Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1674098 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

lexuxka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5910 Dátum: 2011.02.01 19:27:03 »
Helló!

Olyan kérdéssel fordulok hozzátok,hogy a Harmony felszereltségű,ránc felvarrott e11 corollákban(mint az enyém is) vajon hátra van e húzva a hátsó hangszórók kábele?Mert vettem bele fejegységet és a bekötésnél a hátsókábelek megvoltak a csatlakozóban,de nem tudom hogy vajon hátul is megvannak e?Ha igen akkor hol keressem őket?
Másik kérdésem pedig az ugyanennek a típusnak a hangszóró méretei elöl és hátul?Mert csak elöl vannak hangszóróim(Harmony) és pappír membránosak,jól szólnak,de féltem őket mert a fejegység 4x50w-os!

Válaszotokat előre is köszönöm!
Svájcban órát,Japánban Autót gyártanak!

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5911 Dátum: 2011.02.01 22:12:12 »
Helló!

Olyan kérdéssel fordulok hozzátok,hogy a Harmony felszereltségű,ránc felvarrott e11 corollákban(mint az enyém is) vajon hátra van e húzva a hátsó hangszórók kábele?Mert vettem bele fejegységet és a bekötésnél a hátsókábelek megvoltak a csatlakozóban,de nem tudom hogy vajon hátul is megvannak e?Ha igen akkor hol keressem őket?
Másik kérdésem pedig az ugyanennek a típusnak a hangszóró méretei elöl és hátul?Mert csak elöl vannak hangszóróim(Harmony) és pappír membránosak,jól szólnak,de féltem őket mert a fejegység 4x50w-os!

Válaszotokat előre is köszönöm!

Szia!

Bár nem e11 corollám van, de csak egy módon bizonyosodhatsz meg arról hogy hátra van e vezetve a kábel, ha lebontod az ajtókárpitot és mögékukkantasz. De szerintem hátra van vezetve a kábel csak hangszóró kell. A fejegységtől ne félj, sokra írják hogy 4X50W de gyakorlatilag az a valóságban csak pl.: 14W tartósan. Tolyota kedveli a 16-os hangszórókat, így valószínű tiédben is olyan van.
Azért várjuk meg csak jelentkezik egy tudor akinek szintén e11-ese van. 

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5912 Dátum: 2011.02.01 22:24:25 »
Úgy van. Ha INT állásban használod, a szubnak is a frontról veszi le a jelet. De mivel Te a fej keresztváltóját használod, és lehet, hogy nem küldöd le elég mélyre ahhoz, hogy értékelhető mélye legyen. Használd EXT módban, és a szub jelet a szub csatornáról fogja kapni az erősítő.

Megnéztem és EXT állásban van. Közben rájöttem, hogy a vágás le volt tekerve 32Hz-re az erősítőn a subnak, fejen 63Hz LPF 36dB/oktávval. Lehet mert visszajött a dinamikus nagyon mély a zenébe, vagy csak nagyon eltaláltam a bemeneti érzékenységet..........de ez nagyon tuti erősítő, jobb lett :D. Mintha ez jobban illene a GTO szetthez. Bár 4X60W RMS megy a szettnek (régen 104W vagy 75W között) elvileg gyenguszabbnak kellene lennie a történetnek, mégis tekerem föl a hangerőt és nem torzít a szett, baromi szépen szól.... pedig érzékenység 3/4-en van. A sub pedig megy csak annyira pontos hogy szinte összeolvad a mélyközepekkel csak az 50Hz alatti hangoknál hallatszik hogy dolgozik mert dinamikusabb sokkal a hangszóró méretéből adódóan. Van sub, de így sem stimmel nekem teljesen a dolog, mert érzékenység föl van tekerve 3/4-nél följebb kicsit, fejen +6db jelszint emelés és így pont elég. régebben passzív rendszernél amikor a 75.4 hajtotta a subot még vissza is kellett vennem. Most ez vagy télleg két különböző világ, megérkeztem a gyors pontos kimért mélyekhez vagy valami hiba van a rendszerbe. Ja és úgy vannak jó kis mélyek hogy be van kapcsolva nálam a LOUD funkció.
 Tény hogy még hangolnom kell a rendszert :hmmmm: Aztán meglátjuk, de egyenlőre el vagyok képedve, összességében javult a dolog :yes:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5913 Dátum: 2011.02.01 23:58:17 »
Itt vajon mi nem stimmel? P88RS-II ennyiért?
Gabe 254.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5914 Dátum: 2011.02.02 07:48:28 »
Bele szerelmesedtél és most meg sírhatsz  ;)

Hát ja...  :1eye:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5915 Dátum: 2011.02.02 08:03:06 »
Helló!

Olyan kérdéssel fordulok hozzátok,hogy a Harmony felszereltségű,ránc felvarrott e11 corollákban(mint az enyém is) vajon hátra van e húzva a hátsó hangszórók kábele?Mert vettem bele fejegységet és a bekötésnél a hátsókábelek megvoltak a csatlakozóban,de nem tudom hogy vajon hátul is megvannak e?Ha igen akkor hol keressem őket?
Másik kérdésem pedig az ugyanennek a típusnak a hangszóró méretei elöl és hátul?Mert csak elöl vannak hangszóróim(Harmony) és pappír membránosak,jól szólnak,de féltem őket mert a fejegység 4x50w-os!

Válaszotokat előre is köszönöm!

Szia!

Bár nem e11 corollám van, de csak egy módon bizonyosodhatsz meg arról hogy hátra van e vezetve a kábel, ha lebontod az ajtókárpitot és mögékukkantasz. De szerintem hátra van vezetve a kábel csak hangszóró kell. A fejegységtől ne félj, sokra írják hogy 4X50W de gyakorlatilag az a valóságban csak pl.: 14W tartósan. Tolyota kedveli a 16-os hangszórókat, így valószínű tiédben is olyan van.
Azért várjuk meg csak jelentkezik egy tudor akinek szintén e11-ese van. 

E11-ben elöl 13 cm-s hangszórók férnek csak el a gyári helyen. Ráadásul úgy van kiképezve ott a hely, hogy csak a gyári megoldásnak optimális. Ha leveszed az ajtókárpitot, látni fogod, hogy a hangszórórács hátsó oldalán mindenféle bordák, meg merevítésnek tűnő izék vannak. Én nem értettem, mire való, aztán rájöttem, hogy nem azér van, hogy az ember ne rúgja be a rácsot, hanem a rácsozás pereme szépen felfekszik a hangszóró peremére, és nem hagy ott légrést, így kerülik el, vagy igyekeznek elkerülni az akusztikus rövidzárat. Persze a gyári hangszórók ehhez úgy vannak kiképezve, hogy picit ki vannak emelve, hogy illeszkedjenek a bordázathoz. Ez a kiemelőkeret természetesen nem leszedhető, a hangszóró része. Úgyhogy ha utólagos megoldáson gondolkozol, figyelj rá oda, hogy az utólag gyártott kiemelőkeret (mert az fog kelleni, hiába csak 13-ast teszel a gyári helyre) csak annyira emeljen ki, hogy a hangszóró ebbe a bordázatba ne érjen bele.

Ha megfigyelted, azt mondtam, utólag gyártott kiemelőkeret. Igen, sajnos az E11-hez egyszerűen nincs kiemelőkeret utángyártottban. A lemezre pedig magának a lemeznek a megfúrása-faragása nélkül nem fogod tudni felerősíteni a hangszórót, mert nem ott vannak a gyári felfogatási pontok, ahová a hangszóró felfeküdne.

És ha mindezzel készen vagy (természetesen arra is ügyelned kell, hogy a hangszóró mágnese ne akadályozza az ablaküveget a mozgásban), és nedves után fagyos lesz az idő, szembesülsz azzal is, hogy miért volt a gyári hangszóró tetején a mágnes és a membrán ajtóba belógó része fölött egy kis, íves műanyag védőlemez: hát azért, mert a víz adott esetben pont oda csöpög, utána meg belefagy.....  ::)

Szóval sok szerencsét a hangszórócseréhez. A megoldás a rácsozat problémájára az lehet, ha magát a rácsozatot eltávolítod. De ha így teszel, akár egy 16-os hangszóró is alámegy a kárpitnak. Ja és még egy fontos dolog, mielőtt elfelejteném: a gyári fejegység normális hangszórót nem képes meghajtani, csak a saját kis gombelem méretű mágnessel ellátott papírmembrános hangszóróját, ez is saját tapasztalat. Nekem így kezdődött az autóhifi építésem. Csak egy jó hangszórót akartam.....

Elcseszett egy megoldás az E11 rádiója az biztos. Kétszer is meg kell gondolni, mielőtt szétborítja az ember.

Ja ha minden igaz, talán még megvan az a kibelezett hangszóróm, ami a kiemelőkeret gyártásához kell mintadarabnak....  ::)


Remélem, segítettem.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5916 Dátum: 2011.02.02 08:06:50 »
Itt vajon mi nem stimmel? P88RS-II ennyiért?


annyira jó, hogy szinte az összes P88rs-II hirdetésnél az RS-I képei szerepelnek....  :no:

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5917 Dátum: 2011.02.02 08:23:23 »
Itt vajon mi nem stimmel? P88RS-II ennyiért?

Kifutó fejként kb. ennyi volt az új ára, a legolcsóbb helyeken 76e körül meg lehetett venni újonnan. Mondjuk készleten már tavasz óta nem nagyon van sehol. Szóval a hibás képen túl a legnagyobb gond valószínűleg az a hirdetéssel, hogy egy olyan termékre mutat, amiből nem tud adni az eladó.

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5918 Dátum: 2011.02.02 09:22:24 »
Az E11 hangszoro cserejehez annyit fuznek hozza, hogy...

Nekem a 16 cm-es hangszoro siman befert, anelkul, hogy a racs bordait kivagtam volna. Kellett egy 1-2 centi kozotti deszka, amivel dekopirral kivagtam egy 3szog alaku format, majd ezt csavaroztam fel a lemezre. Erre meg a hagszorot 8-10 pici facsavarral. A deszka es a lemez koze is, meg a deszka es a hangszoro koze is tettem Fideka nevu tomito "gyurmat". Ezaltal legmentesen le van zarva a dolog.

A gyari fej viccesen gyenge, bar en nem probaltam az utolagos hangszorokat ki azzal. Ugyanis en elobb vettem CD-s fejet a kazis magno helyere, minthogy a hangszorokat bantottam volna.

Elfogadhato hangot ugy lehet elerni, hogy vesz az ember 1 par 16 cm-es hangszorot, elkesziti a kiemelo keretet, ujrakabelez mindent, es vesz hozza egy CD-s fejegyseget is. Nem art az ajtot sem kiszigetelni, mert a karpit nem sokat er ebbol a szempontbol. Nalam ki van bitulapozva az osszes lemez, a resek be vannak tomve. Igy egesz jo kis hangja van a kocsinak, lehet mar zenelgetni nyugodtan.

A kovetkezo szint, miutan megvan a bitulap, meg a kabel, meg a fej es hsz csereje, az erositos rendszer kiepitese. ha a fej erositojet kivaltjuk egy jo vegfokra, az eleg nagy javulast ad a hangminoseget tekintve. Nalam is egy 4 csatornas erosito van a kocsiba, amig nem volt sub, addig hidban ez hajtotta az elso szettet. Most, hogy van mely, igy ket csatornaja az elso szettet tolja, a masik ketto pedig hidalva a melyet. Nem mondom, hogy nem lehetne fokozni meg a cuccot jobb erositovel, jobb fejjel, stb, de ez mar tenyleg csak a megszallottak kivaltsaga.

Egy alap fej  kb 30 rugo, egy komponens szett olyan 18-tol van felfele. A kiemelo keret keszitese 1-2e Ft-bol megvan. A hangszorokabel csereje is max 2.000 Ft, ha nem nagyon markasat vesz az ember. Kell meg Toyota-ISO atalakito, ez is olyan 2 rugo korul van. Ha mindent maga csinal az ember, akkor egy alapszintu rendszer 55e Ft korul all meg nagyjabol. Erre kesobb lehet venni erositot, meg melyet is; azonban ha tervbe van veve egy jobb rendszer kiepitese, akkor lehet, hogy erdemes egy komolyabb fejet venni mar az elejen...

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5919 Dátum: 2011.02.02 09:36:18 »
Ha meg csak az kell, hogy zörögjön valami jobban mint a gyári, de semmi komoly, akkor az én szettem (nem kiröhögni) :D
- Panasonic fej (valami nagyon occsó', 4 éves, Mp3-as)
- elöl gyári hangszórók az ajtóban
- gyári csipogók az A oszlopon, persze véletlen sem jó szögbe állítva, hanem ahogy puffan
- hátsó szélső gagyi hangszórók kikötve, oda csak valami nagyon pici férne a gyári helyre, én inkább hagytam a francba
- gyári kalaptartó padláson, helyére 1 cm-es rétegelt falapból másik kalaptartót csináltattam és ebben vannak a nemtom hány centis, 10-12 éves Sony X-plod oválok

Amúgy igazi hifista véletlen sem tesz hátra hangszórót.  :) Nekem elég, hogy zörög valami a kocsiban és ha kell, tud dübögni is a basszus.  :D
Szóval az enyém igazából véletlen sem követendő példa, de egy pénteki mikrotalin meghallgatható (ezen a héten mondjuk pont nem megyek fel, de amúgy mindig), megnézhető (hogy mit nem ajánlanak véletlen sem a hozzáértők :D ).
         

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5920 Dátum: 2011.02.02 10:07:53 »
Segítség, vagy tanács kéne.
Vettem egy FM modulatort, de nem úgy működik ahogy szeretném.
Nem nagyon találok olyan frekit ahol valami ne zavarná.
Van valami trükkje  ennek ?

 

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5921 Dátum: 2011.02.02 10:17:36 »
Igen, de ha azt nezem, akkor Te vettel egy fejet, vettel egy Toyota-ISO atalakitot es 1 par oval hangszorot es csinaltattal egy extra deszkat. (Ami balesetkor lehet, hogy agyonut, mert nehez es nem szabalyos alaku.)

Ebbol ha nem ovalt vettel volna, hanem elso szettet, akkor ugyan ott lettel volna anyagilag kb, ahol most, csak a hangminoseg lett volna jobb, mert az enekhang elorol szolt volna es nem hatulrol, ami termeszetellenes szerintem.

Igaz, most nagyobb a melyed, viszont a magas-kozep sokkal rosszabbul szol igy a gyari szemetekkel, amibe a hatsok is beleugatnak.

Ezert is mondtam azt, hogy a legolcsobb megoldas, ami "elfogadhato" hangot ad, az az elso hangszorok csereje egy minosegibb darabra es fejcsere termeszetesen uj kabelezessel.


Neked kellene egy elso hangszoro szett meg, a hatsokra meg csak a melyet kellene raengedni. Igy lenne melyhangod is es az elso szett nagyon szepen szolna -- elorol. Persze konnyu mondani, mindenhez penz kell. Egy hasonlo beruhazas 30-40e Ft lenne egy jobb kompi-szettel es egy egy hasznalt erositovel, ami jol megkuldi a dolgokat es amin van vagasi funkcio is.

Ha osszeszamolom, nekem a hifi siman volt 100e Ft. Volt a fej a kellekekkel 35e anno, plusz a hasznalt 4 csatis erosito kabelezessel 20e, plusz az elso szett 18e, plusz a melyhangszoro 9e plusz szerelesi anyag, plusz bitulap 6e, stb, stb. Es nagyon sok mindent olcson szereztem be es hasznaltan es magam csinaltam mindent.

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5922 Dátum: 2011.02.02 10:21:10 »
Segítség, vagy tanács kéne.
Vettem egy FM modulatort, de nem úgy működik ahogy szeretném.
Nem nagyon találok olyan frekit ahol valami ne zavarná.
Van valami trükkje  ennek ?

 
Trukkje nincsen, szerencse kerdese, hogy talalsz-e olyan frekit, ami meg nem foglalt. BP-en elegge sok a radio csatorna, nehez szabad savot talalni. Nem-BP-en eleg nagy esellyel talalsz szabad savot.

A hasznalata amugy illegalis, ugyanis olyan frekvencian sugarozza a jelet, amihez az ORTT engedelye kellene a sugarzashoz. Ami engedely mentes sav, az a K sav, azonban ez a radiozashoz hasznalt frekvencian kivul esik. Szoval ha kifogsz valami hulye rendort, akkor lehet, hogy megbuntet ezert.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5923 Dátum: 2011.02.02 10:23:58 »
A fejegység 4x50w-os!
Ilyet ne is higgy el, mert ez bemérve jó, ha 4X15-17 Wattot ad ki magából. Mint az összes többi is, csak ez így mennyivel jobban hangzik!  :hmmmm:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5924 Dátum: 2011.02.02 10:43:15 »
A fejegység 4x50w-os!
Ilyet ne is higgy el, mert ez bemérve jó, ha 4X15-17 Wattot ad ki magából. Mint az összes többi is, csak ez így mennyivel jobban hangzik!  :hmmmm:
Jah, az a vicces, hogy 10 A-es biztositek van a fejegysegemben. Ez testverek kozott is 128 W maximum teljesitmeny. Es ebbe benne van a CD-t porgeto motor is, a lezer olvasofej is, a kijelzo is es az egyeb elektronikai egyseg is, meg a kisjelu kimenetek is..

Szerintem ha csatornankent 15 W-ot lead, akkor az mar soknak mondhato.

Az autoerositok is hasonloak, a rajuk irt szamnal altalaban sokkal kevesebbet tudnak a valosagban, igaz, ott nem ekkora azert az elteres. De pl. az en erositom is csatornankent tud 42 W-ot kimerve, ami azert joval kevesebb, mint a 60 W, amit gyarilag megadtak... Igaz, azt 14,4 V-ra adtak meg, ami kb. sosincsen a kocsiban.
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.02 10:47:56 írta B.S. »