Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1673789 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5775 Dátum: 2011.01.18 10:32:58 »
Na. Van itt élet!  ::)
Én is azt várom már, hogy azt a sok-sok mindent, amit ez a csudafej tud próbálgathassam úgy igaziból ha már minden benn lesz az autóban. Hú de jó lesz.  :)

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5776 Dátum: 2011.01.18 22:11:05 »
És hát arra jöttem rá, hogy valószínűleg nagyon mélyen vágtam eddig a ládát, tényleg 50-60 Hz körül, ez a láda meg ennél sokkal többre képes. De most nem nagyon van időm hosszasan kísérletezni, úgyhogy átkattintottam az erősítőt elöl-hátul full range-re, megvágtam a szettet is, meg a ládát is 80 Hz-en, 12 dB/oktávval, fordítottam egy fázist a szubon, és kész. Nem nagyon jött zavarba a láda akkor sem, ha felengedtem 100 Hz-ig, a vágást meg 6 dB/oktávra vettem le,

Akkor ott valami nagyon nem stimmel a mélyközéppel.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5777 Dátum: 2011.01.18 23:53:51 »
Kipróbáltam viszont a fejben lévő keresztváltót

 :clap:

...és ugye, hogy mennyivel kontrollálhatóbb vele a hangzás, mint azzal a többé-kevésbé vak tapogatózással, amit az erősítő potmétereinek tekergetése jelent.

Ha lesz egy kis időd, a ládán próbálj meg meredekebb vágást is. Nem biztos, hogy jobb lesz, de benne van, hogy felgyorsul, kicsit felkeményedik tőle a hangja. Ha most kicsit folyós, azon némileg tud segíteni.

Úgy tűnik, ez a fej szeret központban lenni, mindent maga végezni. A többi fejnek jó volt az erősítő keresztváltója, ez a fej meg az erősítő keresztváltójával csak szenved. Próbáltam meredekebb vágást is, hallottam a különbséget is, de nem volt türelmem 5-6 CD-t betenni, hogy eldöntsem, melyik tetszik jobban.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5778 Dátum: 2011.01.18 23:55:28 »
És hát arra jöttem rá, hogy valószínűleg nagyon mélyen vágtam eddig a ládát, tényleg 50-60 Hz körül, ez a láda meg ennél sokkal többre képes. De most nem nagyon van időm hosszasan kísérletezni, úgyhogy átkattintottam az erősítőt elöl-hátul full range-re, megvágtam a szettet is, meg a ládát is 80 Hz-en, 12 dB/oktávval, fordítottam egy fázist a szubon, és kész. Nem nagyon jött zavarba a láda akkor sem, ha felengedtem 100 Hz-ig, a vágást meg 6 dB/oktávra vettem le,

Akkor ott valami nagyon nem stimmel a mélyközéppel.

Márhogy mikor akkor? Ha fázis kellett fordítani a szubon, vagy ha 80 Hz-en kellett vágni, vagy mi?

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5779 Dátum: 2011.01.19 08:29:41 »
Szerintem Ear arra gondol, hogy ha ennyire felengeded a szubot, és jó, akkor ott a mélyközép nem dolgozik elég mélyen. Most nálam is ez a helyzet. Nyilván nincs rá ökölszabály, de 16-os első szettet inkább 50-60Hz-ről szoktak indítani, általában semmi szükség 100Hz-ig felengedni a szubot.

------------

Ilyet is ritkán látni:
http://www.diymobileaudio.com/forum/ebay-auction-links/96344-vintage-pioneer-cd-5-equalizer.html

Semmi szükségem rá, de tök jól néz ki.  :1eye:

« Utoljára szerkesztve: 2011.01.19 08:31:12 írta Satriani »

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5780 Dátum: 2011.01.19 09:08:53 »
Hozzáillő fejek...:clap:

Gabe 254.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5781 Dátum: 2011.01.19 10:15:14 »
 :clap: A Pana csöves fejét szívesen meghallgatnám. Ebayről egész kulturált áron be lehet szerezni, időnként felkerül egy-egy példány, és nem annyira elszállt áron, mint mondjuk ez:



Utóbbi általában 1000 dollár fölött megy. Egy kistesót szintén meghallgatnék, ez sem olcsó, de hosszú távra vállalható.

Itt (is) vannak szép fejek:
http://www.diymobileaudio.com/forum/diyma-sq-forum-technical-advanced/27952-cosmetically-headunit-do-you-prefer-most.html

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5782 Dátum: 2011.01.19 14:08:09 »
eladó!

Pyle német minöségi erösítö & mélyláda.
erösitö: két csatis, 600W
mélyláda: 300W-os zárt trapéz.

http://img.carstyling.hu/usercars/00/05/05/22/50522_1217243485.jpg
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 522
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5783 Dátum: 2011.01.19 19:57:46 »
Van két darab Sony fejegységem(nem a mai darabok) Mindkettö cd lejátszós. Viszont az egyik nem játszik le MP3-at és nem müködik rajta a rádió, de még mindig jobban szólnak vele a hangszórók mint az MP3 lejátszós müködö rádios. És mindkettö 4x50w-os. Szerintetek, hogy tudnám ezt kombinálni, hogy legyen rádióm és tudjak mp3-at is lejátszani és szépen szóljon?

Még egy kérdés:
Mivel az én kocsimba gyárilag 2slot-os(vagy nemis tudom hogy hívják...) a fejegység így van még egy fejegységnyi hely...Nem lehet kapni ilyen kis müanyag cuccot amit tárolóként tudnék használni a másik fejegység helyén?

Elöre is köszönöm válaszaitok :)
Just drive for fun

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5784 Dátum: 2011.01.19 21:31:32 »
És hát arra jöttem rá, hogy valószínűleg nagyon mélyen vágtam eddig a ládát, tényleg 50-60 Hz körül, ez a láda meg ennél sokkal többre képes. De most nem nagyon van időm hosszasan kísérletezni, úgyhogy átkattintottam az erősítőt elöl-hátul full range-re, megvágtam a szettet is, meg a ládát is 80 Hz-en, 12 dB/oktávval, fordítottam egy fázist a szubon, és kész. Nem nagyon jött zavarba a láda akkor sem, ha felengedtem 100 Hz-ig, a vágást meg 6 dB/oktávra vettem le,

Akkor ott valami nagyon nem stimmel a mélyközéppel.

Márhogy mikor akkor? Ha fázis kellett fordítani a szubon, vagy ha 80 Hz-en kellett vágni, vagy mi?

Hogy ilyen magasra engedted, és nem zavar. A 25-ös, 30-as szubok méretükből adódóan már nagyon nem optimálisan dolgoznak ilyen frekvencián. Itt már egész egyszerűen jobbnak kell lennie a mélyközépnek. Ha nem az, akkor ott baj van. Beépítési, beálítási nem tudom, de hogy ez így nem jó, az tuti.

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5785 Dátum: 2011.01.19 21:32:31 »
Itt (is) vannak szép fejek:
http://www.diymobileaudio.com/forum/diyma-sq-forum-technical-advanced/27952-cosmetically-headunit-do-you-prefer-most.html

Tőlünk fejlettebb autós kultúrával rendelkező országokban az utóbbi években egyre népszerűbbek ezek a retrós fejek a letisztult formavilágukkal. (legalább is valahogy így olvastam nem is olyan régen) A Helix csodaszép.  ::)

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5786 Dátum: 2011.01.19 21:38:19 »

Tőlünk fejlettebb autós kultúrával rendelkező országokban az utóbbi években egyre népszerűbbek ezek a retrós fejek a letisztult formavilágukkal. (legalább is valahogy így olvastam nem is olyan régen) A Helix csodaszép.  ::)

Ezek nagy része nem retrós, hanem egyszerűen régi. A nálunk fejlettebb autós kultúrájú országokban pedig méginkább halott az autóhifi, mint mifelénk sajnos. A Helix pedig csak számítógépes rajzon ilyen szép, az eredetije, ami egy orosz, gyakorlatilag mini PC alapú eszköz igencsak baltával faragott valami.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5787 Dátum: 2011.01.19 21:39:58 »
. Szerintetek, hogy tudnám ezt kombinálni, hogy legyen rádióm és tudjak mp3-at is lejátszani és szépen szóljon?


Veszel helyettük egy másikat.  :devil: De tényleg.  :innocent:

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5788 Dátum: 2011.01.19 21:54:32 »

Tőlünk fejlettebb autós kultúrával rendelkező országokban az utóbbi években egyre népszerűbbek ezek a retrós fejek a letisztult formavilágukkal. (legalább is valahogy így olvastam nem is olyan régen) A Helix csodaszép.  ::)

Ezek nagy része nem retrós, hanem egyszerűen régi. A nálunk fejlettebb autós kultúrájú országokban pedig méginkább halott az autóhifi, mint mifelénk sajnos. A Helix pedig csak számítógépes rajzon ilyen szép, az eredetije, ami egy orosz, gyakorlatilag mini PC alapú eszköz igencsak baltával faragott valami.

Pedig valahogy azt gyanítom, hogy a cégek piackutatói attól azért rutinosabbak, mint hogy a minimális Kelet-európai piacra gyártsanak bármit is. Különösen az elmúlt 2-3 évben. Mert szerintem az  a halódó piac is többszöröse az Kelet-európainak.
Igazad van pl. a Nakamichi és a Clarion régi darab, nekem ez a mondat pont a Helix láttán jutott eszembe, csak már nem emlékszem melyik oldalon olvastam, de valami reklám kiadmányban volt úgy rémlik.
Na, már mind1.  :)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5789 Dátum: 2011.01.20 00:14:10 »

Hogy ilyen magasra engedted, és nem zavar. A 25-ös, 30-as szubok méretükből adódóan már nagyon nem optimálisan dolgoznak ilyen frekvencián. Itt már egész egyszerűen jobbnak kell lennie a mélyközépnek. Ha nem az, akkor ott baj van. Beépítési, beálítási nem tudom, de hogy ez így nem jó, az tuti.

Jó nagy marha vagyok, a szett 50 Hz-ig van leengedve, és 6 dB/oktáv meredekséggel vágom, tehát épp csak az elérhető legkisebb vágást alkalmazom. Hiába van benne csomó Dynamat, gondolom, a szigetelés/lyukzárás hiánya miatt így jobban szól, mintha ráengedném a teljes tartományt, pontosabb lett. Nem tudom, miért emlékeztem 80 Hz-re a szetten, lehet, hogy úgy is kipróbáltam, vagy nem tudom. Egyébként a szub tényleg 80Hz-ig megy fel. Teltebb lett a hangzása, nem érzem folyamatosan, hogy egy kis mély még kéne alá, csak egy kicsi.... Menet közben is szebben szól így, ami autó lévén nem egy utolsó szempont. Azért mertem megkockáztatni ezt a frekvencivágást, mert azt a tanácsot kaptam, hogy ezt a szubot nyugodtan felengedhetem a szokásosnál magasabbra, nem lesz vele gond.

Nem tudom, milyen lehet az erősítő csillapítási tényezője, a CEA2006 szabvány nem sokat árul el róla, illetve hát gondolom, az is csak egy olyan szám, amivel lehet dobálózni, meg nagyot mondani, valójában mégsem árul el semmit egy rendszer valódi képességeiről. Mindenesetre nem érzem, hogy kárára vált volna, sőt. Persze lehet, hogy már megint csak egy üveggyöngyöt nézek drágakőnek....  ::)