Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1673869 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5820 Dátum: 2011.01.24 08:58:26 »

Srácok, köszi a jótanácsokat, de hallgatott már valaki gyári T25-ös rendszert? Már az magában is elég jól szól (szerintem) és ez alatt nem a rap meg disco zenéket értem- jazzen kicsit elvérzik ugyan a döngős mély hangja, de egyébként szépen hozza azt is. Ráadásul eléggé ki is van már merevítve ez a generáció, az ajtók meg tele zajcsillapító anyaggal (ezért is olyan halk 160-170 körül).
Tehát szerintem a kiindulás nem is olyan rossz. Ha hangszórót cserélek, a gyári fej ugyanúgy nem tudja majd kihajtani eléggé, ráadásul a hiányzó alsó hangok problémája ugyanúgy fennáll. A kérdés az valahol ott lehet, hogy a magas szintű jel (ami mint írtam, szerintem elég szép hangú) visszabutítása során fellép-e némi részletességvesztés, vagy sem.
Na erről vélemény? :)

Igazából jó lenne ott kezdened, hogy bele kellene hallgatnod a kedvenc lemezeidbe nyugodt körülmények között egy jó autóhifivel, úgy, hogy időt szánsz rá. Valószínűleg egész más lenne a véleményed arról, hogy valóban jó-e az autóhifid. Persze lehet, hogy azt követően is igen jónak tartanád, de akkor nem érdemes hifiépítésbe kezdeni. Ez nem baj, nem vagyunk egyformák.

Általában igaz, hogy azt a szellősséget, azt a dinamikát a jobbacska autókban lévő autóhifik sem tudják hozni, mint egy-egy alsóközepes (tehát messze nem milliós) utólagos installációk. Persze, közepes hangerőn csilingelnek, meg döngenek, amitől tűnhetnek első hallásra "jónak", de valójában nem többek, mint a keserűpirulán a cukormáz.

smart2

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5821 Dátum: 2011.01.24 14:24:20 »
Köszi a sok építő jellegű kritikát! Van egy haver itt a Videotonban, aki eléggé ért az elektronikához, megpróbáltam vele megkerestetni a jelet. Gyorsan feladta, mert azt mondta nincs is benne olyan hely ahonnan le lehetne venni, ez sajnos kiesett. Viszont azt is mondta, h többet érek az elejének a szétbarmolása helyett egy normálisabb első szett gyári fejről való meghajtásával, valamint az ajtó megfelelő kiszigetelésével. Úgyhogy itt egy visszacsatolástt kaptam arról, amit ti is mondtatok (dynamat ezerrel!!!)
Komponens szettnek van egy, az előző verdából kiszedett blaupunkt velocity high-end szettem, nehogymár ne épüljön vissza sehova! :)
kap mögé szigetelést, valahogy így:
http://teamdigital.dk/avensis_II/audio/2.jpg
ja, ajánlom a normál honlapot is, van 1-2 jó ötlet az Avensis átépítésére:
http://teamdigital.dk/avensis_2.shtml

Hátsó hangszóró jelet meg leveszem, visszabutítom alacsonyszintűvé és simán csak kap egy kétcsatis erősítőt hidalva a szubnak.

Kérdés már csak az, h vajon elég lesz-e a blau velocitynek a gyári fej 20 wattja...
Avensis T25 sedan 2.0 liter, benzin->147lóerő!

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5822 Dátum: 2011.01.24 15:20:32 »


Első kérdésedre a válasz: mert hiányzik a mély legalja (úgy 60hz-től lefele), meg azért egy kicsit szebb hangképet el tudnék még képzelni.


És miért hiányzik? Mert egy alapszintű fejegység pár wattocskája próbál egy nem túl bonyolult hangszórót úgy mozgatni egy messze-messze nem optimális helyen, ahol még egy kicsi akusztikai rövidzár is van, hogy megszólaljanak az igazi mélyhangok. Mindezen dolgok javítása közelebb visz a szebb hangképhez is ám...

smart2

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5823 Dátum: 2011.01.24 15:32:42 »

alapszintű fejegység pár wattocskája próbál egy nem túl bonyolult hangszórót úgy mozgatni egy messze-messze nem optimális helyen, ahol még egy kicsi akusztikai rövidzár is van.
[/quote]

Na ez szép volt hallod! :)
Teljesen igazad van. Mivel adott a gyári fej, amit nem akarok cserélni, marad a Dynamat beöntése. Előzetes kalkuláció szerint elképzelhető h akár 0,5-1 m2-t is bele tudok rakni egy ajtóba- és akkor még tényleg spóroltam és csak a lyukakra tettem ami az ajtóban van. pont most számolgatom, h az van vagy 2 kiló (2,7-2,8kg/m2)...pff...
ja, az akusztikai rövidzárat mire értetted? azt sajnos nem értem.
köszi
« Utoljára szerkesztve: 2011.01.24 15:37:38 írta smart2 »
Avensis T25 sedan 2.0 liter, benzin->147lóerő!

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5824 Dátum: 2011.01.24 16:06:46 »
Ahhoz a Dynamathoz sem kellene mindenáron ragaszkodnod ám. Én is azzal kezdtem, aztán teljesen mással folytattam és fejeztem be a szigetelést és nagyon jó eredménye lett. (Szerintem legalábbis. Bár kaptam pozitív visszacsatolást ez ügyben független személytől is)
Ha itt is beleolvasol fogod látni, hogy nagyon sokan nem Dynamatot használtak a fórumozók közül sem.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5825 Dátum: 2011.01.24 17:43:26 »

ja, az akusztikai rövidzárat mire értetted? azt sajnos nem értem.

Mi nem tiszta, az akusztikai rövidzár fogalma, vagy az. hogy ez többé kevésbé a gyári beszerelések sajátja?

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5826 Dátum: 2011.01.24 20:09:42 »
Én csak Dynamatot használtam és maximálisan megvagyok vele elégedve. A mélyközepeknek közel olyan mélyük van mint egy szubnak csak persze a fizikai méretekből adódóan nincs olyan dinamika :D. De szub nélkül is élvezetes a zenehallgatás.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5827 Dátum: 2011.01.24 20:13:04 »
Eladó lett az erősítőm: JBL GTO 75.4 4X104W RMS 4ohmon 14.4V-nál ......vagy legyen inkább (4X75W RMS) :D 35e-ért adom! Kell valakinek??? :hug: Egy 755.6-ost szeretnék venni, már rá is leltem csak a pénz kő. Így beköthetem a szubot is úgy hogy aktív a rendszer és a tápkábelekkel sem kell szóarozni, csak 1 RCA-t kell behúznom plusszban.

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5828 Dátum: 2011.01.24 20:25:13 »
Én csak Dynamatot használtam és maximálisan megvagyok vele elégedve. A mélyközepeknek közel olyan mélyük van mint egy szubnak csak persze a fizikai méretekből adódóan nincs olyan dinamika :D. De szub nélkül is élvezetes a zenehallgatás.

Teljesen jogosan lehetsz vele elégedett, hiszen kitűnő anyag. Csak azt mondom, nem kell feltétlenül "körömszakadtáig" ragaszkodni a Dynamathoz, mert létezik "élet" rajta kívül, vagy inkább mellett is  ;)

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5829 Dátum: 2011.01.25 08:59:46 »
ja, az akusztikai rövidzárat mire értetted? azt sajnos nem értem.

Az akusztikai rövidzár szerény ismereteim szerint kb. olyan, mint az elektromos zárlat, csak épp a hang (ill. a levegő) csinálja a zűrt: a rosszul beépített hangszóróról indulva a hangok megkerülik a hangszórót, hátulról is eljutnak a rezgések a membránra, így a két oldalról (membrán "eleje-hátulja") jelentkező rezgések kioltják egymást. Az eredmény egy saját maga ellen dolgozó hangszóró lesz. Ezt szobában zárt hangdobozzal előzik meg, autóban meg tisztességesen szigetelt, zárt ajtóval.

Néztem a linkelt Avensis beépítést. Te, az nem egy fényes munka... Nem indulnék ki ebből. Ha akarsz tanulni az én hibámból, fordulj szakemberhez. Én megvettem egy valagnyi hangszigetelő anyagot, ami nem volt túl fényes minőség, nem is szólt jól az ajtóm. Mesternél kötöttem ki, egy percig nem bántam meg.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5830 Dátum: 2011.01.25 09:18:53 »

kap mögé szigetelést, valahogy így:
http://teamdigital.dk/avensis_II/audio/2.jpg
ja, ajánlom a normál honlapot is, van 1-2 jó ötlet az Avensis átépítésére:
http://teamdigital.dk/avensis_2.shtml


Hangszóró visszacsavarozva a gyári műanyag keretbe, és lezárva a gyári műanyag ráccsal? Érdekes megoldás, az biztos, mint ahogy a nedvességre megkeményedő és gyakran büdösödő filc alkalmazása is az ajtóborítás belsején.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5831 Dátum: 2011.01.25 09:24:49 »
...meg az a szigetelés sem egy nagy megoldás. A belső lemezt sem borítja teljesen a szigetelőanyag, a külső lemezt a képek alapján nem is csillapította, ez így halottnak a csók.

TomMa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 270
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5832 Dátum: 2011.01.25 11:07:50 »
Régóta foglalkoztat a téma hogy teszek az autóba egy mély ládát, először egy ülés alattit szerettem volna a kis csomagtartó miatt, de mára már eljutottam odáig hogy megy a csomagtartóba a láda. Mivel voltak váratlan kiadásaim ezért a fejegységet most nem tudom/szeretném lecserélni (lévén azért is mert az kazettás és rá van kötve a gyári 6os cd-táram) ezért keresgéltem és erre a jelszint átalakítóra lenne szükségem hogy összetudjam kötni az erősítővel. Kérdéseim, hogy ezt simán csatival kell csatlakoztatni vagy kábelt bontani és összekötözgetni? Ez azt írja 2x50w ami akkor azt jelenti hogy csak 2 hangszóróm fog menni amire rákötöm? Ha esetleg tudtok egy jó erősítőt (max 10-15ért és egy 350w-os ládám van jelenleg amihez kéne) és fejegységet akkor lehet érdekelne. Az erősítő mindenképpen a fejegység még ráér mert arra nem teljesen állt még össze a pénz. Később mikor lecserélem a fejegységet akkor ezt a cd-tárat rá tudom majd kötni vagy az nem egy egyszerű történet? Segítségetek és válaszaitokat előre is köszönöm.

smart2

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5833 Dátum: 2011.01.25 13:34:37 »
ja, az akusztikai rövidzárat mire értetted? azt sajnos nem értem.

Az akusztikai rövidzár szerény ismereteim szerint kb. olyan, mint az elektromos zárlat, csak épp a hang (ill. a levegő) csinálja a zűrt: a rosszul beépített hangszóróról indulva a hangok megkerülik a hangszórót, hátulról is eljutnak a rezgések a membránra, így a két oldalról (membrán "eleje-hátulja") jelentkező rezgések kioltják egymást. Az eredmény egy saját maga ellen dolgozó hangszóró lesz. Ezt szobában zárt hangdobozzal előzik meg, autóban meg tisztességesen szigetelt, zárt ajtóval.

Néztem a linkelt Avensis beépítést. Te, az nem egy fényes munka... Nem indulnék ki ebből. Ha akarsz tanulni az én hibámból, fordulj szakemberhez. Én megvettem egy valagnyi hangszigetelő anyagot, ami nem volt túl fényes minőség, nem is szólt jól az ajtóm. Mesternél kötöttem ki, egy percig nem bántam meg.

Srácok, köszi (de tényleg), a sok-sok választ!
A rövidzárat megértettem, szintén köszi!
Ahogy nézegetem a linkelt képeket, a külső részét is kimerevítette. Nézzétek csak meg, belátni a lyukakon hogy a hátsó részét is kimerevítette.

Ha kimerevítem dynamattal a külsőt, meg az első részét is, ahogy ő, az nem lesz elég? újraszámoltam: 2,5 kilónyi plusz súly belemegy egy ajtóba. Egy 16-os mély, ami a fejről lenne meghajtva. Nem elég tényleg?!?!
És akkor a csomagtartót még nem is merevítettük a szub miatt... :):):)
« Utoljára szerkesztve: 2011.01.25 13:46:36 írta smart2 »
Avensis T25 sedan 2.0 liter, benzin->147lóerő!

smart2

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5834 Dátum: 2011.01.25 13:42:22 »
ezért keresgéltem és erre a jelszint átalakítóra lenne szükségem hogy összetudjam kötni az erősítővel.
Ha jól tudom, ebből kábelvágás lesz, mivel ennek az egyik végén két üres drót lóg (plusz meg mínusz-hoz), a másikon meg simán kijön egy RCA pár és ennyi. Benne ellenállások meg feszültségátalakítók, meg ilyesmi (de a tapasztalt hifisek úgyis mindjárt megmondják).
Szerintem egyszerűbb egy olyan erősítőt venni, ami már tartalmazza ezen funkciót. 1800ft-ért szerinted mennyire tud úgy jelet visszabutítani h ne vesszen el sok a részletességből közben? :)
Most én is ezen agyalok, h az első szettet nem erősítem, csak a szubot aztán csókolom...
Avensis T25 sedan 2.0 liter, benzin->147lóerő!