Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1673953 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5955 Dátum: 2011.02.04 14:13:06 »
Uh az nekem is megvan, csak annyira nem hallgatom, hogy el is felejtettem  :1eye: Koszi.  :flowers:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5956 Dátum: 2011.02.04 18:56:33 »
Hello tudorok :flowers:

Az mitől lehet hogy a subom gyengélkedik? :D Amióta bent van az új erősítő, elég halk a sub.....persze ahogy növelem a hangerőt, egyre hangosabb lesz, de erősítőn is föltekertem már 3/-re az érzékenységet, fejen +6dB és úgy elkaristol valahogy, élvezhető. Régebben ilyenkor már szétrázta a kocsit a dinamikusabb mélyhangoknál :D. Lehet hogy a fejből jön ki kevés jel vagy az erősítő sub oldala gyengélkedik? Az erősítőbe bemenő RCA-kon gondolom le lehet mérni a feszültséget aminek max hangerőn 5V-nak kell lennie. Nektek volt már hasonló élmény? :wacko:

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5957 Dátum: 2011.02.04 19:09:35 »
Sorry, elfelejtettem leírni a véleményem. Várom a többiekét is, ugyanis nekem ez így nem áll össze. Szóval egy E12 az alany:

Ami nem zavar, ha van:
-Dvd, divx lejátszás, video kimenet.

A tervem szerint menne a kis fiókba a fej, a nagyhelyre meg egy 6"-7" gps kerül befaragásra. Ahoz kellene a vonal bemenet. A fej természetesen szóljon jobban, mint a gyári cucc, valamint 4 tisztességesebb hangszórót is meg tudjon hajtani, akár úgy, hogy ne kelljen mélyláda.

Tehát ha jól értem, két egységet akarsz: egy GPS-t "felülre", a gyári rádió helyére, és egy 1 DIN-es rádiót alulra, a hamutartó fölé. Ebből nekem úgy tűnik, lehetőleg szeretnél videót.

Ezzel csak annyi alapvetően a probléma, hogy az 1 DIN-es videós fejek tudtommal jellemzően RCA-n kommunikálnak a képernyőkkel, és nem túl sok GPS-t ismerek, amelyiknek van RCA bemenete. Szólj, ha neked ez megoldott kérdés.

Amit én tennék: vennék egy 2 DIN-es beépítőkeretet és egy Pioneer AVH-P3200BT-t. Ez tud mindent, amit felsoroltál: beépített bluetooth, kormányról adapterrel vezérelhető, vonal ki- és bemenet, USB, iPod, ill. eleve tud videót lejátszani DVD-ről és USB-ről is (divx-et is). Van rajta 3 RCA kimenet, korrekt zene építhető köré. Navigálni is tud, ezzel a kiegészítővel.

Ha a Pioneer nem szimpatikus, az se gond, tucatnyi márka kínál hasonló megoldásokat. A lényeg, hogy nem gányolnék két egységgel, nem farigcsálnék navit a rádió helyére, meg nem fúrnám szét a középkonzolt egy fejegység kedvéért, hanem egy dobozban tartanám a funkciókat. Tele a piac olyan fejekkel, amikben van navi, és tudnak BT-t, van 1-2-3 RCA kimenetük, USB csatlakozásuk, filmes képességeik, meg minden, mi szem-száj ingere.
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.04 19:12:13 írta Satriani »

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5958 Dátum: 2011.02.04 20:57:27 »
Igen, a Pioneer AVH 3200 BT jó választás lehet. Én is amellett döntöttem. Ha kicsit több még belefér nagyon jó hasonló tudású Clarion vagy JVC fejek is vannak.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5959 Dátum: 2011.02.04 21:10:40 »

Az mitől lehet hogy a subom gyengélkedik?

Hát szerinted? Vagy rossz valamilyen beállítás, mondjuk széles sávban szól vagy nagyon meg van vágva, esetleg szakadt valamelyik drót, vagy rossz az erősítő. Kicsit gondolkodva te magad is tudsz hibát keresni, de innen megmondani ezt lehetetlen.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5960 Dátum: 2011.02.04 21:34:05 »

 Kicsit gondolkodva te magad is tudsz hibát keresni, de innen megmondani ezt lehetetlen.

Igen tudom :innocent: csak nem tudom merre induljak. Ha aktív a rendszer, és a fej sub kimenetéről megy a jel az erősítőnek, akkor lehet a fejen is vágni és az erősítőn is igaz? De akkor melyik a mérvadó :D Fejen 63Hz LPF 36dB/okt Erősítőn is kb ennyi csak 12dB/oktávval. Ha kábel szakadás lenne akkor meg nem is szólna. Erősítőt meg hogy mérjem ki? Van valaki aki tudja őket mérni műszerrel? Teljesítmény torzítás stb. stb.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5961 Dátum: 2011.02.04 21:48:42 »
Lehet nekem is meg kellene látogatnom Mészáros Gyurit :D Át tudná nézni a 88RS-t, mert gyanus nekem az a sub kimenet, lehet hogy kicsi a vezérlő jel :wacko: de majd megmérem mennyi :D Bocsi hogy ennyit szenvedek. :hmmmm:

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5962 Dátum: 2011.02.04 23:01:58 »
D Fejen 63Hz LPF 36dB/okt Erősítőn is kb ennyi csak 12dB/oktávval.

Ez például lehet baj. Vagy a fejen vágj, vagy az erősítőn.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5963 Dátum: 2011.02.05 00:40:55 »

Igen tudom :innocent: csak nem tudom merre induljak. Ha aktív a rendszer, és a fej sub kimenetéről megy a jel az erősítőnek, akkor lehet a fejen is vágni és az erősítőn is igaz? De akkor melyik a mérvadó :D Fejen 63Hz LPF 36dB/okt Erősítőn is kb ennyi csak 12dB/oktávval. Ha kábel szakadás lenne akkor meg nem is szólna. Erősítőt meg hogy mérjem ki? Van valaki aki tudja őket mérni műszerrel? Teljesítmény torzítás stb. stb.

Mindig a szűkebb keresztmetszet lesz a mérvadó. Ha a fejen mondjuk 100 Hz-nél vágod a mély tetejét, de az erősítőn 50 Hz-en akkor az erősítő a mérvadó. Ha a fejem 36 dB6oktáv a meredekség, az erősítőn pedig 12 dB6oktáv, akkor a fej fog vágni 36 db/oktávval.

De miért nem állítod be az erősítőt full range-re, ha már aktív módban használod a fejet? Fölösleges műszerrel méricskélni anélkül, illetve azelőtt, hogy ezt rendbe tetted volna. Egyébként a JBL-ek jellemzője - ahogy Ear is mondta -, hogy ahogy a hangerőt növeled, úgy lesz egyre több az alja. De az is lehet, hogy fázist kell, hogy fordíts a mélyen. Télleg jó sok lehetőség van....

Kíváncsi lennék rá én is, megnézném szívesen....  ::)
 :D
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.05 00:42:36 írta wolfman »

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5964 Dátum: 2011.02.05 09:12:01 »

Mindig a szűkebb keresztmetszet lesz a mérvadó. Ha a fejen mondjuk 100 Hz-nél vágod a mély tetejét, de az erősítőn 50 Hz-en akkor az erősítő a mérvadó. Ha a fejem 36 dB6oktáv a meredekség, az erősítőn pedig 12 dB6oktáv, akkor a fej fog vágni 36 db/oktávval.


Hát nem. Ezek a dolgok összeadódnak. Az általad leírtak szerint szépen megbeszélné az erősítő meg a fejegység, hogy ki dolgozzon, de hát ez ugye marhaság. Ebben az esetben a fejben lévő DSP elvégzi a vágást majd ezt a szűrt frekvenciasávot megkapja az erősítő ami szintúgy elkezd vágni.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5965 Dátum: 2011.02.05 19:45:30 »
Hát nem. Ezek a dolgok összeadódnak. Az általad leírtak szerint szépen megbeszélné az erősítő meg a fejegység, hogy ki dolgozzon, de hát ez ugye marhaság. Ebben az esetben a fejben lévő DSP elvégzi a vágást majd ezt a szűrt frekvenciasávot megkapja az erősítő ami szintúgy elkezd vágni.

Ez a pontos megfogalmazás.  :D

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5966 Dátum: 2011.02.05 20:05:00 »

Tehát ha jól értem, két egységet akarsz: egy GPS-t "felülre", a gyári rádió helyére, és egy 1 DIN-es rádiót alulra, a hamutartó fölé. Ebből nekem úgy tűnik, lehetőleg szeretnél videót.

Ezzel csak annyi alapvetően a probléma, hogy az 1 DIN-es videós fejek tudtommal jellemzően RCA-n kommunikálnak a képernyőkkel, és nem túl sok GPS-t ismerek, amelyiknek van RCA bemenete. Szólj, ha neked ez megoldott kérdés.


A cél nagyjából az amit írtál. De sajnos anyagilag nem tehetem meg(és ha megtehetném, akkor sem tenném meg) hogy a kocsi értékének 20%-30%-át beleöljem egy projektbe. Sajnos ez a Pio amit írtál kb 125e ft. Ráadásul a navis kiegészítő hozzá többe kerül mint maga a készülék, még 150e ft. Ráadásul ki tudja, milyen navi program fut rajta.(vagyis tudni, csak milyen használni)

A messzi kínából  már hoznak 6-7"-os gps-eket 35-40e ftért, amiken van 1-2 video bemenet, amik akár automatán váltanak tolatókamerára, ha kell. Ez tud memkártyáról filmet, navigálhana igo val is (persze ha legális lenne) , és tolatókamera is.

Ezért találtam ki ezt az ötletet...

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5967 Dátum: 2011.02.05 21:18:40 »

Mindig a szűkebb keresztmetszet lesz a mérvadó. Ha a fejen mondjuk 100 Hz-nél vágod a mély tetejét, de az erősítőn 50 Hz-en akkor az erősítő a mérvadó. Ha a fejem 36 dB6oktáv a meredekség, az erősítőn pedig 12 dB6oktáv, akkor a fej fog vágni 36 db/oktávval.

De miért nem állítod be az erősítőt full range-re, ha már aktív módban használod a fejet? Fölösleges műszerrel méricskélni anélkül, illetve azelőtt, hogy ezt rendbe tetted volna. Egyébként a JBL-ek jellemzője - ahogy Ear is mondta -, hogy ahogy a hangerőt növeled, úgy lesz egyre több az alja. De az is lehet, hogy fázist kell, hogy fordíts a mélyen. Télleg jó sok lehetőség van....

Kíváncsi lennék rá én is, megnézném szívesen....  ::)
 :D

Jó lenne összefutni :yes: Kedden fél 5-kor a Lurdy háznál? Aztán csak sikerül valamit okosítani. Ma sokat hallgattam hazafelé, lent voltam Nagykanizsán és ott van a mély dinamikusan, ereje is van rendesen csak a beállítással lehet a baj szerintem. A vágással.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5968 Dátum: 2011.02.05 21:21:59 »

Hát nem. Ezek a dolgok összeadódnak. Az általad leírtak szerint szépen megbeszélné az erősítő meg a fejegység, hogy ki dolgozzon, de hát ez ugye marhaság. Ebben az esetben a fejben lévő DSP elvégzi a vágást majd ezt a szűrt frekvenciasávot megkapja az erősítő ami szintúgy elkezd vágni.

Igen értem, kezd leesni a dolog :yes: Ear és szerinted akkor mit kellene tennem? Mondjuk a fejet állítsam teljes sávszélességre a sub kimenetre és az erősítőn állítsak? Mert tudom elvileg a fejen kellene vágnom (mert a magasak és a mélyközepek is erősítőn FLAT fejen vágva ahogy kell) de az erősítőn a sub LPF-en van mindíg, ott nincs kapcsoló, nem tudom a subot teljes sávra állítani az erősítőn :D vagy csak én nem tudom hogy kell az is megeshet :wacko: :D

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5969 Dátum: 2011.02.06 08:48:50 »

Hát nem. Ezek a dolgok összeadódnak. Az általad leírtak szerint szépen megbeszélné az erősítő meg a fejegység, hogy ki dolgozzon, de hát ez ugye marhaság. Ebben az esetben a fejben lévő DSP elvégzi a vágást majd ezt a szűrt frekvenciasávot megkapja az erősítő ami szintúgy elkezd vágni.

Igen értem, kezd leesni a dolog :yes: Ear és szerinted akkor mit kellene tennem? Mondjuk a fejet állítsam teljes sávszélességre a sub kimenetre és az erősítőn állítsak? Mert tudom elvileg a fejen kellene vágnom (mert a magasak és a mélyközepek is erősítőn FLAT fejen vágva ahogy kell) de az erősítőn a sub LPF-en van mindíg, ott nincs kapcsoló, nem tudom a subot teljes sávra állítani az erősítőn :D vagy csak én nem tudom hogy kell az is megeshet :wacko: :D

Hát ha az erősítőn nem lehet kikapcsolni a vágást, akkor a fejen kell. Amúgy azt szoktam tanácsolni, hogy ki kell próbálni mindkét eszközön a vágást, és amelyik jobb, azt kell használni.