Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1674006 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6165 Dátum: 2011.02.27 21:58:40 »
Igen, annak indul nálam is, de meg kell húzni a határt. a Fusion már megvan, ha kicsivel jobb lesz, mint a gyári szar volt, már boldog leszek. kiváncsi vagyok, hogy napi 2 óra használattal mikorra nyeri el a végleges hangját. Amennyivel jobbat is lehetett volna ennyi pénzért, annyival olcsóbb volt a beépítés nekem, és a gyári fej az Elementet, gm audiot, semmit sem hajtja meg jobban.
Hm? Mennyi volt? illetve honnan tudod hogy mire képes az element? ...

50e. Az elementet nem ismerem, de a gyári fej korlátait már sejtem.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6166 Dátum: 2011.02.27 22:48:53 »
Igen, annak indul nálam is, de meg kell húzni a határt. a Fusion már megvan, ha kicsivel jobb lesz, mint a gyári szar volt, már boldog leszek. kiváncsi vagyok, hogy napi 2 óra használattal mikorra nyeri el a végleges hangját. Amennyivel jobbat is lehetett volna ennyi pénzért, annyival olcsóbb volt a beépítés nekem, és a gyári fej az Elementet, gm audiot, semmit sem hajtja meg jobban.
Hm? Mennyi volt? illetve honnan tudod hogy mire képes az element? ...

50e. Az elementet nem ismerem, de a gyári fej korlátait már sejtem.

25 000 a szigetelés és egy hangszóró betétele a gyári helyre? Mivel szigeteltek? És hol?

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6167 Dátum: 2011.02.27 22:55:43 »
Owww, hát az a Yarisba nem igazán lenne beilleszthető. Illetve csak faragcsálással.

Van 1-2 ezerért 16 centis müanyag beépítőkeret kimondottan Yarisba. Nekem is azzal van bent a 16 centis szett. Csak a mélység nem mind1
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6168 Dátum: 2011.02.28 06:40:08 »
Van 1-2 ezerért 16 centis müanyag beépítőkeret kimondottan Yarisba...
Nem akarok hülyeséget kérdezni, de nem vágom a témát... Ez akkor azt jelenti, hogy a kárpitot egyáltalán nem kell bántani?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6169 Dátum: 2011.02.28 06:45:03 »
Van 1-2 ezerért 16 centis müanyag beépítőkeret kimondottan Yarisba...
Nem akarok hülyeséget kérdezni, de nem vágom a témát... Ez akkor azt jelenti, hogy a kárpitot egyáltalán nem kell bántani?
Kb ja.

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6170 Dátum: 2011.02.28 06:49:37 »
De ezt írtam még én is...Már az Ave 1-nél volt, csak mi Carinások szívunk, igaz Taby? :P
Józsi vagyok :-)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6171 Dátum: 2011.02.28 07:50:25 »
De ezt írtam még én is...Már az Ave 1-nél volt, csak mi Carinások szívunk, igaz Taby? :P

...mer még nem láttál E11-et....  ::)

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6172 Dátum: 2011.02.28 09:18:36 »
De ezt írtam még én is...Már az Ave 1-nél volt, csak mi Carinások szívunk, igaz Taby? :P
Hm? ezt most nem értem teljesen kifejtenéd :)
Ha a kárpitbántásra gondoltál, akkor tévedsz, az enyém full gyári, csak a gyári hangszóró takaró nincs betéve a helyére de ha kivenném a kiemelőkeret fa konzolját a hangszórótakaró egy az egybe mehet vissza.
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.28 09:30:15 írta taby »

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6173 Dátum: 2011.02.28 09:19:29 »
Igen, annak indul nálam is, de meg kell húzni a határt. a Fusion már megvan, ha kicsivel jobb lesz, mint a gyári szar volt, már boldog leszek. kiváncsi vagyok, hogy napi 2 óra használattal mikorra nyeri el a végleges hangját. Amennyivel jobbat is lehetett volna ennyi pénzért, annyival olcsóbb volt a beépítés nekem, és a gyári fej az Elementet, gm audiot, semmit sem hajtja meg jobban.
Hm? Mennyi volt? illetve honnan tudod hogy mire képes az element? ...

50e. Az elementet nem ismerem, de a gyári fej korlátait már sejtem.

25 000 a szigetelés és egy hangszóró betétele a gyári helyre? Mivel szigeteltek? És hol?

Ha megkapom a szerelési képeket, felrakom, és akkor látjuk, mivel lett szigetelve. a Fusionos ismerős szerelte.

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6174 Dátum: 2011.02.28 13:08:08 »
De ezt írtam még én is...Már az Ave 1-nél volt, csak mi Carinások szívunk, igaz Taby? :P
Hm? ezt most nem értem teljesen kifejtenéd :)
Ha a kárpitbántásra gondoltál, akkor tévedsz, az enyém full gyári, csak a gyári hangszóró takaró nincs betéve a helyére de ha kivenném a kiemelőkeret fa konzolját a hangszórótakaró egy az egybe mehet vissza.
Arra gondoltam, hogy nekünk nincs hangszórókiemelő a boltban, nekünk csinálni kell, hogy legyen :)
Bár nekem befért a 16,5 cm-es szett előre gond nélkül szinte a gyári rács mögé, és bármikor visszarakom a csodálatos 10W-os gyári hangszórót :)
Józsi vagyok :-)

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6175 Dátum: 2011.02.28 13:22:52 »
Arra gondoltam, hogy nekünk nincs hangszórókiemelő a boltban, nekünk csinálni kell, hogy legyen :)
Bár nekem befért a 16,5 cm-es szett előre gond nélkül szinte a gyári rács mögé, és bármikor visszarakom a csodálatos 10W-os gyári hangszórót :)
Nekem túl nagy a mágnes a hangszórón még a mélységével az enyémnek se lenne nagy baja, de így akkor rendesen ki lett emelve szép lépcsőlappal...

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6176 Dátum: 2011.02.28 14:15:29 »
Igen, láttam az albumodba, király lett :)
Mondjuk én a rendőrséggel szembe szerelek a hideg utcában :) Ott nem jó móka :) Kárpit le, mindent elrak, hogy ne nyomják fel a kocsit, eléggé gyér...Majd a Celicával meglátogatod Kovács Tamást, hogy építsünk bele egy picivel jobb zenét, bár a gyárilag 10 hangszórós hifi se rossz egy 21 éves autótól :) (gyári 6 csatis erősítő hajtja az első 6 hangszórót)
Józsi vagyok :-)

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6177 Dátum: 2011.02.28 18:19:12 »
Arra gondoltam, hogy nekünk nincs hangszórókiemelő a boltban, nekünk csinálni kell, hogy legyen :)
Bár nekem befért a 16,5 cm-es szett előre gond nélkül szinte a gyári rács mögé, és bármikor visszarakom a csodálatos 10W-os gyári hangszórót :)

De az egyáltalán nem biztos, hogy azzal a "csinált" hangszóró kiemelőkerettel rosszabbul járnátok. Sőt !

Az E12 -höz van, vagyis lehet venni "bolti" műanyagot" (bár az is igaz, hogy MDF lapból kimaratottat is kb.5-6rugóért) én még is úgy döntöttem, hogy MDF -ből lesz, elég kulturáltra is sikerült és klasszisokkal jobban tart egy 165 mm -es hangszórót, mint az a vékony műanyag. Ja és kb. 2ezer Ft -ből kijött minden festékkel, csavarral stb. ami kellett hozzá  :yes:

Szóval hajrá "csinált" kiemelőkeret   :szemez:

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6178 Dátum: 2011.02.28 18:37:37 »
Van 1-2 ezerért 16 centis müanyag beépítőkeret kimondottan Yarisba...
Nem akarok hülyeséget kérdezni, de nem vágom a témát... Ez akkor azt jelenti, hogy a kárpitot egyáltalán nem kell bántani?

Le kell venni a kárpitot, ki kell venni a gyári hangszórót, annak a felfogató pontjaira fel kell csavarozni a müanyag kiemelőkeretet (tehát ha kimondottan Yarisba valót veszel akkor fúrni sem kell), a keretbe pedig bele lehet csavarozni a 16 centis hangszórót. Ezután mehet vissza a kárpit. Tehát a kárpiton semmit sem kell ezzel alakítani. Amire figyelni kell, hogy a hangszóró beépítési mélysége max 60-61 mm legyen, különben leengedéskor elakad benne az üveg! Ez rögtön elég sok hangszórót kizár, de vannak frankó slim hangszórók...
Xanyi

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6179 Dátum: 2011.02.28 18:38:59 »
Van 1-2 ezerért 16 centis müanyag beépítőkeret kimondottan Yarisba...
Nem akarok hülyeséget kérdezni, de nem vágom a témát... Ez akkor azt jelenti, hogy a kárpitot egyáltalán nem kell bántani?

Le kell venni a kárpitot, ki kell venni a gyári hangszórót, annak a felfogató pontjaira fel kell csavarozni a müanyag kiemelőkeretet (tehát ha kimondottan Yarisba valót veszel akkor fúrni sem kell), a keretbe pedig bele lehet csavarozni a 16 centis hangszórót. Ezután mehet vissza a kárpit. Tehát a kárpiton semmit sem kell ezzel alakítani. Amire figyelni kell, hogy a hangszóró beépítési mélysége max 60-61 mm legyen, különben leengedéskor elakad benne az üveg! Ez rögtön elég sok hangszórót kizár, de vannak frankó slim hangszórók...


Az element és a Jr is megfelel ennek a kritériumnak, egyik se kaka.