Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1674133 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6045 Dátum: 2011.02.19 12:44:27 »
Fene tudja. Nálam - már ami a hardvert és nem a telepítést illeti - az RCA csatlakozók a szűk keresztmetszet...

Szusszanó ajtó mellett biztos, hogy az a csatlakozó a szűk keresztmetszet? Úgy értem, tényleg meg lehet ezt ítélni?


Ebben a relációban a szigetelés a telepítés körébe tartozik.
Kénytelen vagyok hinni annak, aki ezt mondta, én magamtól sose gondoltam volna pont erre.... Bár úgy látom, épp most hirdet valaki egy garnitúra Stinger összekötőkábelt.....  :devil:

Francba. Kár, hogy nem aktuális a dolog, mert ha jól számolgatok, csak a dugók kábé pont ennyibe kerülnének....

szerk.: na pont az az a hirdetés, amit jojo beemelt....

« Utoljára szerkesztve: 2011.02.19 12:55:37 írta wolfman »

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6046 Dátum: 2011.02.19 12:49:43 »
Ha van hely, az ajtópanelt egy ügyes mester megoldja úgy, hogy a gyári rács mögött maradj. Vagy úgy is, hogy a gyári rácsot eltünteti, és pont a gyári rács síkjáig emeli ki a hangszórót a saját rácsával.

Erre gondoltam én is. Figyelembe véve azt, hogy Pesten tárolom az autót szabad ég alatt, kvázi közszemlére kitéve valószínű, hogy a gyárihoz minél közelebbi megjelenés a biztosítéka a féltégla-védelemnek...  :censored:

A hangszóró saját rácsa felejtős. Láttad már?  :devil: :whistling: Az minden, csak nem gyári és nem szolid.... Hogy mér nem tudtak valami olyan diszkrét rácsot kitalálni, mint ami a GTI-nek van... Bár a maga módján az is extravagáns, a közepén a lyukkal. De az legalább fekete...

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6047 Dátum: 2011.02.19 12:53:19 »
Igen Farkas én is szigetelést nyomatnám, de annak ha te akarsz nekiálni, akkor azt melegben tedd. Ha mesterre bízod az más tészta. Sokat rádob tényleg a rendszerre, bár én akkor cseréltem egyből hangszóró kábelt is :D Szóval pontosan nem tudom mennyit dobott, de az biztos hogy mélyközépnek több a mély és akusztikailag jobban feldobja a kocsi belső terét. Kicsit jobban tartja bent a zenét. Én legszívesebben még a tetőt is kiszigetelném. Ha lenne rá fölös dohány meg is tenném :D RCA-t hagyd a francba. Amúgy néztem, a Cordial RCA 5-6 ezer Ft.

Most is van szigetelve. Pontosabban szigetelve pont nincs, csak rezgéscsillapítva. Ha nem lenne, Neked se folyt volna rá a nyálad....  :D
Nekem is az lesz az első, aztán majd meglátom.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6048 Dátum: 2011.02.19 12:54:38 »
...de az is lehet, hogy beugrik egy Optima akksi. Meglepő tapasztalásokkal gazdagabban tértem haza Gyöngyösre most pénteken....  :hmmmm:

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6049 Dátum: 2011.02.19 14:52:23 »
Ebben a relációban a szigetelés a telepítés körébe tartozik.

Azt én értem, de amíg a telepítés olyan, amilyen, addig nehezen fogod tudni megállapítani, mi a szűk keresztmetszet hardverileg. Egyrészt.

Másrészt amíg a telepítés jóval, de tényleg sokkal rosszabb, mint a hardver, addig némileg fölöslegesen költesz hardverre, főleg egy olyanra, mint egy kábel, aminek a hangra gyakorolt befolyása jellemzően csak jó felbontású, amúgy tisztességesen megépített rendszernél jön ki. Petyánál nem tudom, mi a helyzet; nálad tutira a beépítést ráznám gatyába, ha az ajtó szusszan, akkor ott igen komoly előrelépés lenne megszüntetni a vélhető akusztikai rövidzárat. Plusz ha a hangszóró végre csak az ajtó felé dolgozna, nem a kárpit mögé, meg ki tudja, hová...

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6050 Dátum: 2011.02.22 11:57:55 »
HK-fanok figyelmébe:
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=330532648768

Bár a hazai szállítás kicsit drága...  :devil:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6051 Dátum: 2011.02.22 16:42:51 »
Várhatok a Yarisban szignifikáns hangminőség-javulást attól, ha csak annyit teszek, hogy a gyári fej és a gyári hangszórók közé beiktatok egy erősítőt? Ez ugye egy 2003-as faceliftes Sol, úgy vélem, négy hangszóró van benne.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6052 Dátum: 2011.02.22 17:17:36 »
Várhatok a Yarisban szignifikáns hangminőség-javulást attól, ha csak annyit teszek, hogy a gyári fej és a gyári hangszórók közé beiktatok egy erősítőt? Ez ugye egy 2003-as faceliftes Sol, úgy vélem, négy hangszóró van benne.

Hát... én óvatosan próbálkoznék vele. Sanszos, hogy a hangszórók egyszerűen nem bírnák el az erősítőt. Legalábbis az én hasonló korú Corollámból kiindulva, ahol a gyári fej egyszerűen képtelen volt meghajtani egy egyébként nagyon könnyen hajtható szettet - a gyári szetthez képest.

Én nem nagyon mernék próbálkozni vele.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6053 Dátum: 2011.02.22 17:22:55 »
Tehát minimum hangszóró-cserére is szükség lenne, az erősítő beépítése mellett? Meg akkor már, gondolom, megfelelő kábelekre is...

Elég gyér a gyári hangzás Yariskában, főleg némi basszust nem ártana még varázsolni bele.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6054 Dátum: 2011.02.22 17:40:01 »
A gyári rádió nem alkalmas túl sok mindenre... Ha bármi javulást akarsz, első körben azt kell lecserélni. Utána a hangszórókat. Utána betenni egy erősítőt és kiszigetelni az ajtót. Ez már sok mindenre elég lehet.

Mondjuk ha csak basszus hiányzik, meg lehet próbálkozni egy aktív mélyládával, jó ugyan nem lesz, de lehet, hogy a kívánt hatást eléri.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6055 Dátum: 2011.02.22 18:14:07 »
Mélyláda biztos nem lesz, a csomi így is kicsi. Ajtó-szigetelés meg ilyen varázslások sem lesznek. A fejegység is marad, és nem is akarok mellé betenni másikat (voltak ilyen terveim, de letettem róla, tűrhetően működik ez így a CD-tárral). Légyszi, ne előrehaladott hifis fejjel gondolkodjatok  :hug: ... Csak annyit szeretnék, hogy nagy hangerőnél ne torzítson annyira a cucc (nyilván ehhez kéne a hangszóró-csere), illetve hogy legyen teltebb a hangzás, több méllyel. Ennyit, nem többet.

Ha abból indulok ki, hogy a Camryben mekkora változást hozott, amikor a fej és a hátsó nagy oválok közé beiktattam egy (alap, két csatornás MacAudio) erősítőt  :hmmmm: ... Akkor azért itt is alighanem várhatok némi különbséget, pláne ha a hangszórókat is cserélem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6056 Dátum: 2011.02.22 20:05:06 »
Az aktív mélysugárzók nem is mindig nagy ládák, inkább lapos izék, mondjuk mint egy CD-tár. Pont helytakarékosság végett szokták őket ülés alá telepíteni.

A torzítást addig nem fogod tudni megszüntetni, amíg nem tudod kikerülni a fej végfokát. Mondjuk egy próbát megér - nem tudni, mit hallasz, és mivel lennél elégedett. Még működhet is.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6057 Dátum: 2011.02.22 21:43:46 »
Csak annyit szeretnék, hogy nagy hangerőnél ne torzítson annyira a cucc (nyilván ehhez kéne a hangszóró-csere), illetve hogy legyen teltebb a hangzás, több méllyel. Ennyit, nem többet.

Ajtó szigetelése, fólia az üvegre és csendes gumi, tűzfal és motorháztető zajcsillapítása. Mindjárt jobb lesz az a gyári hifi! A Yaris méretéből adódóan nagyon másképp viselkedik, mint egy Camry. Én már csak tudom.  :devil:
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.22 21:45:20 írta Ear »

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6058 Dátum: 2011.02.22 22:45:46 »
Ma meghozta a futár a mélynyomómat.  :D Clarion PFW1051. Látványra nagyon tetszik, remélem hangzásra is azt hozza, amit elvárok tőle majd.  :)
Az még rám vár, hogy egy kellemes kis ládikót szerváljak mellé (szerencsére ennek nem kell nagy láda)
De már nagyon boldog vagyok most is  :clap:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6059 Dátum: 2011.02.22 23:05:44 »
Mélyláda biztos nem lesz, a csomi így is kicsi. Ajtó-szigetelés meg ilyen varázslások sem lesznek. A fejegység is marad, és nem is akarok mellé betenni másikat (voltak ilyen terveim, de letettem róla, tűrhetően működik ez így a CD-tárral). Légyszi, ne előrehaladott hifis fejjel gondolkodjatok  :hug: ... Csak annyit szeretnék, hogy nagy hangerőnél ne torzítson annyira a cucc (nyilván ehhez kéne a hangszóró-csere), illetve hogy legyen teltebb a hangzás, több méllyel. Ennyit, nem többet.

Ha abból indulok ki, hogy a Camryben mekkora változást hozott, amikor a fej és a hátsó nagy oválok közé beiktattam egy (alap, két csatornás MacAudio) erősítőt  :hmmmm: ... Akkor azért itt is alighanem várhatok némi különbséget, pláne ha a hangszórókat is cserélem.

Pont ez az, ami gond volt nálam is. A gyári fejegység nem bírta el az utólagos hangszórókat. És ezt leginkább pont a mélyek - mármint a maradék mélyek - eltüntetésével adta tudtomra...