Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1674315 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6210 Dátum: 2011.03.04 11:09:48 »
En nem hiszek a mesekben es a mitoszokban, se a legendakban. A marketingben es a parasztvakitasban meg vegkepp nem.
En a fizikaban hiszek. A fizika meg ismeri a Ohmikus ellenallast, az induktivitast, az interferenciat, stb. En ezekben hiszek csak.
Ha jo minosegu a drot anyaga, kelloen vastag, nem tul hosszu es rendesen van arnyekolva is, akkor torveny szeruen nem ront nagyot a jelen (javitani nem tud sajnos), ergo jol szol a zene.
Na ez az, nem mese hanem valóság az, hogy a kábelnek kihallod a hangját, pl ugyanazon rendszer minden eleme az RCA kivételével ha egyezik szépen meg is mutatja. Bezony a drága stinger sokkal jobban szól mint a kicsit ócsóbb Vivanco :)

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6211 Dátum: 2011.03.04 11:55:21 »
En a fizikaban hiszek.

Majd elmúlik, ha hallasz papíron hasonló kábeleket gyökeresen eltérő hanggal. A kábelek hangja nem egzakt tudomány. Lótúrót sem értek belőle, ami nem meglepő, viszont tapasztalt hifisek, autóhifisek szintén nem tudnak mindenre magyarázatot, ami azért minimum elgondolkodtató. Fogadjuk inkább el, hogy vannak egy rendszerben jó hangot mutató kábelek, különböző hosszúságban, vastagságban, árfekvésben, és ugyanúgy vannak kevésbé jók, amik egy másik rendszerben esetleg életre kelnek.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6212 Dátum: 2011.03.04 12:49:09 »
Nincs azzal semmi baj, hogy a fizkában hisz. Csak nem tudja a kábel össes tulajdonságát. Sárgaréz és sárgaréz között is van különbség, azt pedig biztos nem adják meg semelyik kábelre, hogy mivel és mennyire szennyezet. De a hülye elektronok meg csak találkoznak ezekkel. :D
Attila 31
  - Avensis
- Prius

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6213 Dátum: 2011.03.04 13:03:29 »
Nincs azzal semmi baj, hogy a fizkában hisz. Csak nem tudja a kábel össes tulajdonságát. Sárgaréz és sárgaréz között is van különbség, azt pedig biztos nem adják meg semelyik kábelre, hogy mivel és mennyire szennyezet. De a hülye elektronok meg csak találkoznak ezekkel. :D
Tetszik a megkozelitesed.  :D

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6214 Dátum: 2011.03.04 13:04:41 »
Errol az erosito tipusrol mi a velemenyetek? Hogyan szol? Mennyire megbizhato? Mennyit erne maximum meg?

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6215 Dátum: 2011.03.04 14:21:36 »
En nem hiszek a mesekben es a mitoszokban, se a legendakban. A marketingben es a parasztvakitasban meg vegkepp nem.
En a fizikaban hiszek. A fizika meg ismeri a Ohmikus ellenallast, az induktivitast, az interferenciat, stb. En ezekben hiszek csak.

Csak azt, hogy az autos RCA kabelek ugyan azok, mint a mikrofon kabelek, teljesen ugyan az az elve a dolognak, ugyanugy zenei kis jelet szallit arnyekolva.

Aha, meg vannak szórt terek, mindenféle rádiófrekvenciás mező, van átlalános iskolai, középiskolás, egyetemi szintű fizika, sőt a fölött is. Már egy szkóp kábelvégre kapcsolása is nagy-nagy csodálkozást tud okozni.  :D

Érdekes módon a hangosítástechnikába szállító cégek kábeleinek sincs egyforma hangjuk, hiába mind jól árnyékolt. Tessék mondjuk egy hasonló átmérőjű Mogamit, Gothamot, Klotzot összehasonlítani, lesz majd nagy csodálkozás.  :devil:

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6216 Dátum: 2011.03.04 14:31:09 »
A linkelt GTO-rol irjatok mar valamit, pls.  :D

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6217 Dátum: 2011.03.04 14:45:18 »
Errol az erosito tipusrol mi a velemenyetek? Hogyan szol? Mennyire megbizhato? Mennyit erne maximum meg?

Úgy látom, ez kettővel ezelőtti GTO széria. A legújabbról tudom, hogy nem éri meg az árát. Az előzőről azt tudom, hogy jó ár-érték arányú, jó, de nem kiemelkedő (hang)minőségű készülék. Nekem olyanom volt, én elégedett voltam vele akkor. De hogy ez a típus milyen....  :hmmmm:

A GTO széria általában a közepes kategória a JBL megfizethető erősítői között. Gondolom, ez még nincs olyan jó, mint az ezt követő GTO, és abból gondolom, hogy amikor én kerestem erősítőt, lebeszéltek róla, és azt mondták, inkább várjak még, hátha felbukkan egy újabb szériás. Megjegyzem Petya még mindig hirdeti a négycsatornását....  :innocent:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6218 Dátum: 2011.03.04 14:46:31 »
Az a 600W, amit hirdet magán fennen, az azért erős túlzás.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6219 Dátum: 2011.03.04 14:49:43 »
A Pro 3.4X még nekem is megvan. Holnap megyek is Pestre, fel tudom vinni.

Képek, ilyesmi: http://hardverapro.hu/apro/u-dimension_negycsatornas_erositok/friss.html

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6220 Dátum: 2011.03.04 14:55:46 »
Nincs ezzel a "fizikában hiszek"-kel semmi baj. Kinek mi az a szint, amiért még hajlandó pénzt adni...

Ültök, pioneerosok? Ha nem, üljetek le, kapaszkodjatok jól.

Épp ma hallottam, amikor rákérdeztem, hogy aztán vajon mi a különbség a Pioneer P88RS és az RS-II között. Nem mondom meg, ki volt, nem akarok belőle hajcihőt, meg hozzáértésnek a megkérdőjelezését.  ::)

Mondta, akitől kérdeztem némi hamiskás mosollyal, hogy peeersze, vaaan....! Aztán hozzátette, hogy valójában minimális a változtatás, valamit a kijelző szögén mókoltak, meg valamit bent a házban, de a különbséget nem lehet meghallani.

Persze nem gondolom, hogy igaza volt, de elgondolkodtató, hogy ilyet mond valaki, aki ismeri ezeket a készülékeket. Persze az is lehet, hogy rám nézett, és nem nézte ki belőlem, hogy meghallanám a különbséget mondjuk kábel és kábel, vagy fej és fej között. Mindegy is, miért, a lényeg az, hogy tényleg nem mindenki hallja meg, vagy ismeri fel a különbséget két, egyébként közel azonos paraméterrel megáldott összetevő hangja között. Esetleg felismeri ugyan, de nem ér neki annyit, hogy emiatt súlyos tízezrekkel legyen könnyebb....

Nem mindenki törekszik az autójában a szobaihoz hasonló körülményeket teremteni. Attól még autóhifizik, csak nem olyan mélységben.

Bakai Gabi barátomnál nem egy olyan összekötőkábel van felakasztva, aminek a vége első ránézésre úgy néz ki, mint egy sündisznó. Kérdem tőle hát ez...? Mondja ezzel tesztelte, hogy a kábel hangja hogyan változik. Különböző ellenállások voltak az árnyékolásra ráforrasztva. Pedig a jel útja attól még nem változik....  ::)
« Utoljára szerkesztve: 2011.03.04 15:02:19 írta wolfman »

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6221 Dátum: 2011.03.04 15:01:57 »
Az a baj a linkelt PRO-val, hogy nekem draga (nem szanok ennyit most a zene upgrade-re), meg csak 35 W-ot tud 4 Ohm-on, ami azert nem tul sok...

Adott egy 16 centis kompi-szett, megy egy 25-os DLD sub zart konfigban -- azert a DLD-nek kell a kajak vegfok, arra mar rajottem. Azert olyan cucc kell, ami viszi a 25-os melyet rendesen, plane, hogy zart a lada. A mostani Pioneer-em 4x42 W-ot tud (az egyik nemet hifi-magazin merese szerint), ez pont eleg. Igazabol a tobb jobb lenne, a kevesebb viszont keves, az tuti.

Egy aktivan hajtott elso szettre biztos jo, meg szepen szol, de azert a sub-ot nem hiszem, hogy "megcsapkodja"...


Igazabol nekem olyan 4 csatis cucc kell, ami szepen szol (szebben, mint a mostani Pioneer gm-x 354) es azert van benne erotartalek is, nem kell a gain-t kitekerni csore, meg a fejet is ahhoz, hogy vigye a subot.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6222 Dátum: 2011.03.04 15:05:50 »
Az a baj a linkelt PRO-val, hogy nekem draga (nem szanok ennyit most a zene upgrade-re), meg csak 35 W-ot tud 4 Ohm-on, ami azert nem tul sok...

Adott egy 16 centis kompi-szett, megy egy 25-os DLD sub zart konfigban -- azert a DLD-nek kell a kajak vegfok, arra mar rajottem. Azert olyan cucc kell, ami viszi a 25-os melyet rendesen, plane, hogy zart a lada. A mostani Pioneer-em 4x42 W-ot tud (az egyik nemet hifi-magazin merese szerint), ez pont eleg. Igazabol a tobb jobb lenne, a kevesebb viszont keves, az tuti.

Egy aktivan hajtott elso szettre biztos jo, meg szepen szol, de azert a sub-ot nem hiszem, hogy "megcsapkodja"...


Igazabol nekem olyan 4 csatis cucc kell, ami szepen szol (szebben, mint a mostani Pioneer gm-x 354) es azert van benne erotartalek is, nem kell a gain-t kitekerni csore, meg a fejet is ahhoz, hogy vigye a subot.

Na most többen megszaggatták a maradék ruhájukat is. Elhangzott pár voodoo átok..... szíved nem fáj?  [rohog] :devil2:

Az a baj, hogy olcsón és jó minőségű és erős végfokot nem fogsz tudni venni. Tudod, b...ni is, meg szűznek is maradni....  :szemez:

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6223 Dátum: 2011.03.04 15:15:13 »
Mit tekintesz atoknak pontosan?
Azt, hogy DLD vagy, hogy gyenge a kis uD Pro vegfok?  ;)

Szarbol kell varat epiteni, ha keves a penz.  :)
De erosen gondolkodok Taby JR4.300-an, az occsobb es erosebb.

Ide nekem meg az alap Kicx szett es DLD mellett nem kell csucs cucc, csak olyan, ami az also-kozepes cuccaimmal partiban van. Tiszta hangu, kozepesen eroset szeretnek, de nem akarok elszallni erositoileg a profi cuccokkal.

Hiaba vennek egy csucs veget, ha a tobbi elem gyenge vagy maximum kozepes szintu. Viszont azert gyengebb dolgokat sem szeretnek venni, mert az mar most is van.

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6224 Dátum: 2011.03.04 15:20:25 »
Amugy utalom Taby-t, mert most itt turaztatja az idegrendszeremet az u-Dimension-nel.  :flowers: Pont ma delelott fogadtam meg, hogy nem koltok tobbet a ***a kocsira...  [rohog]

Egesz nap ezen matekozok, hogy mennyiert vinnek el kb a regit (Pioneer GM-X 354), oszt mennyit kellene beleinvesztalni a zenebe... A toyota is kocsog, hogy gyarilag nem tesz egy 100e-res vegfokot a kocsiba...  :D