudom mi legyen. Megkérdeztem, hogy lehet-e próbálni. (még nem tom mit ír majd rá) Mert így bizonytalan lettem. Pedig jó lenne az az erősítő, de kicsit így fázok.  :?:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6352 Dátum: 2011.03.16 16:27:08 »
Újabb fejlemény  Clarion APA4320 ügyben. Az eladó szerint az egyik 3 állású kapcsolóval gondok voltak, azt cserélni kellett. Viszont azt írta, hogy a szervízben azt javasolták neki, hogy ha már cserélnek, meg szétszedik akkor cséljék ki a többit is. Na most van rajta ilyen kapcsoló 5 db. Szóval most nem tudom mi legyen. Megkérdeztem, hogy lehet-e próbálni. (még nem tom mit ír majd rá) Mert így bizonytalan lettem. Pedig jó lenne az az erősítő, de kicsit így fázok.  :?:

Nálam lejárnak az RCA csatlakozók fém burkai. Illetve csak egy részük. ÉS?  :D Power szériánál mindennapos, persze kell hozzá néhány tulok módjára történő szétszerelés is... (nem hiszem, hogy annyira megerőltető lenne sima lehúzás helyett óvatosan tekerve lehúzni azt a tetves csatlakozót...)
Persze nem árt megkérdezni valami írástudót, hogy mennyire gyenge pontok ezek. Ha azok, még mindig el lehet rajta gondolkodni. Ha csak azért kellene cserélni, hogy majd egyszer juj nehogy elporosodjon, akkor hagy a francba.

Egyébként nem is értem, mitől mehet tönkre egy ilyen háromállású kapcsoló. Az ember egyszer beállítja, akkor ugye kapcsolgat. Legközelebb csak akkor, ha valami gyökeres változás következik be a rendszerben: passzívból mondjuk aktív lesz. Ha most nem rosszak, nem hiszem, hogy aggódnod kéne.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6353 Dátum: 2011.03.16 16:28:13 »
...de nem 4360-at akartál írni? Mintha azt említetted volna, hogy a 4320 újonnan van, a 4360 meg használtan...

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6354 Dátum: 2011.03.16 16:30:40 »
...nálam is bele kéne vetni magam egy kicsit a sűrűjébe. Venni kéne a fáradságot (meg ezt a bluetac-et), leszerelni a magasakat a háromszögről, és a mélyközepekhez közelebb beszerelni próbaképpen. Annyit hallom, hogy akkor lesz kiegyenlített, ha leteszem, hogy tényleg nem lehet véletlen.

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6355 Dátum: 2011.03.16 18:46:07 »
...de nem 4360-at akartál írni? Mintha azt említetted volna, hogy a 4320 újonnan van, a 4360 meg használtan...

Úgy van ez, hogy az APA 4320 (2007-2008 -ban futott) a "régebbi" sorozat, ez 4x80 W RMS (640W teljesítményű)az új sorozat pedig az APA 4360, annál 4x90W RMS (ez pedig már 720W teljesítményű)

De nekem sajnos újonnan az APA 4360 nem jöhet szóba, mert annak az ára 60ezer. Szóval lenne az APA 4320 használtan 30-35 között és felmerült még alternatívaként (mivel elég jó véleménnyel vannak róla ahogy olvasgattam) újonnan az APX 4241E, mert annak az új ára 32ezer. De ez 4x60W -ot produkál RMS -ben és 4x100 W -ot max. (természetesen valamennyi előbbi adat 4 Ohmon értendő), tehát kicsit gyengébb mint az APA 4320 -as.

Azért merült fel bennem az APA 4320 akár használtan is, mert attól tartok, hogy a zárt ládát ez jobban tudná hajtani, mint az APX 4241E.

Egyébként én is azon gondolkodtam, hogy hogy a bánatban tud egy ilyen kapcsoló tönkre menni, mikor nem kell azt kapcsolgatni naponta 20szor. Szóval nem értem.

Viszont tegnap megrendeltem az RCA kábelt. Connection Best valamit.  ;) Szimpatikusnak tűnt árban is meg úgy egyébként is.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6356 Dátum: 2011.03.16 19:09:42 »

Nálam lejárnak az RCA csatlakozók fém burkai. Illetve csak egy részük. ÉS? 

Ne viccelj már. Így szar a földelésed, zajos az egész rendszer, jó kis kóbor áramtól elszállhat egyik-másik műveleti erősítő a fejben, erősítőben.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6357 Dátum: 2011.03.16 20:20:33 »

Ne viccelj már. Így szar a földelésed, zajos az egész rendszer, jó kis kóbor áramtól elszállhat egyik-másik műveleti erősítő a fejben, erősítőben.

Az jó mert van nekem is 1 amelyik lejár :clap: De ha a helyére tolom minden stimmel. A Stinger elég szorosan kapaszkodik bele :D A ládám meg úgy néz ki meg lesz reparálva. Csinálnak a 30-as hangszóróhoz egy zárt ládát. Csak még a palival kellene egyeztetnem a dolgot.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6358 Dátum: 2011.03.17 08:11:36 »

Nálam lejárnak az RCA csatlakozók fém burkai. Illetve csak egy részük. ÉS? 

Ne viccelj már. Így szar a földelésed, zajos az egész rendszer, jó kis kóbor áramtól elszállhat egyik-másik műveleti erősítő a fejben, erősítőben.

Nem értettem magam sem, miért nincs erősebben befogatva, netán forrasztva. Mindenesetre amikor először a kezemben maradt, eléggé megijedtem (nyilván, hiszen új volt - nálam). Rögtön hívtam Gábor barátomat, hogy akkor most ez mi, meg vigyem-e vissza, de azt mondta, hogy ezért ne, ez a Powereknél gyakran előfordul. Mondjuk az, igaz, hogy azt nem mondta, hogy nem kell elhárítani a hibát...  ::)

Néztem azt, amelyik lejött, két füle van két oldalon, de nem látok rajta se forrasztási pontokat, se befogatásra, odaszorításra utaló nyomokat. Így aztán nem tudom azt sem, hogy hogyan van befogatva, amelyik még a helyén van.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6359 Dátum: 2011.03.18 21:06:40 »
Héj farkas!

carstylingon van zajcsökkentő lap 4000Ft/lap. 1 lap az 530x750 mm ez pont jó lenne az ajtóburkolatokra. Lehet én is veszek 2-t mert hangszóró kábel cserénél úgyis újra szétszedem a kocsit, ajtókat pláne :D