Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1673582 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5940 Dátum: 2011.02.03 08:48:08 »
Hát igen. A tegnapi lemez azt hiszem, nem audiolemez volt, hanem adatlemez, a szoftver Nero hetes. Én mondjuk rosszabbra számítottam, alapvetően tehát kellemesen csalódtam, csak az említett különbségek az eredeti lemez birtokában azért előjöttek.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5941 Dátum: 2011.02.03 09:12:26 »
Én most taiyo yuden lemezeket fogom megpróbálni audióra, régebben dvd-ben az volt a nagy kedvencem Plextor íróval, sajna most már egyik gépembe sincs plextor író :(.De majd élménybeszámolok.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5942 Dátum: 2011.02.03 09:39:37 »

Tegnap kaptam kölcsön egy olyan CD-írót, ami tudott 2x-es sebességgel olvasni, és 1x-esen írni.

Egy biztos. Hifit tesztelni úgy veszem észre csak eredeti lemezzel érdemes, vagy valami tényleg nagyon jó másolattal.

És a lemez, amire írtál, örült az ilyen kis sebességnek? Ugyanis ezek is optimalizálva vannak, nem véletlen az, hogy meg van adva egy alsó szám is az írási sebességnél mondjuk 4x -52x. A túl kis sebességnél kicsit egyszerüsítve túlég a pit, amit a lézer kiéget. Vannak programok, amivel lehet keresni optimális írási sebességet, jó macerás munka és ugye csak egy adott sorozatú CD-re érvényes.

Csak eredetivel. Szerintem nincs nagyon jó másolat, mondom ezt úgy, hogy itt van a könyököm mellett egy Plextor Premium2, lenn a kamrában meg egy rahedli MAM-A írható CD.  :devil:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5943 Dátum: 2011.02.03 10:10:43 »
És a lemez, amire írtál, örült az ilyen kis sebességnek? Ugyanis ezek is optimalizálva vannak, nem véletlen az, hogy meg van adva egy alsó szám is az írási sebességnél mondjuk 4x -52x. A túl kis sebességnél kicsit egyszerüsítve túlég a pit, amit a lézer kiéget. Vannak programok, amivel lehet keresni optimális írási sebességet, jó macerás munka és ugye csak egy adott sorozatú CD-re érvényes.

Csak eredetivel. Szerintem nincs nagyon jó másolat, mondom ezt úgy, hogy itt van a könyököm mellett egy Plextor Premium2, lenn a kamrában meg egy rahedli MAM-A írható CD.  :devil:

Hát, nem tudom. Végülis mindegy is, most, hogy meg lett semmisítve, nem?  :devil: amikor hallgattam, nem panaszkodott...
Meg kell venni eredetiben ezeket, nincs mese. Hússzor meghallgatható, utána elunt két hónapig slágereket felírkál az ember ilyenre, meg MP3-ba, de klasszikusokat, amiket mindig szívesen hallgat az ember, csak eredetiben, tényleg.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5944 Dátum: 2011.02.03 10:19:38 »
Csak eredetivel. Szerintem nincs nagyon jó másolat, mondom ezt úgy, hogy itt van a könyököm mellett egy Plextor Premium2, lenn a kamrában meg egy rahedli MAM-A írható CD.  :devil:
Engedelmeddel kicsit most útállak :) :ser:
Tessék szépen irosgatni azokra a lemezekre, de remélem sötét hűvös az a kamra.  :flowers:

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5945 Dátum: 2011.02.03 10:29:35 »
...Szerintem nincs nagyon jó másolat...

Nincs rossz másolat, csak túl érzékeny lánc.  :devil:

Egyébként a CD-másolásnak hosszú távon nem látom létjogosultságát. Megvettem én is ősszel két adag korrektnek mondott nyers lemezt, aztán lehet, hogy fel se bontom őket... Ott a flac, ami a lakásban már reális alternatíva, kábé minden árszegmensben kapni flac-képes lejátszót. Előbb-utóbb remélhetőleg valaki csinál egy autóba is építhető, korrekt, mechanika nélküli, flac-ismerő fejet is, és el lehet felejteni a karcolódó, helyet foglaló, macerás CD-t.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5946 Dátum: 2011.02.04 09:52:15 »
Valaki ismeri a Dream Theatert?
Tegnap vettem egy albumot hirtelen felindulásból. Gatyába lövős....  ::)
 :D

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5947 Dátum: 2011.02.04 10:53:32 »
Melyiket?

Ha jó hangzást akarsz, akkor az Awake-et szerezd be. "Élőben" vették fel a stúdióban, baromi jó tere van az anyagnak, természetes, nyers, hihető hangzása van. Állandó "demólemezem", a Scarred (nem mellesleg ez tőlük a kedvenc szerzeményem) első 3-4 percében sok minden eldől.

Ha jó zenét akarsz, akkor is az Awake-et szerezd be. :D Meg az Images and Words-t. Ez a kettő zseniális. A Scenes, Systematic Chaos, a 6Degrees második lemeze rossz, az Octavarium és a Black Clouds közepes, a többi jó.

smart2

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5948 Dátum: 2011.02.04 12:12:04 »
T25-ös Avensis esetében a hátsó hangfalakhoz vezető kábelek a két küszöbben hogyan különböztethetőek meg a többi ott futó kábeltől? még nem nyitottam fel a küszöböt de gondolom ott fut a hátsó világításé meg az elektromos ablakoké is nem?
Avensis T25 sedan 2.0 liter, benzin->147lóerő!

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5949 Dátum: 2011.02.04 12:16:46 »
A választ nem tudom - de miért fontos ez? Én hozzá sem nyúltam a hátsó hangszórókhoz, hagytam őket bekábelezve, ott vannak az ajtóban, csak épp nincsenek bekötve.

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5950 Dátum: 2011.02.04 12:58:31 »
Kormányadapter kb. 10 rongy ebayről.

A többiről majd később összeírom a véleményem.

Epekedve várom!

smart2

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5951 Dátum: 2011.02.04 13:15:36 »
A választ nem tudom - de miért fontos ez? Én hozzá sem nyúltam a hátsó hangszórókhoz, hagytam őket bekábelezve, ott vannak az ajtóban, csak épp nincsenek bekötve.

onnan leveszem a jelet a szubhoz, majd egy DLS CA20-at kötök rá a szubnak, az fogad magas szintű jelbemenetet is.
próba cseresznye.
Avensis T25 sedan 2.0 liter, benzin->147lóerő!

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5952 Dátum: 2011.02.04 13:47:25 »
Melyiket?

Ha jó hangzást akarsz, akkor az Awake-et szerezd be. "Élőben" vették fel a stúdióban, baromi jó tere van az anyagnak, természetes, nyers, hihető hangzása van. Állandó "demólemezem", a Scarred (nem mellesleg ez tőlük a kedvenc szerzeményem) első 3-4 percében sok minden eldől.

Ha jó zenét akarsz, akkor is az Awake-et szerezd be. :D Meg az Images and Words-t. Ez a kettő zseniális. A Scenes, Systematic Chaos, a 6Degrees második lemeze rossz, az Octavarium és a Black Clouds közepes, a többi jó.

A Black Clouds & Silver Linings címűt. Néztem az Alexandria könyvesboltban (már rég fentem rá a fogam), 3990.- volt. Átbattyogtam a Media Markt-ba, nini, ott meg a 3 db CD-ből álló verzió került 3.490.-be.

Valami őrületes dinamika és erő van a zenéjükben. Úgy hat, mintha végtelen térben hallgatnám a szférák zenéjét, persze ehhez valószínűleg a zene hangulata is hozzájárul (pl. Wither). Vettem mellette két Nightwish lemezt is, azok ebből a szempontból gyenge demolemeznek tűnnek. Persze a Nightwish-nagyágyúkat (Once album, Dark Passion Play album) még nem vettem elő, de gyanítom, hogy minimum partiban van velük...

Asszem beszerzős lesz tőlük még egy album. Az Octaviariumon is jó zenék vannak, úgy tűnik.

Milyen a többi zenéjük? A Black Clouds-ról a Wither jött be a leginkább, valami ilyesmit keresek.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5953 Dátum: 2011.02.04 13:53:47 »
Ha Wither jott be leginkabb, akkor a Metropolis Part II cimu albumot keresd szerintem.  :flowers: Octavariumrol a Sacrified Sons.
Megkerdezhetem, hogy a harmadik lemezen mi van? Nekem dupla lemez van: a masodikon szoveg nelkul a zene.
Johet az OFF/Zenek amiket szeretunk topikba, ne nagyon OFF-oljunk.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5954 Dátum: 2011.02.04 14:07:27 »
Ha Wither jott be leginkabb, akkor a Metropolis Part II cimu albumot keresd szerintem.  :flowers: Octavariumrol a Sacrified Sons.
Megkerdezhetem, hogy a harmadik lemezen mi van? Nekem dupla lemez van: a masodikon szoveg nelkul a zene.
Johet az OFF/Zenek amiket szeretunk topikba, ne nagyon OFF-oljunk.

Nem hiszem, hogy nagyon aláásnám a topic látogatottságát, ha megírom, hogy a harmadik úgynevezett Uncovered 2008/2009 lemez, és más előadók általuk történt feldolgozását tartalmazza.