Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1674261 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5835 Dátum: 2011.01.25 14:32:12 »
Ez azt írja 2x50w ami akkor azt jelenti hogy csak 2 hangszóróm fog menni amire rákötöm? Ha esetleg tudtok egy jó erősítőt (max 10-15ért és egy 350w-os ládám van jelenleg amihez kéne) és fejegységet akkor lehet érdekelne. Az erősítő mindenképpen a fejegység még ráér mert arra nem teljesen állt még össze a pénz. Később mikor lecserélem a fejegységet akkor ezt a cd-tárat rá tudom majd kötni vagy az nem egy egyszerű történet? Segítségetek és válaszaitokat előre is köszönöm.

Igen, ez sztereo, csak két csatornát tud fogadni, és annak a jelét többé-kevésbé továbbküldeni.

Ezt a CD tárat csak a gyári toyota rendszerhez tudod illeszteni, és még akkor is lehetnek csatlakozó gondok, olvass itt vissza egy kicsit. Amúgy csak egy gyártó fejegységei működnek a CD tárakkal, tehát Pioneer-Pioneer, JVC-JVC stb.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5836 Dátum: 2011.01.25 15:41:54 »
Na csókolom.
Tegnap estére állt össze a történetem.
Pénteken voltam GmAudiónál ahol volt rendesen fejfogás testpontjaim nem voltak a helyzet magaslatán. Ezek most már kipipálva a könny kicsordult szememből mikor GmAudio Jr. drótkorongos csiszolóval nekiállt egy testpont kialakításának szépen feltéve rá a testkábel.. (Ezt hazaérve színtelen lakkal lefújtam.)
Ezzel el is ment az idő jó része. Az akkumulátor saruk is le lettek cserélve illetve az akkumulátor kapott egy második test kábelt direktbe a kasztnihoz, hogy még több test áramolhasson.
Hazafele menetben elég csúnya generátorzajom volt, tegnap lett a csúnya generátor zaj oka felkutatva: a fejegység nem lett akkor rendesen helyretéve saját mert még otthon akartam barkácsolni ezt azt. A rendes testelésnek köszönhetően a generátor zaj 90%a megszűnt de maradt egy pici, mai telefonbeszélgetésem alapján GmAudioval arra jutottunk, hogy valószínűleg az akksim már a végét járja, mert a töltőfeszkó nem nagyon szeret leesni még munkába érkezésemkor se nagyon megy 14V alá ami meglehetősen sok különösen ha több mint 45percig folyamatosan tölt a generátor  ilyen esetekben. Valószínű emiatt a generátorom is az átlagnál jobban lehet terhelve, illetve a generátornál lévő kondi is valszinű az örök elektronmezőkön piheg, na meg a generátor feszszabályozója is kapja az ívet bőséggel ezek mind okozhatják a generátorzajt, Illetve azért kerülhetett ez a generátor zaj felszínre mert most már rettentően sok fogyasztó került a rendszerbe, 3erősítő 2 adapter csak a normál fogyasztókon túl és mennél több az erősítő annál nagyobb az esély a generátorzajra :).
Ja és tegnap este került beszerelésre a ProXt2 is hát gyárekik... Buddhaszerű vigyorgó arckifejezéssel voltam :). Viszont rá kellett jöjjek, hogy a Rocki láda nem illik be a rendszerembe, sőtt a Jr. mélyközép jobb mélyeket tol mint a láda, a mélyközepet lent nem vágom mehet olyan mélyre amilyenre csak akar. a magasat 2,5-3,125KHz(ha jól emlékszem utóbbira) vágással próbálgatom, a kettő közül valamelyik lesz a nyerő szerintem szóval ha ilyen magasra van felengedve a Jr. valami brutált szól.
Szóval valószínűleg eladósorba kerül a Jr 4x50W-os erősítőm egy Rockford Fosgate PL112 reflex láda. Akit érdekel jelezze felém.

Egyébként nagyon nagyon pozitív vélemény alakult ki bennem a Mészáros Gyurikról, akiket ezúton is üdvözlök.
« Utoljára szerkesztve: 2011.01.25 15:52:23 írta taby »

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5837 Dátum: 2011.01.25 16:35:13 »
Ha kimerevítem dynamattal a külsőt, meg az első részét is, ahogy ő, az nem lesz elég? újraszámoltam: 2,5 kilónyi plusz súly belemegy egy ajtóba. Egy 16-os mély, ami a fejről lenne meghajtva. Nem elég tényleg?!?!
És akkor a csomagtartót még nem is merevítettük a szub miatt... :):):)

A gyári fej szinte biztos, hogy nem lesz képes meghajtani normálisan egy utólagos normális hangszórót. Én annak idején ugyanígy csak egy szettet akartam cserélni. Gyakorlatilag eltűnt a mélytartomány, még az is, ami volt, mert a fej beépített végfoka annyira gyenge volt, hogy egy 20 ezer forintos hangszórót sem tudott kezelni....

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5838 Dátum: 2011.01.25 17:45:15 »
Viszont rá kellett jöjjek, hogy a Rocki láda nem illik be a rendszerembe, sőtt a Jr. mélyközép jobb mélyeket tol mint a láda


És mindezt szemmel láthatatlan membránkitéréssel. Hülyék ezek a japánok, én mondom.  :devil: :clap: ;) :hmmmm:

Sok szerencsét a ládakereséshez. Nem lesz egyszerű.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5839 Dátum: 2011.01.25 18:29:28 »
Viszont rá kellett jöjjek, hogy a Rocki láda nem illik be a rendszerembe, sőtt a Jr. mélyközép jobb mélyeket tol mint a láda


És mindezt szemmel láthatatlan membránkitéréssel. Hülyék ezek a japánok, én mondom.  :devil: :clap: ;) :hmmmm:

Sok szerencsét a ládakereséshez. Nem lesz egyszerű.
Hát azért néha látszik, ha fény napsütéses időben kukkantok rá miközben zenél szépen látszik, de nagy hangerőnél még a nadrágszárát is lobogtatja :D. Most éppen az alja nincs vágva a mélyközépnek és a láda lekapcsolva, semmi hiány, lehet nem is kell láda? Holnap valami villamos zenét próbálok megszóllaltatni, mai nap hangszeres volt és bőven elegendő volt a mély, sajnos generátor zaj árnyéka vetül rendszeremre, ami kicsit keserédessé teszi, de az elhárítása folyamatban.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5840 Dátum: 2011.01.25 18:33:20 »
 :clap: Örülök, hogy haladsz! Innen már csak nagyon durva befektetéssel lehet továbblépni, asszem.

Nekem viszont lehet, hogy haldoklik a használt Jr mélyközepem. Ear, lehet, hogy bepróbálom a tiéd, nem létezik, hogy épített ajtóban olyan vérszegény legyen, mint amilyen.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5841 Dátum: 2011.01.25 18:34:47 »
Viszont szinte biztos, hogy akkucserém lesz, sajnos délután mikor indultam melóhelyről a rendszer töltésfeszültsége 14,9! voltig felment bár az pár pillanatig tartott, de az már sok ezért fesszabályzót is meg kell nézni illetve a generátort átnézetem, generátor utáni kondit is megnézetem. Szóval elején 14,9 volt a töltőfesz, de 75 km-el később is 14,1-14,4 között ugrált mikor alapjáratra visszaesett a fordulat egy pár pillanatra 13,9ig lement de alapjáraton is 14,1 körül mozgott, tehát az akksi kéri a villanyt bőséggel :(.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5842 Dátum: 2011.01.26 08:13:04 »
Viszont rá kellett jöjjek, hogy a Rocki láda nem illik be a rendszerembe, sőt a Jr. mélyközép jobb mélyeket tol mint a láda, a mélyközepet lent nem vágom mehet olyan mélyre amilyenre csak akar.

És a 20 cm-s uDim szub ki is esett a pixisből? Index fórumon épp most hirdetnek egy RM 208-ast...

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5843 Dátum: 2011.01.26 08:35:54 »
Van nekem is egy RM208, csak ládát kell hozzá csinálni, kipróbálásra szívesen kölcsön adom.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5844 Dátum: 2011.01.26 08:56:40 »
Illetve ha Speakonod van, be tudjuk próbálni a Morel ládámat is, hogy mit kezd vele a rendszer.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5845 Dátum: 2011.01.26 09:35:07 »
Hát én egy darabig hagynám a szubot. Meg kell szüntetni a generátorzajt, utána együtt kell élni a mélyközéppel heteket, és ha van hiányérzet, csak akkor keresnék ládát. Azért is így csinálnám, mert most még járódik a rendszer, változhat a hangja, azon kívül nagyon új a hangzás, és amíg meg nem szokja az ember, könnyen rosszfelé módosíthat.

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5846 Dátum: 2011.01.26 17:18:26 »
Egy újabb kérdés merült fel bennem mostanában. (A hozzávalók nézegetése közben)
Mi az oka annak, hogy a Sony dolgainak (pl. fejegységek, de most ez nálam éppen az erősítők terén fogalmazódott meg) ilyen alacsony az elismertségük és az áruk is? Papíron ugyanazon tudással több ezer Ft különbség van a többihez képest, akár az erősítők, akár a mélynyomók terén.
Hozzáteszem még nem hallottam Sony erősítőt vagy mélynyomót autóban, csak azért furcsa ez nekem, mert más területen (Pl. kamerák, fényképezőgépek, tv vagy akár a PS) nagyon elismert és jó nevű márkának számít. Ellenben autóhifiben...
Szóval mágusok, okosítsatok  fel   :yes:

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5847 Dátum: 2011.01.26 18:14:34 »

Hozzáteszem még nem hallottam Sony erősítőt vagy mélynyomót autóban, csak azért furcsa ez nekem, mert más területen (Pl. kamerák, fényképezőgépek, tv vagy akár a PS) nagyon elismert és jó nevű márkának számít. Ellenben autóhifiben...
Szóval mágusok, okosítsatok  fel   :yes:
Fényképezőben a Nikon, Olympus, Canon és Pentax is inkább, mint Sony :) TV-ben a Trinitron se volt kutya meg a Bravia se, de az túlárazott szvsz.
« Utoljára szerkesztve: 2011.01.26 18:18:15 írta taby »

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5848 Dátum: 2011.01.26 21:25:02 »
A Sony egyáltalán nem rossz autóhifiben, a fejegységei pl. egész jók. A Sony az egy biztos márka. Ha őt választod, nem fogsz mellé, megbízható és jó minőségű cuccai vannak.

Na én meg új erősítő vásárlásában vagyok :D Már elég rég nem irkáltam, de nem tudok minden este ide ülni és levelezgetni. A GTO 75.4-et lecserélem egy GTO 755.6-ra. Így meg van oldva az aktív rendszer subbal probléma. Tetszik az aktív rendszer, már sikerült kiismernem az előnyöket egy ideje hallgatom csak a sub hiányzik mert a mélyládát kénytelen voltam kiemelni a buliból mivel csak 4 csatornám van. De egy 6 csatornással meg lesz oldva minden. Csak RCA kábelt kellene szereznem, de addig is van egy Dietz azzal elkaristolok egy darabig amíg meg nem veszem a Stingert :D a mély is kap majd egy SX17-et csak most 30 nincs rá :lol:

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5849 Dátum: 2011.01.27 07:28:55 »
Hozzáteszem még nem hallottam Sony erősítőt vagy mélynyomót autóban, csak azért furcsa ez nekem, mert más területen (Pl. kamerák, fényképezőgépek, tv vagy akár a PS) nagyon elismert és jó nevű márkának számít. Ellenben autóhifiben...
Szóval mágusok, okosítsatok  fel   :yes:

Ülj be egy Fordba, és sok kérdésedre választ kapsz.  :innocent: :devil:
A Sony autóhifis vonalon Európában vagy másfél évtizede tökéletes töketlenkedés folyik. Hol fókuszba állítják a dolgot, hol azt jelentik be, hogy megszüntetik a portfóliót, kivonulnak a piacról. Ezen túl képesek voltak olyan szériával előállni, ahol 50 000 forintig csak a világ legbénább műanyagával megvert fejegységek voltak, majd jött egy nagy-nagy rés, és árban minden más márka csúcsmodellje fölé beillesztettek még két fejegységet. SZóval nagyon nehéz komolyan venni, hosszú távon számolni a Sony-val ebben a szegmensben, ráadásul a megbízhatósággal is átlagon felüli gondok voltak.