Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1674060 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6270 Dátum: 2011.03.07 16:34:21 »
Azon mar en is gondolkodtam, hogy csak a magyar lemezek rosszak-e, de szerintem masutt is van tragya. A Depeche az az USA-bol valo, ismerosunk hozta. Szoval ott sem jobb, mint itt. A masik gyari Depeche lemezunket itthon vettuk, ugyan az a tragya sajnos.

A Metallica sokkal jobb, a Madonna es a Queen meg kivalo minosegu.

Ami meg kimondottan tragya volt, az az Alicia Keys lemezunk. Olyan volt, mint egy ocska MP3.

Az Edda lemezek sem tul jok szerintem, koncerteken 1000x jobb hangja van az Attilanak. A gyari lemezen meg semmi extra sajnos.

Az Akos lemezei ratyik meg, igaz a koncertjen is elegge gyenge volt a hangminoseg, mikot a Papp Laszloban voltunk. Mondjuk a Papp L. hangtechnikajat nem minositenem, az retek Line Array cuccokkal. Az Edda sokkal igenyesebb cuccokkal dolgozik, mikor ok intezik azt is (nem elore installalt a hangtechnika). Par eve volt Agardon egy jo kis koncertje, akkor full Dynacord volt minden, az oreg hangmernok meg kozben meg allitotta is a cuccot folyamatosan. Olyan hang volt, hogy lefostuk a bokankat tole. Kristalytiszta magas-kozep, igen eros, utos, de tiszta mely.

Amugy ha profi technika: en a hagyomanyos rendszereket szeretem, mikor kulon van a magas-kozep es a mely. A Line Array rendszereket nem komalom, nem olyan utos a melye, mint a tolcseres es a bass-reflex melyeknek, meg a magas-kozepuk sem annyira tiszta altalaban. Jo Line Array hangot meg nem hallottam, ami felert volna egy klasszikus Dynacord vagy Electro Voice cuccal.
Nagy hangja van a Line Array-nek, beszolja a teret, de valahogy a hangzasa nem hat meg, nem tetszik.

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6271 Dátum: 2011.03.07 16:35:09 »

En a SoundForge-dzsal szoktam a FLAC-ot .wav-va konvertalni, majd a Neroval irom ki. Ugy nem erezni szinte semmi kulonbseget sem. De az MP3-at is azzal .wav-va konvertalom kiiras elott, igy sokkal jobb a zene minosege, mintha a Neronak beadnam kozvetlenul az MP3-at.

Írj burrrn-nal! minden formátumot dalolva kiír cd-re, cue fájlt is kezel.
Szerinted hangminosegben jobban ir, mint a Nero?

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6272 Dátum: 2011.03.07 16:38:10 »

En a SoundForge-dzsal szoktam a FLAC-ot .wav-va konvertalni, majd a Neroval irom ki. Ugy nem erezni szinte semmi kulonbseget sem. De az MP3-at is azzal .wav-va konvertalom kiiras elott, igy sokkal jobb a zene minosege, mintha a Neronak beadnam kozvetlenul az MP3-at.

Írj burrrn-nal! minden formátumot dalolva kiír cd-re, cue fájlt is kezel.
Szerinted hangminosegben jobban ir, mint a Nero?
Eleve megúszol egykét konvertálást, pl a xrecode is zajosít...

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6273 Dátum: 2011.03.07 16:41:28 »

En a SoundForge-dzsal szoktam a FLAC-ot .wav-va konvertalni, majd a Neroval irom ki. Ugy nem erezni szinte semmi kulonbseget sem. De az MP3-at is azzal .wav-va konvertalom kiiras elott, igy sokkal jobb a zene minosege, mintha a Neronak beadnam kozvetlenul az MP3-at.

Írj burrrn-nal! minden formátumot dalolva kiír cd-re, cue fájlt is kezel.
Szerinted hangminosegben jobban ir, mint a Nero?
Eleve megúszol egykét konvertálást, pl a xrecode is zajosít...
Jah, de SoundForge ugy konvertal, mint az alom. Amit azzal konvertaltam, semmit nem rontott a hangminosegen. A Nero is jol ir szerintem, csak .wav-ot kell adni neki.

Amugy csinaltal mar Nero es Burrrn osszehasonlitast zeneileg?

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6274 Dátum: 2011.03.07 16:42:26 »
Azon mar en is gondolkodtam, hogy csak a magyar lemezek rosszak-e, de szerintem masutt is van tragya. A Depeche az az USA-bol valo, ismerosunk hozta. Szoval ott sem jobb, mint itt. A masik gyari Depeche lemezunket itthon vettuk, ugyan az a tragya sajnos.

A Metallica sokkal jobb, a Madonna es a Queen meg kivalo minosegu.

Ami meg kimondottan tragya volt, az az Alicia Keys lemezunk. Olyan volt, mint egy ocska MP3.

Az Edda lemezek sem tul jok szerintem, koncerteken 1000x jobb hangja van az Attilanak. A gyari lemezen meg semmi extra sajnos.

Az Akos lemezei ratyik meg, igaz a koncertjen is elegge gyenge volt a hangminoseg, mikot a Papp Laszloban voltunk. Mondjuk a Papp L. hangtechnikajat nem minositenem, az retek Line Array cuccokkal. Az Edda sokkal igenyesebb cuccokkal dolgozik, mikor ok intezik azt is (nem elore installalt a hangtechnika). Par eve volt Agardon egy jo kis koncertje, akkor full Dynacord volt minden, az oreg hangmernok meg kozben meg allitotta is a cuccot folyamatosan. Olyan hang volt, hogy lefostuk a bokankat tole. Kristalytiszta magas-kozep, igen eros, utos, de tiszta mely.

Hát nemtom. Én vettem Queen tripla CD-t, díszdobozzal, Greatest Hits I-II-III, és én is azt hittem, gatyába lövős lesz, de egyáltalán nem az. Illetve nagyon változó a minőség, a Breakthru például nem rossz, a Hammer to fall-tól konkrétan majd' lefostam a bokámat, olyat szólt (hirtelen felindulásból végig is hallgattam vagy négyszer, sose gondoltam, hogy ez ekkora zene :punk:), de volt ott nem egy zene, aminek pedig nagyot kellett volna szólnia, de nem. Nem tudom, hogy honnan válogatták össze a számokat, de főleg a régebbiek szóltak jól, illetve a legutplsók, ha időrendben nézzük.

És jót mosolyogtam, mert tényleg igaza volt Ear-nek, van, ahol a sávokat egyszerűen egymásra játsszák, és a zenészek nincsenek ott egy időben egy helyen. Meg lehetett hallani, hol kezdődik, és hol végződik némelyik hangsáv....  :eek:
 ::)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6275 Dátum: 2011.03.07 16:50:45 »
Amugy ha profi technika: en a hagyomanyos rendszereket szeretem, mikor kulon van a magas-kozep es a mely. A Line Array rendszereket nem komalom, nem olyan utos a melye, mint a tolcseres es a bass-reflex melyeknek, meg a magas-kozepuk sem annyira tiszta altalaban. Jo Line Array hangot meg nem hallottam, ami felert volna egy klasszikus Dynacord vagy Electro Voice cuccal.
Nagy hangja van a Line Array-nek, beszolja a teret, de valahogy a hangzasa nem hat meg, nem tetszik.

Hát... én utoljára karácsony előtt voltam Tankcsapda koncerten.... Na az meghatott. Még másnap is. Meg harmadnap is, tényleg volt, amikor azt hittem, úgy maradok mármint hallásilag. Kicsit belehúztak a srácok, hadd szóljon. Majd levitte a ruhámat.... Saját cuccuk volt, kíváncsi is lettem volna, mit hoztak, de esélyem nem volt közelebb jutni a hangfalakhoz. Mondjuk lehet, hogy nem is baj.

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6276 Dátum: 2011.03.07 16:53:45 »
Nekem a Greatest Hits jo minosegu, igaz nekem 15 eves is van mar a lemezem szerintem. Ez volt eletem elso gyari audio CD-je, mikor HiFit kaptam Karacsonyra.  :D

Mindent athat a koltsegcsokkentes. Regebben a Sony Beta magnoival vettek fel a zenet a mutermekben, ami nem volt olcso. Maga a Beta cuccos is 10 misit kostal kb, meg 60-80e Ft egy tekercs szalag, amit ugy csak egyszer hasznalnak fel. Igy aztan lehetett olyan minosegu albumokat eloallitani, ami number one.

Kesobb rajottek, hogy sokkal olcsobb DAT kazettara felvenni a cuccokat, aztan azt sokszorositani. Divat manapsag az is, hogy egybol szamitogepre veszik fel a zenet, aztan onnan irjak ki CD lemezre a 40x-es zenei atdolgozast kovetoen.

Azert az igazi tehetsegeket nem kell szamitogeppel atszerkeszteni, ki lehet oket egybol rakni CD-re a szalagrol. Ez a sok mai nevenincs sztarnak jo igazan, hogy atdolgozzak a hangjat, mert igy lehet a szarbol varat epiteni elegge konnyen es olcson.

A masik meg, hogy az atlag user nem kolt hifire, nem olyan szemmel figyeli a hangot, mint mi; szimplan csak berakjak a muanyagdobozos kinai szemetbe a lemezt, aztan hajra. A kocsikat is eleg megnezni. Ha nem lenne ennyire igenytelen zeneileg a tarsadalom, akkor gyarilag nem mernek ekkora hulladek hangszorokkal szerelni a kocsikat, mert akkor csokkenne a marka image-e.
Ha igy kozelitem meg a dolgokat, akkor megertheto a sok kiado, hogy sporol a lemezek gyartasan, mert teljesen feleslegesen erolkodni, hiszen az emberek 99,9%-a nem fogekony a dologra.

Az meg durva dolog amugy, mikor egy komolyzenei CD tragya gyarilag. Nah, attol felfordul a gyomron, mikor MP3 szintu egy komolyzenei lemez.

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6277 Dátum: 2011.03.07 16:59:24 »
Amugy ha mar CD-rol volt szo, maga a nyers lemezek is egyre gyengebbek. Egy 10 evvel ezelotti lemezen sokkal vastagabb volt a fembevonat, amibe beleegette az ember az adatot. Manapsag mar annyira bovlik a lemezek is, hogy feny fele forditva siman at lehet latni rajtuk.

Regebben vastag karcmentes bevonatot tettek az osszes Verbatim lemezre, meg a TDK is masszivak voltak, kulonosen a sima feher teteju, amire lehetett nyomtatni is. Most meg mindegyik lemez ocska, pillanat alatt karcolodik, meg vekonyak a bevonatok is rajtuk.

Igy megint nem csoda, ha a gyari lemezek sem szolnak mar ugy, igaz azok mas technologiaval keszulnek, mint az otthoniak.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6278 Dátum: 2011.03.07 17:07:11 »
Eleve megúszol egykét konvertálást, pl a xrecode is zajosít...

Hogyhogy?

Egyébként a burrrn tényleg nem rossz, ahogy a jetaudio sem; utóbbi mondjuk csak wav-ot tud, míg a burrrn cue sheetekkel is boldogul.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6279 Dátum: 2011.03.07 18:57:04 »
Eleve megúszol egykét konvertálást, pl a xrecode is zajosít...

Hogyhogy?

Egyébként a burrrn tényleg nem rossz, ahogy a jetaudio sem; utóbbi mondjuk csak wav-ot tud, míg a burrrn cue sheetekkel is boldogul.
Flac-ot konvertáltam át apple lossless formátumba, és meghallgattam mind a kettőt középszar fülessel, és az eredeti flac kb 3x olyan jó volt mint az apple lossless.

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6280 Dátum: 2011.03.07 19:01:09 »

Nekem mostanaban nem is az MP3 a fo bajom, hanem az, hogy nem gyartanak jo zeneket. Valahogyan mostanaban semmi sem tetszik igazan, legtobbszor a sokeves albumokat hallgatom minden mufajbol.


Ez az én bajom is. Nem nagyon szeretek új albumokat hellgatni, nem találok bennük értéket. Csak az új Tankcsapdákat hallgatom unásig.

De hamár erre kanyarodott a téma...

Töltöttem le egy pár FLAC zenét, többekközt tesztcdket. Szándékosan csináltam beőlül 160kbps mp3-akat is, és szerettem volna összehasonlítani, hogy hallok e különbséget. Lehet, hogy a fülemmel van baj, de nem hallottam különbséget. Volt mikor úgy éreztem, hogy hallom, de ezt betudom annak, hogy tudtam melyik változat szól.

A rendszerek amiken hallgattam:
itthon:
AcRyan Playon hd médialejátszó->optikai kábel->Thomson dpl660 házimozi

autóban:
Iphone4-ről (itt nem flac, hanem Aple loseless az mp3 ellen)->Dension Gateway 300->Gyári Toyota fej->Fusion komponens szett, (talán nincs még bejáratva)

És egy agybadugós fülhallgatóval is a laptopról, vlc vel hallgatva.

Minden szar (tudom, hogy az, de ennyire??), vagy én vagyok a süket???


Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6281 Dátum: 2011.03.07 21:53:13 »
Jól van! :clap: Tudtam ha a JBL-t előrébb teszem mint az uDimensiont, minden uD-s kollega harapni fog, legytek már lazábbak :yes:. Egy biztos nekem vagy uDim vagy JBL szerintem ez a két legjobb márka aki vetekszik egymással....mind szettben és erősítőben. Dimensionban Jr-t hallottam valami verseny 2. helyezettes gyerektől akitől anno a stingereket vettem. Tetszett, nagyon szép hangja volt de nekem a JBL jobban tetszik ez az én egyéni véleményem nem sértés hanem vélemény :D tudjátok a legolcsóbb árucikk a világon amit ingyen is lehet osztogatni. Sajnos csak kevés uD-s rendszert sikerült meghallgatnom, akitől most vettem a 3. stingert ő is Jr. szettben utazott asszem, na az egy igen jó beépítés és még nincs kész vele a srác :yes:. Egy kis peugeotja van (OFF :D) két ajtóban 1-1 DLD 20-as mély fából CNC géppel készült fa ajtópanellal ***án kiszigetelve, az elsőszettek pedig mint a kis Gyurinak (aki hála istennek itt van közöttünk :yes:) az A oszlop tövében a műszerfalra aplikált okosságban magasak és mélyközepek egyaránt. Jó hangja volt annak is, csak keveset hallgattuk.
 Dinamika alatt nem a basszust értem, hanem azt hogy a zenének van ereje......az a változás nagyjából amikor aksit cserélsz mondjuk egy gyári 480A-ost egy hifis 1000A-re cseréled (vagy mondhattam volna mást is) és a zene megtelik dinamikával mert az erősítő gyorsabban nagyobb áramot is fel tud venni az aksiból. Nem halványul el a zene, hanem ahol kell ott jó telített és ereje van hogy libabőrös leszel és kitágulnak a szemeid. Én valami ilyesmit értek dinamika alatt. Lehet pont ezért is jön be a JBL mert az nagyon rámegy erre. Nem olyan tiszta mint az uDim de úgy van ahogy mondta az egyik kollega, talán B.S. saját stílusa van és én sohasem szerettem a tucat cuccokat. Szóval itt a fül a lényeg én az egészet a saját fülemre próbálom építeni. Szettet is anno mégzöldfülűbb koromban :D úgy választottam hogy meghalgattam ajánlott szetteket és nekem a JBL tetszett meg fülre.......így ebből építkezem. Ez is olyan minthogy valakinek a Toyota supra tetszik vagy a HEMI CUDA.........nekem mind a kettő, csak egyik valamiért kicsit jobban így ez a döntés született. És nem bántam meg. :devil: Így is éveket el lehet tölteni egy adott rendszer tökéletesítésével.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6282 Dátum: 2011.03.08 07:17:44 »
Miutan a JR4.300 eleg teljesitmenyben, a hangja szep, szinezesmentes, meretben nem horror, igy szerintem nem rossz a valasztasom. Lehet, hogy aztan a hangja nem fog tetszeni, bar nekem az bejon, mikor szinezes mentes egy hangcuccos.

Rosszak a meglatasaim?

Rosszak. Egyfelől a kapcsolástechnika legalább annyit számít, mint a kimenőteljesítmény, így a számok puszta összehasonlításának kevés értelme van.

Másodszor DLD szubot használsz.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6283 Dátum: 2011.03.08 08:08:07 »
Én azt vettem észre - és magyarázatot nem tudok rá -, hogy a .flac ugyan jó minőségben szól, de audio cd-ként kiírva jó pár db-lel halkabb, mint a 256-os, vagy 320-as mp3. Ez miért lehet szerintetek? Az íróm Nero Multimedia Suite 10.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9393
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6284 Dátum: 2011.03.08 08:13:49 »
Nem lehet, hogy inkább az MP3 van túlvezérelve és a FLAC a jó  :hmmmm: