Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1674395 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6000 Dátum: 2011.02.12 11:13:54 »
Gyuri ajánlására vettem egy másik négycsatornás erősítőt (linkeltem a minap, ilyen).

Már minthogy ez :D

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6001 Dátum: 2011.02.12 11:17:14 »
Mi a véleményetek erről az aranyoskáról:
http://racing-bazar.hu/egyeb/zene/sony_mex_5di
Hallott már róla valaki valamit?

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6002 Dátum: 2011.02.12 12:00:30 »
Na és Farkas! Mi van a fejeddel? :?:

Hat napja fáj....  :censored:


Szerk.: hogy én milyen hülye vagyok.  :D Direkt bent hagyom az első reakciós válaszom, merthogy tényleg hat napja fáj, de nem emlékeztem rá, hogy ezt mikor mondtam Neked.  :lol:


Némi gondolkodás után azért leesett, hogy mire is gondolsz....  ::)


Szóval a fej. Dobozban pihenget, várja a sorsát. Én meg várok valamire. Úgy tűnik, egyelőre arra, hogy kicsit lecsillapodjak. Olyan szinten nem érdekel jelen pillanatban, hogy arra se venném a fáradságot, hogy kivegyem a dobozból, hogy az utca végéig focizhassam, és ez nagy szó. Sose gondoltam, hogy eljutok a lesz@rom-tabletta ilyen szintű túladagolásáig, volt ám idő, mikor páros lábbal ugráltam GPS-en (szó szerint), mert mindig pont akkor bolt valami gyíkja, amikor kellett volna...

De azér jó, hogy akkor ott voltál, muszáj volt visszafogni magam és figyelni rá, hogy a kultúrember vékony máza nem peregjen le rólam és ne vegyek elégtételt ott, azonnal.  :D Persze viszonylag hamar lenyugodtam.

Azér feldobtam egy hirdetést, van rá három jelentkező, de még nem döntöttem.



Beszereztem viszont időközben egy 7750-es Sonyt. Igazából nagyon szemezgettem különféle aktív és passzív Alpine-okkal, de mivel azok állítólag nem elég régiek ahhoz, hogy igazán jók legyenek, és nálam is fürdött már be új (igaz, alap) modell, meg Nálad sem vált be csúcsmodell, ezért inkább vettem egy olyan fejet, amit már nagyon régen szerettem volna meghallgatni a saját rendszeremben. Úgy vagyok vele, hogy lehet, hogy nem csúcsmodell, de legalább működik, bevesz, kiad, lejátszik, teszi a dolgát zökkenőmentesen. Tegnap ment vagy három órát egyhuzamban, nem volt vele gondom. Nincs generátorzaj, nincs gyújtászaj.

Viszont egészen más aspektusból világítja meg ez a fej a P88 tudását. Ebből a szemszögből igenis jó fej a P88, már ami a fejet úgy összességében illeti. Sokkal visszafogottabb, nem szórakoztat halálra, semleges színű, elegáns, letisztult..... tud vágást, időkorrekciót.... és egy kicsivel jobb hangja van, mint a 7750-nek. Valahogy ezt érzem, ezt hallom, persze lehet, hogy még nem elég kiforrott az erősítőm beállítása, mert persze ismét el kellett kezdeni az erősítőn állítgatni a keresztváltót.

Ha az első csatornát flat-re teszem, akkor az durván leterheli az első szettet, ez a dögnagy erősítő a lelket is kirázza belőle, úgyhogy azt gyorsan elfelejtettem. Most próbálom a vágást úgy állítani, hogy legyen elég teste a zenének, mert első körben azt figyeltem meg, hogy a Sonyval valahogy eltűnt a mélyközepek alja. szub már van rendesen, de pont az a tartomány hiányzott, vagy nem volt elég hangsúlyos, ami - nem tudom jobban kifejezni - "testet", "súlyt" ad a zenének. Most már kicsit jobb, de az elején azért meg voltam szeppenve, hogy ajaj, ez nem az igazi. Lehet, hogy ezzel is össze kell szoknia a rendszernek. Mindenesetre a tegnapi néhány óra jót tett neki. Tetszik, hogy nem kell "rimánkodni" a fejnek, hogy toljon már egy kis mélyet. Nem tetszik viszont, hogy sokkal jobban hallani, ha túlzásba viszi, mint mondjuk a Pioneernál. Az sokkal toleránsabb egy rossz beállítással szemben.

   Persze a 7750 felbontásának is meg vannak a sajátos vonásai, itt is megvan, mit hangsúlyoz ki a fej, de látható, és érezhető, hogy ezt a fejet az úgymond kommersz rendszerek vezérlésére találták ki, ott, abban a dimenzióban hihető, hogy jónak számít. Onnan gondolom ezt, hogy vannak olyan kifejezetten kihangsúlyozott funkciók, amik egyszerű, leginkább két, vagy négyhangszórós, vagy gyári rendszereket bolondítanak meg, egy nagyobb láncban azonban inkább csak koloncok. Ilyen a BBE hangzás, meg a DSO II, ami - a fej grafikájából kiindulva - arra hivatott, hogy a színpadot "feljebb emelje", a gyakorlatban azonban csak annyit hallok ebből, hogy fülsüketítően erősre kalibrálja be a magasakat. Persze lehet, hogy csak az én rendszeremben ilyen rossz ez, hiszen nálam a magasak így is elég hangsúlyosak. Nálam összesen nem ment egy percet. A BBE megért talán hármat is, mert egyelőre rosszul van bekötve a memóriakábel, és alapfelállásban bekapcsolva hagyja a fej, én meg elfelejtettem kikapcsolni....  ::)

Azért nagyon nem vagyok elkenődve, mert ilyen fejjel ahogy hallottam nyertek versenyt is, méghozzá szub nélkül, úgyhogy annyira nem lehet rossz. De tény és való, hogy innen elindulva - pontosabban még innen elindulva is - kifejezetten jó és vonzó lehetőség egy P88-as fej. Csak én fanyalogtam rá anno, mert .... szóval jó na.

Meg a Sony is. Amire vettem, nevesül hogy valami normális minőségben vigye a rendszert, amíg ki nem találom, merre tovább, arra abszolút meg fog felelni, sőt. Mindezt egy alap kategóriás új műanyag-fejegységecske áráért. Kicsit "világít" a világos színű előlap, úgyhogy ez nem sűrűn marad a kocsiban. A sötét színűre eloxált jobban tetszett volna, de az alig volt, és ha volt, akkor lelakottan, vagy drágán, én meg már leszoktam arról, hogy a dizájnt és s színbeli harmonizálást elsődlegesnek tekintsem...

Szóval dióhéjban ennyi.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6003 Dátum: 2011.02.12 12:02:43 »
Mi a véleményetek erről az aranyoskáról:
http://racing-bazar.hu/egyeb/zene/sony_mex_5di
Hallott már róla valaki valamit?

Hát.... fene tudja, nekem inkább multimédiás fejnek tűnik, mint hifisnek....

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6004 Dátum: 2011.02.12 12:04:13 »
Igen ez így is lesz naná! :yes: Hangszórókábelt azért akarok cserélni, mert már egy jó ideje ezek a sodrott UTP kábelek vannak bent, ráadásul a szett baloldalának kábeleihez hozzá kellett forrasztanom :D mert csak úgy értek el az erősítőhöz. Ha jőő a tavasz jőő a kábel :D. Ez idegesít és ez lehet a rendszer gyenge pontja.....és mint tudjuk amilyen a gyenge komponens, olyan a rendszer is. :wacko:
 Jó ez az erősítő :yes:

Ezúttal próbáld meg azt a CLS 215-öst, és ne a koaxot, jó?  :D

Erősítő nyenyereg még? Azt elfejeltettem ám megemlíteni, hogy amikor nekem ezt csinálta, jóval gyengébb volt maga a hasznos jel....  ::)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6005 Dátum: 2011.02.12 12:16:18 »
Ja még annyit, hogy azér (is) vagyok nyugodt ezzel a fejjel kapcsolatban, mert kiderült, hogy a gané minőséget ezzel is simán ki lehet szűrni, azonnal meg lehet hallani, még akkor is, ha  az a bizonyos gané minőség műsoros CD formájában ölt testet.

Én állat, bár tudtam, hogy nem szabad, megvettem egy Nightwish válogatás CD-t, de egy olyat, amin tudjátok, rajta van, hogy kifejezetten a magyar, lengyel, anyámkínja piacokra szánt kivitel. Elsőre az tűnik csak fel, hogy nincs hozzá szövegkönyv. Próbáltam már ezt Bon Jovi CD-vel, sokáig nem értettem, mi zavar, aztán rájöttem, hogy maga a felvétel minősége. Pedig gyári, bolti audio CD....

Na mindegy, úgy voltam vele, hogy megveszem, ebben a felállásban úgysem fogom meghallani, hiszen ez a fej jóval szerényebb képességű lesz, mint a Pio (akkor még nem volt meg a Sony). Hát két számot bírtam behúzott nyakkal, utána úgy döntöttem, hogy kiszórakoztam magam, és tettem be valami mást. Azt leszámítva, hogy a használt CD 1.500.- Forintomba fájt, kifejezetten kellemes csalódás volt ezt megtapasztalni.

Apropó, nem kell valakinek Nightwish válogatás CD? Csak 1.200.-, akciósan....  :D :D :D  ;)

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6006 Dátum: 2011.02.12 13:02:35 »

Ezúttal próbáld meg azt a CLS 215-öst, és ne a koaxot, jó?  :D

Erősítő nyenyereg még? Azt elfejeltettem ám megemlíteni, hogy amikor nekem ezt csinálta, jóval gyengébb volt maga a hasznos jel....  ::)

Jávol! :hug: Amúgy eddig is a CLS 215-öt akartam csak ez a coaxos történet neten félre vitt. Csak akkor láttam mit veszek amikor Kovács Tomi házhoz jött :D És még egy kérdés.......nem lenne jobb egy 225-ös venni? 2,5-eset? A jövőbe nézve? Vagy elég a 1,5-es? 320Ft/m nem egy nagy összeg, most néztem :D 20m oszt viszlát UTP gányolt tyúkbél. Az van amit hallottál, hogy nagyobb hangerőn ha tekeri a CD-t a mechanika, valami motoszkál halkan a ládában. Amúgy nekem is elültetted a bogarat a fülemben, kipróbálnék egy másik fejet. Pedig az enyém teljesen jól működik csak tényleg kényes egy darab. Volt nekem is baj az RCA kivezetésekkel meg ezek a gyujtás zaj meg tököm tudja milyen zaj.......szerencsére ezek szinte nem is hallatszanak.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6007 Dátum: 2011.02.12 13:39:11 »

Jávol! :hug: Amúgy eddig is a CLS 215-öt akartam csak ez a coaxos történet neten félre vitt. Csak akkor láttam mit veszek amikor Kovács Tomi házhoz jött :D És még egy kérdés.......nem lenne jobb egy 225-ös venni? 2,5-eset? A jövőbe nézve? Vagy elég a 1,5-es? 320Ft/m nem egy nagy összeg, most néztem :D 20m oszt viszlát UTP gányolt tyúkbél. Az van amit hallottál, hogy nagyobb hangerőn ha tekeri a CD-t a mechanika, valami motoszkál halkan a ládában. Amúgy nekem is elültetted a bogarat a fülemben, kipróbálnék egy másik fejet. Pedig az enyém teljesen jól működik csak tényleg kényes egy darab. Volt nekem is baj az RCA kivezetésekkel meg ezek a gyujtás zaj meg tököm tudja milyen zaj.......szerencsére ezek szinte nem is hallatszanak.

Én valami 400 FT/m áron vettem, de akkor az lehet, hogy nem a 215-ös volt....

Szerintem kérdezd meg Tomit, bár valószínűleg a Monstert fogja ajánlani.

Annak a zajnak egy része jön ám csak a fejből! Nálam ugyanezt csinálta még az Alpine-nal a szub, de teljesen random jelentkezett, volt, hogy fél évig nem, aztán három napig igen, és semmivel, de semmivel nem tudtam összefüggésbe hozni, így aztán nem tudtam produkálni sem. De ugyanez a hang volt, a mechanika forgatását leszámítva. És amikor ez nálam jelentkezett, általában gyengült a mélytartomány, mind hangnyomás, mind minőség tekintetében, de nem annyira, hogy jól hallható legyen, csupán csak annyira, hogy ne tudd, mi is zavar tulajdonképpen....

Mozgasd át a kábeleket rendesen, ha nem múlik el, akkor meg kell, hogy nézesd az erősítőt....

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6008 Dátum: 2011.02.12 13:51:32 »
Egyébként meg ha elégedett vagy ezzel a P88-cal, akkor ne add el, vagy ne cserélgesd, mert az a gond, hogy nem nagyon van alternatívája. Nem tudom, hogy az Alpine-od menynire volt jól beállítva, az enyém igen vérszegénynek bizonyult ugyanolyan beállításokkal egy régi Alpine-hoz képest, én ezért cseréltem el.

Tegnap hallottam olyan rendszert, amiben aktív Alpine fej volt, Audiosystem hangszórók, és Steg erősítők, első hallásra szépen volt beállítva a színpad is, de hogy valójában mit tudott, ha az ember megterhelte, azt nem tudom. Normál hangerőn szépen szólt, de csak egy icipici 20 cm-s szub volt a rendszerben zárt ládában, szóval nem volt egy hangnyomás-bajnok. Érezhetően jobban feküdt neki az elektronikus zene, féltem volna beletolni valami komolyabb hangszeres zenét. Az adott körülmények között nem volt rossz, de nekem maximum csak jó fülem van, messze nem szakavatott.

Szóval tegnap este kicsit azért elbizonytalanodtam, valóban annyira kizárandó alternatívák-e az Alpine fejek, de ismerős környezetben még nem hallottam jónak tartott újabb fejet, így aztán még mindig bizonytalan vagyok.

Szóval az átlagvásárló (mint mondjuk én) a Pioneer mellett az Alpine fejeket ismeri mint aktív fejeket, a többi gyártónál elvétve akad egy-egy. A tulajdonosaik nyilván dícsérik őket, de egyszerűen nincsenek elég sokan ahhoz, hogy meg lehessen tapasztalni az érveket pro és kontra. Nehezen is lehet hozzájuk jutni, úgyhogy ha aktívban gondolkoznál, kénytelen vagy jórészt Alpine-okkal szemezgetni. Vagy a Pioneeron belül régebbieket, vagy újabbakat nézni, dehát épp a kényessége ami problémás....

Szóval nem vagy könnyű helyzetben, lehet, hogy jobb, ha nem vágsz bele nézegetésbe, meg csereberébe.

De a Sonyt szívesen megmutatom passzívban, ha érdekel. Úgy tűnik, ez vissza is adja, amit megetetek vele....  ::)

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6009 Dátum: 2011.02.12 15:09:22 »
Egyébként meg ha elégedett vagy ezzel a P88-cal, akkor ne add el, vagy ne cserélgesd, mert az a gond, hogy nem nagyon van alternatívája. Nem tudom, hogy az Alpine-od menynire volt jól beállítva, az enyém igen vérszegénynek bizonyult ugyanolyan beállításokkal egy régi Alpine-hoz képest, én ezért cseréltem el.


Naná hogy meghallgatnám :yes: Igen van abban valami amit mondasz, de pl. a Morel szettes emberke akiről meséltem, egy Alpine 9887-ese volt és az nagyon szépen muzsikált.......bár ott már a 2-300eFt-os szett meg az audison erősítő is beleszólhatott a buliba stinger kábelekkel. Alpine fejet aktívba még nem próbáltam. Egy ilyen fejet szívesen kipróbálnék. A 88RS nagyon tetszik, csak a gyengeségei aggasztanak hogy tönkre mehet akármikor mert baromi kényes egy műszer. És nekem is vannak apróbb gondok vele amik mondjuk egy Alpine-nál nem voltak. Na majd ha felüti a fejét egy jó üzlet amin még nyerhetek is talán, na akkor belemegyek egy cserébe.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6010 Dátum: 2011.02.12 15:42:34 »

De. Az informálásnak ez a módja azt gondolom, nem túl - hogy egy jó képzavarral éljek - informatív. Sz@rakodunk, csetlünk-botlunk, a végén örülünk, Te meg beszúrsz egy fél mondatot hagyományos elektronikáról, ellenpróbáról. Lehet, hogy ha az elején elmagyaráztad volna akár röviden, akár hosszan (esküszöm, ha senki más nem én biztosan elolvastam volna) az egészet, mi is többre mentünk volna, meg Te is. Ha elmagyarázod, mi meg megcsináljuk az ellenpróbát bármi legyen is, és kiderül, hogy rosszul gondolkodtunk, akkor azzal jövünk vissza, hogy hát ez a srác nem beszél hülyeséget.

Nagyon meg tud lepni, hogy emberek rendszeresen felfedezik a sajtban a lyukat. Majd utána a sajtbolt közepére kiállnak és hangosan kiabálnak, hogy nézzék-nézzék emberek, lyuk van a sajtban!

Most komolyan, ugyan mi lehet az ellenpróba, ha ezt a kijelentést olvasható: "Hogy eloszlassak minden tévhitet, lehet egyszerre vágni fejen is és erősítőn is a szubot, anélkül hogy veszítene az erejéből." Természetesen az, hogy csak a fejegységen, majd csak az erősítőn vágva tökéletesen azonos hangot kapjunk, mint mindkettőn egyszerre.

Na most itt a fórumon is többen próbáltak azonos vágást állítani erősítőn és fejegységen és azt tapasztalták nem egyformán szól a kettő. Meglepő is lenne, ha így lenne. Elég csak azon elgondolkozni, hogy digitális és analóg módszerrel hogy lehet frekvenciát vágni. Az utóbbinál ugye klasszikus szűrőtagok vannak, ahol pusztán elektronikai úton valósul meg a művelet. Egy digitális jelfeldolgozóban pedig, persze ebben is hasonló elektromos alkatrészek vannak, de komoly matematika is bevetésre kerül. Még több, mint ami a pusztán CD lejátszáshoz kell, annak a nyűgjeiről pedig szintén volt itt szó bőven.

Nézzünk akkor egy durva leegyszerűsítést. A DSP aritmetikai hibát csinál. A mélyvágó szűrő randán tolja a fázist.  Na akkor melyik lehet a legkevésbé hibás rendszer? Az, amelyikben az aritmetikai hiba a fő nyűg, az amelyikben a randa fázistolás, vagy az, amiben egy randa aritmetikai hibával megvert jelen még randán tolják is a fázist?




Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6011 Dátum: 2011.02.12 16:59:18 »
...a gyengeségei aggasztanak hogy tönkre mehet akármikor mert baromi kényes egy műszer.

Egyrészt nem kell kivenni a helyéről, ha működik, békén kell hagyni. Hátul valóban nem a legvaskosabb, az RCA-korbács csatija hajlamos lehet a sérülésekre, és biztosítékot is kell néha benne cserélni; utóbbi ellen nehéz védekezni, előbbi viszont elkerülhető, ha nem buzerálja az ember. Másrészt meg némi időszakos javításért cserébe hangban többet ad, mint hat másik hasonló árkategóriájú fej. Ha a hangját szereted, szerintem ne gondolkozz cserében, mert ezt a letisztult prezentációt nem sok másik rádió tudja, arról nem is beszélve, hogy tudtommal a DSP-jének 2-300 rongyon innen nincs sok alternatívája. (Nekem egyébként másfél év alatt semmi gondom nem volt vele, igaz, újonnan vettem.)

Nézzünk akkor egy durva leegyszerűsítést. A DSP aritmetikai hibát csinál. A mélyvágó szűrő randán tolja a fázist.  Na akkor melyik lehet a legkevésbé hibás rendszer? Az, amelyikben az aritmetikai hiba a fő nyűg, az amelyikben a randa fázistolás, vagy az, amiben egy randa aritmetikai hibával megvert jelen még randán tolják is a fázist?

Ez szóba is került Gyurival, és ha jól értettem, ha van egy rendes aktív keresztváltós fej a láncban, ő sem szívesen vág erősítőn, ha nem muszáj.
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.12 17:02:48 írta Satriani »

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6012 Dátum: 2011.02.12 17:21:16 »

Ez szóba is került Gyurival, és ha jól értettem, ha van egy rendes aktív keresztváltós fej a láncban, ő sem szívesen vág erősítőn, ha nem muszáj.

Igen csak ezen a 6 csatornáson, a szub vágását nem lehet kikapcsolni, sem HPF-re átkapcsolni (ami nagy butaság lenne :lol: ezért nem szoktak szuberősítőkre ilyet tenni). Ilyenkor mit javasolna a Gyuri? Vagy mit javasol Fül? Most fejen 50Hz-nél vágok 12dB/oktávval, erősítőn pedig olyan 100Hz környékén 12dB/oktávval, mindkettőt valahova állítanom kell, egyiket sem tudom kikapcsolni a kettő közül :D De amúgy a lényeg hogy pontos és rendkívül dinamikus :D

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6013 Dátum: 2011.02.12 20:06:02 »

Ez szóba is került Gyurival, és ha jól értettem, ha van egy rendes aktív keresztváltós fej a láncban, ő sem szívesen vág erősítőn, ha nem muszáj.

Igen csak ezen a 6 csatornáson, a szub vágását nem lehet kikapcsolni, sem HPF-re átkapcsolni (ami nagy butaság lenne :lol: ezért nem szoktak szuberősítőkre ilyet tenni). Ilyenkor mit javasolna a Gyuri? Vagy mit javasol Fül? Most fejen 50Hz-nél vágok 12dB/oktávval, erősítőn pedig olyan 100Hz környékén 12dB/oktávval, mindkettőt valahova állítanom kell, egyiket sem tudom kikapcsolni a kettő közül :D De amúgy a lényeg hogy pontos és rendkívül dinamikus :D
Cseréld ki az erősítőd valami rendesre, aztán csak fejen vágj.  :tt2: :tt2: :tt2: :devil: :D  :tt2: :tt2: :ser:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6014 Dátum: 2011.02.12 21:08:27 »
Nagyon meg tud lepni, hogy emberek rendszeresen felfedezik a sajtban a lyukat. Majd utána a sajtbolt közepére kiállnak és hangosan kiabálnak, hogy nézzék-nézzék emberek, lyuk van a sajtban!

Nem rossz, nem rossz a kicsit fanyar humor, meg a cinizmus sem. Remélem, Te sosem találod a sajtbolt közepén magad. Nagyon bután festene. Ha netán egyszer mégis arra eszmélsz, hogy ott állsz az üzlet közepén egy ementálival a kezedben, és mindenki Téged néz, majd gondolj erre a szituációra. Csak remélem, tényleg őszintén remélem, hogy nem az én sajtboltom lesz az....  :ph34r:

Most komolyan, ugyan mi lehet az ellenpróba, ha ezt a kijelentést olvasható: "Hogy eloszlassak minden tévhitet, lehet egyszerre vágni fejen is és erősítőn is a szubot, anélkül hogy veszítene az erejéből." Természetesen az, hogy csak a fejegységen, majd csak az erősítőn vágva tökéletesen azonos hangot kapjunk, mint mindkettőn egyszerre.

Lehet, elég lett volna ennyi is. Így már tényleg magától értetődő, de délelőtt valahogy nem fért a fejembe, mi lehet az ellenpróba...  :)

Nézzünk akkor egy durva leegyszerűsítést. A DSP aritmetikai hibát csinál. A mélyvágó szűrő randán tolja a fázist.  Na akkor melyik lehet a legkevésbé hibás rendszer? Az, amelyikben az aritmetikai hiba a fő nyűg, az amelyikben a randa fázistolás, vagy az, amiben egy randa aritmetikai hibával megvert jelen még randán tolják is a fázist?

Jaj. Lehet, hogy nekem nehéz a felfogásom. Ezek szerint ott is szűr egy szűrő, ahol egyébként nem szűr? Hiszen Petya példájánál maradva az erősítő szubcsatornája elvileg nem bántja a 320 Hz alatti frekvenciákat, ott már nem nyúl bele, a fej viszont jó 200 Hz-cel alatta kezd vágni....

Vagy ezek szerint nem szűr, hanem eltolja a fázist? Ha igen, időkorrekcióval nem lehet ezen segíteni?