Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1673616 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6150 Dátum: 2011.02.27 11:48:05 »

Drága és harmadikra sem illeszkedő ajtópanel, szigetelőszalaggal szigetelet drótok fejegység beszerelésénél, oda nem figyelés a részletekre...
Ez egy kifejezetten hangminőségre épített kocsi, büszkén mutatják a honlapon:

Attól még szólhat jól ugye? És mi az általános véleményed a Fusion cuccokról?
Ha a keleti végeken jársz akkor fülelj bele az autómba, és lesz viszonyítási alapod.  :flowers: Jobb avagy rosszabb, mint egy rendes japppán rendszer

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6151 Dátum: 2011.02.27 12:50:16 »
Szívesen meghallgatom, de fölöslegesen fájdíthatom a szívem maximum. Az átlagos keresetem mellé nem engethetem meg úgysem, hogy szép legyen a kocsim, jól is szóljon (jól mennis sose fog), szép legyen a motorom, jól is menjen, a csajomnak is legyen rá rendes ruhája, az itthoni műszaki cuccokat is fejlesztgetni, elmenni nyaralni, és még enni is. Szóval a kocsi zene magas prioritást élvez, de nem sok pénz van rá. Ezért kérdeztem, hogy a 25 ezres Reactor szett jó minőség e, vagy nem.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6152 Dátum: 2011.02.27 14:32:24 »

Drága és harmadikra sem illeszkedő ajtópanel, szigetelőszalaggal szigetelet drótok fejegység beszerelésénél, oda nem figyelés a részletekre...
Ez egy kifejezetten hangminőségre épített kocsi, büszkén mutatják a honlapon:

Attól még szólhat jól ugye? És mi az általános véleményed a Fusion cuccokról?

Én úgy tapasztaltam, hogy egy beszerelés minősége megmutatkozik a látványban is. Túl sok a buktató a rendszerépítésben, hogy az ember bárhol is trehány legyen.
Fusiont én még jól szólni nem halottam. Hangosan igen, nagy csimm-bumm cirkuszt rendezve igen, de hosszú távon kellemesen soha, de nem ismerem a teljes termékkínálatukat.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6153 Dátum: 2011.02.27 14:33:13 »
Szívesen meghallgatom, de fölöslegesen fájdíthatom a szívem maximum. Az átlagos keresetem mellé nem engethetem meg úgysem, hogy szép legyen a kocsim, jól is szóljon (jól mennis sose fog), szép legyen a motorom, jól is menjen, a csajomnak is legyen rá rendes ruhája, az itthoni műszaki cuccokat is fejlesztgetni, elmenni nyaralni, és még enni is. Szóval a kocsi zene magas prioritást élvez, de nem sok pénz van rá. Ezért kérdeztem, hogy a 25 ezres Reactor szett jó minőség e, vagy nem.

25 000-ért mát gm Audionál is találsz jó szetteket, sőt.

Ekko

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6154 Dátum: 2011.02.27 14:40:17 »
Sziasztok, Van valakinek tapasztalata E12-es Corolla első ajtóinak Soudaband-ozásával? Próbáltam visszaolvasni de gyakorlati instrukciókat illetve hosszabb távú tapasztalatokat nem talltam.

Szóval a következő kérdéseim lennének:
A soudaband költséghatékonynak túnik, de időtálló? Kibírja a 40 fokos túzőnapos meleget?
A 30cm-s szalagot használjam vagy vékonyabbat?
A külső lemez belső oldalát elég beborítani, vagy a kárpi felöli lemezre is kellene rakni?
A lemez és a kárpit közé kőzetgyapotot javasoltak, mert nagyon kis vastagságúra és össze lehet préselni, illetve a nagyobb területeket is szépen kitölti. Ez jó megoldásnak tűnik?
Kellett e hőlégfúvózni vagy a hajszárító is elég hogy RENDESEN feltapadjon?
Bármi egyéb trükk vagy tipp hogy hogyan csináljam jól? ( még sosem csinltam ilyesmit... bár mindennel megbírkózom  ;) )

És a legontosabb kérdés, az eredmény... sokat jlentett?? Komolyabbak lettek a mélyközepek? Menetzajon változtat valmait az ajtók szigetelése?
Ha esetleg valaki képet is tudna küldeni az nagyon megköszönném-

Előre is köszi a válszokat. Ekko

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6155 Dátum: 2011.02.27 15:10:46 »
Szívesen meghallgatom, de fölöslegesen fájdíthatom a szívem maximum. Az átlagos keresetem mellé nem engethetem meg úgysem, hogy szép legyen a kocsim, jól is szóljon (jól mennis sose fog), szép legyen a motorom, jól is menjen, a csajomnak is legyen rá rendes ruhája, az itthoni műszaki cuccokat is fejlesztgetni, elmenni nyaralni, és még enni is. Szóval a kocsi zene magas prioritást élvez, de nem sok pénz van rá. Ezért kérdeztem, hogy a 25 ezres Reactor szett jó minőség e, vagy nem.
Az enyém is olcsócska rendszernek indult, de szerintem egyáltalán nem nevezhető drágának a rendszerem. Pl annyiból veszel egy Element komponens szettet, mely igen jól zenél, vagy akár az enyémet is megveheted használtan 15ér. Jól szigetelt ajtóban igen szépen szólt nálam, persze egy E12es Corollában sajnos nem lehet igazán jól megszólaltatni még a Jr.t profi panellal se :( sajnos az ajtó nem társ a jó mélyekhez.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6156 Dátum: 2011.02.27 15:16:14 »
Sziasztok, Van valakinek tapasztalata E12-es Corolla első ajtóinak Soudaband-ozásával? Próbáltam visszaolvasni de gyakorlati instrukciókat illetve hosszabb távú tapasztalatokat nem talltam.

...
És a legontosabb kérdés, az eredmény... sokat jlentett?? Komolyabbak lettek a mélyközepek? Menetzajon változtat valmait az ajtók szigetelése?
Ha esetleg valaki képet is tudna küldeni az nagyon megköszönném-

Előre is köszi a válszokat. Ekko
Helló,

Soudaband al lett az ajtóm kiszigetelve, mind a lemezre mind a szerelőnyílásokat befedve kell felvinni a cuccból, úgy hogy lehetőleg ne maradjon egy nyílás se fedetlen, mert akkor a fene megette az egészet.
Zsír és portalanított ajtókra 40fokos hőségben és tűző napon nem muszáj hőlégfúvóval rásegíteni, de amúgy célszerű.
Persze mindenképpen javít a mélyközepeken és a menetzajt is csökkenti, de igazán akkor érsz el eredményt ha mindent szigetelnél pénztárca és idő kérdése. kőzetgyapotot inkább ne meg semmi olyat ami nedvszívó

Ekko

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6157 Dátum: 2011.02.27 15:21:41 »

Soudaband al lett az ajtóm kiszigetelve, mind a lemezre mind a szerelőnyílásokat befedve kell felvinni a cuccból, úgy hogy lehetőleg ne maradjon egy nyílás se fedetlen, mert akkor a fene megette az egészet.
Zsír és portalanított ajtókra 40fokos hőségben és tűző napon nem muszáj hőlégfúvóval rásegíteni, de amúgy célszerű.
Persze mindenképpen javít a mélyközepeken és a menetzajt is csökkenti, de igazán akkor érsz el eredményt ha mindent szigetelnél pénztárca és idő kérdése. kőzetgyapotot inkább ne meg semmi olyat ami nedvszívó

Köszi.

Te a 30cm es szalagot használtad? MEnnyire pontosan kell illeszkednie a csíkoknak egymáshoz? A belső lemezen csak a szerelőnyílásoka vágtál kissebb darabokat vagy nagy ccsíkokkal lefedted az egész ajtót? Nincs róla képed véletlenül? Ekko

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6158 Dátum: 2011.02.27 15:24:58 »

Soudaband al lett az ajtóm kiszigetelve, mind a lemezre mind a szerelőnyílásokat befedve kell felvinni a cuccból, úgy hogy lehetőleg ne maradjon egy nyílás se fedetlen, mert akkor a fene megette az egészet.
Zsír és portalanított ajtókra 40fokos hőségben és tűző napon nem muszáj hőlégfúvóval rásegíteni, de amúgy célszerű.
Persze mindenképpen javít a mélyközepeken és a menetzajt is csökkenti, de igazán akkor érsz el eredményt ha mindent szigetelnél pénztárca és idő kérdése. kőzetgyapotot inkább ne meg semmi olyat ami nedvszívó

Köszi.

Te a 30cm es szalagot használtad? MEnnyire pontosan kell illeszkednie a csíkoknak egymáshoz? A belső lemezen csak a szerelőnyílásoka vágtál kissebb darabokat vagy nagy ccsíkokkal lefedted az egész ajtót? Nincs róla képed véletlenül? Ekko
Átfedéssel csináltam 2 rétegben és is-is módon oldottam meg, képeket találsz ha visszalapozgatsz. (jó sokat de addig is hasznos infókat találsz)

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6159 Dátum: 2011.02.27 20:36:40 »
Szívesen meghallgatom, de fölöslegesen fájdíthatom a szívem maximum. Az átlagos keresetem mellé nem engethetem meg úgysem, hogy szép legyen a kocsim, jól is szóljon (jól mennis sose fog), szép legyen a motorom, jól is menjen, a csajomnak is legyen rá rendes ruhája, az itthoni műszaki cuccokat is fejlesztgetni, elmenni nyaralni, és még enni is. Szóval a kocsi zene magas prioritást élvez, de nem sok pénz van rá. Ezért kérdeztem, hogy a 25 ezres Reactor szett jó minőség e, vagy nem.
Az enyém is olcsócska rendszernek indult, de szerintem egyáltalán nem nevezhető drágának a rendszerem. Pl annyiból veszel egy Element komponens szettet, mely igen jól zenél, vagy akár az enyémet is megveheted használtan 15ér. Jól szigetelt ajtóban igen szépen szólt nálam, persze egy E12es Corollában sajnos nem lehet igazán jól megszólaltatni még a Jr.t profi panellal se :( sajnos az ajtó nem társ a jó mélyekhez.

Igen, annak indul nálam is, de meg kell húzni a határt. a Fusion már megvan, ha kicsivel jobb lesz, mint a gyári szar volt, már boldog leszek. kiváncsi vagyok, hogy napi 2 óra használattal mikorra nyeri el a végleges hangját. Amennyivel jobbat is lehetett volna ennyi pénzért, annyival olcsóbb volt a beépítés nekem, és a gyári fej az Elementet, gm audiot, semmit sem hajtja meg jobban.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6160 Dátum: 2011.02.27 20:48:29 »
Igen, annak indul nálam is, de meg kell húzni a határt. a Fusion már megvan, ha kicsivel jobb lesz, mint a gyári szar volt, már boldog leszek. kiváncsi vagyok, hogy napi 2 óra használattal mikorra nyeri el a végleges hangját. Amennyivel jobbat is lehetett volna ennyi pénzért, annyival olcsóbb volt a beépítés nekem, és a gyári fej az Elementet, gm audiot, semmit sem hajtja meg jobban.
Hm? Mennyi volt? illetve honnan tudod hogy mire képes az element? ...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6161 Dátum: 2011.02.27 20:55:20 »
taby Mester, milyen méretű is ez a te eladósorban lévő Element szetted?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6162 Dátum: 2011.02.27 20:56:29 »
taby Mester, milyen méretű is ez a te eladósorban lévő Element szetted?
16centis.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6163 Dátum: 2011.02.27 20:58:43 »
Owww, hát az a Yarisba nem igazán lenne beilleszthető. Illetve csak faragcsálással.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )