Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1674033 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6075 Dátum: 2011.02.23 21:48:10 »
Ööö, már van is egy jelöltem  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6076 Dátum: 2011.02.24 05:33:37 »
Ööö, már van is egy jelöltem  :yes:
16os mélyláda hm. Inkább akkor ajtó kiszigetel Soudaband-al és egy jobb komponensszettet be az ajtóba, Pl element. Szerintem páran akik hallották az elementet az ajtómba dolgozni igazolhatják, hogy nem is olyan rossz még akár láda nélkül is. Sőtt, kicsit reklám helye nekem pihen is egy element szett a garázsban a polcon :) hozzá egy erősítővel, de az alpine aktív ládához is kell fej rca-val.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6077 Dátum: 2011.02.24 07:31:29 »
Ööö, már van is egy jelöltem  :yes:

Van egy egészen alapvető különbség a Camry és a Yaris között, amiről az előttem szólók elfeledkeztek. A köbtartalma. Amíg egy nagy kocsiban viszonylag könnyedén kialakul mély hang, addig egy kicsiben ezt erőszakolni kell. Ha ugyanazokat a hangszórókat erősítőt fejegységet áttennéd a Yarisba, mint amivel most meg vagy elégedve, akkor is egy sokkal magasabb tónusú hangzást kapnál.

Lehet persze kis kocsiba is jó mélyeket csinálni, csak nagyon-nagyon sok watt, meg egy igazán ütős zárt láda kell hozzá. Így is csináltabb lesz a hang,, mint egy nagy autóban de működhet.
Az aktív szubbal nálad az lehet a baj, hogy rendben, valamit csinálni fog, de tényleg tökös-dögös darab kell, mert az energia jó része elveszik a mindenféle zajok között, másodszor erőszakot kell tenni, mert a 20Hz sehogy sem fér be, de a felharmonikusa a 40Hz is csak alig-alig, de hogy az szóljon hallhatóan, az alap frekvenciát kell megpróbálni lejátszani. Harmadszor a gyári rendszer nem nagyon tud besegíteni neked abban a tartományban, ahol a szub már nem szeretne szólni, a hol már a mélyközépnek lenne dolga.

Ezért ajánlom neked, hogy elsőként a gyári rendszer dolgát könnyíteném meg, mert utána sokkal egyszerűbb lesz hozzá szubot találni.


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6078 Dátum: 2011.02.24 12:04:47 »
16os mélyláda hm. Inkább akkor ajtó kiszigetel Soudaband-al és egy jobb komponensszettet be az ajtóba, Pl element. Szerintem páran akik hallották az elementet az ajtómba dolgozni igazolhatják, hogy nem is olyan rossz még akár láda nélkül is. Sőtt, kicsit reklám helye nekem pihen is egy element szett a garázsban a polcon :) hozzá egy erősítővel, de az alpine aktív ládához is kell fej rca-val.
És valamilyen átalakítással nem oldható meg, hogy a gyári fej hajtsa az aktív mélyet? Csak van rá vmi megoldás...

Ami a többit illeti: a jobb komponens szett, ha jól értettem amit a többiek írtak, gyári fejről hajtva mit sem érne... Kéne egy másik fej, meg igazából egy erősítő is... Meg a szett... Meg a szigetelés... És akkor hol is tartunk anyagilag? Nem beszélve arról, hogy a gyári fejnek maradnia kéne, bár talán hosszú távon nem kizárt, hogy teszek mellé egy másikat is. De ez még nagyon a jövő zenéje (szó szerint) - ha egyáltalán.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6079 Dátum: 2011.02.24 12:08:21 »
Ööö, már van is egy jelöltem  :yes:

Van egy egészen alapvető különbség a Camry és a Yaris között, amiről az előttem szólók elfeledkeztek. A köbtartalma. Amíg egy nagy kocsiban viszonylag könnyedén kialakul mély hang, addig egy kicsiben ezt erőszakolni kell. Ha ugyanazokat a hangszórókat erősítőt fejegységet áttennéd a Yarisba, mint amivel most meg vagy elégedve, akkor is egy sokkal magasabb tónusú hangzást kapnál.
Értem... Viszont ne a te Camrydhez hasonlítsd a Yaris beltér köbtartalmát, hanem az enyémhez, ami bizony nem túl nagy... Szélességre kb. Yaris, hosszúságra talán valamivel nagyobb, magasságra jóval kisebb. Zajszintben meg éppenséggel rosszabb - ugye egy '83-as kocsi, mindenféle extra szigetelés nélkül. Tehát nem igazán vagyok én elkényeztetve :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6080 Dátum: 2011.02.24 12:34:01 »
16os mélyláda hm. Inkább akkor ajtó kiszigetel Soudaband-al és egy jobb komponensszettet be az ajtóba, Pl element. Szerintem páran akik hallották az elementet az ajtómba dolgozni igazolhatják, hogy nem is olyan rossz még akár láda nélkül is. Sőtt, kicsit reklám helye nekem pihen is egy element szett a garázsban a polcon :) hozzá egy erősítővel, de az alpine aktív ládához is kell fej rca-val.
És valamilyen átalakítással nem oldható meg, hogy a gyári fej hajtsa az aktív mélyet? Csak van rá vmi megoldás...

Ami a többit illeti: a jobb komponens szett, ha jól értettem amit a többiek írtak, gyári fejről hajtva mit sem érne... Kéne egy másik fej, meg igazából egy erősítő is... Meg a szett... Meg a szigetelés... És akkor hol is tartunk anyagilag? Nem beszélve arról, hogy a gyári fejnek maradnia kéne, bár talán hosszú távon nem kizárt, hogy teszek mellé egy másikat is. De ez még nagyon a jövő zenéje (szó szerint) - ha egyáltalán.

Hát nézd. Én hallottam aktív fejről hajtott hangszórószettet erősítő nélkül. Nagyon szépen szólt, de az ajtó nagyon ki volt rakva bitumennel. Nem masszírozta az ember hátát, de tisztességes mélyeket és kultúrált hangzást produkált.

A fej Alpine fej volt, a szett pedig egy belépő szintű Hertz DSK. A fej ára olyan 30 lehetett, a szetté meg jó, ha 20. Ez kábé egy aktív láda ára, és normális zene van az autódban. Ami plusz költség, az a szigetelés az ajtóban.

Ja és miért pont DSK? Hát mert annak külön keresztváltója van oldalanként a mélyközéphez, és külön a magashoz, azaz összesen négy darab van hozzá Sokáig nem értettem, miért, de nem is izgatott, a tantusz akkor esett le, amikor meghallottam fejről: hát azért kell, mert az amúgy erős, éles magasat első párosra kötve vissza tudsz venni belőle, a mélyközepet pedig a hátsó párosra kötve kedvedre szabályozhatod a mélyközepek hangerejét anélkül, hogy utólagosa, mesterségesen ki kellene emelned a mély hangokat, vagy loudnesst használni. Van benne valami logika, nem?

Sőt, megkockáztatom, hogy ha a fej egyáltalán nem alkalmas aktív hajtásra, és nincs benne DSP sem, még akkor is tud így az ember valami színpadféleséget maga elé varázsolni a fázisfordítással, de ez már csak afféle hangosan gondolkodás....



Szóval. Hertz DSK, plusz aktív hajtásra alkalmas fej, plusz ajtószigetelés valószínűleg megoldja a problémádat anélkül, hogy erősítőt, vagy ládát, vagy kábelezést kellene venned. Decibelhajtással akkor sem fogsz tudni közlekedni, mert nagyon nem lehet a fej végfokát megterhelni, de a DSK egy viszonylag könnyen hajtható szett, így szépen szólal meg, ha ügyes az ember. Tapasztaltam saját fülemmel. A hátamat nem verdeste, de egyrészt beszélgetni már csak szinte kiabálva tudtunk az autóban, másrészt ha a sráccal, akinek ez volt a kocsijában hamarabb találkozok, lehet, hogy nem is indulok el a rendszerfejlesztés rögös útján... Mindennapi használatra normális keretek között alkalmas.

Az a baj, hegy nem vagy Pesten, mert összehoznék egy találkozót, hogy halld, elég-e ez Neked...

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6081 Dátum: 2011.02.24 14:41:53 »
És valamilyen átalakítással nem oldható meg, hogy a gyári fej hajtsa az aktív mélyet?

Ami a többit illeti: a jobb komponens szett, ha jól értettem amit a többiek írtak, gyári fejről hajtva mit sem érne...

Nem kell átalakítás, a tegnap linkelt aktív szubok tudnak vonalbemenetről és hangszóró-bemenetről is dolgozni. El kell húzni két drótot az ülés alá a fejtől, meg tápot neki, oszt' szevasz.

Megismétlem, amit tegnap is írtam: Ear nyilván tapasztalatból írja, hogy a gyári hangszórók gyári fejjel új lendületet kapnak egy kiszigetelt ajtóban. Itt kezdeném. Ha kevés, jöhet az aktív szub, szigorúan próbaüzemben. Ha az is kevés, akkor lehet újragondolni az egész történetet. (A végső megoldás úgyis egy fejegység-csere, új első szett, erősítő, mélyláda konfiguráció lenne.)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6082 Dátum: 2011.02.24 14:53:55 »
...vagy loudnesst használni...

Az a baj, hegy nem vagy Pesten, mert összehoznék egy találkozót, hogy halld, elég-e ez Neked...
Látatlanban 1000 %-ra mondom, hogy elég lenne  :) ... Hallanátok, hogy szól a cucc a Camrymben, szerintem elsírnátok magatokat  :lol: ... És az nekem elég. Színpad? Eleve hátulról szól, wazz  :D ... Na, ennyit az én igényeimről. Nekem pl. az, ahogy az Ave II gyári hifije szól, már nonplusultra űr kategória. Számomra aztán annál jobb az életben nem kéne, meg se hallanám a különbséget.

Loudnesst alapban használok, ha van  :yes: ... A Camryben mindig be van kapcsolva. A kombó: két 10 cm-es háromutas Hertz elöl a gyári műszerfali helyeken, csak a fejről hajtva; hátul a kalaptartóban két négyutas Pioneer ovál, egy kétcsatornás alap MacAudio erősítőről hajtva. Az utastér és a kalaptartó között napellenző roló mindig felhúzva... Nemtom ez számít-e, mindenesetre így van. Na, és ehhez állítom én be úgy a fejet, hogy a Loudness alapban be van kapcsolva; van a fejen egy "Subwoofer" állítási lehetőség, -15 és +15 között, ez +12-re van állítva; a basszust -7 és +7 között lehet állítani, ez +2-n van; a Treble szintén -7 +7 között állítható, +1-en van; és a Fader, ami F15 R15 között állítható, R2-n van.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6083 Dátum: 2011.02.24 14:58:10 »
Nem kell átalakítás, a tegnap linkelt aktív szubok tudnak vonalbemenetről és hangszóró-bemenetről is dolgozni. El kell húzni két drótot az ülés alá a fejtől, meg tápot neki, oszt' szevasz.
Az az Alpine is tudja, amit belinkeltem?

Megismétlem, amit tegnap is írtam: Ear nyilván tapasztalatból írja, hogy a gyári hangszórók gyári fejjel új lendületet kapnak egy kiszigetelt ajtóban. Itt kezdeném. Ha kevés, jöhet az aktív szub, szigorúan próbaüzemben. Ha az is kevés, akkor lehet újragondolni az egész történetet. (A végső megoldás úgyis egy fejegység-csere, új első szett, erősítő, mélyláda konfiguráció lenne.)
Ilyen végső megoldás tutira nem lesz  :) ... Max az aktív mély + ajtószigetelés. Utóbbinak kb. mi az anyagi vonzata?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6084 Dátum: 2011.02.24 15:16:18 »
Persze, tudja. Innen idézet: "Bemenő impedancia 22k Ohm (line input) | 36k Ohm (speaker input)"

Szerintem 20 rongyból két ajtót tisztességesen ki lehet szigetelni; egy 10-esbe szar alapanyaggal is belekerül, sokat nem lehet rajta spórolni. Ebben ajtópanel nincs, de a zajkomfortot is javítja, nem beszélve arról, hogy milyen hatással van a hangszóró működésére.

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6085 Dátum: 2011.02.24 16:06:50 »
Palaczk:

Tapasztalatbol irom, hogy az ember, mikor gyenge a hangzas, azt hiszi, hogy tobb melyhangra vagyik. Aztan ekkor szoktak szuletni a rossz dontesek...

Nekem az E11-es gyari rendszere borzasztoan szolt. Most mar van benne komponens szett, bitumenlap, melynyomo, 4 csatis erosito, stb. Szerintem eleg jol szol a kocsi, bar a nagy autohifis kollegak biztosan lehuznak...  :flowers:  Tudom, hogy melyik kb mit dob a helyzeten.

Ami neked a Yarisba kell: elso komponens szett es ajto bitulapozas. Ettol az egesz hangzas ugy megvaltozna, hogy el sem hiszed! A hangszoro csereje eg-fold kulonbseget adott, lehetett a recsegesen kivul zenet is hallani. Egy jo darabig elveztem igy a rendszert, hiszen a magas-kozep tisztabb lett sokkal es amire nem szamitottam: 3x annyi melyhang lett, mint elotte volt.

Ha kibitulapozod az ajtot (aminel a legfontosabb a belso lemez lukjainak a kiszigetelese, mert ott cseszodik el a hang a karpit mogott), akkor a zened kristaly tiszta lesz, a melyhangok meg megharomszorozodnak a kocsiban. Ekkorra (meg a gyari fejjel is) olyan hangzas lesz, amirol most nem is almodsz, elvezed a zenet, hallod a melyhangokat, nem kapcsolod ki fel ora zenehallgatas utan megkonnyebbulten a hifit.

Azert jo meg ez, mert ha kesobb pluszra vagysz, akkor veszel egy fejegyseget, majd egy 4 csatornas erositot egy mellyel. Tehat a meglevo elemeidet fel tudod hasznalni.

Ha most veszel egy aktiv melyet, akkor az nem lesz az igazi, mert a fej nem hajtja meg most rendesen, nem tudsz rendes jelet adni a melynek. A magas-kozep pedig marad a recsegos, torz vacak.

Ha sokba kerulne (nem szansz ra sok penzt) a komponens hangszoro szett, akkor javasolt reszemrol egy jo minosegu koax hangszoroszett vasarlasa az ajtoba. Pl. a Kicx ALQ szerias koax szettje eleg jo, uti a melyet is, egyedul magasban gyengebb, mert ugye nincsen kulon csipogoja annak. Ez 15 korul megallna, plusz 10-bol kinyomod Soudaband-dal az ajtokat, meg egy kis szerelesi anyag, es akkor van 30-bol egy elfogadhato hangu rendszered.

De en inkabb radobnam mar azt az 5e Ft-ot es egy komponens szettet vasarolnek. Egy 20e Ft-os szett mar nagyon jol szol, osszehasonlithatatlan a gyarival. Nekem is egy olcso szett, Kicx STC6.2, van a kocsiban, de nekem teljesen megfelel, kellemes a hangja es van melye is. Persze nalam van egy melynyomo is beepitve, de en foleg elektronikus zenet hallgatok, oda meg jobb egy kulon mely pluszban...

Szoval ha egy jo elso szettet veszel, akkor kiraly lesz a hangzasod a mostanihoz kepest, meg a melyed is sokkal jobb lesz. Ha az ajtot is kiszigeteled, akkor olyan, mintha egy 2x dragabb szettet vettel volna. Szerintem ezek utan neked mas nem is kell, teljesen elegedett leszel. Ekkor mar erezhetoen jobb hangminoseged lesz mar, mint amit egy E12-es alapbol tud -- pedig az sem annyira rossz szerintem.  :excl:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6086 Dátum: 2011.02.24 16:20:39 »
Nade a magasakkal meg a közepekkel semmi bajom... Elég tisztán szólnak. Alapvetően a hangerő/torzítás arány is okés. Csak a volument, a mélyeket hiányolom belőle. A Camryben szólt hasonlóan a cucc, az erősítő beépítése előtt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6087 Dátum: 2011.02.24 16:21:47 »
még mindig eladóóóóóó :)
Pyle 600W os erösitö, 300W os zárt trapéz mélyládával.
35.000ft

szerk: inkább igy teszem be a képet :)
http://img.carstyling.hu/usercars/00/05/05/22/50522_1217243485.jpg
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.24 16:30:16 írta lasi »
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6088 Dátum: 2011.02.24 16:28:50 »
Palaczk, tedd azt, amit én: két nagy, öreg ovál a centis fa kalaptartóba, új, ámde annál gagyibb fejegység, oszt huppogjon a disznaja!  :punk: :walkman: :lol:
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6089 Dátum: 2011.02.24 16:46:05 »
Kalaptartó off  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )